Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 80 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Cellmaam
    Misafir Üye
    Cellmaam Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    spastik,

Madem öyle Sevgili Oturanboğamız size bilimsel tartışmalar yapabilecğiniz forumda ayrı bir bölüm açsın orda bilimsel bilmsel tartışmalar yapın verimli olun. Sizler gibi bu konuda akademik eğitim almayanlar sadece yazdıklarınızı okuyalım, tartışma sizin istediğiniz yönde aksın ve faydalı olsun. :!: :!: :!:

Bizler burda tuzluğuz dimi ama :idea:

Yazmıyorum artık yazmıcammmmm..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Tartışmaya devam edelim lütfen... Bizim gibi isminin önünde ünvan olmayan kişiler her konuda daha rahat ve "sorumsuzca" görüş belirtme hakkına da sahiptirler. Bu forumlar bunun için var...
    Spastik'in de "yazmayın" denek istemediğinden eminim. O sadece akademik bir titizlik gösteriyor o kadar. Kendince haklı da olabilir, ama burası akademik bir platform olmadığı için, rahat ol kardeşim
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    spastik Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:10
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    24

Yazdıklarıma bakarsanız bu konada tartışmayın diyen bi kelime yok yazı "herşey güzel hoşta" diye başlıyor farkındaysanız bu kelimenin arkasındaki anlamları mecaz sanatını bilen herkes çözer. Tartışmadan rahatsızlık duysaydım zaten bunu belirten bir yazı yazardım.ama bu yazılan herşeyden memlunluk duyduğum anlamına da gelmiyor. Ben sadece bir takım betimlemelerden rahatsızım mesala " o insan böle yapıyorsa psikolojiik rahatsızdır,şöle yapyorsa psikolojik soorunu vardır" gibi.çünkü bu tür bir değerlendiirmeyi ancak uzman bir kişi o da uzun incelemeler sonucu yapabilir.
    Yazdıklarımızı sonuçta havaya yazmıyoruz.yazdıklarımız biçok insanı etkiliyor ve değerlendiriyor
    kelimeler büyülü şeylerdir tahminlerde daha büyük bi etki yaratır
    bunun dışında tartışmalardan keyif alıyorum
    saygılarımla

Üye
    EsRaNaS Avatarı

Son Giriş
    12.06-2010
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    bUrSa Ve HaTaY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SAKATLIĞIMIZI GİZLEMEMİZE GEREK YOK BENCE.SAKLAYAN KİŞİ DEMEKKİ KENDİNİ AŞAMAMIŞ.BÖYLE OLUNCADA HAYAT ZOR YAŞANIR HATTA YAŞANMAZ HALE GELİR.

Üye
    ilker027 Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    16.01-2013
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aksine sakatlığımızı gizlemeyip onu insanlarla tanıştırmalıyız.
    Birgün herkes bir özre sahip olma riskiyle yaşamıyormu?o zaman bizdeki sakatlıkların kötü birşey olmadığını anlatalım onlara.....

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

maalesef bir gerceklik bu belki disarisi engelli olmanin ne kadar acinacak
    sasilacak birsey sanmalarindanmi kaynakli

Üye
    hindenburg Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk
    Son Giriş
    20.01-2014
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında farklı bir konu bu..Benim bakış açım, engelli bir insan engeliyle güzeldir. Onun diz altı protezini görmek benim bu fikrimi değiştirmez. Ancak yinede bu konuyu o protezin sahibine bırakmak lazım. Sonuç olarak bir arkadaşımın da belirttiği gibi eğer bakışlar rahatsız edecekse neden gizlemesin ki.. herşey insanın kendi rahatı içindir...

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

yaw açıkçası bende mini etek giyipte engelimi deşifre etmem...şu aşamada bakılan şu ki;70 milyonun 7 de 1 engelli kesim...neden bunca insanın gözlerini bana dikip acır gibi bakmasına müsade edeyim ki...açıkçası hala toplumumuzda engelli bireyleri kabul edemeyen insan zümresi ayyukta...hala engelli bir bireyin iş sahibiyse birde...(birde işi var,neyine gerekse) söylemleri kol gezerken...hala toplumum beni kabul etmemişken ben neden onlara yazık şuna bak..ayyy nasıl giymiş pes helal olsun ne cesaret lafını söyleteyim ki...keşke engelliler cumhuriyeti kurulsaydı..inanın bir dakika düşünmez oraya geçerdimen azından herkes eşit olurdu...herşey bizlerin fiziksel şartlarına uygun olurdu...en azından çalışılan ortamlarda amirlerin kötü sözlerine mağruz kalmaktık....keşke..

Üye
    coolhead Avatarı

Son Giriş
    29.05-2013
    Saat
    15:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Edip Akbayram ve Murat Göğebakan, örneğin, günlük yaşantılarında bunu saklamazlar, saklayamazlar. Ama ben hiç bir televizyon programında özürlü hallerini ortaya çıkaran bir görüntüye de rastlamadım. Bu durum bu kişilerin sanatları ile algılanması gerektiğinin bir sonucu. Yoksa, ekran başındakilerden birşeylerin kaçırılması değil.

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kişilerin engellerini ortaya çıkarıp çıkarmama durumları kendi seçimleriyle alakalıdır..Kim nasıl mutlu ve kendini rahat hisediyorsa öyle davranabilir..Engelini saklıyor diye onu engelinden utanma yargısıyla suçlayamayız yada engelini ortaya çıkarmaktan çekinmeyen birini de kararından dolayı yargılayamayız..
    Günümüzde bir çok saçı dökülmüş kimselerin saç ektirip peruk kullanması gibi bir engelli de durumunu fazla ne çıkarmayan kıyafet ve davranışta bulunablir...
    Bana göre kişiliğimizde engelimizin ön plana çıkmamalı.yani toplum önce birey olarak bizi görmeli.
    Kişinin engeli toplumun bakış açısına etki etmemeli ...

Faruk Okur
    Misafir Üye
    Faruk Okur Avatarı

Ceren'e katılıyorum

Üye
    biricikkk Avatarı

Son Giriş
    16.03-2013
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelliliğini gizlemenin sebebi, yine dar görüşlü toplumumuz.
    hiç çekinmeden gözünün içene bakıyorlar, aaaa engellisin! der gibi... hatta sokağın ortasında, "neden böyle oldun" diye sormaktan da hiç çekinmiyorlar.. eminim bu herkese olmuştur. eee durum böyle olunca , engelli olduğunu,insanların gözlerinin içine sokmaya da hiç gerek yok....
    Bırakalım bundan da mahrum kalsın lar, o meraklı olanlar..

Üye
    Denizkızı_26 Avatarı

Gerçek Adı
    Çiğdem
    Son Giriş
    15.05-2017
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Bence de herşey ailede bitiyor. Sokaklarda yürüdüğümüz zaman anne babaların ellerinden tutan çocukların bakışları, kafalarını üstümüzden hiç çekmeden yürümeleri, anne baba'ya 'aaaa abla sakat bak...' demeleri. Sanki sokakta ilk defa engelli birini görüyorlar (belki de gerçekten çok az engelli insan gördükleri içindir). Bu olaylar ister istemez insanları rahatsız ediyor (en azından beni). Anne babalar çocuklarını yetiştirirken onları engelli insanlarda tanıştırsalar ve nasıl engelli olduklarını çok küçük yaşlarda anlatsalar, o çocuklarda sokakta engelli birini gördüklerinde uzaylı yürüyormuş gibi bakmazlar insanlara.
    Böyle olaylarla karşılaşsamda yinde engellimi hiç gizleme ihtiyacı duymadım, asla dışarı çıkmaktanda korkmadım.

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    29
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Engelinizi fazla gizlemeyiniz. Sonra gizlediğiniz yeri unutursanız bir daha siz bile bulamayabilirsin. Engelsiz kalırsınız sonra =)) Bundan sonra artık size gizemli derler.

Her zaman göz önünde olması daha uygundur. (bence tabiî)

Üye
    fatih.onay Avatarı

Son Giriş
    19.09-2007
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gizlerken rahat ediyorsanız gizleyin.

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon