Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 17 mesajın 16-17 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    E.. demokrasi kavramı "4 yıldan 4 yıla oy verme" tanımına indirgenirse olacağı bu..

Hani "bilinçli + örgütlü" birey??

Yurdum insanının gözü öylesine korkutulmuş ki.. En yüreklimiz bile "Demokratik Kitle Örgütü" lafını ağzına almaya ürküyor! Oysa birey dediğin oy kullanmayı da, oy kullanmasına yapılan engellemelerle mücadele edebilmeyi de ilkin orada öğrenir, orada uygular! Yoksa böyle medyada ya da forumlarda tartışıp durur..

Yasaların kusursuz olması hiiiiiç önemli değildir!! Yaygın şekilde bilinmedikçe ve uygulanmadıkça!! Ben eğer o kalabalıkta oradaki görevliye/sorumluya yapacağı işi öğreteceksem baştan sakata gelmiş demektir işimiz..

Üye
    Sinan Yagci Avatarı

Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    05:39
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tam diğer başlığa yazmıştım ki yanlışlıkla hepsini sildim sanırım.

2004 seçimleri öncesi YSK ya başvurup seçimlerde engelli ve yaşlıların oy kullanabilmeleri için ne gibi düzenlemeler yaptıklarını sormuştum.

“İlgili seçim kurullarının sandık görevlilerinin vs gerekli kolaylıkları gösterecekleri “ mealinde bir yanıt vermişlerdi.
    YSK dan bir konu hakkında doğru dürüst doyurucu bir yanıt almanız mümkün değildir. Bunun nedeni de bir konu hakkında YSK ya 2 kereden fazla yazamıyor olmanız. Kanun öyle diyor , sen yazsanda seni sallamaz diyor.

Yine o kanunlar seçim döneminde YSK yı ülkenin en güçlü ve yetkili kurumu haline getiriyor. O kanunun YSK ya verdiği yetkiler gereği YSK'nın talebi halinde tüm kamu kurumları YSK nın istediği sayıda araç gereci ve personeli YSK emrine verme zorunlulukları var. Yani YSK isterse seçim günü kamu kurumlarından talep edeceği araçlar ve personelle engelli ve yaşlıları sandık başına taşıyabilir. Oy kullanma alanlarındaki düzenlemeler ise çok daha basit işler.

Ancak dediğim gibi YSK isterse.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için gümrük kapılarına bile sandık kurabilen YSK isterse.

Not: YSK nın kararları ve uygulamaları dava edilemiyor. Verdiği kararlar kesin yargı kararı niteliğinde.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12