TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 9 / 9 İlkİlk ... 56789
Toplam 127 mesajın 121-127 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3.189
    Verilen Beğeniler
    3.751

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çok çok çok kıymetli bir iş Levent Abi. Ellerinize sağlık. Umarım gezi yapan herkes görüşlerini paylaşır senin siten aracılığıyla. Murat'a da hayırlı olsun

Bir de Abi, twitter ve instagram'da engelsizseyyah adıyla hesapların var mı? Olmalı.

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    19.10-2021
    Saat
    18:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    28/9 tarihli yazımda Ayvalık'ta bulunan ve kanuni zorunluluk olduğu halde 5 yıldızlı oteller olan Cundadaki Uyulama otelinde (Sözde uygulama oteli) ve Sarımsaklı da bulunan VE Ayvalık tesisinde inanmayacaksınız ama engelli odası olmadığını belirtmiştim. bu durumuda Cimer vasıtasıyla şikayet edeceğimi de eklemiştim. Sözümü tuttum ve Cimer'e baş vurdum. Aldığım yanıt aynen aşağıdadır.

Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde gönderilen elektronik posta iletiniz incelenmiştir.

Başvurunuza ilişkin inceleme neticesinde, şikayete konu olan tesis/tesislerden iddiayı kanıtlayıcı nitelikte evrakın (ödemeye ilişkin belge, konaklamayı ispatlayıcı belge, rezervasyon konfirmasyon belgesi, sözleşme, görsel doküman vb.) başvurunuz ekinde yer almadığı görülmüştür. Şikayetinizin değerlendirmeye alınabilmesi için, söz konusu belge/belgelerin dilekçe ekinde posta yoluyla Bakanlığımız evrakına gönderilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla bu aşamada şikayetiniz ile ilgili bir işlem yapılamamaktadır.

Bilginizi rica ederim.
    Hani denilir ya "rüşvetin belgesimi olur..." diye. Ayni durum. Bunun belgesi mi olur kardeşim. Kapısına kadar gitmişsin, otel yetkilisine sormuşsun ve olumsuz yanıt almışsın. Bunun nasıl belgesi olur, bilemedim. Bu sadece umursamazlık ve ilgisizliktir. Otel orada, durumu ortada, bunun daha nasıl belgesi olur. Bu bir ihbardır, gönder yerel görevlini tespitini yap. Diyecek çok şey var ama.....

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    19.10-2021
    Saat
    18:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    87
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @OturanBoğa Bülent kardeşim teşekkürler, bende paylaşsınlar istiyorum ama 1-2 kişi dışında ilgi pek yok. Bilhassa yaşadıkları yerler hakkında bile paylaşım yapsalar bile faydalı olur. Bu arada İnstegram ve twitter de hesaplarım var. Bu arada sitemiz 21-22 Ekim de Girne'de düzenlenen
    ŞEHİRLERİ ERİŞİLEBİLİR KILMAK:MEWA BÖLGESİ ERİŞİLEBİLİR TURİZM ÇALIŞTAYI'na davet edildi. Demek ki sitemiz ilgili kuruluşlarca takip ediliyor. Bu durum hoşuma gitti. Yarın kısmetse Girne'ye gideceğim.Bu çalıştay için önerebileceğin kaynak var mı?

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.345
    Verilen Beğeniler
    1.284
    Blog Mesajları
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @Levent54, çok ilgisiz bir cevap olmuş, şikayete esas konunun, "ödemeye ilişkin belge, konaklamayı ispatlayıcı belge, rezervasyon konfirmasyon belgesi, sözleşme, görsel doküman vb." larla ne alakası varmış ki...

Resmen insanları bezdirmek için yapılıyor.

Genelde insanlar olumsuzluk karşısında sessiz kalmayı tercih ediyorlar, emeğinize teşekkür ederim.

Editör
    hozgul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Özgül
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1.190
    Verilen Beğeniler
    794

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Levent54 Mesajı Gör
    Aldığım yanıt aynen aşağıdadır.
    Bu tip durumlarda aslında CİMER değil de ilde bulunan erişilebilirlik izleme ve denetleme kuruluna başvuru daha doğru olabilir. Bir de Turizm Bakanlığı'na idari başvuru ile şikayet dilekçesi yazılabilir. İdari dilekçeye böyle yanıt yazamazlar, yazarlarsa o halde dava ihtimali doğabilir.

Fakat her şey bir yana şu cevabı yazan tam bir ahmakmış. Bu kadar laubali bir cevap verilir mi yahu?

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Levent54 Mesajı Gör
    Bu çalıştay için önerebileceğin kaynak var mı?
    Aslında bu konuda bakanlığın yayınlamış olduğu çok net bir kılavuz var. Şuradan erişilebilirsiniz. Muhataplar burada yer alan kuralları yapsalar zaten her yer güllük gülistanlık olur. Ayrıca yine TSE Standartları var. Örneğin 9111 ve 12576 gibi standartlar birçok düzenlemenin nasıl yapılacağını izah ediyor.

Üye
    hanifeaydin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    50
    Verilen Beğeniler
    0

bu yaz bacağım ameliyatlı idi ve merdiven inme çıkma yüzme vs hiçbirini yapamdım atel vardı koltuk değnekleri ...acı gerçeği direk gördüm bizzat yaşayarak heryer merdiven ....merdiven varsa asansör olsa o da yok.bunca senedir onca otelde de sadece bir adet otelde tekerlikli sandalye ile denize girilecek bir geçiş yolu yapılmıştı ve otelin adını hatırlmıyorum.bazı oteller de sahilde iki şezlongu engellilere ayırıyor eeeeee sahile inemedikten sonra o şezlong ne işime yarar ?????? daha duyarlı bir hükümetin ve gerçekten halkı milleti düşünen vekillerin gelmesi dileğiyle.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    206
    Verilen Beğeniler
    152

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu yaz arkadaşımla egeye tatile gittik.
    Telefonla otelerden fiyat alırken bi şey öğrendim, otellerden 2 bekar erkek kalamıyormuş.
    Bu lafı bi çok otelden duydum.
    Engelli olmama ragmen bi çok otel kabul edemeyiz dediler.
    Sadece otel müdürü izin verirse olabilir dedi.
    Bizde o tatil beldesine gidelim hem odaları görürüz hemde yüzyüze görüşürsek daha ikna edici olur dedik.
    Neyse kabul eden bir otel bulduk.
    Bu olay bana saçma geldi.
    Tamam anlıyorum, bekar erkeklerin yada erkek grupların rahatsızlık verme durumlarını oldugunu ama özel bir durumumuz var, bunu nasıl göz ardı ediyorlar anlamıyorum.
    Bu durum resmiyette olan bi şey mi yoksa otellerin kendi insiyatifimi anlamadım.
    Konu hakkında bilgisi olanlar bizi aydınlatırsa sevinirim.

Sayfa 9 / 9 İlkİlk ... 56789