Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 60 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cemil_58 Avatarı

Gerçek Adı
    Cemil
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    BÖYLE BİR ORGANİZASYON OLMASA DİYECEĞİMİZ İLK SÖZ NEDEN BÖYLE BİR ORGANİZASYON YAPILMIYOR OLACAKTI. KEŞKE YAPILSADA BİZLERDE KATILSAK ÇADIR BİLE KURARIZ DİYE SÖYLENİRDİ, İNSAN SEVDİĞİ DOSTLARIYLA KADER ARKADAŞLARIYLA ÇADIRDA KALIR, BİR YATAĞI PAYLAŞIR, BİR LOKMAYI PAYLAŞIR. BU PAYLAŞIMI EKSİKLİK ACİZLİK OLARAK NEDEN DEĞERLENDİRELİM..TABİİKİ HER TOPLUMDA OLDUĞU GİBİ YAPILANLARI ELEŞTİRENDE OLACAK ÖVGÜ İLE BAHSEDENLERDE OLACAK.FİKİR FARKLI, DÜŞÜNCE FARKLIDIR ÇÜNKÜ AMA BU PROBLEMLER NEDENSE BİZİM ENGELLİ CAMİASINDA DAHA FAZLA OLUYOR, ELEŞTİRMEKLE BERABER GELECEK YILLAR İÇİN NELER YAPILIR NERELERDE BİR ARAYA GELİRİZ, NASIL ORTAMLAR DİZAYN EDİLİR BUNLARA ÇÖZÜM BULALIM. BEN BELKİ AYVALIĞA ENGELİMİZİ AŞMIŞ OLARAK GİTMİŞİMDİR, AYVALIĞA GİDERKEN ÖYLE ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ GÖRDÜMKİ ENGELLİ OLDU İLE UTANAN ENGELİNDEN DOLAYI TOPLUMDAN KENDİNİ KAÇIRAN İNSAN,ORALARDA KENDİNİ YETİŞTİRMİŞ YAŞAMAKTAN ZEVK ALAN AYNI ENGELLİ ARKADAŞINI GÖRÜNCE;TOPLUMUN İÇERİSİNE GİREREK SAKATLIĞI İLE UTANMAYAN YAŞAMA DÖRT ELLE BAĞLANAN İNSAN HALİNE GELMİŞTİR BUDA BENİM İZLENİMİM...

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Etkinliğe katılmadım, ama bu tür etkinlıklerin faydası olduğunu düşünüyorum.
    Bu gibi etkinlikleri şayet üslenecek bir dernek veya başka bir şahiş oraya
    gelen insanlarara hizmet babında hiçbir eksiklık hissettirmemelidir.
    Bu gibi organızasyonların sponsorluğunu üstlenecek kişiler hiçbir fedakarlıktan kacınmamaları lazım diye düşünüyorum.Çünkü insanlar ta uzaklardan kalkıp oralara teşfik ediyorsa bununda karşılığını ve misafirperlığını görmesı gerekir.
    14 yıldır süre gelen bir organizasyonluk şayet bir öncesınden daha iyisını ve insanları memnun edici bir organızasyonluğa doğru gitmiyorsa arkadaşlar bu konuda yerden göğe kadar haklı koca 14 yılda bu gibi sorunların kalmaması gerekir.
    Katılan arkadaşlar bazi şeylerden memnun kalmasalar bile herhalde memnun kaldığığı bir şey vardır oda yeni dostluklar olsa gerek.
    Hepinize kolay gelsin.

Üye
    andante Avatarı

Son Giriş
    15.12-2009
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim anlayamadığım bir şey var bu yazılanlarda arkadaşlar,

Kuşkusuz dostlar bir araya gelecekse zaman geçireceğimiz yerin çok fazla bir anlamı olmaz. Dostları bir arada olduğu zaman samanlığın seyran olduğu bir gerçektir. Nereye kadar pekii???

Burada site içinde yani, bir organizasyon düzenlenecekken bile, bu konuda görecli olan arkadaşlarımızdan oya, ve gülçin in nelere dikkat ettiklerini çok yakından biliyorum.

Söz konusu olan yerin, tuvalet ihtiyacı, ulaşımı, ekonomik olarak uygunluğu, vs. gibi konularda bizlere gerekli her türlü ihtiyacı karşılamak üzere kimlere, nasıl dil döktüklerini de çok iyi biliyorum.

Uzaktan onların bu çabalarına baktığım zaman, bir başkası gerçekten bu kadar uğraşmaya gerek var mı diye bir soruyu aklına getirebilir.Son derece zor ve sorumluluk isteyen bir iş bu gerçekten. Ve bu iki engelli insan, her şeye rağmen ellerinden gelen gayreti sarfedip, bizlere en güzeli sunmuşlardır da bildiğiniz gibi.

Şimdi sen kalkıp koskoca bir organizasyon yapmaya kalkışacaksın, ve bu işte iki kişi değil, onlarca kişi olacaksın ve ortaya çıkardığın sonuç bu olacak.

Bu kabul edilebilecek bir şey değil.

Bunu kabul etmek, kendimizi red etmemizin en güzel örneğidir.

Haaa, burada oluşan aksaklıkları dile getirirken ukalalık yapmak gibi bir niyet taşınmadığı da gün gibi aşikardır. Kuşkusuz hayatında ilk kez tatile çıkan insanlarda vardır bunların arasında. Ve doğal olarak öylesine zorluklarda yaşam mücadelesi veriyoruz ki, bu bile güzel gelebilir bazılarımıza da.

Bütün bunları kabul edebilirim. Ama biliyorum ki, her zaman daha iyisi ve daha güzeli kesinlikle vardır ve bizler bunlara layık kişileriz. Ve bütün bunlar aynı insan gücü kullanılarak bundan çok daha iyisini yapabilmeyle sonuçlanabilirdi.

Yapılmadıysa, ortaya burada yazılanlar gibi bir sonuç çıktıysa, bu insanlar yani bu organizasyonu düzenleyenler hesap vermek zorundadırlar. O kadar kolay değil bu işin içinden sıyrılıp çıkmak.

İnsanlar bir umutla bir araya geliyorlar, insanca davranışı hak ettikleri gibi, insana yakışmayan yüzyıllar öncesinin davranışlarına son derece uyan bir yaşama koşuluyla karşılaşabiliyorlarsa, düşünmek lazım.

Düşünmenin ötesinde hesap sorması lazım... Bence bu hesap bu yazının ortaya çıktığı mayıs aylarında yapılabilseydi çok daha anlamlı olacaktı. Kuşkusuz bu organizasyonu yapanlar şimdi, aradan iki geçmiş haliyle " Ne güzel bir organizasyon yaptık " edalarıyla hala dolaşabiliyorlardır.

Ben tek bir kelime söyleyebilirim.

Yazıklar olsun !!!!

Üye
    sanalcos Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    09.10-2012
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayvaligi cenenet yeri yaktilar.................ormani bitirdiler be icim yandi...

GoKcHe
    Misafir Üye
    GoKcHe Avatarı

aslında pek yorum yapmak istemiordum, yani devletimizin sürekli yaptığı saçmalıkları artık doğal karşılar oldum. ama kendimi frenleyerek bi kaç bişey yazıcam. Zaten herşeyi bi kenara atsak, engelli arkadaşlara dışarıda ayrı masa kurulup, plastik sandalyelere oturtulup, plastik çatal kaşıklarla yemek verilmesi, sadece bu bile yeterince küçük düşürücü. ne olur aynı yerde aynı koşullarda yense yemekler, yatak sıkıntısı çekilmese.. sözde engelliler şenliğiymiş ama yaptıkları ayrımı da arkadaşlarımızın gözüne gözüne sokmuşlar. walla bravo tebrik ediyorum!!

Üye
    sebebsiz fırtına Avatarı

Son Giriş
    21.02-2008
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 2004 yılında katıldım aslında bekledıgım gibi olmadı ılk odalarımıza girdikki birde ne görelım ne çarsaf var ne yorgan şaşırdık kaldık eyvah biz nereye geldik dedık arkadaslarla sonra ıcımızden bırı dedıkı burası nazi kampındanda kötü hala şoktaydık neyse lojmanın ıcınde dolasmaya başladık wc yi actı ki rezalet banyoya baktık dahada berbat yazıklar olsun dedık ama geldık bikere katlancaz başka caremiz yoktu.neyse ayvalık kaymakamlıgından yardım ıstendı battanıye göndermişler bi kamyon geldiki seviniyoduk ama yıne handıkap cünkü battanıyelere bı baktıkkı rezalet kırk yıl yıkasan temızlenmez berbat kırden kokuyorlar adeta ne yapcamızı sasırdık lanet olsun dedık.oraya bızı götürenler organıze edenler fedarosyon temsılcıleri özellıkle biri var kı adını galıba cogunuz bılıyosunuz adam sankı sırkeci mahmut kapris oraya kendını göstermeye gelmiş bir dilim ekmegi vermeyecek kadar acımasız malaesef bizi böyle ınsanlar yönetiyo yazıklar olsun dedım kendı kendıme sonra o adamla kavga ettim bir dilim ekmek ya utanmaz adam dedım sonrada birdaha gitmemeye karar verdım kısacası adı şenlik ama tam bi rezalet

Üye
    rapunzen Avatarı

Son Giriş
    02.12-2009
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuda birazda ben konuşayım istedim.Vefa arkadaşımın tespitleri çok doğru, insanlık dışı bir manzaraydı.iki kişilik odada 5 kişi kaldık et yığını gibi odalar odanın içinde yürüyemiyorsun,yemekler rezalet, pilastik çatal,bıçak kendi ülkende kendi insanın tarafından horlanmak en acısıda.
    Eksik kalmış tespitleri ben tamamlayım. Şenliklerin 3. günü Konfederasyon başkanı Faruk bey geldi bu ne razelet falan diye bütün herkesle toplantı yaptı Otel Müdürünü yanımızda azarladı, Aşçıyı azarladı bize böyle bir ortam yaşatan kim varsa ama bu yalnızca gövde gösterisiydi (danışıklı dövüş) biz odaların onun talimatı ile o kadar doldurulduğunu biliyoruz.Otelden 100 kişiyi başka bir otele gönderdiler maksat ordaki insanları rahatlatmaktı 100 kişi gitti ama biz yine 5 kişi kalmaya devam ettik. madem odalardaki fazlalıklar gitmeyecekti o 100 kişi niye başka otele gönderildi onuda anlamadım.Saçma sapan şeyler neler olduğu konusunda kimsenin fikri yok,doğru düzgün açıklama yok.
    Ben Ayvalık şenliklerine 6 kez katıldım ilk yıllarında ve son 3 yıldır arada kıyaslama yapacak olursam ilk yıllar daha iyiydi. Aslında yıllar geçtikçe daha iyi olması gerekirken malesef kalite düştü.
    Ayvalık şenlikleri bence düşünce bazında güzel bir fikir yurdun dörtbir yanından engelli insanların gelmesi onlarla tanışmak güzel bir ortam oluşturmak, farklı kültürleri tanımak hoş ama insanca davranılan bir ortamda bunun yapılması güzel olurdu. Bu sağlanamazmı? bence yapılabilir. Bu konuda engelli oluşumlara iş düşüyor dernekler, fedarasyonlar bu konuda devrede olmalı bu olayı organize etmek için sponsor bulabilirler.
    Bu kadar olumsuz şeylere rağmen yinede ayvalık şenliklerine gidiyorum birgün bu olumsuz koşulların düzelmesini umut ederek, herkese insanca davranılan ortamı görmeyi diliyerek....
    Ortam ne kadar olumsuz olursa olsun insanlar kendi ortamını güzelleştiriyor ve her ortamda eğlenmesini biliyor.Maksat yalnızca eğlence olmamalı tabi zaten benim için öyle ben insanları gözlemlemeyi seviyorum orda bir insan mozaiği oluşuyor bunu izlemek farklı kültürleri analiz etmek benim için çok güzel.

Üye
    KanatlıTırtıl Avatarı

Gerçek Adı
    Vefa
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Toplantıyı biliyordum da yazmadım sevgili rapunzen.. Diğer günlerde yaşadıklarınızı tahmin etmek zor değil, teşekkürler, kalan günlere dair yazdıkların için..

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: rapunzen
    Ortam ne kadar olumsuz olursa olsun insanlar kendi ortamını güzelleştiriyor ve her ortamda eğlenmesini biliyor.Maksat yalnızca eğlence olmamalı tabi zaten benim için öyle ben insanları gözlemlemeyi seviyorum orda bir insan mozaiği oluşuyor bunu izlemek farklı kültürleri analiz etmek benim için çok güzel.
    Bütün olanların yıllardır devam etmesinin sebebi var. Israrla GELİŞME olmamasının sebebi var..

Halkımız melâke gibi. En kötü koşullarda bile, mutlu olacak bir şeyleri mutlaka buluyoruz. Gülmeyi, beraberliği, sevgiyi ve yaşamayı seviyoruz. EN KÖTÜ KOŞULLARDA BİLE BU TUTKUMUZDAN ÖDÜN VERMİYORUZ.

Bu tabii ki çok güzel bir özellik. Ancak burada bahsedilen şenliklere Avrupadan, Amerikadan, Asyadan.. vs vs ülkelerden gözlemciler gelse ve görselerdi durumu, bizim bu POLYANNACILIĞIMIZA bir taraflarıyla güler giderlerdi.

Böylesine güzel ruhlu, güzel huylu, güzel sözlü insanımız, neden, neden bir Avrupalının, Amerikalının yaşam standartından habersiz geçip gidiyor bu dünyadan hı?

Yazık değil mi? Hem de bu kadar güzelliğin ortasında, Anadoluda?

Dilerim daha iyisi, daha güzeli, daha doğrusuna kavuşuruz her geçen gün... Dilerim arasıra da olsa kalender meşrebliğe ara verip, gerçekleri görmeyi deneyenlerimiz çoğalır...

Hazır aklımıza gelmişken, biraz şenlenelim, şenlik olsun

ben kalender meşrebim
    güzel çirkin aramam
    gönlüme bir eğlence
    isterim amman

saçları samur
    gözleri mahmur
    biraz da şirin olsun

kaşı gözü kara
    olursa olsun
    yanağında bir beni
    mutlaka olsun

endamı şanlı
    sohbeti tatlı
    biraz da şahin olsun

yan bakışı yaksın
    cilvesi yıksın
    olursa böylesi
    böylesi olsun

gözleri şahbaz
    gerdanı beyaz
    biraz da tombul olsun...

h2002 04 - [Haftanın Konusu] 2006 Ayvalık Temerküz Kampı Kaçış Macerası

Üye
    Mavisim Avatarı

Son Giriş
    14.04-2009
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ayvalık Buluşmasını Lüleburgaz 'da dernek başkanı olan bir arkadaşımdan öğrenmiş ve hiç katılmamıştım. Bu sene katılmak istediğimde arkadaşımla telefonda görüştüm ve bana iki senedir katılmadıklarını, yanlarında gelen arkadaşlarıyla "açıkta kaldıklarını", anlatmıştı.Çok doğruymuş.
    Ben bu sene hafta sonu için gitmiştim Ayvalığa. Yaşadıklarını kendilerinden dinledim.
    Bu etkinlik için yoğun olmayan Haziran başları da seçilebilirdi. Arkadaşlarımızın kaldığı yer bugün günlüğü 50 - 60 liraya herşey dahil oda satıyor arkadaşlar. Kaydıraklı yüzme havuzu ve animasyondan bahsedebiliyor. Demekki sezon dışında her türlü bakımsızlık revadır, ne kaparsak bizim faydamız diyor, düzenleyenler göz yumuyor.
    Tesisin pis bakımsız halini görenler başka otellere kaçtılar ne yazıkki. Yazıklar olsun bu organizayonu daha doğrusu rezaleti düzenliyoruz diye boy göstermeye çalışan zavallılara..

Üye
    aksu Avatarı

Son Giriş
    17.07-2016
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sözde şenliğe bende katılmadım.
    Ama Vefa öyle güzel anlatmış ki olanı biteni, katılmış kadar oldum, an be an yaşadım ve çok etkilendim.
    Yaplıan kötü organizasyondan en az onun kadar incindim üzüldüm ve en az onun kadar sinirlendim.
    Ama hepsi bir yana,
    Yani,
    Yolculuk sırasındaki eziyet,
    Oteldeki kötü şartlar,
    Hizmet yetersizliği,
    Hijyen eksikliği falan filan, bunların hepsini bir tarafa bırakabilirim.
    Amaaaa,
    En çok üzüldüğüm, en çok etkilendiğim ve en en en sinirlendiğim şey, organizasyonun bir parçası olarak çeşitli engel gruplarından insanları bir araya toplayıp, onları dizi dizi sıraya dizip, engellilere yaptırılan o yürüyüştü.
    Bunun gerekçesini anlıyamadım.
    Bu terbiyesiliği hangi akıla hizmet edipte yaptılar inanamıyorum.
    İnan Vefanın yazdıklarını hayretler içinde kalarak okudum. Boğazıma bir yumru tıkıldı. Şu an Sinirden ağlamamak için kendimi tuyorum resmen.
    Bu zihniyet değişmiyecekmi yaa...
    Bu toplum iflah olmıyacak mı?
    Yoksa bizlerin bu tarz aşağılanmalara alışmamız mı lazım.
    Ama hayır...
    Ben bunu kabullenemem.
    Bir deyim vardır, sözüm meclisten dışarı,'' eşşek olana semer vuran çok olur '' derler.
    O yürüyüşe katılan arkadaşlar buna nasıl izin verirler ya??
    Nasıl alet olurlar böyle bir aşağılanmaya??
    O ellerine tutuşturulan plastik çatal kaşıkları nasıl onların kafasına fırlatmazlar?
    Nasıl tepki göstermezsiniz size yaratık gibi davranmalarına?
    Nasıl hesap sormazsınız yetkililere??

(ben en iyisi artık susayım. Şu an inanılmaz sinirliyim.Ve maksadı aşan sözler sarfetmekten korkuyorum.)

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Biz bu sene 2. sefer gittik Ayvalık Özürlüler şenliği'ne.
    İyiki gitmişiz. İyiki bu fırsat verilmiş bize.
    Tadı damağımızda kalan bir tatil yaşadık. İnanılmaz güzel dostlar edindik.

Bir sürü arkadaşımız oldu. Kimi ortopedik engelli kimi zeka engelli.

Gülen yüzler mutlu insanlar görmek her zaman neşelendirmiştir beni.
    Düşünün ki birde o gülen insanlar benim gibi engelliyse mutluluğum tarifsiz.

Bizlere bu imkanı sunanlara binlerce kez teşekkürler.

tekerlekli sandalyede oğlu ile gelen bir anne ile vedalaşırken yaşadığım duygu yoğunluğunu anlatmak istiyorum sizlere.
    Mutluyum Derya dedi bana. Burda çok mutluyum. Oğlumun güldüğünü dostlar edindiğini gördükçe mutluluğum katlanıyor artıyor dedi. Hayatımda ilk defa bu kadar mutlu oldum dedi. O anda gözlerimden yaşlar süzüldüğünü bile anlayamadım ama gözyaşlarım sel olmuştu bile.

Böylesine güzel bir tatil ve bir sürü güzel hatıra.

Üye
    naska Avatarı

Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Petrol Kentli..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın Deryaaslantürk demiştki ?
    Böylesine güzel bir tatil ve bir sürü güzel hatıra.
    ben yazdıklarına cevap vermiyecem ..peşin peşin soylüyorum..sadece geçen sene yazdıklarına bir göz at.. hemende fikir değiştirmişsin..başkalarına yalakalık yapmaya gerek yok diyorum..bir kaç örnek vereyim..hani belki yazdıklarını okumasın diye...yada başka arkdaşlar okusun diye yazdıklarından alıntılar yapacam..

Bir defa en baştan o topluluğun başına hem engelli hemde engelliye güleryüz gösterebilecek birini vermeleri gerekiyor. Mutlu beyde güleryüz yok.

Sonra madem paraları yok o kadar insanı bir araya toplayıp rezil etmenin bir anlamıda yok yapmayın o zaman bu şenliği kaldırın.

Geçen sene yaşadığım sorunlardan sonra bu sene gitmeme kararı aldık eşimle. İyide yapmışız
    Not: 2007 Ayvalık kamp sorumlusu sayın Mutlu beydir

Bu arada Naska sözüm sana oraya gidenlerin çoğunun tatile verecek parası yok. Ücretsiz hem tatilimi yaparım hemde dostlarımı arkadaşlarımı görürüm diye düşünüyorlar.

Yapılan yanlışı minnet borcuyla alttan almanın alemi yok.
    Bu forum kaybolmasın arkadaşlar.
    Çok gereksiz bir üslupla yazılmış bir yazı. Lütfen yazılanları baştan sona okumadan cevap yazma Ayşemm. Biz ne diyoruz sen ne yazıyorsun.

Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Naska sen neyi savunuyorsun anlamış değilim.
    Kanatlı tırtılın yazdıkları doğru ise ben başlarım böyle geziye, eğlenceye....
    Ne bu kardeşim. Adamlar adeta sakatları acınacak hallere sokmuş, aşağılamış, dalga geçmişler. İnsan olan bu kadar aşağılanırmı be!.
    Gezide yaşananları okurken bile gıdır gıdır oldum burada ben ya..
    Kardeş kusura bakma ama sen olan bu rezilliklere tatil, eğlence diyebiliyorsan sen demekki hayatta hiç eğlenmemişsin.

Allah vermişse bir kuru ekmek oturur evimde de yerim. Ne alemi var gidip hiç tanımadığım insanlarıda, kendimide rahatsız etmenin, huzursuz etmenin.
    Madem organzasyonu yapan kişilerin imkanları kısıtlı idi. Yapmasınlar kardeşim. Yapmasınlar... varmı ötesi. Zorlayanmı var onları?
    Valla iyiki ben orda yokmuşum. Kanatlı tırtıl gibi sabırlı olmaz, ağza alınmadık küfürleri savurur giderdim...
    Bir işi ya tam yapın. ya da hiç yapmayın...
    Bunun ortası olmaz.
    Hayatta hırsızı bile affederim ama beceriksiz insanları affetmem.
    Çünkü beceriksizlik, hırsızlıktan daha olumsuz sonuçlar doğurur.
    Hırsız bir şeyi çalar, ama o şey el değiştirsede sonuçta yine vardır.
    Beceriksiz insan ise tutar o şeyi kırar, ziyan eder. Ne kendine mal olur, ne de bir başkasına.
    Beceriksizliğin affedilir, açıklanır bir tarafı asla olamaz.

Üye
    naska Avatarı

Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Petrol Kentli..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Naska sen neyi savunuyorsun anlamış değilim.
    Ben kimseyi savunmuyorum Fuzulim...

ben sadece kim ne söylüyorsa söylediği lafın üzerinde dursun...fikrini savunuyorum...

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir defa üslubunuza dikkat edin lütfen Naska. Yalakalık benim lügatımda yok olamaz o tarz üslup senin gibi dengesize has bir üsluptur.
    Ben 2005 tede gitmiş ve hiç memnun kalmamıştım. Geçen sene yazdıklarımında arkasındayım. Bu Ayvalık kampının Başındaki malum kişi yani Mutlu beyin bakın isim bile veriyorum arkadaşlarımıza ve bize davranışlarını hiç beğenmiyorum her Ayvalığa gidişimde de kendisi ile mutlaka tartışırım hemde mutlaka.
    Ama bu sene harbiden güzeldi. Geçen sene beğenmemiş olabilirim ama geçen sene beğenmedim diye her sene beğenmeyeceğim diye bir şart yok heralde.

Bu sene güzeldi. Güzeldi işte.
    Bir defa çok güzel 3 tane otel ayarlanmıştı. Bizim kaldığımız Acem otel ve yan tarafımızdaki otelde yok yoktu. 3. oteli görmedim ama orda kalan arkadaşlarımız çok memnun kaldıklarını söylediler.Odalarda televizyon, klima, dolaplar, telefon, sıcak su herşey dört dörtlüktü.
    Kalkıp bu kadar güzel bir değişimin nesini yereyim şimdi sizlere.

Güzeldi arkadaşım bu sene dört dörtlüktü.

Kalacak yer sıkıntısı oldu demişsin.
    E yani 5 kişi gelcez diyip 15 kişi gelen dernekler olursa kalacak yer sıkıntısı olur tabi.

Ha tekrar söylüyorum Mutlu bey bu organizasyonun başından alınırsa çok ama çok mutlu da olurum. Ancak diğer görevli arkadaş yani Yıldıray bey hem güler yüzlü hemde engellinin halinden dilinden anlayan bir arkadaştı. tekerlekli sandalyeli arkadaşlar için yan taraftaki asansörlü otelde koordine olacağım diye nasıl harap olduğunu bizzat gördüm.

Yanlışlar yapılabilir hata insana mahsustur. Önemli olan hataların düzeltilmesi ve ben bu sene bir çok yanlışın düzeltildiğini gördüm.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234