Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 60 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KanatlıTırtıl Avatarı

Gerçek Adı
    Vefa
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sen de sağ ol Cemil. Zaten öyle yapacağım, kendim söyleyip kendim oynayacağım belki.

İstanbul'da olmanın yararı da var zararı da. Çok da mühim bir engel değil İstanbul dışında olmak.

Saygılar

Üye
    cemil_58 Avatarı

Gerçek Adı
    Cemil
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HAKLI OLDUĞUN DAVADA SUSMA; ATIN İYİSİNE DORU, YİĞİDİN İYİSİNE DELİ DERLER...

Üye
    aydin_3454 Avatarı

Son Giriş
    11.10-2011
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yapılan hataları eleştirmeden sorunların çözümüne ulaşmak ne kadar kolay olur...? Amaçlar güzel olsa da uygulamadaki yanlışların, davamı olduğu sürece yapılanların hiç bir önemi kalmıyor.Yazılanları okudukça var olan fikrim kat kat sabitleşmektedir.Birilerinin eğlenebilmesi için çoğunluğun eziyet çekmesine seyirci kalmak niye!!!

Üye
    cemil_58 Avatarı

Gerçek Adı
    Cemil
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

semino haklısın böyle gelmiş ama böyle gitmemeli. vefa gibi değerli arkadaşlar yazmalı eleştirmeli tekrar gidip gelişmeleri takip etmeli. eleştirmek de güzeldir eleştirelim anamızda babamızda çok yakın dostumuzda yanlış yapsa eleştirelim bu forumun amacı bu değilmi.. ama engelli camiasında nedense eleştiren insan düşman ve kötü adam olarak değerlendiriliyor. burada kim kimi tanıyor hepimizin ortak konusu engellimiz. bu zamana kadar bir yerlere gelmeyen istismar edilen kendini reklam malzemesi yaptıran engellilerimiz reklam bitiyor film başlayınca kahraman rolüne oynamaya çalışıyorlar.UMUDUMU YİTİRMEK İSTEMİYORUM. ZOR AMA NEDEN DÜZELMESİN.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Konuyu Haftanin Konusu yaptim
    Olabildigince cok katilimcinin gorusunu almak daha anlamli olacaktir...

• Yıllardan beri Türkiye Sakatlar Konfederasyonu öncülüğünde Ayvalık'ta 'Özürlüler Şenliği' düzenlenir;
      * Bu etkinliğe katıldınız mı? 2006'daki etkinlik hakkındaki görüşleriniz/tespitleriniz nelerdir?
      * Etkinliklerdeki organizasyon kalitesini yıllara göre değerlendirir misiniz? Sizce organizasyonda bir iyiye gidiş var mı?
      * Bu etkinlikle ne yapılmak isteniyor ve sizce amaca hizmet ediyor mu?
      * Sizce bu etkinliğin yararları ve zararları nelerdir?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

bu etkinlige 3 sefer katıldım bu yılki rezaletti bence bir tek faydası çeşitli illerden insanlar tanıyosun dostlar tanıyosun gerisi fasa fiso

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bu etkinliğe 2005 senesinde katıldım.
    Tabiki memnun olduğum durumlarda oldu ama memnun olmadığım durumlarda yaşandı.

Bir defa insanlara davranış genel olarak yanlış baştan onu söyleyim. Herkesi hakiki özür durumuna göre yerleştirmeleri gerekiyor. Ama malesef oda dağılımı yapılırken bu yapılmıyor. Bu yapılmadığı gibi örneğin bir battaniye isteyene oldukça kaba davranabiliyorlar. Olmamalı.

Ya aslında öyle çok şey varki tek tek kaleme almam da yanlış olabilir diye düşünüyorum.
    Lütfen güleryüz. herşeyden önemlisi güleryüz. Özürlüye hak ettiği değer verilsin hakettiği güleryüz gösterilsin.
    Ve bazı şeyler sistematik olsun. Eşitlik olsun. Lütfen bu organizasyondan olabildiğince fazla özürlü yararlansın Fazla ve değişik özürlü dostlar yararlansın.

Üye
    aysemmm Avatarı

Son Giriş
    26.11-2008
    Saat
    07:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaw anlayamadığım her sene ayvalık ayvalık diye sayıklarlar gün sayarlar ama nedense hiç bir şeydende memnun kalmazlar.beğenmiyorsanız gelmeyin arkadaşlar sizi zorlamı götürüyorlar...

Üye
    abalı Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    05.12-2015
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TÜRKİYE SAKATLAR FEDARASYONUN AYVALIKTAKİ KAMPINA HİÇ KATILMA FIRSAT OLMADI.BİLMEM NEDEN 4 YILDIRDA SEVGİ SELİ SAKATLAR DERNEGİNDE YÖNETCİĞİM AYRIMCILIĞIN YAPILDIĞINI TAHMİN EDİYORUM FEDARASYONA DERNEK ÜYEMİ DİYE SORARSANIZ DEĞİL ÜYE OLMAYIDA DÜŞÜNMÜYORUM FEDERASYONUN KENDİ CEVRESİNDEN BAŞKA KİMSE YARARLANAMIYOR ÜYE OLUPTA ONLARIN İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRAYIM BİLİYORLARKİ BÖYLE BİR DERNEĞİN OLDUĞUNU BAŞKA BİR TOPLANTI OLSA VE BÜLTEN YAYINLANSA GÖDERİYORLAR NİYE BÖY BİR ETKİNLİKTE KAMPLARA CAĞIRMIYORLAR
    İNŞALLAH O GÜNLERİ AŞACAGIZ BEN İSTERİMKİ TÜM TÜRKİYE DEKİ ÖZÜRLÜLERİN YARARLANMASI

Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KanatlıTırtıl ın yazısını baştan sona okudum. Gerçekten çok hüzün verici bir durum.
    Körler Sağırlar Birbirini Ağırlar
    Kurban bayramıydı. Baba ma; maddi durumu iyi olan hatta kurban kesmiş insanlara neden et dağıttığımızı anlamadığımı, kesitiğimiz kurbandan sadece fakirlere et payı vermemiz gerektiğini önerdiğimde Babam:
    - Oğlum, sadece fakirlere et payı verilirse olurki onurları rencide olur. Bunların yanında hiç ihtiyacı olmayan insanlara da et payı verilmesi fakir insanlara fakir oldukları için onlara sadaka verildiğinin düşüncesinin ortadan kalkmasını sağlar. dedi.

Babam haklıydı. Bu düşünce tarzı islamın ruhunda vardır. Sağ elin verdiğinden sol elin dahi haberi olmayacak.
    Engelli yürüyüşü de ne demek? Engellilerin halkın içine çıkartılıp caddelerde acımaksı bakışlar altında yürütülmesi de ne oluyor? Çok gereksiz ve rencide edici bir uygulama bence.
    Bu tür organizasyonlar da sadece engellilerin değil sağlam insanlarında bulunması gerektiğini düşünüyorum. Hemde en az yarı yarıya.

yarenn66
    Misafir Üye
    yarenn66 Avatarı

uzun yazıları pek sevmezdim bu başlığa bakıncaya kadar teşekürler

Üye
    Hüseyin Aksu Avatarı

Son Giriş
    31.10-2012
    Saat
    12:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: KanatlıTırtıl
    Cemil neden ısrarla karşıma çıkıyorsun????????????
    Kaçmak kolay diyorsun..
    Kaç yıldır bu camiadasın ki?
    Ne işler yaptın.?
    Siz bu yollara giderken ben çoktaan dönmüştüm.
    Kişiselleştirme ve saptırma bu konuyu lütfen.
    Zaten yazdıklarımı bile yanlış yorumluyorsun.

Sana cevap yazmayacağım bunu bil. Zira sen ısrarla önüme çıkıyorsun.
    Tırtılın her söylediğine katılmakla birlikte, yukarıdaki sözleri bana biraz bu camianın üslubu gibi geldi.. sebebini bilmiyorum ama irite oldum...

Üye
    KanatlıTırtıl Avatarı

Gerçek Adı
    Vefa
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: aysemmm
    yaw anlayamadığım her sene ayvalık ayvalık diye sayıklarlar gün sayarlar ama nedense hiç bir şeydende memnun kalmazlar.beğenmiyorsanız gelmeyin arkadaşlar sizi zorlamı götürüyorlar...
    :roll: Yazdıklarımı "okusaydın" daha iyi anlardın. Hiç bir şeyden memnun kalmazmışım Her sene gidermişim.. Sayıklarmışım.. Şahsım adına söyleyeyim: HAYAL BUNLAR.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Fuzulim
    Körler Sağırlar Birbirini Ağırlar

Engelli yürüyüşü de ne demek? Engellilerin halkın içine çıkartılıp caddelerde acımaksı bakışlar altında yürütülmesi de ne oluyor? Çok gereksiz ve rencide edici bir uygulama bence.
    Bu tür organizasyonlar da sadece engellilerin değil sağlam insanlarında bulunması gerektiğini düşünüyorum. Hemde en az yarı yarıya.
    Körler Sağırlar Birbirini Ağırlar Tam yazmak istediğim ama yazmadığım ifade.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Hüseyin Aksu
    Tırtılın her söylediğine katılmakla birlikte, yukarıdaki sözleri bana biraz bu camianın üslubu gibi geldi.. sebebini bilmiyorum ama irite oldum...
    Camia derken, seni, beni, onu... sakatları kastettim. Yanlış anlaşılmaya müsait bir kelime evet, haklısın. Ama asla kimsenin, hiç bir derneğin kulübün vs ağzıyla konuşmuyorum.

Lütfen üzerine alınma, Şu irrite sözcüğünü duyunca içim gıcıklanıyor nedense. Bir kaç saniye için konu dışına çıkıyorum izninizle..:
    Dil Yâresi
    Türkçe dostlarından (M. Banu Aksoy)
    # Kadir Çöpdemir, Türkçe'deki yabancı kelimelerden rahatsız olup olmadıklarını soruyordu:
    «Konuşurken, konuşmasının içine yabancı kelimeler katan insanlardan irite olur musunuz?
    «İrite olmak (Fransızca être irrité, ²...'e kızmak, sinirlenmek) ifadesini insanların dikkatini çekmek için bilhassa mı kullandı, yoksa o anda aynı şeyi yaptığının farkında değil miydi, anlayamadım. Konuştuklarından hiçbirinin bunu fark etmemesi de üzücüydü.
    - Kadir Çöpdemir diline hükmedebilen biridir. Türkçesi Allah için sağlam. O an yüzündeki ifadeyi görmedim, ama tahmin ederim ki, sualini sahiden sinir bozucu bir örnekle süslemek istemiştir.

Hakkı Devrim
    Ayvalık 2006 da gördüğüm manzarayı olabildiğince "gerçekçi" yazdım. Bir usta kameraman olsaydı, etkileyici bir belgesel çekebilmek isterdim. Belki o zaman biz, etkinliği düzenleyenler, halk... yani hepimiz kendimizi ve yapılan işleri daha sağlıklı şekilde değerlendirebilirdik...

Aynaya, gerçeklerin aynasına sık sık bakmaktan çekinmeyelim....

Üye
    Hüseyin Aksu Avatarı

Son Giriş
    31.10-2012
    Saat
    12:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında ben de benzer manada kullandım.. "Rahatsız olmak" gibi falan düşündüm... Üzerime alınsam noolurki? :lol: Sana bişey olmasın :lol:

Camia meselesine gelince, ben senin ne demek istediğini anladım. Yani camiadan kastının ne olduğu değil idi söylemek istediğim. Sadece o mesajında kullandığın üslubu; eleştirdiğin, (benim de sonuna kadar seninle aynı düşündüğümü bil) zaman zaman suçladığın, kızdığın camianın (özellikle önde gelenlerinin) genel tavrına benzettim. Yani senin diğer mesajların ve üslübunla ters düşüyor diye düşündüm. Belki de yanlış anladım...

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: aysemmm
    Çok gereksiz bir üslupla yazılmış bir yazı. Lütfen yazılanları baştan sona okumadan cevap yazma Ayşemm. Biz ne diyoruz sen ne yazıyorsun.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon