Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ExOrienteLux;
    Değerli arkadaşım..
    Sizin düşünceniz oldukça güzel buna bir şey demedim. Zaten..
    Fakat bu işler bu birlik ve beraberliği sağlamak o kadar zor ki... Yani bu işlerde ilerleme sağlamak adeta iğneyle kuyu kazman gibidir. Keşke herkes böyle düşünse ama gerçeklerde göz ardı edilemez.

Sevgiler...

Üye
    memphis Avatarı

Son Giriş
    09.02-2010
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Farkında mısınız çok geyik işlerle zaman öldürüyoruz.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Arkadaşım burada geyik değil de bir konu hakkında tartışarak çözüm bulmaya çalışıyoruz...(Eğer sözünüz bana ise...)

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Engellilerin siyasette olmama sebebinden biri, bence en önemlisi kendi ideoljimiz yani politik beklentilerimizi desteklyen çatı için çalışmamamız. bizler kendimizi siyasetten soyutluyoruz,siyaette yeralmamızı kısıtlayan unsur (vücut engelimiz , maddi durumumuz,özgüven eksikliği ,eğitim eksikliklerimiz )aslında aktif siyaset yapmamızı engeliyor..

siyaset gecmişi olmayan, bir örgütlenmeye dahil olmayan bir kişiye bu kim olursa olsun oy verilmez .öncelikle siyasi örgütlenmek şart.Bireysel olarak kendi ideolojimizdeki örgütlenmeye dahil olmak istediğimizde hiçte geri cevrilmeyiz.zaten adamlar üye artışı istiyor. İşte Ozaman aktif olarak yer alır sıkıntılarımızı anlatabilir ,maduriyetlerimizin görülmesini sağlaya biliriz.

Arkadaşlar bir temsilci secelim diyorsunuzda , kimse kimseyi tanımıyor .engelliyiz ama hepimizin ayrı ideolijik tutumuz var .bizde de sağı,solu,muhafazakarı ,liberali savunanlar var yani. bir çatı olayı çok zor bence.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Değerli arkadaşçım Ayyüzlü,

Engellilerdeki birlik ve beraberliğin olmaması konusunu güzel açıklamışsınız. Ayrıca engellilerin siyasette ki yerinin neden bu kadar atıl noktalarda kaldığının da sebeplerini net bir şekilde ifade etmişsiniz... Bu konularda kesinlikle size katılıyorum.

İşte bizler en baştan kendi aramız da bölünerek parçalanırsak zirveye ulaşmak hayalden öteye gidemez. Herkesin bir tarafa çektiği, bazı kişilerin bencilce düşündüğü ve insanların küçücük guruplar halinde kendi ideolojilerini ortaya koyma çabalarının günümüzde ne kadar yetersiz olduğuna şahit olmaktayız.

İşte bütün bunların yanında engellinin engeliyle yaşadığı zorluklar, maddiyat, özgüven ve daha birçok nedenle kendisini soyutlayarak, bu tür konulara belki de yeteri kadar ilgi gösterememektedirler. Çünkü insanların bazı özgürlüklerinin olmaması insan yaşamındaki sosyalleşmeyi kısıtlamaktadır. Zira insan hayatında öncelikler vardır. İşte bu bağlamda düşündüğümüzde bu önceliklere göre hareket edilmesi de insan içlin bir zorunluluktur.

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Eshatcım engellilerin siyasi yeni bir oluşum oluşturmasını bende çok isterim gönüldende fikrine katılıyorum.sadece bana itopik geliyor.engelimizin ortak olması siyasi bir oluşum için yeterli değildir. çünkü siyaset çok farklıdır.senin dediğini dernek vakıflar yapar.aslında bizlerin sıkıntılarını yöneticinin gözüne onların sokması lazım.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Aslında çok haklısınız. Böyle bir oluşum sadece size değil, oransal olarak büyük çoğunluğa ütopik gelmektedir. Bu siyasi oluşumlar o kadar basit ve sıradan girişimlerle zaten olamaz. Köklü olarak gelişmiş insanların uzun süren çabalarının bir ürünü olarak, kendilerini topluma kabul ettirmek, o kadar kolay değildir.

Şimdilik engellinin siyasetteki yerinin bu kadar zayıf ve etkisiz olmasını, sadece üzgün gözlerle izlemekten ve beklemekten başka sanırım fazla yapacak bir şey yoktur.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engellinin siyasetteki yeri yazlık sinemalarda koridorlara atılan tabure, köy minibüslerinde motorun üstüne oturulduğu kadardır. Siz, biz, hepimiz neyi tartışıyoruz ki? Parlementodaki mevcut partilerin tüzüğünde "engelliler için"
    diye başlayan ve " ...cağız, ...ceğiz, .... caktır, ...cuktur, ....çüxtür, " diye devam eden öznesi, yüklemi, dolaylısı, dolaysızı yerli yerinde olan cümleler vardır.
    Yani demem odur ki;
    Türkiyede siyaset göçebe mantığıyla, asosyal mantığıyla, "ben yaptım oldu" mantığıyla yapılır. Sermaye sınıfıyla yapılır. Hadi bakalım şimdi, herkes içinden söylesin bakalım, son seçimlerde kime oy verdiniz?
    Yani demem odur ki;
    İkimizinde kolu yok diye aynı düşünmek zorunda değiliz. Bacağı, gözü, kulağı yok diye yaşamı aynı algılamak zorunda değiliz. Fiziki benzerliklerimiz, zihinsel benzerliklerimiz asla olamaz ve olmamalıdır da...
    Yani demem odur ki;
    Katogorize etmeyelim, gruplandırmayalım, tekdüzeleştirmeyelim. Siyasetteki yerimiz köylü kadardır, işçi kadardır, emekçi kadardır. Çünkü sistem "otur oturduğun yerde" sistemidir...

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bu başlığı görünce aklıma Avustralya'da seçimlere katılacak olan sexy parti geldi eğer yönetime gelebilirlerse öncelikleri eşcinseller olur,herhalde: )

aslında bunu radikal ilginç bir girişim olarak görüyorum . bizlerde bir zümreye hitap ederiz demeyip bundan feyizlenerek engelli partiside kurulabiliriz

Yasaklı Üye
    c-legg Avatarı

Son Giriş
    13.09-2010
    Saat
    19:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli nüfusunun %12 ler de olduğu ülkemizde, engellilerin temsil oranının bu kadar düşük olması, önemli bir eksikliktir. Yeteri kadar temsil edilemediğimiz için, biz engellilerin, sorunlarının çözümü aşamasın da, istediğimiz sonucu alamayacağımızın en açık göstergesidir.

Evet aslında ortada bir problem yok ! Problem haline getirilimiş bir mesele var.

Burada kabahatli bence zengin ve şöhretli engelli daşlarımızda..Düşünün ben veya bir başkası siyaset yapsa ,parti kursa kimse arkamızdan gelmez.

Finansman siyasetin baş aktörü ,ikinci aktör ise şöhret.Bu ikisine sahip bir çok engelli var.Ama onlar işin kolayına kaçıp yardım masalları ile yetiniyorlar...

Aslında iyilik yapmıyorlar..Kökten bu işi çözmek siyasete el atmaktan geçiyor.%12 barajı aşan bir çoğunluk illaki mecliste bir akp ,chp ,mhp gibi özürlünün öz ve öz partisi bulunmalı yoksa sorunlar çıkmaz son baharlara kalır...

Aslında o kadar kolay ki meclisde min 50 sandalyeli engelli partisini görmek..Yeterki bir tane zengin bir engelli parti kursun..Oyumuzu akp ,chp ye niye atalım ?Kendi partimiz olursa yönetimde söz hakkına sahip olursak sorunlar otomatik olarak çözülür.

Ülke sorunlarını çözmekten bahsetmiyorum.Bu ülkenin sorunlarını hiç kimse kolay kolay çözemez..İsterlerse yepyeni bir anayasa yapsınlar!! Toplum aynı toplum olduktan sonra ,Ahlak aynı ahlak olduktan sonra istediğiniz kadar yasa çıkarın fayda etmez.

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

c-legg siyasette şöhret etkili olsaydı, ibrahim tatlıses,arif sağ gibi çok sevilen, konser alanları hıncahınç doldurulan bu adamlar perlamentoda koltuk sahibi olurdu...ben bir önceki yazdıklarımı yineliyorum siyaset ideojik bir düşünceyi temsil ediyor.yaşadığımız bu anayasa seçiminde de bunu net olarak görebiliyoruz. anayasanın içeriğinden,getireceğinden çok sadece partizanlık yapıyoruz,bir nevi genel seçimdeymişiz gibi partimizi çıkarma yarışındayız.

hadi ben engelli sorununa yönelen sol alt yapılı parti kurcağım desem, sağ yada muhafazakar taraflı olan engelli arkadaşlar ne kadar beni destekleyecek.öncelikler içimizde kemikleşmiş olan ideoljiden yana olacağından desteklemez, ben olsam asla desteklemem.

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Bence;Türkiye ve türk insanın durumu belli yani şöyle
    Türkiye ne okudugun okulun değeri ne de okulu bitiren adamın değeri var.Alakasız alakasız işlerle meşgul olan.Adam işletme mezunu bakkal açıyor ne kadar trajikomik... Bunun sebebi de Türk insanın karşı tarafa verdiği önem.Adam bırakın normal vatandaşı engelliyi bile çiğneyip geçecek
    Siyaset de böyle.Emekli memur ne işin var meydanlarda.Otur evinde aç bulmacanı al elinede sigaranı doya doya iç.Yok efendim olmaz.Partizanlık yapmam lazım Biri de EFE afedersin Herşeyin iyisini ve doğrusunu ben bilirim diyor.
    Son söz olarak:Ben siyasetçi olmak isterdim ve istemezdim.Olmak istememin sebebi çevre az çok da olsa büyürdü.Olmamak istememin sebebi de vebali yane hesabı zor olur.Çünkü 80 milyon adam senin partine güvenerek oy vermiş Kolay değil.

Yasaklı Üye
    c-legg Avatarı

Son Giriş
    13.09-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayyüzlü;

Sağ,sol kavramı dış güçlerin uydurduğu bir kavramdır.Aslında mantıklı akıllı insanlar bu sistemde bu kavramların hiç bir önemi olmadığını bilir.Engellinin sağ ı ,sol u olmaz

Bakın akp de herkez muhafazakar değilki..İyi bakmak ve görmek lazım..Siyasetin baş aktörü finansdır.Şöhret ikinci aktördür.
    Örneğiniz yanlış ,başarıya ulaşmış Cem Uzan örneği vardır.Bu ülkede demekki insanlar kötü olduğunu,hırsız olduğunu bildiği bir adama bile bu kadar oy verebiliyor.

Ben insanımıza gerçeği sunuyorum.Yapıcı olarak siz benim somut görüşlerimi çürütmeye çalışıyorsunuz! Bravo bu somut ,reel sorun çözümüne bile muhalif olunduktan sonra ,bu sokak çıkmaz...Engelli gene birilerinin yardımlarına muhtaç ,birilerinin eline bakar.

Not;Siyasete giren şöhret illaki koltuğa oturur. Arnold Swarzeneger ABD vali değilmidir?

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

c-legg;

Siyasete giren şöhret illaki koltuğa oturur demişsin ama İbo Tatlıses niye oturamadı.

Yasaklı Üye
    c-legg Avatarı

Son Giriş
    13.09-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yasin258;

Seçimlerde adaymı olduda seçilemedi? Ben Tatlıses in siyaset yaptığını bilmiyorum..?

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon