Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Malisef bukonuda yazılacak okadar cok şey varki bütün arkadaşların yorumlarını okudum hepimizin bu konuda engellilik raporuna istisnadan istekleri farklı farklı doğal olarak benim ônerimde farklı olacaktır ilkônce insankendisine güvenecektir cevresine zarar vermeden içinde bulunduğu yada icinde bulundurduğu Ruhun varlığına varacaktır cevresi ile deyil kendisi ile barışk olmalıdır, komserim, bakanım tabiki farklı farklı hallerimiz var kimimiz Doktor, kimimiz savcı, kimimiz öğretmen kimimiz polis kimimizde bakan oluyoruz niye barışık deyiliz anlamadım bizene kim cin neyaparsa yapsın önemli olan senin neyaptığın bu devletin imkanları olanakları olmasa kim cin neyapabilir gıyaybiyen (Gigaset)
    Evet engellilerin istihdam sorunları vardır halen bir insanlık suçugibi tarihlerden günümüze devretmiştir tekerür olmuştur bu konuda avrupa insan hakları birazdaha engellisine (emekluyuzun manası nedir) ayın var aynı mal sahip cıkmıştır.
    En büyük sorunların başında agır sanayî úretimi ve Ticaret vardır kendisine güvenen bir engelli ticaret yapabilirmi CEO olabilrmi ne yazık olsam ben olurum KDV şaban, yani ikinci sınıf malzeme kullanıyoruz ağır sanayi ister engelli takliti yap ister sen engelli ol kaderini yaşarsın ancak bu işin fıtratında var.
    Anayasa üc koldan yônetir insanları Yargı, yasama ve yürütmeyle biz engelliler en fazla yasamayla haklarımızı savuna bilir ve kolluya biliriz ben yargıyla işlerimi yaparım diyen gittikce malisef ayın var aynı mal salı verdiyse konsuya batar
    Engellilerin turizimde, sporda, kültürde sanatta ve buna benzer kurumsal sağalarda calışması isteğiğle

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Isdihdamin onunde en buyuk soru iskur ve iskur danismanlik sistemi sistem de sadece patron ne derse o oluyor iskur cezai islem uygulamiyor bir de danismalar her turlu bilgini isverene sunuyor yasal olmasada

Askıda Üyelik
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    61

Bimer e yazın arkadaşlar herkes yazsın tepkisini koysun. Ben 7 ay İstanbul gibi yerde iş aradım ve hep asgari ücret verdikleri için çalışmadım. şimdi özel sektörde iyi bir maaşla kendi çabamla bir iş buldum. İş kur asgari ücretle çalışacak engelli adayına iş bulur. Ayrıca iş ilanları 2014 yılından itibaren hep aynı kimse işe ya almıyor yada kimse asgari ücretle çalışmıyor. Sürekli firmalar iş ilanlarını değiştirip değiştirip tekrar açıyor. Benim araştırmalarım bu firmaların ucuz personel arayışı içinde olması size tavsiyem ekps sınavına çalışın 2016 yılında memur olmaya bakın özel sektör bitmiş. İş kur desen kendine faydası yok toplu görüşmeler falan hikaye . Deneyim tecrübeniz varsa üniversite mezunu ve kendinizi geliştirmişseniz özel sektör para verir. Sadece açık öğretim okuyup mezun olup iş deneyiminiz yoksa yine asgari ücret alırsınız.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Herşeyin başı insandır insan empati yapmayı öğrenip insanca düşünmeye başladığında sadece engellinin değil bütün toplumun sorunu çözülür fakat bu aşamada artık birşey olacağını sanmam kanserde son evreye gelmiş bir hastanın durumu gibi insanlığın durumu, kurtarmak pek mümkün değil gibi yada kokhucre tedavisi şart, nedir bu toplumun kokhucre tedavisi temiz kalpli düzgün güvenilir insan yetiştirmek bununda mumkunlugu tartışılır bu aşamada bence... Herkes oturmuş güneşin batıdan doğmasını kıyametin kopmasını bekliyor.

Üye
    hakanoncul Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Öncül
    Son Giriş
    23.05-2017
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

İşkur'u tamamen kaldır bak sorun kendiliğinden nasıl çözülüyor.

İstanbul gibi gerçekten büyük şehirlerde asgari ücrete hayır diyebilirsiniz fakat Balıkesir gibi sahte bir büyük şehir ilan ederek büyükmüş gibi gösterilen kasaba vari illerde ise durum tamamen asgari ücretten yana, makina mühendisi geçen sene 1.800 TL aldığını biliyorum ve bu adam tüm bir fabrikadan sorumluydu,eğer 1.200 falan alıyorsanız kesinlikle sigortanız yatmıyor demektir.İşte böyle bir yer benim güzel memleketim.

Öyle kendine güveni falan geçelim arkadaşlar torpilin yoksa allami cihan olsan nafile herkesin kendine güveni vardır olmayan varmı ?Kendine güveni olmayanın zaten bir rahatsızlığı vardır.

İşkura gelen ilanları özellikle inceliyorum ve 15-20 günde bir hep aynıları tekrarlanıyor,işçi arayanlarda dikkat edin hep olmadık taraflardan vurmaya çalışıyorlar,mesela kaynakçısan torna biliyormusun yada seni depoya versem yükleme yapamazsın yük taşıyamazsın gibi gibi örnekler uzatılıp gider.burada nerde peki kendine güven?Demek ki sadece kendine güvenle iş çözülmüyor.Tirilyonluk fabrika yönetenler iki işçinin çalıştırılacağı yeri çözemiyor olay burdan kaynaklanıyor,ammavelakin torpil bulursan masan hemen sipariş edilir meraklanma

Üye
    Arıkan Avatarı

Gerçek Adı
    ARIKAN
    Son Giriş
    19.12-2016
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sorunun asıl kaynağı işkur cezayi işlem uygulamıyor patrondan yana tavır alıyor bimer den yazmakta işi çözmüyor klasik iki cevap veriliyor oldu bitti işveren ceza yazılmayınca kimseyi almıyor

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12