Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 69 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    çalıkuşu Avatarı

Gerçek Adı
    ARZU
    Son Giriş
    11.04-2017
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    cennetten bi parça
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ewt iyiki hayattayım ve iyiki özürümle hayatın güzelliğinin daha çok farkına vardım hayata küsmek yerine herşeye rağmen güzel olduğunu farkedip mutluluğuma mutluluk kattım ama hem bunun bilincinde hemde engelsiz olmakta isterdim ama oda nasip hayırlısı a_geyik paylaşımın için teşekkürler

Üye
    LME Avatarı

Son Giriş
    21.02-2016
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

A_geyik hiç senin kadar pozitif birini görmedim.hayata hep olumlu bakıyosun ve sonuçta olumlu. Bravo doğrusu sağlıcakla kal pozitif kalmaya devam et.

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Artık 29 yaşındayım. Açıkçası bu yaşıma kadar ben de benim gibisini göremedim....

Üye
    ANGELLL Avatarı

Son Giriş
    05.09-2008
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet harikasın :wink:

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Güldüm... Hiç böyle bir yorum almamıştım. Acaba ben gerçek değil miyim?(!) Tamamını okumamış olabilir misiniz acaba?

Üye
    okan1976 Avatarı

Son Giriş
    13.09-2011
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

A-geyik bizimle paylaştıkların için sana çok teşekkür ederim gerçekten bir çok engelli arkaşa umut verecek ve hayata bağlayacak bir hayat hikayesi ve bende sana katılıyorum. Tekrar teşekkür ediyorum.

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Çok teşekkürler arkadaşlar, ben stand-up değilde yapsam yapsam sitdown-up yapabilirim, mâlum ayakta fazla duramıyorum.

Şu aralar gerçi pek yazı yazamıyorum, yani en azından makale tadında yazılar yazamıyorum. Yeni yazılarım olmasa da eski yazılarımı okursanız küsmemiş oluruz.

Bu arada bu başlıktaki 3 sayfayı hızlıca okudum da aradaki bazı yorumlarım anlamını yitirmiş. Çünkü ben yapılan yorumlara yorumlar yapmıştım, bazı arkadaşlar üyelikten ayrıldıkları için de bu başlıkta yazdıkları yazılar da silinmiş...

Üye
    filozof86 Avatarı

Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    16:24
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Söyledikleriniz çok güzel alageyik ancak bu herkesin yapabileceği bir şey değil buna katılmıyorum.bu konuyu sadece beden sorunu ve bunun üstesinden gelebilecek bir yapı olarak düşünmeyelim.Çünkü benim mesela psikolojik yapım bu durumu kabullenebilecek ve üstesinden gelebilecek yapıda değil ben herşeyi ince eleyip sık dokuyan ve en ufak sorundan derinden etkilenen ve zor unutan biriyim.Buna ek olarak doğduğumdan beri kas ve sinir sistemi hastasıyım ayaklarımdan.Çok zor yürüyorum.Normal dediğimiz gibi yaşayamadıktan sonra bana yapabildiklerim bile mutluluk vermiyor ki.Utanıyorum sıkılıyorum zorlanıyorum acı çekiyorum bunalımlara boşluklara düştüm.Dakika dakika her gün yaşıyorum bunları.Hele Normal bir yaşamın içinde böyle olmak başkalarının gözü önünde.Bunu anlatmak çok zor.Herkes kafanda biter dedi ama çöl sıcağında soğuk suyu sadece düşünerek serinlemek herkesin yapabildiği birşey değil.Sonuçta bu bir ruh yapısı bir yaradılış ve bunu ne kadar isteseniz de değiştiremiyorsunuz

Üye
    Meczub Avatarı

Gerçek Adı
    Kadri
    Son Giriş
    28.12-2011
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Yüce yaratıcı yarattıklarına kaldırımayacağı yükü vermezmiş.

İşte biz bukadar güçlü kişileriz...

vesselam...

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

valla abi ağzına ve yüreğine sağlık ama tabi dipnot da yazmam lazım
    Mutluluk ve yaşam bunları için yaşar insan
    Her ne kadar engelliyse yaşam
    Hayatta o kadar mutlu olur insan
    ve artı senin düşüncene katılmadığım yerler var neden dersen dünyaya böyle gelmişsin böyle gideceksin eger tedavisi yoksa yane bu durumu istesende istemesende kabul etmek zorundasın başka şansımız yok ama şu dediğine baştan aşağı katılıyorum kendimizi özürlü hisseden bizleri ve mutlu olmak içinde neden aramaya gerek yok saygılar

Üye
    führer Avatarı

Gerçek Adı
    çağrı
    Son Giriş
    10.08-2012
    Saat
    02:47
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

a_geyik: yanlız değilsin 17 yıl sonra farkeden biride ben

Üye
    remzi71 Avatarı

Gerçek Adı
    remzi
    Son Giriş
    29.06-2014
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: A_GEYiK Mesajı Gör
    Özürlü, engelli, sakat... vs.

27 yıldır özürlüymüşüm, yeni fark ediyorum. 27 yaşındayım, nasıl farkına vardım onu anlatmaya çalışayım. hayatım boyunca hiç bir özürlü, dernek vakıf vs üye olmadım. Normal bir kişi gibi yasadım. (normal nasıl olunuyorsa) ilkokula annem götürüyordu, insanların bana bakışlarını çok yakışıklı ve de çok çalışkan olduğum için sanıyordum. Yaşım ilerledikçe anladım ki benim yürüyüşümde bir gariplik var. Ben bunu hissetmiyordum. Evet özürlüydüm belki ama hangimiz özürlü değiliz ki. ya insanların hepsi benim yürüdüğüm gibi yaratılmış olsaydı ve tek tük de şuan sağlam diye nitelendirdiğimiz insanlar olsaydı. Bu seferde biz onlara özürlü gözüyle bakacaktık. Kendimi hiç özürlü HİSSETMEDİM.

11 yaşında bisiklet kullanmayı istedim, sen yapamazsın dediler. azim, hırs bilmiyorum nedenir? 1 ay sonunda basardım. org aldırdım zorla, o zamanın meşhur parcası olan "lambadayı" çalabiliyordum ve sadece 5 parmakla, ve bazen düşünüyorum da 2 el fazla geliyor bana. Son zamanlarda insanları incelemeye başladım, aynı anda 2 el ile farklı işlemleri nasıl yapıolar die düşünüyorum. Bazende insanları yaratık olarak düşünüyorum, hani 3. gözümüz olsa ne olurdu? 15 yaşında tutturdum ben araba kullanacam. sol ayak bleğimi oynatamadığımı o an anladım (arabada debriyaj diye bir pedal varmış ve sol ayak ile basılması gerekiyormuş ) Babamdan anahtarları alıp müzik dinleyeceğim bahanesiyle garajda araba calışmıyor iken ben bu arabayı nasıl kullanabilirim diye uğraşırken 2 ay sonunda sol ayağım ile debriyaja basabildim. 18 yaşında üniversite 2. sınıfta iken H sınıfı ehliyetimi aldım, fakat arabamda her hangi bir özel tertibat yok. 20 yasında çoğu kişinin yerimde olmayı isteyeceği Türkiye nin en iyi özel şirketlerinden birinde bilgisayar teknikeri olarak işe başladım. Ben sadece işimi yapıyordum, şirketim bana bir süre sonra gel satınalma sorumlumuz ol dedi.

Bu esnada insanız (en azından) ya özel hayatımızda devam etmekte. Özel hayat ya fazla girmeyeyim. Bir çok kız arkadaşım oldu. Hepsi de sağlam diye nitelendirdiğimiz kişilerdendi, ha bu arada özürlü olanları vardı ise de ben farketmedim, görmedim. Beni kız arkadasımla beraber yürürken görenler her halde bir çok kişi beşik kertmesiyiz diye de düşünmüştür. bu konudaki düşüncelerimi uzunca "185 gün yaşamak" adlı yazımda yazıyorum.

Sonuç olarak; ben "Sokakta bağırarak gülmek, eğlenmek, sevgilinizle sarmaş dolaş yürümek ya da kızmak, küfretmek, sarhoş olmak, kavga etmek" bunların hepsini ve dahada fazlasını yaptım. "ama" kelimesini kullanmadım, ama ben özürlüyüm yamamam ki demedim. asla banchi jamping yapamam , bu özürlü olduum için değil yüksekten korktuğum için. Özürlü olduğum için yapamayacaklarım da vardır. bunlar umrumda değil.
    Belkide kendi kendimizi özürlü kılıyoruz. Neden kendimizi diğerlerinden ayırıp dernekler kuruyoruz, neden ben suan engelliler sitesinde bunları yazıyorum? Neden sorusuna verilecek en iyi cevap çünkü ile başlar.
    Çünkü biz kendimizi dierlerinden ayırıyoruz, kendimizi özürlü hissediyoruz, Onlar varsınlar bize farklılığımızdan dolayı baksınlar, bizde onlara bakarız (bunu yaptım da) Eğer ben özürlüysem bununla gurur duyuyorum ve hep gurur duyacağım. "Keşke" yerine "İyiki" yi kullanalım. Hayatı bir film olarak görün tek başlangıç ve tek son vardır. Bitti diye nitelendirdiğimiz olaylar aslında devamlardır.

İyi ki özürlüyüm, iyi ki yaşıyorum.

Hadi alın uçurtmanızı koyun üstüne tüm acıları, geçmişi, kavgaları, başarısızlıkları, hataları, uçurun uçurtmayı gökyüzüne bırakın uçup gitsinler. Hayat tüm acılara zaman ayırıp ağlayacak kadar uzun değil…
    En iyi günler
    Bende seninkine benzer bir hayat yaşadım.
    Belki senin kadar başarılı oldummu hayatta tartışılır ama bazen fazlasıyla bazen eksigiyle aynen anlattıgın gibi.
    Ne zaman emekli olmak için araştırma içine girdim o zaman bu site ile karşılaştım.
    Şunuda itiraf etmeliyimki bu site içindeki insanları daha samimi ve daha sıcak kanlı buldum. Evet özürlüyüz bunu görmezden gelemeyiz ama pekde umurumda degil.Çocukların sorumlulugu binmemiş olsa idi üzerime hiçbirşeyde umurumda degildi.

Sevmek sevilmek aşşık olmak çalışmak iflas etmek başarılı olup gıpta edilmek hepsinide yaşadım ve çok güzel duygular. Kısaca bunların toplamı yaşamak sanrım...

Üye
    nihalalver Avatarı

Gerçek Adı
    Nihal
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    14:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu kadar pozitif olman bile beni çok mutlu etti.Ben bile diyorum dünyaya engelli gelsem hiç üzülmem.Alıştıkdan sonra engelli olduğunu bile unutuyorum.Yeterki olumsuz düşünmeyelim...yapamam edemem yerine nasıl yapmam lazım gibi çözüme bakalım.Hayatın mutlu huzurlu geçmesi dileğimle....

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Merhaba..
    Bazen düşünürüm ki acaba pisikolojim bozuk ve ben mi farkında deilim.. Hayatımdaki 6 yıldır yaşadıklarımı hiç umursamıyorum hastalıklarımı hastalık diye nitelendirmedim suratım hep güler ağladığım zamanı görmedim diycem de zaten ağlayamıyorum göz pınarlarım kuru derdim ki hani bu kadar çok insan var hiç bişeyi yokken intihar bile ederler ben onu düşünecek duruma bile gelmedim sağırım ama kendimi duyyo gibi hissediyorum dudak okuyabiliyorum zoru yaşayan ben deil karşımdakiler çünkü ben kendimi ifade edebiliyorum onlar bana anlatmakta yeri gelir zorlanabilirler ve zaten illa ki ölcem öyle yada böyle farketmez ve bu şekilde düşündüğüm için acaba bu fırtına önceki sessizlik mi kendimi mi kandrıyorum derdim ve hiç benim gibi olumlu bakan bi hastayla karşılaşmadım hepsi virane gibi ama ben hala ayaktayım..

Bunları anlattım çünkü iyi bi benden daha varmış diyorum deli deilim yani hayat herşeyiyle güzel yaşamak güzel nefes almak konuşmak heyecanlar vs. vs. öyle yada böyle hayatı en güzel şekilde değerlendirebilmek güzel.. iyi ki engelli oldum dedim mi peki evet bazen iyi ki duymuyorum diyorum çünkü hani duyulan şeyler her zaman güzel olmayabiliyo gayet sessiz sakin bi dünyam var ve bu dünyamda mutluyum..

Sizi de ayrıca tebrik ediyorum iyi ki yaşıyoruz..İyi ki hala ayakta durabiliyoruz..İyi ki derdimizi anlatabiliyoruz..Elinizde olmayanları boşverin bir yazı vardı sevdiğim, paylaşayım..

ÜZÜLME can
    Üzülme!..
    Dert etme can!..
    Görebiliyorsan, dokunabiliyorsan, nefes alabiliyorsan, ...yürüyebiliyorsan... Ne mutlu sana!.. Elinde olmayanları söyleme bana...
    Elinde olanlardan bahset can!… Üzülme!..
    Geceler hep kimsesiz mi geçecek?..
    Gidenler dönmeyecek mi?..
    Yitirdiğin her ne ise; bir bakarsın yağmurlu bir gecede..
    Veya bir bahar sabahında karşına çıkmış...
    Bil ki! Güzellikler de var bu hayatta...
    Gel Git’lerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin?..
    “Hüzün olgunlaştırır” ...“Kaybetmek sabrı öğretir”...

"Hz MEVLANA"

Üye
    ayandos Avatarı

Gerçek Adı
    ayandos
    Son Giriş
    24.11-2010
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    valla hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum
    bende aynı durumdağım desem yalan olmaz.üniversiteden mezun olana kadar hiç benim durumda olan işitme engelli aradaşım yoktu normal insanların arasındaydım ama çoçukluğum dramatikti çok dalga geçildim yanlız kaldığım anlar çok oldu.cihazları dışarda takmak istemiyordum dalga geçmesinler diye ama mecburdum.küçükkene de dudak okumayı öğrendim tabi.sonra kabullenmeye başladım cihazlar benimde parçamdı.Zamanla insanları tanımaya ve alışmaya başladım birden çevrem büyüdü unuttum engelli olduğumu ama içimde bir eksiklik hissi vardı çevremde sevdiğim insanlar olmasına rağmen tuhaf bir his.taki karşıma işitme engelli biri çıktı birden kendimi benim gibi olan insanların arasında buldum büyük şaşkınlık içindeydim içimdeki o eksiklik hissi birden yok oluverdi dedim kendi kendime bu zamana kadar nerdeydıniz diye hayat hertürlüsüyle güzel bence yaşanmaya değer
    yeterki karşımıza doğru insanlar çıksın doğru insanlarlar olalım
    engelli engelsiz ayrımı yapmadan

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon