Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 69 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sindaannun Avatarı

Son Giriş
    19.09-2008
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Açıkçası ben 'İyi ki özürlüyüm' demem. Şu kadar söyleyeyim: Kız arkadaş hariç sana çok yakın bir yaşantım var. Kendim yaşıyorum, iyi bir okulda okumaktayım, vs... Kendimi çoğunlukla engelsiz hissederim çünkü hep normal bir hayat sürdüm, benim gibi olanlarla tek bağım da bu site zaten. Ama yine de bu dünyada hele bu ülkede karşıma engeller çıkıyotr. Belki bunlar ufak ve 1 dakikada çözülebiliyor ama bütün bunların sonucunda senin kadar pollyanacı olamıyorum. Bu da olamaz bence. Engel tanımını açıyim istersen, zaten büyük bir değil: Şu an stajer olarak bir fabrikananın üretim departmanındayım ve öğle yemekleri tablkdot doğal olarak ve ben kendi tabldotumu taşıyamıyorum. Ufak ama can sıkıcı bir olay.

Üye
    gelbera Avatarı

Son Giriş
    20.07-2006
    Saat
    00:25
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazını çok keyif alarak okudum.azminden dolayı seni kutluyorum..her engeli olan kişi keşke senin bakış açına sahip olabilse ama ben keşke demiyorum çünkü sendenim benim gözümde BAY MANTIK'sın.!! :lol:

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gelbera
    yazını çok keyif alarak okudum.azminden dolayı seni kutluyorum..her engeli olan kişi keşke senin bakış açına sahip olabilse ama ben keşke demiyorum çünkü sendenim benim gözümde BAY MANTIK'sın.!! :lol:
    Ben azimli olduğumu düşünmüyorum. Ben sadece yaşıyorum. Yaptığım sadece her "an" ın hakkını vererek yaşamak. Çevremdekiler, çevresindekilere beni örnek göstererek azimli olduğumu söylüyorlarmış. Duyumlarını alıyorum.
    "Bay Mantık" yakıştırmanı sevdim.

Teşekkürler

Üye
    esila Avatarı

Son Giriş
    27.02-2009
    Saat
    01:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tanıdığım biri ''eğer evim olursa mutlu olucam''derdi hep.
    Yemedi,içmedi,varmadı tadına;aldı evini.
    Bir süre yetti gibi ona..
    Bir zaman geçti sonra''bu ev çok küçük,daha geniş bir ev mutlu edecek beni''demeye başladı.
    Yine yemedi içmedi,aldı geniş evi.Yine yetti gibi bir süre.
    Sonra bir zaman daha geçti ''bir arabam olsa çok mutlu olacağım ''der oldu.
    .
    .
    .
    Ne istediyse sahip oldu,bir mutlu olamadı.
    Azmetmekle hırs aynı şeyler değil.

Hep yaparız bunu,''eğer''le başlayan cümlelere mutululuğu yükleriz.
    ''Eğer''bulursam o aşkı,'eğer''severse herkes beni,''eğer''...ler.
    Yani mutluluğu hep dış etkenlere bağlamakla kalmayıp,üstüne geleceğe erteleriz.
    Oysa,bilinçli zihinde mutlak mutluluk yoktur.
    Dışsal etkilere bağlı tüm sevinç halleri,zaman içinde kendini tüketir.
    Hiçbir mutluluk yada acı ,ilk andaki kadar güçlü olamaz.
    Sevinçler, acılar arasındaki hallerdir.
    Simgeler yüklendiğimiz oranda yıkılıyorsa,acılarda yüklendikçe yoğunlaşır.

Geçmiş sadece anılarımızın toplamı ve ölüyse,
    Gelecek henüz gelmemişse,
    Yaşayan yalnızca''AN''dır.

Zamanın sadece üstüste yada yanyana konmuş''AN''lar olduğu görüşü belkide doğrudur.

Kendime göre ''AN''ıma hakkını vererek yaşamak birkaç örnekle:

*Bir sorunum bile olsa güne gülümseyerek başlamak.Güne başladığım o''AN'' la,sorunumu düşüneceğim 'AN'' ayrıdır.
    Herzamanmı?Mesela annemle babam aylar önce trafik kazası geçirdiğinde yapabildimmi?Hayır.
    Ama buna İSTEKLİ olmak.Hatırlamaya çalışmak.

*Yemeğimi yerken ona hakkını vermek.Şükretmek,açlarında bulmasını dilemek.Fazlasını diğeriyle paylaşmak.
    Kim derse yardıma ihtiyacım yok ,gurura boğulmuştur.
    Neden yardım ediyorsun,duyarlısın diye kafa yoranlar;yardım etmeyi bilmeyen bencillerdir.

*Sevgimizi aptalca bir gururla''ya o sevmemişse ''lere bağlayarak saklamak??
    Bir kolunu giydirmiş uydurmuşumuşuzdur.Gönlümüz seçmişse bundan onane.
    Dost-eş-vs....
    ''Eğer severse severim''...olmaz..
    Eğerlere bağlı sevgi olmaz.
    Reddedilmenin''utanç''olduğuna dair inanç''gururdur.
    Olacaksa insan,onurlu olmalı gururlu değil.Zira gururun sonu kibirdir,kibirse insanın kendi elleriyle kendi yıkımını yaratması.
    Sırf insanların saygısını kazanmak için kendinden vazgeçenlerin varacakları yıkım gibi.
    Bir insana kendinden daha iyi davranamaz kimse.
    Ve hayatın sorumluluğu yalnızca kendine aitse,artık kendi yoluna ait olmayanların zamanı geldiğinde gideceğini,aksinin onun yoluna haksızlık olduğunu bilir.

Nefrete tutunup''işte ben yine mutsuzum,onun yüzünden''diyen,onun hatası gibi kendi hatasıda olabileceğini düşünmeden hep başkalarını suçlayan,kendine dost olmayanlardan olmaz.

Bunlar benim insanları gözlemleyip,onları dinleyerek;başkalarını suçlamak yerine hatalarımın neler olduğunu düşünerek;elbette herkes gibi kitapları dişleyerek,yani öğrenerek(ömrümün sonuna dek öğreneceğim gibi-ki hayat amacımız öğrenmektir) oluşturduğum prensiplerimdir ve başkalarının kanılarıyla değil kendi prensiplerimle yaşarım.
    Ama elbette aksi davranabilirim zaman zaman.
    Ve aksi tutum,benim için hatadır.
    Hata yaptığım an ise,öğrenme anıdır.
    Öğrenmekse hatalarımın boyutlarını küçültmek,tekrarı azaltmaktır.

Her ''AN'' ına hakkını vererek yaşamak mutluluktur ve hakkımızdır.

.......Dün artık mazi oldu; yarın ise muamma ve bugün ise avuçlarımızın içinde bize sunulmuş bir armağandır.".......
    CARPE DİEM....(AN' ı yakala)

Üye
    abdullah_1982_1905 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DEDİGİN GİBİ HAYAT GULUMSEMEKTIR.AGLAYARAK UZULEREK NEREYE KADAR GIDER. İKİ NOKTA DOGUM OLUM COK DOGRU ÖBUR TARAFADA
    ENGELLI GIDILMEYECEK OLUMU AKLINIZDAN CIKARTMAYIN YOKSA BU DUNYADA YASAYAMAZSINIZ

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Ben, hayat gülümsemektir demiyorum. Diyemem de. Her duygu yaşanmalı. Yeri gelecek güleceğiz yeri gelecek ağlayacağız vs...

Bu gün hayatımın ilk günü gibi bakarım hayata ve aynı zamanda son günü de olabilir. Hiç bir zaman şunu da yapsaydım diyebileceğim bir olay arkamda bırakmadım.

Hayat, senaryosunu anlık öğrendiğimiz, boş sözleşmeye imza attığımız, baş rolünü oynadığımız tek gösterimlik bir filmdir.

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    03:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili A_GEYiK yazılarını okudukça sürekli içimden seni takdir ettim.Olaylara bakış açın o kadar farklı ve o kadar güzel ki,hiç bu yönden bakmamıştım dedim kendi kendime.Seni anlamaya çalıştım ama tamamen anlayabildiğimi söyleyemeyeceğim.Sonuçta farklı hayatlar yaşıyoruz.Bazı şeyleri anlayabilmek için yaşamak gerekir diye düşünüyorum.Ben senin yerinde olsaydım senin gibi mi düşünürdüm bilemiyorum ama bu pozitif bakış açın ve bunu yazılarına çok güzel bir dille aktarış şeklin için seni tebrik ediyorum . . .

Üye
    bayram Avatarı

Gerçek Adı
    bayram
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul/samatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

senın bu yazında kendımı buldum bende hayatı oldugu gibi sevip engelsiz yaşıyorum insanın azimle başaramayacagı aşamayacagı hiç bir engel yoktur

hayatı seviyommmmmm

Üye
    Mehmet YALCIN Avatarı

Son Giriş
    14.01-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    kırşehir/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ÇOK GÜZEL DÜŞÜNCELERİ AKTARMIŞSIN TEŞ.EDERİM

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Çok teşekkürler. Yaklaşık bir buçuk yıldır bu başlığa birşey yazmamışım...

Ben aslında başardıklarımı yaparken bunları özürlü olduğum için başarmam gerektiğine hiç bir zaman inanmadım. Böyle bir hisse kapılmadım. Sadece istediğim için yaptım ve başardım. Tabii bunlar bir
    başarı olarak değerlendirilir mi? O da ayrı bir konu... Yani bunları özürlü olup olmamamla bağdaştırmadım.

"Karakteri insanın kaderidir." Özürlü olmamın karakterimde bir değişiklik yapmadığı görüşündeyim.

Üye
    guzgulleri Avatarı

Son Giriş
    10.11-2012
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    KARABÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

A-geyik
    yazdıklarınız herkese olumlu düşünmenin hayatımızda ne denli önemli olduğunu gösteriyor siz yaşadığınız ağrılardan çok Sunay hemşirenin güzelliğini ön plana çıkartarak en kötü anlarımızda bilehayatın içindeki güzellikleri fark etmemizi sağlıyorsunuz ben de gerçek anlamda özürlü olduğumu 32 yaşımda farkettim aslında ondan önce de biliyordum ama her ne kadar okulda beden eğitimi derslerinde takla atamasam da yere bağdaş kurup oturamasam da normal kişiler gibi yaşantımı sürdürüyordum biraz yürüyüşüm bozuktu hepsi o kadar sadece ördekvari yürüyormuşum bi ortopedi doktorunun tabiriyle neyse 1998 yılının kış mevsiminde başlayan bir ağrı ile tanıştım henüz ameliyat olmadım ama ilerde protez ameliyatı olmam gerekiyormuş burda asıl değinmek istediğim nokta şu aile ve çevremizdekilerin yaklaşımı çok önemli benim ailemde engelli sayısı çok olduğundan galiba sürekli hastanelere gidildiğinden hep olumsuz düşünce hakim en ufak ağrılar bile çok abartılıyor sizlerin yaşadıklarını okuduktan sonra bunu daha iyi anlıyorum siz yine şanslısınız ki yazılarınızdan öyle hissettim size sunulan imkanlar ve aile desteği ile böyle olumlu bir düşünce yapısı sergiliyorsunuz maalesef herkese bu imkanlar verilmediğinden bazı arkadaşlarımız karamsar bir ruh halindeler ama yazılarınızla herkese umut ışığı olduğunuz için teşekkürler

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Üyesi olmadığım başka bir sitede bu yazım alıntı yapılmış. Yorumlar da yapılmış. Gıyabımda beni tartışmışlar. Tesadüfen buldum...

http://www.engellininsayfasi.com/for...?topic=39852.0

Üye
    ayşegülaslan Avatarı

Son Giriş
    15.01-2013
    Saat
    15:30
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

DUYGULARUNU ÇOK GÜZEL İFADE ETMİŞSİN. TEŞEKKÜR EDERİM

Üye
    brukan Avatarı

Gerçek Adı
    haydar
    Son Giriş
    26.11-2010
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    VAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bager arkadaşımızın yazıklarına aynen katılıyorum. Ben bır engellı babasıyım. Bızım ebeveyn olarak yaşadığımız sorunları özellıkle manevı olarak bızden başka hıç kımse ama hıç kımse bılemez.

Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    özürlü olduğnuu kabul etmesende evinden çıkıpta kaldırımı çıkmayı başaramadığında özürlü olduğunu anlarsın

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon