Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 94 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ::(umut):: Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar konuyu açmışım unutmuş gitmişim konu benden zaten çıkmış, yaklaşık 4 sayfa boyunca fikirleriniz hep aynı, kültürün önemi yok, engelin de tahsilin önrmi yok önemli olan kalplerin bir olması. Şahsi olarak almam gereken mesajı aldım tşk ederim.

Üye
    güneş_29 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2010
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm engeliler evlenemez yada kendi gibi engeliyle evlenmeli gibi saçma sapan düşüncelere katılmıyorum unutmayalımki her sağlıklı kişi bi engelli adayıdır 5 dakkika sonra başımıza ne geliceği belli değil insanlar anlaşabiliyorsa sevgi ve saygı varsa evlenmeleri gayet doğal yeterki kalpler engelli olmasın gerisi hikaye

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Engelli olmak değildir sorun! sorun; yürekte engelli olmaktır! yeterki yürekler engelli olmasın

Üye
    kalpsizsevgilim Avatarı

Gerçek Adı
    kalpsizsevgilim
    Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ögretmen_20
    ben biraz coook acık sözlü olan biriyim alınma yook , öncelikle sayın ögretmenim sizin kimseye muhtaclıgınız yok cook sükür aylıgınızda yerinde ..
    güzel bir kariyerdesiniz ünv. okudunuz diye illa okuyan kariyer sahibi birini aramak
    cok ama cooook büyük zülümlüktür bu arayıs icine gierseniz yemin ederim mutlu olamazsınız evlilikten meydana gelen birde cocugunuz olupta ayrılma esiyine gelirseniz
    allah korusun .. hayatın tam bir zindan olur

alınma yok madem %80 görme engellisin sana kaca olabilecek kiside engelli olsun derim
    bende bir engelli biri olarak saglıklı insanlar bizi anlayamaz
    sen sen gören bir göz ara bence bende ortepedik engeliyim diya yürüyen bir ayak birbirimizi tamamlamak icin anladın mı

anneni babana üzme eziyet etme allahım en hayırlı eşi bana verki kimseye muhtac olmayayım de kariyerinize güvenip insanlara havadan bakarsanız acık söylüyorum hiç bir zaman mutlu olamasınız illa yok ben kariyer sahibi saglam engelli olmayan birini istiyorsan inan bana üzülerek söylüyorum ALDATIR SENİ ..

oysaki maas var hamd olsun bana gören bir göz ihtiyaclarımı giderecek biri dersen hakkında hayırlı olanı bu.

Üye
    RAVZA54 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın hocam biraz sivri yorum yapacam hoşgör.. sen tahsilli oldugun için tahsilli istiyorsun peki engelli olmasaydın engelli istemiydin hiç sanmıyorum nedemek istedigimi anladın inş şimdi sen kültürlümüsün bu düşüncen yüzündenn yanii saçmalıkkk

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben katılmıyorum..tahsil ile evlilige.. eskidendi o artık herkez çok farklı hele evlilikte ben güzellige inanmıyorum.. ki siz bir engellisiniz.. sizinle çok iyi ilgilenecek bir eş lazım. evlilikte kafayı yastıga vurdunmu bitti.. erkek allendero olsa ne kadın. sibel can olsa ne...anlamı kalmıyor.. güzelligin ve yakşıklılığın yerini sevgi ve saygı alıyor..

şöyle diyim yani bir erkegin kafasındaki kadın profilini tarif etmeye gerek yok.. mazen istediklerimiz olmuyor dostlar... o yüzden haddimizi bilerek mantıklı davranalım. engelli olmayan biri eneglli biri ile zor evlenir.. evlense bile engelli olan arkadşaimiza ne kadar saygı göstere bilir?.... engellinin derdinden engelli anlar.. ozaman tahsil seçenegimizi kenara bırakalım..

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Muzo bende sana katılmıyorum.. Öğretmen arkadaşımızın anlatmaya çalıştığı, derdini herkes farklı bir bakış açısıyla değerlendirip yorumlayacak elbette.. Öğretmen arkadaşımızın "engelli" olduğu için "bulduğuyla yetinmesi" isteniyor.. Yani seçme hakkı tanınmıyor benim anladığım kadarıyla..

Gönlünün arzu ettiği mutlu olabileceğine inandığı kadın profili kariyeri olan, kültürlü, alımlı, sakatlığı olmayan, hoş bir bayansa birileri çıkıpta ona "duuuur sen haddini bil bakalım! sakatsın be! vs. diye-mez!"

Hiçbir Allah kulu "sakatsın elindekilerle yetinmeyi bil, öğren" de diyemez! Yada "amaaan sende o kız sana bakar mı hiç, dönde bi kendine bak da di-ye-mez!"
    Ayrıca en ama en fenası bu işin "sen hayalindeki kadını geç, sana iyi bakacak, seni çok sevecek birini bul" demek..

Yani memnun ama mutsuz adam olsun öğretmenimiz.. Dilinden anlamayan konuşmak istediği konularda bilgi sahibi olmayan cahil bir eş ile vs zor yani...

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki öylemi bende hülya avşarı istiyorum kafamdaki profile tam uyuyor gerki sibel canda osla fena olmaz na ypim bana ne isterem )) peki paris hiltona nedersin muzo? aboow gurban olam
    öyle ama... nerden buluyum hocama mankeni... hemde üni mezunu )

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İste tabi.. O isimlerle yüzyüze geldiğinde konuşabilecek o insanları taşıyabilecek kültüre vs sahipsen iste tabi.. Sakatlığın engel olmasın istemene! olmamalı daha doğrusu.. Senin insanlık değerlerini, donanımlarını gölgede bırakmamalı sakatlığın..

Benim dilimden Hülya Avşar anlar diyorsan neden olmasın ki yani?.. Beni sinir etmeyiin.. Çok sinirleniyorum bu mantığa yahu ya sabır yani..

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam havva aci ne var gitde bana iste hülyamı hem dua ederim sana )) seni anlıyorum yahu az gırgır şamata olsun dedik milleti karamsarlıga sokmayalım hehe

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bende seni anlıyorum Muzo.. Espiri anlayışımız kıt değil Allaha bin şükür Eğitim ve maddiyat konuların da denk olmak önemli... Gerçi çok detaylı bir konu bu.. Ama fazla derinlere dalmadan üsten üsten aktarmaya çalıyorum düşüncelerimi..

Bir gün hayalini kurduğum dünyayı görürse şu gözlerim horoz kesecem İnsanların hor görülmediği, paranın değil itibarın insanlığın geçtiği bir dünya vs,vs,..

Amin deyin bakim..

Amiiiin

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aha bre allahına gurban ow dinime Allahıma bende senin gibi düşünüyorum paranın değil insnalığın ve mutlugun oldugu yeri isterem oda cennet oliy.. bakalim orda ne halt yiyçez..

Üye

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

RAVZA54;
    yazdığım yazılara geri dönüp daaha düzgün okursan böyle saçma sapan ve gerçekle alakası olmayan bir çıkarımın benim yazdıklarımdan değil senin eksik okuyup eksik düşünüp eksik yorumlamandan kaynaklandığını görürsün. Lütfen geriye dön ve tekrar oku ki bu talihsiz be üslupsuz yorum karşısında üsşübumu bozmak zorunda kalmayayım. Ben senin sokakta görüp yüzünü ekşittiğin zihinsel engelli çocukları öpüp kucağımda taşıyorum değil engelli engelsiz ayırımı yapmayı bırakın engellilere pozitif ayrımcılık yapıyorum. Engelim olmasa da insani anlamda hiçbir engelliyi hor görmezdim ki benden çok çok daha ağır engellilerle çalışıyorum günlerimi geçiriyorum.

mustican;
    Arkadaşım ne diyosun sen ya "ksriyer" kelimesi nerden çıktı?? Kariyer ile tahsil kelimesinin ayrımını yapamıyorsan bu benim hatam değil. konunun 1.sayfasına dön ve aşğıda yazdığım 2.mesajı oku. Beni tahsil ayrımcılığyla suçlayan arkadaşlar anlatmak istediğimi anlayamamışlar sanırım.

kalpsizsevgilim;
    açık sözlü yaklaşımınız için teşekkür ederim açık söze her zaman saygım var ama açık suçlamaya ve üslupsuz yoruma asla..

Üye

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Havva Hanım sanırım anlatmak istediğimi tam olarak anlayabilen tek kişi sizsiniz. Aslında ben asıl anlatmak istediğimi tam kelimelere dökememişim ki, "anlayışı kıt" bazı arkadalar ısrarla beni tahsil ayrımcılığı yapmayla, engelli engelsiz ayrımcılığı yapmayla suçlamışlar. Asıl mesele seçimin bana bırakılmak istenmemesi ve "engelli olduğun için okumuş tahsil görmüş biriyle evlenemezsin, ancak senden az okuyan engelsiz bir bayanla evlenebilirsin" düşüncesinin dikte edilmesi.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Seni anlıyorum Öğretmenim çünki defalarca tanık oldum ben benzer hayat hikayelerine.. Seni anlıyorum çünki bu zihniyete sahip insanların tam ortasında yaşıyorum.. Küçük bir örnek vereyim o tanık olduğum hikayerleden biri ile..

Bir genç kız 20'li yaşlarda tek gözü şaşı olduğu için 40'lı yaşlarda eşini kaybetmiş çocuklu çoluklu bir adam ile evlendirildi seçme hakkı tanınmadı.. Sebep "senin gözün şaşı" idi okumak istedi okutulmadı kabahati yine gözü imiş.... Eminimki o kızın hayalinde bu şartlar da bir evlilik yapmak yokdu.. O kadar yaş farkı ve yaşanmışlık farkı ile hangi dili konuşarak anlaşacaklar acaba?

Sakat bir insan bir önceki yorumumda dile getirdiğim özelliklere sahip birini istediğini söyleyince "kibirli" etiketi yapıştırılıyor.. Yani burada yapılan ileri geri yorumları önemsemeyin bence.. Bu her yerde böyle..

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon