Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 94 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    corcoris Avatarı

Gerçek Adı
    FİLİZ
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Diploma meslek i bilginizi ve tertibanızın göstergesi ama herseyin göstergesi değil olamaz.Ortalık diplomalı zır cahil kaynıyor.Evlilik sizin basvuru yaptığınız özel yada kamu kurumu değil ki.Gönül kurumu ..
    Anlasabileceğiniz saygılı ve güven dolu bir aile kurmanız için size hiç bir yeter vermez..
    Sonuçta okul bilgi ile dolu bir sosyal ortamdır ordan herkes mezun olur ama o ortamda kendini yetiştirememiş ise ne fayda vatana ne fayda kendine ne fayda size..

Üye
    sizofren Avatarı

Gerçek Adı
    MESIH
    Son Giriş
    29.12-2016
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara / Keçiören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kendim için bir şey istiyorsam namerdin Allah'ım anneme güzel bir gelin nasip et!! Aminnnnnn

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    6

ada arkadaşım ellerine sağlık aynen sana katılıyorum.

Üye
    Manisali Avatarı

Gerçek Adı
    DOĞAN GÜNEŞ
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    03:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR-MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Makri;
    Evliligin ayimi varki ? adam 15 yaşinda evleniyor ona ne dicez ?
    peh benim hiç kiz arkadaş olmadi sen bunu biliyonmu ?
    boş konuşmayalim. lütfen

Üye
    iremsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sizofren Mesajı Gör
    Kendim için bir şey istiyorsam namerdin Allah'ım anneme güzel bir gelin nasip et!! Aminnnnnn
    ?bu zihniyet nezaman değişecek

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:21
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ne varmiş arkadaşin zihniyetinde gayet makbul istek

Üye
    ECOnomiST Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

CİCİKIZ paylaştığın hikayeyi yazan kişiyle tanışmayı çok isterdim... istediklerini okuyunca engelli bir erkek olarak" bir bayanın beklentileri eğer bu kadar masumsa bunları karşılamam herhalde çok kolay olurdu" diye düşünüdüm... sadece uyukladığında kucağımda taşıyamayacağım için biraz buruldum... pektabiki o yazıda yazmayan daha nice güzel şeyler aklımın tozlu raflarında bekliyor olduğunu düşünerek taşıma olayını es geçeceğine inanıyorum... kaldi ki kalbimde taşıyor olmam yetmez mi?

Manisalı... ben 26 yaşındayım... benimde hiç kız arkadaşım olmadı... sırf bu hayalimi gerçekleştirmek adına inan çalmadığım kapı denemediğim yöntem kalmadı... senin yaşın daha erken belki benimkiside erken sayılabilir ama bir aşk ve sevginin evliliğe ulaşabilmesinde bence en az 2-3 seneye ihtiyaç olduğunu düşünürsek 30 u görür bizim evlilik diye düşünüyorum... buda en iyi niyetli gelecek tahminimdir... realist ol denirse evlenebileceğimi pek sanmıyorum...

konuyu başlatan arkadaşın yazdıklarını da kendi perspektifimden değerlendirmek ihtiyacı duyuyorum... şu yaşıma kadar hayatım hep eğitimle geçti... şuan bile eğitim hayatım devam etmekte... bununla birlikte türkiyenin en büyük kuruluşlarından birinde bankalararası hesap işlemleri ile ilgili çalışmaları yönetiyorum... tüm bunların ötesinde kendimi kültür ve hayata bakış anlamında çok iyi yetiştirdiğimi düşünüyorum...

zamanın birinde bir bayan arkadaş "3K arıyorum" demişti... karakter (kişilik), kariyer ve en önemlisi karizma...

karizma konusunda elimden birşey gelmeyeceğini, geri kalanlar içinse zaten söze gerek olmadığını söylediğimde, yukarıda paylaşılan ve benimde çok beğendiğim bir bayanın beklentilerini konu alan hikayeyi "tatavadan öteye gitmeyen saçmalıklar furyası" olarak düşündürecek şu cevabı verdi: "bir bayan eğer bir erkekle birlikte olmaya karar verecekse onun sadece ve sadece dış görünüşüne ve karizmasına odaklanır... bunun neticesinde eğer ki beğenisine hitap ediyorsa bu erkek, hemencecik kolllarına atar kendini... ve bunun adı da aşk oluverir... senin karakterin sağlammış kariyerin varmış çok iyi bir işin varmış kimin umrunda!!! erkeğim olsun göğsü kıllı olsun geniş omuzlu olsun zihniyetindedir tüm kadınlar... haaa eğer ki dulsa, erkeğinin beklentileri arasında bekaret varsa ve bunun kendi adına çokkkktannn yok olmuş bir değer olduğunun farkındaysa, yaşı geçmek üzereyse, bizim gibi sakatsa veyahutta baba, abi, bacı, akraba evinde neredeyse sığıntı derecesinde bir yaşam sürüyorsa, bu kadın veya kız karşısındakinin karizmasını es geçer ve erkekteki diğer nitelikleri göz önüne alır... benim açımdan düşün, güzel bir kızım ve dünyaya bir kez geliyoruz... neden yanımda senin gibi engelli birisi olsun ki? yakışıklı bakınca insanların iç geçireceği bir erkekle olmak varken neden sen??? yakışıklı erkek arkadaş aldatırmış, ilerde beni terkedermiş... çokta tın... ben zaten güzel bir bayanım ve elimi sallasam ellisi... haaa yaşım 40 ı geçmişse ve hayattan alacağım zevklerin büyük kısmını da almışsam ve o noktada yalnızsam "bi ihtimal" engelli bir erkeği de değerlendirmeye alabilirim..." not: bu yazıda konuşmakta olan bayan arkadaşın erkek versiyonlarıda çepeçevre etrafımızda gezinmektedirler... kadın olsun erkek olsun zihniyet aynı... al birini vur ötekine...

bana kalırsa işin özü de bu... biz ne kadar iyi insanlarda olsak, para pul şöhret hepsi yalan, sadece ve sadece iyi niyetimiz ve samimiyetimiz de olsa anlamı yok... inanın ilkokul mezunuda tahsilliside aynı kefede... eğer aksi olsaydı bu yaşıma kadar hiç olmazsa bir gülümseyen göz,elimi yalnız olduğumda tutan bir el veya en azından bir çift güzel söz duymuş olmam gerekirdi... duymadığıma görmediğime işitmediğime göre, tecrübeyle de sabittir ki KADINLARIN ERKEKLERDEN SADECE FİZİKSEL ANLAMDA BEKLENTİLERİ VARDIR... bu beklenti dışında erkeklerden beklentileri olan kadınlarınsa her iddasına girerim ki bir eksik kusur hata ya da eli mahkum olma durumundadır... aksini ıspat edebilecek herhangi bir kişi olduğunu da sanmıyorum...

............................

Kişisel özeşeltiri:

"Pek cok kisi, kafalarindaki onyargilari baska bir sekilde duzenlerken dusunduklerini zannetmektedir."

William James

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

ECOnomiST,
    Yazını okurken "kadınlar tarafından reddedilmiş,beğenilmemiş bir erkeğin kadınlara olan düşmanlığını" gördüm nedense.

-erkeğim olsun göğsü kıllı olsun geniş omuzlu olsun zihniyetindedir tüm kadınlar... -

Genellemeler nedense bizi her zaman doğruya götürmez.Tıpkı senin bu örneğinde olduğu gibi.Şayet senin düşüncen doğru olsaydı,sanırım dünya yüzünde engelli erkeklerle evlenen kadınların olmaması gerekirdi.Demek ki,her kadın bu düşüncede diyemeyiz.

- eğer aksi olsaydı bu yaşıma kadar hiç olmazsa bir gülümseyen göz,elimi yalnız olduğumda tutan bir el veya en azından bir çift güzel söz duymuş olmam gerekirdi... duymadığıma görmediğime işitmediğime göre, tecrübeyle de sabittir ki KADINLARIN ERKEKLERDEN SADECE FİZİKSEL ANLAMDA BEKLENTİLERİ VARDIR... -

Sizin karşılaşmamış olmanız,kız arkadaşınızın olmaması ,gerçeği değiştirebilir mi?
    Siz bir kişisiniz oysaki sizin söylediklerinizin tam aksini yaşayan binlerce insan var.
    Sizin düşünceniz "Ben Amerikaya gitmedim,görmedim,Amerika diye bir ülke yok" diyen bir insandan farksız,iyi de Amerikaya gidenler,görenler var ne olacak şimdi.
    Sen görmedin diye Amerikaya yok mu diyeceğiz?

Kadınların erkeklerden sadece fiziksel anlamda beklentileri vardır,demeniz bile kadınlara bir haksızlık,o zaman bir kadın kalkar size "ECOnomiST BEY,SİZİN KADINLARDAN TEK BEKLENTİNİZ CİNSELLİKTİR"demesinide hoş göreceksiniz.
    Şayet düşüncenizin zerrece doğruluk payı olsaydı,sağlıklı-sıhhatli-dalyan gibi talipleri varken engelli bir insanla evlenmeyi tercih eden kadınların olmaması gerekirdi,ama var...

-bu beklenti dışında erkeklerden beklentileri olan kadınlarınsa her iddasına girerim ki bir eksik kusur hata ya da eli mahkum olma durumundadır... aksini ıspat edebilecek herhangi bir kişi olduğunu da sanmıyorum...-

Üzgünüm ama bu ifadeniz çok saygısızca...
    Bu sitede hiçbir eksikliği olmadığı halde,eli mahkum olmadığı halde,sağlıklı-sıhhatli talipleri olduğu halde engelli insanları sevip evlenen insanlar var,şimdi futursuzca kalkıp bu insanlara "eksik kusur hata ya da eli mahkum olma durumundadır" söyleminde bulunmak bir talihsizliktir.

"aksini ıspat edebilecek herhangi bir kişi olduğunu da sanmıyorum...--

Bu sitede aksini idda etmeyi bırakın,söylediklerinizi çürüten yaşanmış ve yaşanan onlarca örnek var,biraz gözünüzü açın...

Tabi görüş senin,herşeye rağmen Amerika yok deme özgürlüğüne sahipsin,kim inanır tabiki...

Üye
    meltem_ Avatarı

Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

karakaya ( Musa ) yorumunuz harika..... teşekkürler

Üye
    mayıntarlası Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ECOnomiST,
    İyi saçmalamışsın.. Bu düşünce yapını değiştirmediğin sürece daha çoook kapı çalıp yalnız yaşarsın!

Üye
    murat01_80 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    16:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eco anladıım kadarıyla pek guzel seyler yasamamıssın senın adına uzuldum..ama gelecege umutla bak..dısarda ne ceylanlar var

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yok Manisalı yok,
    Evliliğin ayı günü yok. Onun için "İzdivaç, Dest-i İzdivaç, Bir yastıkta kocayın, Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş" gibi programlar daha uygun olur. Yalnız yaş konusunu çok aşağılara çekme, farklı değerlendirilirsin...

Üye
    murat01_80 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    16:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iremsu user offline - Engellilerin evlenme seçeneklerinin toplumsal baskıyla sınırlandırılması [Tarışma]
    Üye
    Oyun Çipleri: 6000

icon1 - Engellilerin evlenme seçeneklerinin toplumsal baskıyla sınırlandırılması [Tarışma]
    Alıntı:
    sizofren isimli üyeden alıntı: viewpost - Engellilerin evlenme seçeneklerinin toplumsal baskıyla sınırlandırılması [Tarışma]

?bu zihniyet nezaman değişecek

ıremsu arkadasımız annesını cok sevıo demekkı,annesı nı mutlu edecek bı bayanla evlılık ıstıo ne var burda..sadece kendı mutlulugunu dusunmuo annesınınde mutlulugunu dusunuo..neresı ters anlamadım..aıle kurmak sadece evlenecek kısılerın mutlulugu demek deıldır..aılelerınde mutlulugu demektır..

Üye
    körbıçak Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu evlilik konusu ile kafayı bozmuş durumundasınız bilmem farkında mısınız

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    45

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MURATGUVEN Mesajı Gör
    Arkadaşlar bu evlilik konusu ile kafayı bozmuş durumundasınız bilmem farkında mısınız
    Hayret ilk defa katılyorum abisi sana ben de öyle düşünüyorum amma da taktınız yavv

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon