Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 94 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KIRAT35 Avatarı

Gerçek Adı
    TARIK.TARIQ
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende evliyim eşimin hıcbır engelı yok gayet ıyı anlasıyoruz .
    oldugun gibi görün yeterli
    özellikle kalp ten seslen o kadar
    gerısı gelıyor zaten

Üye
    Manisali Avatarı

Gerçek Adı
    DOĞAN GÜNEŞ
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    03:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR-MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KIRAT35;

+ ama bazen öyle olmuyor her bayan engelli ile evlenmez

örnek ben mesala 21 yaşindayim hala evlenemedım.

hiç kiz ark bile olmadi serbest ilişkiyi hiç sevmem sürekli ilişki olcak bence

inş darisi benim başima çok isterdim bi kiz ark olmasini..

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    31

evlenmek istiyorum,
    bi kocam olsun istiyorum; sabah 9 akşam 5 çalıştığım bir işim olsun... Akşam kocamı görmek için koşarak hatta uçarak eve gideyim, hemen yemekler yapıp onun gelmesini pencerede bekleyeyim.. onu görür görmez köşeden dönerken her akşam aynı heycanı yaşayayım...
    Kutu gibi minnacık bi evimiz olsun eşyalarımız ucuz ama şirin olsun... evde eski bir pikap olsun, ve sürekli pink floyd ve Portishead fonda dursun... Evin en güzel yeri mutfak olsun, buzdolabının üzerinde bizim resimlerimiz dolu olsun... çocuk odası hazırda bulunsun... Salonun bir köşesi eski film yıldızlarının (charlie chaplin, Marilyn Monroe, greys kelly vs vs..) siyah çerçeveli resimleriyle döşensin, diğer köşesinde de eskitme ahşaptan bir kitaplık dursun....garip gurup kokulu mumlar, tütsüler yakalım...yaz geceleri için kocaman bir balkon olsun içide çiçek bahçesi gibi olsun, Birlikte televizyonda haberleri izleyelim saçma sapan yorumlar yapalım, sana süprizim var desin; dvd çıkarsın montunun cebinden.. mandalina ve cipsle birlikte sarmaş dolaş izleyelim, ben ağlayayım o bana gülsün... Sonra pes oynayalım uyuyana kadar ona tur bindireyim kızsın kudursun mızıkçılık yapsın, haftasonu sana gösterecem diyip fişini çeksin...yatmadan önce gelecek ay bana o istediğim çizmeleri alabileceğimi söylesin şart olarakta 4 gün boyunca kızartma yapmamı istesin...
    Sabah işe giderken kahvaltısını hazırlayayım o uyansın ama uyumuş numarası yapsın, öperek uyandırayım şımarsın, çok şımarsın hemde çocuklaşsın gülüşsün sabahları sinirli olmasın... Sonra gömleğimin üst düğmesi yüzünden tartışalım o kapasın ben açayım uzlaşmaya varamayınca gömleğin bana hiç yakışmadığını söyleyip kafamı karıştırsın... arabayı kim kullanacak diye tartışalım günlere bölelim ve ikinci bir araba şart diyip ooff off çekelim...
    Akşam yemeğe gidelim mi diye arabada başının etini yiyeyim, hiç dışarı çıkarmıyosun beni diye nazlanayım, oda karşılık olarak akşam annesine yemeğe götüreceğine söz versin surat asayım ama akşam yemek yapmaktan kurtulduğum içinde kurnazca gülümseyeyim..
    Akşam yemekte torun istesinler bizden daha erken diyeyim gıcıklıklarına oysa hepsinden çok ben isteyeyim, kayınvalidemden yemek tarifleri alayım, kocam babasıyla tavla oynasın, görümcemle dedikodu yapayım, kahve falı bakayım, arada köşede bucakta kocamı sıkıştırayım orasını burasını gizli gizli mıncıklayayım... çocuk gibi utansın annesi görecek diye... çok geç oldu diyerek kalkalım kayınvalidemin bize nerdeyse bir haftalık verdiği yiyeceklerle...
    Diğer günkü maçı izlemek için arkadaşlarını eve davet ettiğini söylesin, kızayım hemen şantaj yapayım.. "madem öyleee o zaman bende o montu alacam" diyerek kapitalist düzenin gelini olarak gözlerine sinsi sinsi bakayım, gülümsesin, çok güzel gülümsesin hatta takılı kalayım dudağındaki kıvrıma arabada onu izlerken uyuyakalayım beni kucağına alarak eve çıkarsın şımarayım, ona çok aşık olayım her geçen gün daha da aşık.. herşeyini ezbere bileyim karabibere alerjisine kadar, o, ben olsun, bende o... karmakarışık olalım, her kavganın sonunda kahkahayla birbirimize bakalım...
    Evlenmek istiyorum yaşım geldi diye heralde hiç aşk acısı çekmemiş, sanki onca şeyi yaşamamış gibi davranıp herşeyi bir kalemde silip evlenmek istiyorum, anne olmak istiyorum nazlanmak, birine ait olmak, güvende olmak, sevilmek, kavga etmek, bekarlığımı özlemek, şu yaşadıklarımı unutmak istiyorum..[/FONT]
    Internetde gezerken bu yazıyla karşılaştım yüzümde bir gülümseme oluştu. Yukarıda evlilikte ateşli kültür tartışması ceryan ederken evliliğin aslında ne kadar basit ögelerle örüldüğü olayların bu kapsamda döndüğü bir adı konmayan savaşımsı rekabet sanki evlilik. İçinde mini ihtirasların, bunları elde edebilmek için entrikaların ama aslında hepsinin mutluluk oyunu olduğu. Üniversite mezunu olmuş, üst düzey yönetici olmuş, pazarda limon satıcısı, bakkal olmuş, okumuş okumamış. Bir evlilikte gerçekleşenler yukarıda alıntı yaptığım yazının mini bir özeti değilmi sizcede...

Üye
    danger111 Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    01:49
    Yaşadığı Yer
    izmir balçova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

supe bısı bu ya yarısına gelmedın cew yazma gereğı hıssettım......ben de bunlardan olsun ıstıyorum banane ) ılk fırsatta bana ben olduğum ıcın değer veren bırını bulur bulmaz nı kah masasına tamda aşık olma zaman larım geldı cok guzel paylaşımın okumaya dewam edıım tatlı tatlı

Üye
    ibrahim_yuksel Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.04-2010
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginç bir konu benimde başımda ekşiyen birileri var. sol gözüm protez, insanlara söylemeden anlamıyorlar. ama görücü usulü ile tanıştırılmalarda ben söylemeden bilsin istiyorum. ilginç olan şu oluyor. beni görmeden aaa öle mi vs vs hikayeler konu geciştiriliyor.

Allah ın bildiğini kuldan neden saklayayım ki.

Üye
    A-KILIC Avatarı

Gerçek Adı
    •
    Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    Tuzla, İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba biz ne dersek diyelim evlilik kader kısmet işi hani bize öğretilen bu yani
    Kültür seviye muhabet derken bi bakmişsin bunların hiç biri onda yok ama yinede gönlünü kaptırmışsın.aşkda bu değilmidir zaten anlamsız duygulara isim koyamamak insan genelde hep aradığını bulamaz ki bulsa bile kusursuz olmaz illada diyorsan mantık evliliği ozaman aranılan kan bulunur ama ne kadar mutlu olursun veya mutsuz bunu hangi mantık bilebilir bende çok merak ediyorum

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Manisali Mesajı Gör
    örnek ben mesala 21 yaşindayim hala evlenemedım.
    Yirmi bir rakamının sağında solunda başka rakam varda benim ekrandamı gözükmüyor.
    Hele durun bi yahu, Ben 22 yaşına geldimde (22'den üç gün aldım) hala evlilik demiyorum. Biraz sakin olalım lütfen. Hem bu aylarda böyle mevzuular konuşulmaz.

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

cicikıs ne güzel anlatmışsın evliliği
    Üniversite mezunu üst düzey yönetici olsan da , ilkokul mezunu ev hanımı olsan da bir evlilikte bunlardan başka bir şey yaşanmıyor.belki bir iki farklı şey yapılsa da işte evliliğin özeti
    O yüzden , kalıplara takılmadan gönlünüzün ısındığı ,size hayat arkadaşı olacak, sizi sevip sayacak , kıymetinizi bilecek birini seçin.
    Yüksek tahsili olmasa da, çalışıp evine ekmek getiren bir sürü güzel ve iyi bayan var neden böyle bir seçim yapmayasınız ki..Engelli olup olmaması ,güzel olup olmaması da önemli değil ,ona karşı içiniz ısınsın yeter .Gönülün sevdiği güzeldir aslolan budur çünkü..
    Hayatta iki şeyi severek seçin ; İşinizi , eşinizi
    Çünkü hayatınız bu ikisi arasında geçip gidiyor.Diğer bütün herşey bu ikisin arasını dolduran küçük ayrıntılar.

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

bilmiyorum ya kadermidir kısmetmidir alın yazısımıdır.. ne denir bilmem ama herkes senin gönlünden geçen gibi ister söyleyemesede diye düşünüyorum belki haklısın belkide haksız ama bu senin isteğn ve kimse seni bu düşüncenden dolayı yargılayamaz,sen nasıl istiyorsan gönlün nasıl istiyorsa onu yap çnk bu hayat senin mutluluğuda mutsuzluğuda tadacak sensin... umarım alnında yazılı olan kalbindede yeri olacak biridir...

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    31

danger111;
    Mevsimsel bişeymidir nedir? insanın okuduğunda içinde evlenme isteği doğruyor.

CEREN;
    Teşekkürler Ceren meğer bu kadar basitmiş gereksiz matematikler yapıyormuşuz...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

"Herşeyini ezbere bileyim karabibere alerjisine kadar, o, ben olsun, bende o... karmakarışık olalım, her kavganın sonunda kahkahayla birbirimize bakalım...
    Evlenmek istiyorum yaşım geldi diye heralde hiç aşk acısı çekmemiş, sanki onca şeyi yaşamamış gibi davranıp herşeyi bir kalemde silip evlenmek istiyorum, anne olmak istiyorum nazlanmak, birine ait olmak, güvende olmak, sevilmek, kavga etmek, bekarlığımı özlemek, şu yaşadıklarımı unutmak istiyorum.."

Orjinalliğini bozmamak adına olduğu gibi kopyaladım. Zira arasından çıkarmak istediklerim ve eklemek istediklerim de var yani. Ama her kim yazmışsa bayağa bir cesurmuş. Durun bakalım bende bi deneyeyim şimdi ne kadar cesur olabilicem kendimi yokluyorum şimdi ben ne istiyorum diye..

Evlenmek istiyor muyum bilmiyorum.. Ama bu kadar aklımı meşgül ettiğine göre artı pazarda gördüğüm mutfak eşyalarının başından ayrılamayıp "çeyizime şu kabak soyacağındanda alayım" dediğime ve aldığıma göre istiyorum demekki evlenmeyi.. Öyleya evlenmeye niyeti olmayan çeyiz düzer mi hiç?

Emin değilim ama neysee..

Ben anne ve babamın akraba olduklarını düşünürdüm çocukken.. Hatta kardeş.. Yani ayrı ayrı ailelerin bireyleri değillerde doğdukları günden beri birlikteler gibi gelirdi çocuk aklı işte.. Galiba benim gördüğüm şey "iki bedenin bir can"olmasıymış.. İşte böyle birşey istiyorum bende.. El oğlu ,el kızı muhabbetleri girmesin araya.. Yapılan kavgaların içine gurur girmesin mesela.. Tıpkı bu yazıda olduğu gibi her kavga sonunda göz göze gelince kahkahalara boğulalım ve "Ben bi kahve yapayım da içelim şekerim" diyeyim kapansın mevzu mesela..

Benim tartışmaları lastik gibi uzatan ve özür dileme merasimi bekleyen insanlara tahammülüm yokda o yüzden bu yönüyle ele aldım konuyu..

Üye
    sizofren Avatarı

Gerçek Adı
    MESIH
    Son Giriş
    29.12-2016
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara / Keçiören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende evlenmek istiyorum

Üye
    ada Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Karabağlar...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Toplum içinde biçilen roller ne yazıkki engelli birey üzerine giydirilmiş bir elbise gibi...Çıkartmak öyle zor ki giydiğimiz elbiseleri...Evlilik güzel bir kurum olmalı zannımca...Lakin sosyal ve kültürel statüler büyüdükçe,insanların beklentileri de o statülerle paralelel ilerliyor..
    Kendin gibi birini istiyorsun bir yerde,senin pencerenden bakabilmeyi bilmeli,seninle senin dilinden konuşabilmeli,
    Fakat engelli bireylerin içerisinde kendisini yetiştirip,Eğitim ve kültürü seninle eş değer, iyi bir iş güç sahibi olan bireylerde sağlıklı insanları tercih ettiğinden(erkekler) elinde maalesef senden daha düşük statüdeki bireyler kalıyor..
    Kültür artıkça,anlaşacağın insanlar ne yazıkki azalıyor..Çünkü beklentiler artıyor beraberinde...
    Bu nedenle kendimi kolay kolay bir evlilik gerçekleştirebilecek gibi göremiyorum ben...Sırf evlenmek için sonu ayrılıkla noktalanacak birşeye girişmek istemediğimden,kendime eş değer bir insan bulabileceğimi sanmıyorum ne yazıkki...

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sizofren Mesajı Gör
    bende evlenmek istiyorum
    kim istemez ki evlenmeyi... ne kadar istemiyorum desekte kalbimizin raflarına kaldırdığımız tozlanmış bi şekilde bekleyen hislerimiz aslında gün yüzüne çıkmayı bekliyor tıpkı benim ki gibi... yazın hepimiz iştaha geliyoruz düğün dernekleri görünce ama tartışmaları boşanmaları kalp kırıklarını görüncede korkuyoruz doğal olarak... bende evlenmek istiyorum ama doğru zaman doğru kişiyi bulabilmek çoook önemli... ben buldum birini ama bilemiyorum artık ne olacak bu yazıyı okuyunca biraz kızmışa benziyor ben noluyom diye ama sanırım bu düzeltmenin ardından affedilirim diye düşünüyorum

Üye
    sizofren Avatarı

Gerçek Adı
    MESIH
    Son Giriş
    29.12-2016
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara / Keçiören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iki kişi birbirini severse; o, sevgi olur....
    biri kaçar öbürü kovalarsa; o, aşk olur....
    ikisi de sever fakat kavuşamazlarsa; o efsane olur....

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon