Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 94 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cigdemm84 Avatarı

Son Giriş
    25.03-2009
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öle degıl mesela benım erkek arkadasım hatta söle dıyım benım sözlum elektrık muh cap olarak endustrı muh . okuo ve ben kazadan once baskasyla beraberdım o bıraktı ama sözlum ben ıyıykende böle oldugmdada hıc bırakmadı sevgı ask varsa hersey olur ve umutsuz olmayın meselaa annesıı ustume tıtrıo yanı aslında yasadıklarım bı nevı gerceklerı gosterıo .......

Üye
    efsane1 Avatarı

Son Giriş
    26.11-2011
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana göre bu işin sırrı kendini tanımak ve ne istediğini bilmekten geçer.Bende DKÇ var.Çocukluğumda hayatım daha zordu.Kendini suçlu hisseden ve bunun etkisiyle sınırlar koyan bir aile iyibir evlilik yapamaz başımıza kalacak düşüncesiyle yıpratılan hayalleri yüksek bir kız çocuğu.Lise dönemimde çok iyi erkek arkadaşımlarım olmasına rağmen bir tane bile flörtüm yoktu.Fakülte dönemimde de erkek ağırlıklı bir meslek seçmiş olmam nedeniyle fazlaca erkek arkadaşım vardı.Arkadaşlarım ilk etapta engelimin farkına varsa da sonrasında bir şekilde bunu unutuyorlardı,hatta gücümün üstünde bir aktivite olduğu zaman hatırlatmak zorunda kalıyordum.Beraber çözüm buluyorduk.Erkek arkadaşlarımın hepsi kardeşten yakın ciddi dostlarımdı.Yine de kendime güvenemediğim için flört aşamasına gelmiş arkadaşlıklarım yoktu.
    İster engelli,ister engelsiz insan istediği,sohbet edebildiği birlikte olmaktan zevk aldığı kişiyle evlendiği zaman mutlu olabiliyor.Çalışmaya başladıktan ve insanları iş hayatında görmeye başladıktan sonra farkettim ki benim engelim sadece bedenimde;çok şükür ruhumda, karakterimde kültürümde insanlığımda hiç bir engelim yok.Bu güvenle beklentisiz olarak hayatımı sürdürmeye başladım.Ciddi evlilik,arkadaşlık teklifleri aldım,bu kişiler beklenilenin aksine ne yaşlı,ne dul,ne de engelli kişilerdi.Hepsinin eğitimi ve maddi durumu benden iyi fiziği neredeyse mankenlik yapacak kadar mükemmel insanlardı. Hepsini bir şekilde kırmadan reddettim.Engelli olduğum kendime güvenmediğim için değil,bana uymayan tarafları olduğu için.Fakülteden tanıdığım dostluğundan asla vazgeçemeyeceğim, güvendiğim yüreğine ve insanlığına inandığım arkadaşımla evlendim.Yalnız evlenme eteklif ettikten sonra 3 sene süründürdüm.Ailesi problem çıkardı ve ben o problemleri aşmadan bana gelmemesini söyledim.9 senelik evliyiz,8 yaşında güzel bir kızımız var,ailesi ilk başlarda beni ciddi yıprattı ve oğullarının seçimine inanamadılar nasıl olur da oğulları böyle hata yapardı oğullarının benimle evliliğine sebep arayıp durdular.Acıma hissinden tutunda üstüne kaldığıma kadar senaryolar yazdılar.Sonrasında baktılar ki biz ciddi birbirimizi sevip sayıyoruz,kırmamaya çalışıyoruz hayatı kolaylaştırmaya çalışıyoruz,çevrelerindeki evliliklerde,diğer kardeşlerdeki gelinlerin yaşam,tarz, tavır kültür ve anlayış farklarına bakınca aradaki farkı siyah -beyaz net farkettiler.Herkes her an engelli olabilir.Bunun garantisi yok,o zaman eşlerimizi mi,dostlarımızı mı terkedeceğiz.Bizim farkımız bu gerçekle daha önce yüzleşmiş olmamız ve bununla yaşamayı öğrenmiş olmamız.
    Evlilik her iki tarafın özverisi,sevgisi,anlayışı ve isteğiyle olacak devam ettirilebilecek bir kurum.Bunlardan biri olmayınca işkenceye dönüşüyor.En önemlisi de kendine, karakterine güven bu özelliğin ilginç bir çekim gücü var.
    Allah herkese hayırlı insanlar,hayırlı birliktelik nasip etsin.Sevdikleriniz ve seveceklerinizle mutlu kalın.

Üye
    acayıp genç Avatarı

Son Giriş
    31.05-2009
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul kuçuk çekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam ben engın yenı uye oldum fakat demek ıstedıgım kışı kendı hur iradesı ve vıcdanını dınlerse dogru karar verır sonradan kesınlıkle pışmanlık duymaz benım duşuncem bu saygılarımla

Üye
    Durakoglu Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    14.02-2017
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    Konya/meram
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Sevgili öğretmenim ben 14 yıldır yürüyemeyen bir insanım ve ilk okul mezunuyum ilk 5 yıl çok kötüydüm bir şey oldu bir radyo programında engellileri bir araya getirip konuşturmaktı amaç adres felan veriyorduk ben herşeyimi anlatım ilk okul mezunu olmama kadar 20 gün sonra mektuplar gelmeye başladı içlerinde engellisinden tutunda üniversite mezununa kadar kişiler evlilik teklifi ediyolar kendi kendime dedimki millet deli herhal yada dalga geciyolar yürüyemeyen biri ve ilk okul mezunu kişi ile neden evlensinki üniversite mezunu birisi ama işin aslı öle deyilmiş tabi haaa ben üniversite mezunu biri ilemi evlendim hayır zaten evlenmezdimde bu tamamen kendi düşüncem.. evlendinmi diye sorarsanız evet evlendim ben yürüyemiyorum eşim yürüyen birisi daha 6 ay oldu evleneli allahım nice 6 aylar nasip eder inşaallah demek istediğim şu bunun kültürle engelle alakası olmuyor alnına yazılmışsa bi bakmışınki imzayı atıvermişin önemli olan senin niyetin niyete almışsan bir gün mutlaka olur ben hiç tahmin bile etmezdim bir gün evleneceğimi kim ne etsinki dedim engelli birisini ama öle deyilmiş belki bayanlar kızacak ama valla evde benim sözüm gecer hani sorarsan evlenmeli diye evet derim hayat yalnız çekilmiyor herkez odasına çekildiğinde kala kalıyorsun bi başına bu çok ağır geliyor bu evlilikte mantığım hiç çalışmadı benim tamamen duygularımın esiri oldum ve çok mutluyum allah bu mutluluğumuda bozmasın el asıl vel kelam böle böle nokta virgül yok yazılarda ee dedikya ilk okul mezunuyuz ) saygı ve sevgiler öğretmenim...

Üye
    ahmet77 Avatarı

Son Giriş
    14.05-2011
    Saat
    21:39
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli kardeşim;
    Sizin öncelikli mutlaka mantık evliliği yapmanız gerekli.Egitim durumu belgesel anlamda önemli değildir.Kişi kendini yetiştirmişse egitimde sorun olamaz.Burda egitimden cok engeli olan ortapedik bir kişi terrcihi yaparsan daha iyi olur bence..

Üye
    yavuz_can Avatarı

Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    23:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle mantık evliliği denen saçmalıga inanmayın. ALLAH kimseyi kafadan engelli yapmasın.

bende engelli biriyim 2008'in 11. ayında evlendim ve de çok mutluyum.

eşimin her hangi engeli bulunmamaktadır. herhangi bir sorunda yaşamıyoruz.aksine çok mutluyuz.

kadere inanın yeter....

Üye
    vatansever63 Avatarı

Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    13:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yavuz Reis sen hedefturandaki yavuzmusun çok benziyorsun da ona

Üye
    myrosselyn Avatarı

Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    17:37
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence her insan mükemmel sevgiyi hak edecek kadar güzel fakat herkesin sizi sevmeyi hak etmeyeceği kadar özeldir değilmi ozaman ayrımcılığı kültürü bırakıp anlaşabiliyorsa uyuşuyorsa hiç beklemeden şartlar ne olursa olsun

Aşk hiç ummadığın biranda kapını çalıyorsa, için ürperiyor, nefesin kesiliyor, kalp atışların hızlanıyorsa; sakın korkma! unutma ki ansızın gelen aşklar büyük mutluluklar getirir..!

inanıyorsa ideal aşkı bulabilir saygılarımla

Üye
    mugetolu Avatarı

Son Giriş
    26.03-2010
    Saat
    23:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb
    İki insanın bu noktada uyuşması çooook önemli gerçekten. Açık konuşmak gerekirse paylaşımın olmamasından daha büyük ENGEL tanımıyorum ve bu yüzden sizi o kadar iyi anlıyorum ki... Bence sırf evlenmek için kendinize bunu yapmayın derim.
    Sevgiler

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    27.08-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: eylül Mesajı Gör
    yalnız şunu biliyorumki ülkemizde okumuş o kadar cahil varki tahmin bile edemezsiniz.
    Eylul,size katiliyorum.

Okula gitmemis yada gidememis ancak tum olumsuzluklara ragmen kendisini gelistirmis bir ton insan var...Onemli sanatcilar hep sunu soylerler; alayli mektepli degil yetenek onemlidir. Egitim mutlaka onemli ancak daha onemli birsey var kendini gelistirebilmek,Turkiyede kisi basina dusen kitap 1,5 bu bir kitap'da buyuk olasilikla trafik kitabidir yada masal kitabi ...

Üye
    iremsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kafana göre takıl... kavun değil ki koklayasın.. engelsiz olsan engelsiz aynı kültürdeki adamla çok mu mutlu olcaksın yada engelsiz kültürsüz birini buldun en ufak mutsuzlukta nedeni bumu diyeceksin bekle madem o seni bulsun

bu konu engelli ol engelsiz ol pizacıdan piza ısmarlamaya benzemez ben;mantar olsun biraz ançüez asla suçuk istemem gibi sipariş üzerine olmuyor malesef olmadımıda bunu engelli engelsiz kültürlü kültürsüz
    aynı memleketli farklı memleketli zengin ve fakır gibi kategorize edemezsin...

kimin kimle mutlu olabileceğini kim bilebilir ki hadi bildi diyelim 10 yıl sonra aynı mutlulukla devam edebileceğini kim bilecek

dedim ya kafana göre takıl

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Herkesin ideali,hayalleri,beklentileri farklıdır.Engelli iseniz bunları törpülemeniz beklenir sizden veya onların doğru buldukları bir çerçeve içinde resminizi yeniden çizmenizi ve bu manzarayla yetinmenizi...
    Bu önyargıları yıkan örneklerde var çevremizde,engelli olupta engelsiz kişilerle evlenen veya ikiside engelli olupta üniverste okuyup hatta master,doktorasınıda yaparak halkımızca engelliden beklenmeyecek şekilde kariyer basamaklarını tırmanmaya çalışan engelliler,iş-güç sahibi olanlar,bir sağlamdan daha iyi araba kullananlar,her türlü zorluğa,imkansızlığa rağmen sevebilenler,engellerinin engeline takılmayıp anne-baba olup,güzel evlatlar yetiştirenler vs.engelliler hep bir kaç adım geride engelsizler için normal görünen bir takım hayati olayları gerçekleştirirken hep bir hayret,şaşkınlıkla,onlara göre normal ötesi bir şeyleri başardıkları içinde takdirle karşılanmışlardır.
    Kalbinizin ve beyninizin sesine kulak verin,hayatınızı mutlu kılacak detayları sizden daha iyi kimse bilemez ve halkın doğruları sizinkilerle örtüşmüyorsa bunlar sizin için kesinlikle doğru değildir ! Siz,kendiniz ve sevdikleriniz için varsanız,diğerlerini mutlu etmek zorunda değilsiniz ! Bunları tek başınıza yapamazsınız tabiki o zaman dileriz ki karşınıza hayallerinizdeki gibi birisi çıkar ama verdiğiniz tüm detaylar bir arada olmazda bir kaçı olur olmayan detaylarıda sanırım sevgi,aşk denen duygu sizin için görünmez kılacaktır

Üye
    antalyali_84 Avatarı

Gerçek Adı
    erdem başpınar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam ben antalyadan erdem aslen yozgatlıyım
    ama antalyada yasıyorum benım asıl amacım kendıne guvenebılen bırını arıyorum
    bende okudum endustrı meslek lısesını bıtırdım sımdı ıse ısım baska bılgı ıslem olarak buyuk bı otelde calısıyorum
    ayırım gercekten kotu bırsey sonucta kendı hayatını kendımız kurcaz gönlümüz kimi isterse onla evlencez evlılık demek sozuyle guzel ama onemlı olan onu yasamak 1 catı altında hayat kurmak bunuda yapabılmemız ıcın kendımıze laık bırını bulmamız lazım

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İki kere yazınca çok etkili olmuş... Laik birini bulmanız çok zor ama inşallah layığınızı bulursunuz.

Üye
    iremsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    belki iki kere yazılınca biri bir kısmeti diğeri de öbürünü bulur böylelikle
    bir taşla iki kuş gelir işi garanti olur
    ama....böyle iki kuş hikayeside laiklikle bağdaşmaz dolayısı ile layıkı daha çok yakışır...

antalyalı bakma sen bize böyle kurtlanıveriyorum ben buldum mu mevzuyu
    belliki hata olmuş

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon