TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 55 mesajın 46-55 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tetraplejikc5 Avatarı

Gerçek Adı
    Aydoğan MANGA
    Son Giriş
    18.01-2021
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    29

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    intouchables tir ingilizce çevirisi filmin.neredeyse engelli temalı filmlerin hepsini izlemişimdir.belki ukalalık olarak görebilirsiniz ama film,dizi işinden çok iyi anlarım.türünün en iyi örneği diyebilirim bu film için.kesinlikle hiçbir alay,aşağılama farketmedim filmde hem de 6-7 kez izlememe rağmen.bizim gibi insanların tekrardan hayata karışıp adapte olması çok kolay gözükmüyor.benim de dışa açılabilmem bikaç yılımı aldı.bu bakımdan da çok iyi filmdir.beğenmeyen arkadaşlara saygı duyuyorumi belki de olumsuz bi ruh halindeyken izlemişlerdir.çok kaliteli bi filmdir.izleyin,izlettirin derim ben ayrıca bikaç klasik müziği de içinde barındıran soundtrack i de çok kalitelidir.biraz depresif takılmak isteyenlere de ispanyol yapımı içimdeki denizi öneririm.

Üye
    RdG763 Avatarı

Son Giriş
    26.02-2018
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Film, gerçek bir hikayeden uyarlandığı için, söylediklerinin hepsi boş laf olarak kalacak. Bu olayların çoğu yaşandı, yani saydıklarının hiçbiri mantık hatası değil. Dünyadaki birçok insanın, böyle bir arkadaşlığa ihtiyacı var ve bunun farkında olanlar, yapımı hep olumlu yönden değerlendirdiler. Açık konuşmak gerekirse, sen, Driss ve Philippe arasındaki güçlü bağı kıskandın. Mutlu zamanları, eğlenceli anları, sana sürekli sıkıntı verdi. Bir yandan da lüks içinde yaşamaları, seni bitirdi. Aynen böyle oldu.

Üye
    spastik Avatarı

Son Giriş
    18.05-2020
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    24

Hadi ama Bülent sen de kabul edersin ki dünyadaki bütün olgular ile dalga geçilebilmeli. Dalga geçilebiliyor olması aslında gayet doğal kabul edilmenin diğer bir göstergesi.

Bence asıl sakıncalı olan bilinenin aksine engellinin yanında konuşurken dikkat edilmesi gereken , sürekli nazaket gösterilmesi gereken , konuşurken kelimelerin seçilmesi gereken bir birey olarak algılanması. Böyle olunca doğal olaral diğerleri çok fazla kasıyor kendini ve haddinde fazla yapmacık davranıyorlar biraz olsun rahat konuştuklarında ise " aaa pardon öyle demek istemedim kırılmadın değil mi" gibi abuk sabuk ilişki biçimleri çıkıyor ortaya. ve bu ilişki biçimlerinin oluşmasınada en çok garip gari alınganlık kumkuması engelliler su taşıyor.
    Tabiki hayattaki diğer olgular gibi engel hakkında dalga geçilmesi son derece doğal ve olması gereken bir olgudur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.961
    Verilen Beğeniler
    3.538

@spastik

Biraz haklısın ama bu filmde gıcık olduğum o kadar çok şey var ki, bu söylediğin "sıradan" şeyi de tolere edesim yok Tabii ki sakatlık halimle dalga geçerim, eğer müsade edersen senin halinle de yan yanayken dalga geçerim, ama sensiz bir yerdeyken seninle dalga geçmem. Çok istiyorduysa kendine dair bir özellikle dalga geçseydi.

Öyle bir film ki sakat kişi bir hiç! Sakatlanır sakatlanmaz onca geçmiş, yetenekler, düşünceler, gündelik yaşamlar yok sayılıp androide dönüyor adam ve onu kurtaran ve tek özelliği laubaliliği olan bir adam (iyi yürekli olup olmamasının eleştirimi kısmam açısından bir önemi yok) onu dünyaya bağlıyor.
    Sakat bireyi bu kadar etkisiz, bitik, bahtsız, düşünemeyen, sakat olmayan sıradan birinin yardımı olmadan bir hiç olarak gösteren başka bir film görmedim.

Üye
    spastik Avatarı

Son Giriş
    18.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    24

Ama Bülent bu birazda engel türüyle ve derecesiyle alakalı bir durum adamın sadece başı foksiyonel haldeydi filmde. siyahi adam gelmeden önce zaten çevresinde tırnak içinde sadece melekleri vardı yani sadece onun istekleri doğrultusunda hareket eden adeta kendi iradesi olmayan insanlar topluluğu vardı.

Adama insan olduğunu hatırlatan tek canlı siyasi fransızdı. Çalışanı olmasının dışında kendi özgür iradesini ortaya koyan , fikir beyan eden , onu yönlendiren , onunla şekillediği oranda ona aynı zamanda şekil veren tersleyen rededen farklı fikirler ifade eden ve evet dalga geçen kısacası insan gibi davranan arkadaş gibi davranan daha da ilersinde dost gibi davranan.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.961
    Verilen Beğeniler
    3.538

@spastik

Madem böyle biri istiyor, diğer tipleri beğenmiyor, neden kafasına uygun birilerini aramıyor? İnsan yanına refakatçi/bakıcı/arkadaş arıyorsa, ne aradığını bilir ve bulur.
    Ayrıca parayla da çalıştırsan, arkadaş da seçsen herkesin geçmişten gelen bir birikimi/arzusu/beklentisi vardır. Bunlar sakatlanınca pat diye ortadan kalkmaz. Bu adamın sakatlanmadan önce kaç tane o laubali bakıcı gibi laubali arkadaşı vardı? Muhtemelen hiç yoktu. Hatta sakatlanmadan önce yanına bile yaklaştırmazdı bu laubalilikte birini... Ama sakatlanınca bi anda laubali adamları sever oldu! Bence bu saçma.

Temel eleştirim şu: Bu Bahtsız gibi edilgen olunamaz. Birey olarak bir zevkin, tavrın, gündelik yaşam ritmin vardır. Bunların tam karşısında olan birini bi anda sevemezsin. Sakatlanan biri bu kadar çaresiz resmedilememeli.

Bu arada yazıma dair eleştirilere ilk tartışma zamanlarında da gayet açık yanıtlar yazmışım. Söyleyecek yeni söz bulamadım

Ha bir de @Rekursion 'u özledim

Üye
    spastik Avatarı

Son Giriş
    18.05-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    24

çünkü adam sakatlandı Bülent.

çok çok haklısın insanın yaşamda bir tavrı bir tarzı bir beğeni biçimi vardır. Fakat bunlar bilinenin aksine durağan sabit değildir. zamanla ve şartların değişmesi ile beraber değişir yada dönüşür.

Askıda Üyelik
    okyanus1111 Avatarı

Gerçek Adı
    burcu
    Son Giriş
    16.11-2018
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

imbd puanı yüksek diye biliyordum ben de izlicektim bi ara ama yorumları okuyunca kararsız kaldım .

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    820
    Verilen Beğeniler
    943

@okyanus1111

Kesinlikle izle pişman olmayacağın bir film ben izledim ve olumsuz yorumlara aldanma kendi ile barışık olan her insan bu filmi severek izler.

Askıda Üyelik
    okyanus1111 Avatarı

Gerçek Adı
    burcu
    Son Giriş
    16.11-2018
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkürler

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234