TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 82 / 82 İlkİlk ... 32727879808182
Toplam 1226 mesajın 1.216-1.226 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @MeTePe arkadaşım.ben türlerin kökeni denilince,hayatın başlangıcını,yani ilk canlıyı anlıyorum.türlerin kökeni kitabını okumadım.darwin veya siz ne anlıyorsunuz bilmiyorum.yazınızdan da çıkaramadım ne anladığınızı.ilk canlının varoluşu ve birkaç husus dışında,evrim teorisi bana mantıklı geliyor.kutsal kitaplarda yazanlardan hiçbiriyle çatışmıyor bilim,bana göre.çünkü kitaplardaki yanlış bilgiler dediğim şey,aslında bilinçli olarak yanlış yazılmış şeyler diye düşünüyorum.onun nedeni ise kısaca,insanların öyle bilmesinin istenmesi.konu gereksiz yere üzüyor.herkesin bu tür konularda fikirleri ayrı olabilir.bu gayet doğal.

Askıda Üyelik
    Duman6Kestik Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    78
    Verilen Beğeniler
    15

Ateistliğin sebebi dopamin eksikliği olabilir. Bilimsel hiç bir kanıtım yok kendi gözlemimdir hadi eyvallah

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    ateist Tanrı ya inanmayanlara denir.sadece son yazdığımı okumuşsun.ben Tanrı ya inanıyorum arkadaşım.ateist değilim.tüm dinlere ve tüm peygamberler de inanıyorum.sadece klasik yorumundan farklı yorumluyorum dinleri.bana göre,kutsal kitapların asıl amacı,insanları iyiliğe sevketmektir.kitaplardaki bazı bilgiler,insanların eklemesidir.sadece iyiliği,güzelliği,doğruğu öğütleyen kısımları tanrısaldır.herkesin fikrine saygı duyarım.zira bu tür konular göreceli.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.899
    Verilen Beğeniler
    1.026
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: DissFlex Mesajı Gör
    Ateistliğin sebebi dopamin eksikliği olabilir. kendi gözlemimdir hadi eyvallah
    Dopamini nasıl gözlemliyorsunuz...

Üye
    *Sevgili* Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:30
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    294
    Verilen Beğeniler
    259

@DissFlex

'' İmanınızı kuvvetlendirin. Eğer bir Budist iseniz, daha iyi bir Budist olun, eğer bir Hıristiyan iseniz, daha iyi bir Hıristiyan olun - kutsal kitaplardan alınma sözleri ya da dogmaları ezberleyerek değil; diğer insanlara faydalı olacak şekilde iyi olmakla, ahlaki uygulamalarla kendinizi geliştirin. İnancınız açısından kendini övmek yerine ALÇAK GÖNÜLLÜLÜĞÜ, katılık, inatçılık yerine açık görüşlülüğü ve öğrenmeyi vurgulayın.''

Psikoloji uzmanları Danny Wedding ve Ryan M. Niemiec' ten...

Umarım işinize yarar

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.899
    Verilen Beğeniler
    1.026
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ASUMAN0 Mesajı Gör
    ben türlerin kökeni denilince,hayatın başlangıcını,yani ilk canlıyı anlıyorum.türlerin kökeni kitabını okumadım.
    Türlerin kökeni derken Darwin'in meşhur kitabını kasdetmedim. O kitap artık antika oldu ve pek çok eski ve yanlış bilgi barındırıyor.

Benim kasdettiğim şey bir bakterinin nasıl olup da antibiyotiklere dirençli hale geldiği, nasıl olup da Ebola gibi bir virüsün ortaya çıktığı, ya da neden orangutanla şempanze birbirine o kadar benzerken bir ata benzemedikleri... Dinazorların nereden ortaya çıkıp neden yok olduğu.. Neden 4,5 milyar yıl yaşındaki dünyada 50-60 bin yıldan daha eski insan fosili olmadığı.. Neden dünyaya gelmiş, yaşamış canlı türlerinin bugün %10'undan azının halen yaşıyor olduğu..

Bu ve buna benzer soruların hepsinin yanıtı evrim teorisi ile açıklanır. Hayatın başlangıcı ile değil. Örneğin bazı evrim biyologları hayatın dünyada değil, dünya dışında oluştuğunu ama göktaşı vs. gibi bir yolla dünyaya gelip çoğaldığını savunuyor. (Panspermia tezi)

Anlayacağınız, yaşamın başlangıcı ile evrim farklı konulardır.
    Konu MeTePe tarafından değiştirilmiştir (17.12-2018 Saat 23:39 ).

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    Ben sizin türlerin kökeni derken,kitabı kastettiğinizi düşünmedim zaten.türlerin kökeni kelimesinden çıkardığım anlamı ifade etmek istedim.türlerin kökeni denince benim aklıma ilk canlı ve yaşamın başlangıcı geliyor dedim.darwin belki türlerin kökeni derken,benim gibi bir anlam çıkarmamıştır,demek istedim.kitabı okusaydım,bilirdim ama bilmiyorum dedim.evrim teorisine gelince,ilk canlının varoluşundan bu yana,canlılrın evrilerek bugünlere geldiğine ve evrilmeye devam ettiklerine katıldığımı ifade etmeye çalıştım.

20 yıldır şizofreni hastası olmak çok zorlayıcı bir durum ve bu durum,zihnimi olumsuz yönde etkiliyor.bu sebeple,kendimi bazen tam olarak ifade edemiyorum.sizde yanlış anlıyorsunuz doğal olarak.çok bilgili birisi de değilim ama her konuya dair fikirlerim var,herkes gibi.kendimce fikirlerimi yazmaya çalışıyorum,hepsi bu.
    Konu ASUMAN0 tarafından değiştirilmiştir (17.12-2018 Saat 22:43 ).

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.899
    Verilen Beğeniler
    1.026
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Yazdıklarınız ister yanlış olsun, ister yanlış anlaşılsın, ister aksi fikirler olsun, ister başka türden olsun bunları nezaket çerçevesi içerisinde dile getirdikten sonra benim için hiç bir sorun yok. Rahat olun. Ben sizi eleştirmek veya yanıldığınızı göstermek amacıyla değil, çoğu kişinin yanlış bildiği bazı gerçekleri aktarmak için bir şeyler yazıyorum.

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    yanlış bilgi sahibi olmak,hiç bilmemekten daha kötüdür zaten.gerçekleri aktarmak istemeniz,düşünceli biir davranış.teşşekkürler.fikirlerimi yazarken,kırıcı olmamaya ve saygılı olmaya çalışıyorum.umarım kimseyi kırmamamışımdır.kırdıysam üzülürüm.

Forum Moderatörü
    -DORLION- Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:47
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    3.872
    Verilen Beğeniler
    4.228

@MeTePe Antik uzaylılar teoremlerini de incelemek gerekiyor .

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2.899
    Verilen Beğeniler
    1.026
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: -DORLİON- Mesajı Gör
    Antik uzaylılar teoremlerini...
    Teorem matematikte olur.

Bu sadece bir tez... Ancak ben eğitim hayatımın hiç bir aşamasında böyle bir teze gereksinim duymadım.

Uzaylılarla ilgili düşüncelerimi sorarsan; uzayda hayat olabilir, olasıdır. Ancak, bir uzaylının kalkıp dünyaya gelebileceğine, geldiğinde kendini saklayacağına vs. inanmıyorum. Kaldı ki, gelmeleri bir yana SETI projesi olsun, diğer dünya dışı yaşam araştırma projeleri olsun şu ana kadar dünya dışında "akıllı bir canlı" olabileceğine dair tek bir ipucu bulabilmiş değil.

Varlığını delillendiremediğimiz tezler yerine elimizde çok daha işe yarar teorilerimiz var. Bunlar işimizi gördüğü sürece uzaylı tezine ihtiyacımız yok.

Sayfa 82 / 82 İlkİlk ... 32727879808182