Sayfa 6 / 73 İlkİlk ... 23456789101656 ... SonSon
Toplam 1093 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:04
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    99
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    me te pe,
    şu habere sende,tanrı vardır dememişki aslında deyip açıklamalar yazacaksındır.çalışma arkadaşlarının şaşırdığı gözlemlendiğine göre iş ciddi sanırım
    Stephen Hawking Allah'ın varlığını kabul etti - BİLİM-TEK Haberleri
    hayırlı geceler herkese

Üye
    YÖRÜKOGLU Avatarı

Gerçek Adı
    YÖRÜKOĞLU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DORTMUND--DEUTSCHLAND
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tanrı yok allah var oda tektir saygılar

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KURAN'I KERİM TEFSİRİ (ELMALILI MUHAMMED HAMDİ YAZIR) : 21-ENBİYA

guzel kardesım enbıya suresını kaınatı guzellıgını yaradanımıza tanımamız ıcın bu sure yeterlıdır umarım usunmez sonuna kadar okursanız bıseyler ogrenebılırsınız umarım bızım ıcın musluman olmamıza ve yaradanımıza tanımamıza yetıyor bu ayetı kerımeyı ınkar eden kafırdır

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    12:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Konu kopyala yapıştırla gidecekse moderatorler konuyu kilitlesin o zaman. Lütfen kendi fikirlerinizi yazın konu bunun için açıldı.

Insanlara kafir demek cok agir bir suclama Lütfen daha dikkatli olalım.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mert kardes senın amacın ne kopyala yapıstır yapmıyoruz bızler alım zat degılız dını fıkırlerımıze anlatamayız dolasıyla sen kımsınkı bılmedıgın dını burada tartısmaya acıyorsun burda ucbes zavallı kısıler var senın aradıgın soruyu kımse cvp veremez bızler bıraz bıseyler bılıyorsak kuranın hakıkatını ayet olarak sıteden verdık senın derdın dınımıze kotulemek sen kafır ısen kafır kal yok ben ısyankarım dıyorsan gene oyle kal ama dınımıze yorumlamak sana ve senın gıbılerı kalmadı

sen yaradanı tanımak ıstıyorum dıyordun sana apacık ayetı sundum onuda ınkar edıyorsun azıcık aklın var ıse aradıgın sorunun cevabı enbıya suresınde var bu sordugun sorurlar matematık turkce felsefe sorusu felsefe kıtabı degıl haşa

kafır oldugunu kabul etmıyorsan ınsanların kendı bılgılerıyle ıslamı yorumlama lutfen sen ne sordugunun farkadamısın mert bey benım bıraz dını bılgım ınancım var ıse senın suankı beden dılınde yaptıgın tartısma senın kafır oldugunu goseterıyor kafır olmak ıcın kuranı kerımden bır ayetı kerımeyı ınkar etmek ve kendı menfatına gore acıklamaktır bır kımse ayetı kerımeyı tefsırını yanlıs acıklarsa dınden cıkar dınden cıkmak da kafırdır sen ıslam dını okadar haşa hafıfe alma lutfen

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    211
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Sayın La Tahzen,

Siz hiç Hawking kitabı okudunuz mu? Veya o haberin aslını okudunuz mu? Aslı burada:YAŞAYAN EN BÜYÜK BİLİM ADAMI STEPHEN HAWKİNG , AYŞEGÜL EKİNCİ

Kanımca uydurma bir haber! Sadece Türkçe yayınlanmış. Röportajı yapan kişi orijinal ing. metni yayınlamamış. Hiç bir yabancı ajansta haber olmamış. Dünyanın hiç bir yerinde Hawking'in Allah var dediğine dair bir satır haber çıkmamış.

Hawking bir agnostik ateisttir. Kitapları "tanrı kavramı" değil, fizik üzerinedir. Daha önceki kitaplarında da evrenin oluşması için bir yaratıcıya gerek yok tezini hep dile getirmiştir. Ancak gerçek bir bilim adamı olduğu için "ihtiyaç olmaması bir yaratıcı olmadığı anlamına gelmez" diyebilmektedir. Zaten agnostik felsefe bunu gerektirir. Neredeyse tüm kitaplarında, konuşmalarında evrenin oluşumu için başka bir şeye gerek olmadığını tekrar tekrar vurgular.

Şimdi adamın yazdığı binlerce makale, onlarca kitap, yüzlerce konuşmayı bir tarafa bırakacağız ve adı sanı duyulmamış bir muhabirin yazdığı 2 satıra bakıp Hawking müslüman oldu diyeceğiz. Siz de buna inanıyorsanız söylenecek pek bir şey yok... Bir de sünnet olup adını "Selim" olarak değiştirmiş diyelim olsun bitsin.

Ek: Ayrıca, Hawking imana gelse, din değiştirse veya dinsiz olsa ne önemi var? Sonuçta din adamı değil, kozmoloji fiziği uzmanı. İnsanlar onun dinler hakkında söylediklerinden çok fizik teorileriyle ilgileniyor.

@fulya35,

Bu yaptığınız ayıp birşey...
    Biz de Newton'un principia'sını kopyalayıp yapıştıralım buraya, konu hepten okunmaz hale gelsin. Kendinize ait bir düşünce, fikir üretebiliyorsanız zevkle okuruz. Buraya sayfalarca ayet, tefsir yapıştıracaksanız Dini Konular için forumda açılmış ayrı bir bölüm var. Lütfen orayı kullanınız.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

fulya ayetlerden örnek vermek iyi güzelde komple sureyi kopyala yapıştır yapmak bu tartışma için biraz garip olmuş arkadaşın sorduğu soruları zaten ayetle açıklayamazsınız örneğin kuranda tasavvuf inancı diye bi şey yokki insan allahın yansımasıdır gibi saçma bir düşünceye ayetle cevap veresin dini yorumlamak içinde alim olmaya gerek yok normal bir akıl ve okuma bilgisi yeterli banada istediğinizi söyleyebilisiniz ben hiçbir mezhebe inanmam ve uymam sadece namazımı şekil olarak hanifiye göre kılarım arkadaşımızında sorduğu sorularda ayeti inkar eden nevarda kafir diyorsun

Üye
    hacıemre Avatarı

Gerçek Adı
    hacı emre
    Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    amasya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm kardeş bende şizofreni hastasıyım ilaçları içtikten sonra bende senin gibi düşünceler dalıyorum ne yazıkki çok garip bir ülkede yaşıyoruz deprem olur allah kurtarsın derler allah korusun derler neden allah korunulmayacak bir düzen yaratmamış sormazlar mesela bir aslan bir geyiği yer doğa kanunu derler allah böyleyaratmış derler ama çokmu gerek vardı bir canın acı çekmesine bu dünyada mutluluklarda acılarda var en iyisi fazla düşünmemek.selam saygılar kendine iyi bak.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın demırcı ben ben kopyala yapıstır yapmadım sızın kafanız basmıyor sanırım o yetlerde tefsır edılmıs acıklamalı ben dın hocası degılımyanlıs meal vermemek ıcın anlasılsın dıye verdım senın kafan alıyormukı garıp olan ne eksık gordugune gore sen vaaz verecek kadar bılgılısın ozaman kardes sen arkadsın sordugu soruların ıcerıgını okudunmu

Üye
    _DELAL_ Avatarı

Son Giriş
    12.12-2016
    Saat
    13:59
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    17

Yoksa sınanmak için mi böyle yaratıldık?kutsal kitabın mealini sık sık okuyan ve düşünen biri olarak ,yüce gücün bizi sınamak amaçlı engelli yarattığını düşünmüyorum.bu şekilde düşünmek saçma olurki ozaman taraf tuttuğunu düşünebilirim.kitabında adaletten sözederken bu şekilde bazı insanları sınaması yorumlarını doğru bulmuyorum.

Tanrının sevgili kulları mıyız?bence bu bişileri iyileştirmek için ,engelli insanları rahatlatmak adına sölenilen geleneksel bir söz.tabiki engelli olmakla ilahi bir değer taşımıyoruz
    Normal insanlar varken bizi neden yaratma ihtiyacı duydu?bunun dini boyutunu bende çok düşündüm ve bunu dine bağlamamanın daha mantıklı olacağını düşündüm.yoga ve meditasyonla ilgilenenler iyi bilir,derlerki:her insan hayatı nasıl deneyimlemek isterse kendi secerek dünyaya gelir.buda bana çok saçma gelmişti.bir insan neden engelli olmayı seçsinki,yada çok fakir,yada çok olumsuz bişi.

Sadece ibret alınmak için mi yaratıldık?bu düşünceyi zihnimde resimlersem ,yukarılarda bi yerde bir gücün bi gün canı sıkılır ,derki ne yapsamda günüme renk gelse,diğerlerinden farkı olsa hah buldum,birinin bacağı yok ,diğerinin kolu,zayıf kısa,abuk subuk,yerinden kalkamasın ,bişiyi çalışmasın,göremesin ,duyamasın,buda herkese ibret olsun.ozaman ben ona derimki başkaları ders alsın diye neden ben?böle saçmalık olamaz,bu kadar mı basit?
    Ahiret varsa engelli oluşumuz sizce bize ek katsayı getirecek mi?bence hiçbir avantaj sağlamaz.yogada "bedenimiz ,fiziksel dünyada giydiğimiz bir kostümdür" denir.eylemleri oluşturan düşüncelerdir fizik diilki.bir çok şey düşünce gücüyle yapılıyor.
    engelli olmanın tanrı veya tanrının iletisiyle ilgisi yok bence .genetik,yada yanlış uygulamalar olabilir.ama bana göre doğal yaşama çok fazla müdahale edilmesinden kaynaklanıyor.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

demırcı tasavuf anlamı guzel ahlıklı kalbın tasfıyesı ve kalbın gunahlardan arındırması nefsın terbıye edılmesıdır kalbın allaha zıkretmesıdır

sımdı ben soruyorum ben sonradan engellı oldum ve bır suru sonradan engellı olanlar var bırcogu dogustan hayat ımtıhan dunyasıdır burda engellı olmus yada olmamıs onemlı olan akıl engelıdır akıllı olupta ımtıhanı kazanamayan ınanmayan kafırlerdır bunlar allahın nazarında bır sınek kadar degerlerı yoktur bızeler engelımızden oturu acı cekıyorsak cenabı hakı dıyorkı kımkı benım verdıgım bır serden dolayı sıkıntı ceker saberderse onu cennetle mukafatlandırıcagım kım ısyan ederse cehennemle azp edecegım en buyuk kusur aklı olup yaradanı tanımamaktır

ıslam dını felsefe dusuncelerle yorumlanamaz

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

fulya insan şüpheetmeden aslan gerçek imana ulaşamaz arkadaşın sorduğu sorularda beynindeki sorulara cevap aramasından ibaret bende eskiden bunlardan çok daha sert sorularla yaklaşıyordum ve aldığım her cevapta dinden uzaklaşıyordum o nedenle ilk mesajımda arkadaşa vaaz vermek yerine araştırmasını kendi cevaplarını bulmasını söyledim o cevaplara ulaştığı zama gerçekten iman eder ben imamların veriği vaazla yetinseydim şuanki halimle bırak ibadeti allahı inkar ederdim benim kafamın bastığı bu kadar tasavvuffa hiç girmeyelim onun içindede çok saçmalık var din felsfeyle yorumlanaz diyorsunda tasavvufta dinin felsefi açıdan değerlendirilmesidir

Kuran da yazılanları açıklamak içinde dahi olmaya gerek yok gayet netler bizim içinyollanan kitabın bizim anlayacağımız şekilde yazılmış olması gerekmezmi parantez içindekiler kişisel yorumdur ve kuranla çelişen yerlerde vardır örneğin zinan cezası olarak 100er sopa vurun der biriside açmış parantezi peygamber zamanında taşlanarak ölüme cevrilmiştir yazmış iyi güzelde peygamberin nasıl oluyorda allahın verdiği cezayı beğenmeyip artırıyor peygamberin ayeti değiştirme gibi yetkisi varsa kurana ne gerek vardı sözlerime öfkele bakmak yerine biraz düşünün ne demek istediğimi anlarsınız %99u müslüman olan ülkenin %1i kuranı okumuşsa bunda bi terslik olmalı dini kurana göre değil duyduğumuza göre yaşıyoruz

Üye
    Alulu12 Avatarı

Gerçek Adı
    KADİR
    Son Giriş
    13.04-2013
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    Edirne, Turkey, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kendi aklımızla hiçbir yere varamayız çünkü allah onu idrak edebilmemiz için vermemiş bu aklı onu bilmemizi isteseydi zaten bildirirdi bize
    sınanmak için özellikle böyle yaratılmadık acizliğimizi bilelim diye böyle yaratıldık küçücük gözle görülmeyen tek bi mikrobun bizi öldürebildiği bir şekilde yaratıldık neden allah isteseydi bizi bütün eksiklikler olmadan yaratabilirdi neden yaratmadı çünkü ona sadece ona kulluk için yaratıldık burası sınav yeri cennette zaten mükemmel olacaksın her şeyin tam olacak.
    Herkesle aynı sınava tabi olduk amaengelliliğimiz bi ze ekstra puan getirecek bi grip olunduğunda bile günahların dökülür burda çektiğin herşey zorluklar günahlarının dökülmesine vesiledir bu şekilde düşünmek lazım.

Ayrıca bu dediklerimi yapmak inanmak kolay değil çünkü şeytan yanı başında seni kandırmak için her an sana dedikleri de şu:sen nasıl aynı olabilirsin , koşamıyorsun ,oynayamıyorsun, gülemiyorsun bu dünyaya ezilmek için mi gönderildim ben yaratsn dedim ve bunun gibi bir sürü sözler ama bu duyguların sebebi yine allah değil anlayışsız düşünce özürlü insanlar ve bizim nefsimiz .
    Ayrıca adaletten söz edecek olursak ya afrikada doğsaydın yada ? oradakilerin yiyecek yemeği yok ama bunun suçlusu allah mı (haşa) zekatını kurbanını vermeyen aç gözlü zenginlerde herkes zekatenı verse aç kalır mı dünyada ? YANİ BÜTÜN PROBLEMİN SEBEBİ İNSAN İNSAN İNSAN Vesselam

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    273
    Verilen Beğeniler
    434

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Lâ Tahzen Mesajı Gör
    me te pe,
    şu habere sende,tanrı vardır dememişki aslında deyip açıklamalar yazacaksındır.çalışma arkadaşlarının şaşırdığı gözlemlendiğine göre iş ciddi sanırım
    Stephen Hawking Allah'ın varlığını kabul etti - BİLİM-TEK Haberleri
    hayırlı geceler herkese
    Bu külliyen yanlış bir bilgidir. Hawking bir yaratıcıya gerek olmadığı konusunda çok nettir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    HoyT Avatarı

Son Giriş
    21.01-2014
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    Greenland
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir Harun Yahya, bir de bu tür medyanın asparagasları... Neler neler uydurup da aldatırlar

Sayfa 6 / 73 İlkİlk ... 23456789101656 ... SonSon