Sayfa 45 / 73 İlkİlk ... 3541424344454647484955 ... SonSon
Toplam 1093 mesajın 661-675 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    206
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: fringe Mesajı Gör
    gerekçelerden bahsediyorum..tıpkı senin bizden senin söylevlerine karşı haklı antitezler istediğin gibi...
    İyi de ben sana niye inanıyorsun, hadi ispatla falan mı dedim? Ben niye bir antitez üreteyim ki?

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    06.02-2017
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: metepe Mesajı Gör
    iyi de ben sana niye inanıyorsun, hadi ispatla falan mı dedim? ben niye bir antitez üreteyim ki?
    yani teorinin geçerli olmadığını göstermek gibi.
    Hani bana kanıtla gelin,oradan buradan duyduğunuz şeylerle GELMEYİN gibisinden şeyler söylüyorsunuz ya bu cümleyi ona istinaden kurmuştum.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

bu kadar bilim adamı evrimle ilgili araform üretmeye çlaışıyor ama bunlar hep boşuna zaten evrim teoremi kanun hükmünde size göre yok abi ben anlatamıyorum yada siz anlamak istemiyorsunuz hayır birde tanrı buyruğu bildiğiniz için bize yanlış demeyi de ihmal etmiyorsunuz bende diyorum siz yanlışsınız deneyler ispatlardan sonra teorem kesinlik kazanabilir yoksa teorem olur ve saf bilimin ağır kutsamasıyla kabul etmeyen adamlar cahil vs kabul edilemez ... siz edersiniz siz kendi kendinize karşı hareket ediyorsunuz malesef üzümün çekirlekli olan tezinde üzümün hiç çekirdeği olmadığı halde (araform vs gibi şeyler bulunamadığı halde ) üzüm çekirdekli demek gibi bir şey olur ama teoremdir kontrollü deneyleri yapılıp çıkarsa ki bir çok kişi gözün çıkması için yada embriyoyken solungaç çıkması gibi şeylerden faydalanmak ister ki bundan kontrollü deneyler yapılır offf hayır tamam inanıyorsanız inanın da dayatmayın kutsal biliminizin ağır kutsamasıyla karşı tarafa hakaret etmeyin ...

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın metepe arkadaşım,popüler bilimi herkes anlayabilir kısmına katılmıyorum.daha önceki bi yazımda da yazmıştım.anlamak istemeyen insana,apaçık kanıtlar sunsanız bile anlamaz.siz belli ki,siz son derece kültürlü ve zeki bi insansınız.sorun şu ki,insan psikolojisi konusunda yanılıyorsunuz.bi insana bişey anlatmanın ya da kanıtlamanın yolu,bilgili ya da zeki olmaktan geçmiyor.öncelikle,o kişinin,psikolojisini ii anlamak gerekir diye düşünüyorum.kusura bakmayın sizi yanlış anladıysam eğer ama yazılarınız,küçümseyici ve alaycı yazılar.tabi ki sizde sinirlenebilirsiniz zaman zaman,doğal bişey ama ben sizin gibi zeki ve kültürlü insanların,daha kontrollü olması gerektiğini düşünüyorum.sizde böyle,asabi yazılar yazarsanız eğer,tek kanıtlanan ya da anlaşılan şey koca bi 0 olmaktan öteye geçmez.ben bilimin faydalı ve gerekli olduğunu düşünüyorum şahsen.bahsi geçen teorilerinde mantıklı yanları olduğunu düşünüyorum.sadece hepsi gerçek olsa bile,tanrı yine de vardır görüşündeyim.maddeler,atomlar,protonlar,nötronlar ya da daha küçük parçacıklar sonuçta herşeyi yaratmış olan bi güç olması bana daha mantıklı geliyor.kendi kendilerine hiçlikten var olmuş olmaları çok mantıksız bence.neyse demek istediğm,konu yılan hikayesine dönmüş durumda

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    206
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

yani teorinin geçerli olmadığını göstermek gibi.
    Şimdi din bilimsel bir teori değildir, inançtır. Bilimsel kanıtı veya ispatı olmaz. O yüzden örnek yanlış.

Felsefik anlamda tartışılırsa Tanır vardır tezinin karşıtı tanrı yoktur antitezidir. Bizim tartışmamıza gerek yok, felsefeciler bunu yüzyıllardır tartışıyorlar ve hala bir sonuca ulaşabilmiş değiller.

"Bilimsel" teoriden bahsettiğimizde bilimin yöntemleri vardır. Benim tek söylediğim şey bu yöntem ve teknikler içerisinde kalınması! Yani binlerce kişiye sormuşlar, hepsi bu teori yanlıştır demişle bir teori yanlış da olmaz, binlerce kişi doğrudur dese de doğru olmaz. Bu sadece bir kanaat olur.

Senin ve bazılarının sıklıkla alıntı yaptığı Harun Yahya kitapları ve tezleri genellikle yalan, yanlış, saptırılmış ve demagojik içerikle doludur. O yüzden bunların hiç bir bilimsel kıymeti olmaz. Ayrıca benim bahsettiğim şey anti tez de değil, alternatif tez... Yani diyorum ki, elimizde olan verileri açıklayacak daha iyi bir modeliniz, daha iyi bir teoriniz var mı? Varsa nedir?

Fosili falan bırakalım bir yana... genetik olarak ilkelden gelişmişe benzerlik oranımızın arttığını kabul ediyor musunuz, etmiyor musunuz? Eğer ediyorsanız bunu açıklayacak mekanizma nedir? Onu soruyorum. Neden bir şempaze ile genlerimiz bu kadar benzeşirken, bir tavuktan veya bir böcekten bu kadar farklı?

Ha, dersen ki boş ver evrim teorisini, bak şu neden daha doğru, söyle onu dinleyeyim diyorum.

Dikkat edersen şu ana kadar dile getirilen itirazların hepsi "o yanlış, bu yanlış, şu sahte" vs. şeklinde... Tamam, yanlış, sahte olanları falan çıkartsak bile, elde kalan veriyi neyle açıklayacağız. Allah böyle yaratmış demek bir işimize yaramaz çünkü bu başka tezler, hipotezler, açıklamalar, deneyler, gözlemler yapmamızı sağlamaz. Canlıların neden farklı ortamlarda farklılaştığını da açıklamaz.

İstersen okur araştırırsın... bunları açıklayan dünyada 3 temel görüş var:

1. Yaratılışçılar: Her şeyin kutsal kitaplarda yazılı olduğu şekilde gerçekleştiğini, sonrasında hiç bir şeyin değişmediğini söyleyenler. 6 güncüler diye de biliniyorlar.
    2. Akıllı tasarımcılar (teistik evrimciler): Her şeyin bir yaratıcı tarafından tasarlandığını ve evrimin buna göre işlediğini söylüyorlar. Yani evrimi inkar etmiyorlar ama arkasındaki gücün bir yaratıcı olması gerektiğini savunuyorlar. Bunlar kendi içinde oldukça fazla dala ayrılıyor. Kimisi yaratılışçılara yakın, kimisi evrimcilere...
    3. Evrimciler: Bunlar bir yaratıcı olsa da, olmasa da canlıları ve bunların evrimini evrim teorisinin açıkladığını düşünüyor. Evrimcilerin kimi ateisttir, kimi agnostiktir, kimi deisttir, kimi dindardır. Bunun önem yoktur. Çünkü inancının ne olduğu değil, elde edilen veriler önemlidir.
    Adam inançlı bir hristiyansa hristiyandır. Ama evrimi reddetmez.

Biliyorum, bunlar sana çelişkili geliyor ama 1. ve 2. tür görüşlerin ispatı yoktur, çürütme imkanı yoktur, ortaya koyduğu işe yarar sonuçlar yoktur. Denenemez, gözlemlenemez. Akıllı tasarımcılar bile görüşlerinin bilimsel yöntemlerle test edilemeyeceğini, bunun bir kanaatten ibaret olduğunu çoklukla kabul eder.

Başa dönersek; dediğim şudur: Bugün yaşadığımız doğayı açıklayacak, teolojik olmayan, bilimsel kriterlere uyan en iyi açıklama nedir? Var mı öyle bir şey?

Hadi ipucu vereyim... şimdi yok ama eskiden varmış. Lamark'ın evrim teorisi var. Onun teorisine göre kullanılan organlar gereksinime göre gelişir. Örneğin zürafanın boynu ağaçlardaki otlara uzanmak için zamanla, nesiller içinde uzamıştır diyor. Bugün belki komik gelebiliyor ama geçmişte oldukça itibar edilmiş bir görüş. İşte ben böyle bir gerekçe bekliyorum.

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    06.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MeTePe Mesajı Gör
    İyi de ben sana niye inanıyorsun, hadi ispatla falan mı dedim? Ben niye bir antitez üreteyim ki?
    @MeTePe

bir balık ortalama ne kadar yaşar?
    evrilerek kazandığı bir özelliği bir diğer nesile aktaracak kadar uzun mu yaşar?

yani suda yaşayan bir balık,karaya bir nedenden dolayı adım attı,bir iki saniye veya bir iki dakika karada kaldı,daha sonra solunum yapamadığı için suya döndü.

bir balığın bu şekilde ufakta olsa bir evrilme/özellik v.s adına ne derseniz değin bir yeti kazanması ve bunu bir sonraki nesile (yumurtalarına) aktarabilmesi için milyonlarca yıl yaşaması gerekmez mi? yani balığın genlerinde yararlı bir mutasyon ( kaldı ki yararlı bir mutasyon yoktur-bilinen bütün mutasyonlar canlıya zarar verir ) olabilmesi için balığın milyonlarca yıl yaşaması gerekmezmiy di?

yani balık 1 senelik ömrü içinde hadi diğelim ki 1000 defa bir iki dakikalığına karaya adım attı..bu 1 sene içinde karaya 1000 defa adım atması(çıkması) o balığın yeni bir özelliğe ufakta olsa adım atması/evrilmesi ve bu balığın kazandığı bu ufak özelliği kendi yumurtalarına aktarması ve kendi yumurtalarının da bu özelliği geliştirerek yani evrilerek kademe kademe kendi yavrularına aktarması o yavrularda kendi yavrularına aktarması..ve sonuçta yaşam denizden karaya çıktı..iyi ama bu dediğinizin olması için o balığın milyonlarca yıl ölmeden yaşaması..veya sudan karaya kademe kademe değilde birden fazla milyonlarca balığın adım atması(çıkması) gerekmez mi? hem balıklar neden bunu denesinler?

yani kısacası balık evrilerek yani genlerinde bir mutasyona sebeb olacak ve bu mutasyonu kendinden bir sonraki nesile aktaracak kadar uzun yaşamaz..max bir iki sene içinde ölür..o da yeterince uzun yaşarsa veya diğer canlılara yem olmazsa. balığın o kadar zamanı var mı?

sadece bir kör cahil olarak beyin fırtınası yapmak istedim..bu yönüyle olaya hiç yaklaşılmadı..birde bu yönüyle bakmak istedim.
    hatalı veya yanlış olabilirim.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    206
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

bir balık ortalama ne kadar yaşar?
    evrilerek kazandığı bir özelliği bir diğer nesile aktaracak kadar uzun mu yaşar?
    Aha! İşte bu mantıklı bir yaklaşım, doğru bir soru!

Ama yanlış!

Nedenlerine gelecek olursak, evrim teorisinde bir balık yaşamı sırasında karaya çıkarak zaman zaman soluk alır, zamanla bu özellik alt soylarına geçer diye bir şey yok! İşte bu hatalara düşülmesinin en büyük nedeni çoğu kişinin teoriyi iyi bilmemesinden, öğrenmemesinden kaynaklanıyor.

Evrim teorisinin bu konudaki açıklaması şu şekilde: Suda yaşayan balıkların bazılarında zaman zaman genetik bozukluklar olur. Bu genetik bozukluklar normalde bir işe yaramaz. Ama çevre koşullarının ciddi boyutta değiştiği yerlerde işe yarar, avantajlı hale gelebilir. Bildiğimiz üzere çoğu balığın hava kesesi vardır. Aslında balıklar bu keseleri suda dengelerini korumak için kullanır. Genetik bir mutasyon sonucu bazı balıkların bu keselerden de oksijen alabilir hale geldiğini düşünelim. Böyle bir balık, sular çekilip her yer bataklık haline geldiğinde de hayatta kalır ve soyunu devam ettirir.

Bu balık artık başka bir tür haline gelir, üreyebilir ve alt soyları da karada yaşayabilen balıklar olur. Günümüzde bunun örneği olan balıklar var:

7898734 640x360 - Biz, neyiz? Tanrı ve engelliler..? [Tartışma]

Sana da fazlasıyla kertenkeleyi andırmıyor mu?

Kurbağa gibi, hem karada hem suda yaşayan canlıların ilkel birer hava kesesi şeklinde ciğerleri vardır. Daha gelişmiş canlılarda bu keseler akciğer şeklindedir.

Şimdi dediğin gibi balığın milyonlarca yıl yaşaması bile gerekmez. Bu durum sadece anlık bir genetik değişikliğe ve çevresel avantaja bakar. Uygun genetik özelliklere sahip bir canlı çevrenin şartlarıyla daha iyi yaşama şansına sahipse hızla çoğalır.

Bu durumun dünyada defalarca tekrar ettiğini (meteor çarpmaları, yanardağlar, büyük depremler vs.) jeologlar, arkeologlar vs. söylüyorlar.

Mutasyonların zararlı olmasına gelince... Elbette mutasyonların büyük büyük çoğunluğu zararlıdır. Ama her mutasyon zararlı olacak diye bir kural yok. Eğer mutasyonlar ve genetik çaprazlama olmasaydı hepimiz bir örnek olurduk, birbirimizden bir kıl tanesi bile farkımız olmazdı. Ama kimimiz kısa, kimimiz uzun, kimimiz açık tenli, kimimiz koyu tenli... Zaman zaman çok küçük genetik değişiklikler bile büyük değişikliklere neden olabilir.

Üye
    MeçhulAdam Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ABD - Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kusura bakmayın da 3 gün sonra geberip gideceğiz yanımıza alacağımız bir kefen bir de toprak üstelik ülke yavaş yavaş batıyor yarın öbür gün Suriye'den beter olacak vaziyetteyiz bizler ise gelmiş evrim teorisi yok şu yok bu boş boş tartışıyoruz koskoca profesörler yıllardır bir sonuca varamamış bu tarz tartışmalarda hesabı.İsterseniz krem peynire tapın banane.Önemli olan herkesin dini ve ya etnik inancına saygılı olabilmektir.Sonuçta herkes inanç konusunda özgürdür ve hemen hemen çoğu dini inaçta zorlama & dayatma yoktur.Şahsım adına bu soruları kendime ya da başkasına hiç sormadım.Aklıma da gelmedi gelse de düşünüp sorgulamadım çünkü gerek duymuyorum & duymadım böyle şeylere lakin bu sorular herkesin kendi iç dünyası ve inancı ile alakalı diye düşünüyorum.Ve illa felsefelik bir şey isteyen varsa tavsiyem Mandıra Filozofunu izlesin.Modern dünya.Sistem sizi esir almış.Çalışmaya karşı , paraya karşı , telefona karşı , her şeye karşı.Mis gibi.Adam haklı zaten bütün durumu özetlemiş dahasına gerek kalmamış.Şunu da unutmadan dünyanın en iyi fizikçisi engellidir.Cihaz sayesinde iletişim kurabiliyor.Ayrıca İngiltere,İran,İsrail ve ABD ek olarak bu ülkeleri kontrolü altında tutanların için de de engelli ve ruh hastası ( Söz meclisten dışarı kimse alınmasın yarası olan gocunsun ) insanlar olduğunu unutmayın.Ve bu insanlar Haşa Allah'a meydan okuyan insanlardır.Zaten o yüzden şuanda biz bu cümleleri yazıyoruz ve bunu onların oluşturduğu ve kurduğu bilgisayar,televizyon,internet & websitesi üzerinden istemsizce yapıyoruz mecburi olarak. ( Oysa ki mandıra filozofu bunlara gerek duymadan yaşayabiliyordu.Gerçekte bu ne kadar mümkün tartışılır. ) Onlar ise ellerinde viski dünya gündemini takip etmekle meşguller.Ve tabi birde günde 2 milyar ABD dolarını piyasaya sürmekle...
    Konu MeçhulAdam tarafından değiştirilmiştir (15.07-2016 Saat 18:44 ).

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    06.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

"Suda yaşayan balıkların bazılarında zaman zaman genetik bozukluklar olur.Bu genetik bozukluklar normalde bir işe yaramaz. Ama çevre koşullarının ciddi boyutta değiştiği yerlerde işe yarar"..YANİ BUDAN ŞU SONUCU ÇIKARABİLİRMİYİZ? BUGÜN X ŞEHRİNDE BİR ÇOCUK DÜNYA YA GELDİ BU BEBEKTE GENETİK BİRKAÇ BOZUKLUK VAR,ÖRNEĞİN SIRTINDA HENÜZ NE İŞE YARADIĞINI TAM OLARAK ÇÖZEMEDİĞİMİZ İKİ ÇIKINTI VAR..AMA BİRKAÇ MİLYON YIL BEKLEYELİM.BU BEBİŞ ZAMANLA KENDİ ALT SOYUNA BU ÖZELLİĞİ AKTARACAK.SIRTINDAKİ O İKİ ÇIKINTI İKİ KANAT OLABİLİR.AMA BİRKAÇ MİLYON YIL YADA 300 MİLYON YIL FALAN BEKLEMEMİZ GEREKEBİLİR.

"Şimdi dediğin gibi balığın milyonlarca yıl yaşaması bile gerekmez. Bu durum sadece anlık bir genetik değişikliğe ve çevresel avantaja bakar. Uygun genetik özelliklere sahip bir canlı çevrenin şartlarıyla daha iyi yaşama şansına sahipse hızla çoğalır." BU ÇOK İLGİNÇ GELDİ..BU BENİM MANTIĞIMA( BANA AİT OLAN MANTIK ) UYGUN DEĞİL

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    206
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Sen benim yazdığımı hiç anlamamışsın ki...

Hala ilk söylediğin şeyin bir başka çeşitlemesini dile getiriyorsun.

Bak şimdi kolay anlaşılması açısından daha önce bahsi geçen bakterilerin antibiyotiklere direnç kazanmasından bahsedelim. Sen bunu ister balıklara uyarla, ister insanlara, ister başka şeylere...

Bir tüp içinde bakterileri üretiyoruz. Bu bakterilerin hepsi aynı bakteri olmasına rağmen milyonlarca bakteri içerisinde bazı genetik farklılıklar, ya da kusurlar oluyor. Aslında bakteriler doğrudan bölünerek çoğaldığı için hepsinin birbirinin klonu, aynısı olması lazım ama mutasyon nedeniyle olmuyorlar.

Sonra bu tüpün içerisine antibiyotik koyuyoruz. Bu bakteriler antibiyotiğe hassas... yani ölüyorlar. Ama içlerinden biri veya bir kaçı sahip olduğu genetik bozukluk nedeniyle antibiyotikten etkilenmiyor. Bakterilerin %99,999'u ölüyor ama o yaşayan 3-5 tanesi antibiyotiğe dirençli olarak çoğalmaya başlıyor. Bunlara yeniden antibiyotik verdiğimizde bir bakıyoruz hiç biri ölmüyor.

Şimdi milyon yıl falan beklemedik, bu deneyi bir kaç gün içinde yaptık.

Daha karmaşık canlılarda bu süreç daha nadir ve daha uzun zaman aralıklarında olur. Çünkü bakteri örneğinde olduğu gibi milyonlarca birey içerisinde avantaj sağlayabilecek genetik farklılığa sahip bireyler olması gerekir. Bu da yetmez, bu avantajın gerekli olacağı koşullar gerekir.

Bunlar evrim teorisinde genellikle felaket senaryoları olarak dile getirilir. Yani, balıklara döndüğümüzde karada yaşıyan bir balığın ortaya çıkması için öncelikle bölgesel bir izolasyon olmalı (o bölgede yaşayan balıklar başka yerlere kaçamamalı), sonra genetik değişikliği avantajlı hale getirecek bir doğal çevre oluşmalıdır. Örneğin bir göl sık sık kuruyup balçığa dönüşüyorsa sadece bu özelliklere sahip balıklar hayatta kalıp çoğalacak, diğerleri ölecek, nesli tükenecektir. İşte doğal seçilim denilen olay budur. Seçilim olmazsa evrim de olmaz. Yani istediği kadar mutasyon vs. olsun, milyarlarca yıl geçse bile bir balık karada yaşar hale gelmez.
    Bunu zorunlu kılacak veya avantajlı hale getirecek çevresel baskı olmalıdır.

Bunlar senin mantığına ters gelebilir! Ama ne yazık ki laboratuar deneyleriyle test edilebilen en kolay evrim delilleridir. Bir canlı türü avantajlı hale geldiği anda hızla çoğalır ve diğerlerini ortadan kaldırmaya başlar. Çünkü kaynakları avantajlı olan kullanır.

Tabi bu o kadar basit değil. Eğer bir denge durumu söz konusu olursa aynı ortamda birden fazla canlı yaşayabilir.

Ayrıca, senin bahsini ettiğin milyonlarca yıl gibi kavramlar evrimde çok küçük zaman süreleridir. Bunun matematiksel modelleri bile var. Bilim insanları bir canlının sadece genetiğini inceleyerek ve bundaki değişikliklerin ne kadar zamanda ne şekilde olmuş olabileceğini hesaplayarak kaç milyon yıl önce ortaya çıktığını hesaplayabiliyor. Ve bakıyoruz ki, hesaplanan bu tarihlerden daha eski fosil bulamıyoruz o canlıya ait. Örneğin neden 300 milyon yıllık insan fosili yok hiç? Niye bazı fosiller belli tarihten öncesine gitmiyor? Niye en eski fosiller sadece bitkilere ve tek hücreli canlılara ait?

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    7

metepe, merdoli.
    adam diyorki, ben bilime inanmıyorum. size cvp yazmam, üşenirim :P bunu derkende bir sürü soru soruyor. yeter artık cvp vermeyin

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

bilim sadece sizin düşüncelerinizden ibaret değil kusura bakmayın bilim adamlarında da yaratılışçı var ... cevap yazmam üşenirim çünkü olay ciddiyetini yitirdi bu yüzden uğraşmak istemiyorum ayrıca ne oldu size ne düştü yani bu kadar üstünlük kurma çabası niye .. siz sadece bu görüşün burada hakim olmasını istediğiniz için bu baskıyı yapıyorsunuz sadece sizin görüşünüz yok bu dünyada burada da ... kendinizi bilim tanrısı gibi dayatmanız da sizi bağlar bilim böyle doğmatik ilerlemez kabullerle değil ileriye gidişle ilerler ispat gerektirir ispat ve deneyler ölçüsünde hareket eder .. siz kendi ideolojini bilim tanrısının buyruğu gibi dayatarak esasen düşünmekten öte dayatmaya çalışıyorsunuz yani kendi düşüncelerinizi dayatıp kendiniz gibi düşünmesine izin veriyorsunuz düşünmüyorsa da cahil vs ilan ediyorsunuz tek evrimi bilen siz gibi neyse ya böyle karakterde insanlarda çok var malesef ...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    206
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Arkadaş, bir tekerleme halinde dönüp dolaşıp aynı şeyleri söylüyorsun. Ne bir adım ilerlemişsin, ne yazılanlardan bir satır okumuşsun, ne internetten bir şey araştırıp okumuşsun.

Ya inanma bizim söylediklerimize, itibar etme... Aç gugıldan 2 satır oku, araştır. Hala ispat gerekir diyorsun. Neyin ispatı? Bilimde dogma diye bir şey olmaz!

Ayrıca cahil falan demedim ben, bilmiyorsun diyorum. E, çünkü bilmiyorsun! Bilsen bu yazdıklarını yazmazsın. Bilsen mantıklı, tutarlı şeyler yazarsın. Bilsen kanun değil, ispat edilmedi falan yazmazsın! Hangi teori ispat edilmiş diyorum kimseden tık yok! Hala ispattan, kanundan bahsediyorsunuz.

Teorem değil, teorem matematikte olur, teori bu diyorum hala nerede ispatı diyorsun.

Yahu arkadaş, her türlü itiraza, her türlü eleştiriye razıyım. Yeter ki altı dolu olsun, mantıklı olsun. Şu ana kadar sorduğum hiç bir soruya yanıt alamadım, hiç bir söylediğimin anti tezini, delilini, aksinin ispatını göremedim. Tartışmak da bir yere kadar...

Üye
    Eda Nur TKD Avatarı

Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Metepe

Sen çelişkide kaldığın sürece devam edecektir, net değil bak şimdi

"Bilimsel" teoriden bahsettiğimizde bilimin yöntemleri vardır. Benim tek söylediğim şey bu yöntem ve teknikler içerisinde kalınması! Yani binlerce kişiye sormuşlar, hepsi bu teori yanlıştır demişle bir teori yanlış da olmaz, binlerce kişi doğrudur dese de doğru olmaz. Bu sadece bir kanaat olur.

Fakat sadece teoriden ibaret olan bing beng olayının bilim adamlarınca %95 mi veya 1000/5 mi ne oranında kabul gördüğünü söyleyende sensin.

Nerede nokta konulur konusuda, bilimsel veya manevi değerlerin ispat noktasında son bulması ile,,, fakat maneviyatta bu durum yaşarken gerçekleşme ihtimali yok gibi birşey.

Kim çıkıpta bilimi inkar edebilir fakat manevi yerleşik ( doğduğun konumdaki gelenek ve dinsel öğretilere) karşı gelebilir, herzaman bir kapı vardır.

Her iki yani din ve bilim çatışmaz, heleki bu zamanda çatışmaz çatışamaz, papa tutup yeni bilimin buluşlarına karşı gelemez, islamdada ki iyi bildiğimi düşünürüm uygun bir ayet bulunur. Yada Hadisle destek sağlanır,

Sebeb ortadadır. gerçek nedir ?

Eeee buyur nedir.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    206
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: .Ata. Mesajı Gör
    Fakat sadece teoriden ibaret olan bing beng olayının bilim adamlarınca %95 mi veya 1000/5 mi ne oranında kabul gördüğünü söyleyende sensin.

Nerede nokta konulur konusuda, bilimsel veya manevi değerlerin ispat noktasında son bulması ile,,, fakat maneviyatta bu durum yaşarken gerçekleşme ihtimali yok gibi birşey.

Eeee buyur nedir.
    Arkadaşım, açıkcası ne demek istediğini hiç anlamadım.

Öncelikle ben Büyük patlama iiçin bilim adamlarında şu kadar kabul ediliyor falan demedim. Söylediğim evrim teorisi içindi... Belki Big Bang için de karşıt görüşler vardır, hatta mutlaka vardır ama oranı nedir bilmiyorum.

Neye nerede nokta konulur kismini anlamadım. Manevi değerlerin noktası virgülü falan olmaz. Bilimde hiç olmaz. Bilim sürekli yazılan bir kitap gibidir.

Bilimin dinden destek görmesinin de bir kıymeti yoktur. Kaldı ki genellikle inançlar bilime köstek olmuştur. Galileo'nun papalık tarafından neredeyse afaroz edilmesi en bariz örnektir.

Sayfa 45 / 73 İlkİlk ... 3541424344454647484955 ... SonSon