Sayfa 42 / 76 İlkİlk ... 3238394041424344454652 ... SonSon
Toplam 1139 mesajın 616-630 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    12.07-2017
    Saat
    20:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mami23082 Mesajı Gör
    diğer arkadaş da alınmış madem deyim o kadar yazıyorum engellilere uygun hale getirilsin otobüs ulaşım araçları vs diye hiç ses bile çıkmıyor siz de bir tek kendinize hayrınız var galiba vallaha cidden yazmaya üşeniyorum ama sinirlendirmeye devam ederseniz bu üşengeçliğimi yenebilirim
    Güzel kardeşim,

Tahmin edebileceğin gibi forumdaki her mesajı herkesin görmesi veya cevap vermesi mümkün değil. Senin açtığın konular da benim yoğun olup buralara çok bakamadığım bir zamanıma denk gelmiş olmalı. Bu ne sizin ne benim emeklerimimi sıfırlamayacağı gibi hiçbir şeyi de değersiz yapmaz.

Gelelim sadece kendime hayrım olma meselesine... tekerlekli sandalyeler teslim ettiğim ailelerin şükranlarını, birlikte oyun oynadığım zihinsel engelli kardeşimin neşesini, yan yana sucuk ekmek sattığım Down sendromlu kardeşimin gözlerindeki ışığı yok sayacaksak evet benim sadece kendime hayrım olmuş bugüne kadar. Eğer yok saymayacaksak üzgünüm ama sinirlenmeye devam edeceksin.

Bir gün üşengeçliğini yenmen dileğiyle,
    Selamlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    457
    Verilen Beğeniler
    712

Arkadaşlar,

Soru sorabilir, görüş belirtebilir ama hakaret edemezsiniz. Kimse kimseye hakaret edemez. Ve unutmayın, siz nasıl ki düşünceleriniz konusunda hassassınız ve değerlerinize kıymet veriyorsanız; herkes de öyle... Bu platformda herkes soru sormakta, fikir belirtmekte özgürdür. Özellikle dindar arkadaşları biraz daha sakin olmaya davet ediyorum.

Metepe bu sitede yıllardır var olan saygın bir kişidir ve yıllardır bu siteye kattıkları da ortadadır. Ve tabii farklı kullanıcı adlarıyla girmek gibi bir şey söz konusu değildir.

Not: Uzun uzun kopyala/yapıştır mesajları başlıkta denk geldikçe siliyorum. Lütfen küçük alıntılar yapsanız da kendi görüşlerinizi yazmaya çalışın.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    296
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    1

yelpaze,

Hakkımda sarf ettiğin sözler için teşekkür ederim ama buna değmez, boşuna kendini yorup sinirlerini zıplatma... Dediğim gibi, laf anlayana söylenir. Yanlış kişilerle tartışmamak gerekir.

Herkesin eğitimine, bilgisine, birikimine saygı duyarım ama birisi çıkıp bin yıl önce söylenmiş bir "hadise" sanki peygamberin ağzından kendi kulaklarıyla duymuş gibi gözü kapalı inanırken, bir zahmet kalkıp gidebileceği herhangi bir etnoğrafya veya arkeoloji müzesinde gözüyle göreceği fosilleri inkar ederken, bilimin bulduğu, sunduğu herşeye "neresi doğru bunun, hadi, kanıtla, kanıtla, ben bunların herşeyini bilirim" tarzıyla yaklaşıp dünyaya at gözlükleriyle bakarken kendini üzmenin, yıpratmanın gereği yok.

Herkes istediğine inanabilir. Özellikle altını çizerek belirtmek istiyorum ki benim kimsenin diniyle, imanıyla, inancıyla bir derdim yok. İster inançlı, dindar olup evrime inansın, ister inançsız olup evrim karşıtı olsun beni hiç ilgilendirmez. Burada esas konu bir teorinin muteber olup olmamasıdır. Bunun dine, inanca karşı olması veya desteklemesi beni hiç ilgilendirmez. Yeterki sunulan bilgi veya iddia tutarlı, sağlıklı, doğru olsun.

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@MeTePe

merdoli profili de sanamı ait.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    296
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: fringe Mesajı Gör
    bu konuda biraz yanıldığını düşünüyorum, zira bende doğru düzgün eğitim aldım fakat evrime teorisine inanmıyorum.
    İnanmak zorunda da değilsiniz.. Zaten teorilere de inanılmaz! Bir teori bir din değildir. Doğru olduğunu veya yanlış olduğunu düşünürsünüz. Gerekçeniz ne olursa olsun.

Tekrar altını çiziyorum, evrim teorisine karşı olmanızla, "evrim teorisi çerdir, çöptür, çökmüştür çünkü ben öyle düşünüyorum" demek arasında çok fark var.

Bilim dünyasında da evrim teorisine karşı çıkan çok az sayıda bilim adamı var. Hiç biri çıkıp böyle iddialarda bulunmuyor. Bilimsel gerekçelerle çürütmeye çalışıyor. Zaten olması gerek de bu değil mi?

Beyin vücut kütle oranı ile karmaşıklık arasındaki ilişki zekâya tek başına etki etmez.
    Her tezin bir anti tezi vardır. Peki bunun anti tezi ne? Benim ileri sürdüğüm gerekçe bugün hücresel düzeyde ispat edilebiliyor. Bırak sadece insanları, insandan insana farklı zekaları olanlar arasındaki zeka farkının nedeni bile analiz edilebiliyor. Zekaya etki ettiği bilinen genler bile var.

Şimdi öyle bir açıklama getirmelisin ki, açıklaman sadece hayvanlar, bitkiler, insanlar arasındaki zeka ve düşünme yetisini açıklamakla kalmasın, insanlar arasındaki düşünme ve zeka farklılıklarını da açıklasın! Niye kimine çok veriyor, kimine az veriyor? Nedeni ne?

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    12.07-2017
    Saat
    20:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

@MeTePe

@MeTePe
    Ahahahahahaha

Lanet olsun anladılar işte!! Şimdi ne yapacağızz??

Yukarıda yazdığım şaka amaçlı yazılmış olup MeTePe benden apayrı bir kişidir. Forumda ve günlük hayatta saygın bir insan, aydın ve Türkiye'nin en iyi Tıp fakültelerinin birinden mezun olmuş bir Tıp doktorudur.

Dediğim gibi ben Mert, bir garip öğrenci ve engelliyim

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    296
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    1

Benim forumda tek bir profilim var. Bunu merdoli de söyledi, forum yöneticisi Oturan Boğa'da söyledi, ben de söylüyorum!

Ben 51 yaşındayım, merdoli daha yeni üniversitede okuyor. İkimizi nasıl aynı kişi gibi düşünüyorsun?

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@MeTePe

öğrenmek,

senin yazılarına yapılan eleştirileri okurken merdoli arkadaşın cevaplarını gördüm.
    senin iletilerine kendi iletileri gibi cevap yazmış.
    o noktada kafam karıştı..
    noluyoruz dedim..yazıları okursan anlarsın ne demek istediğimi.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    296
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    1

senin iletilerine kendi iletileri gibi cevap yazmış.
    Çünkü ben Fen bilimleri okudum, o da fen bilimleri okuyor. Bir fizikçi için kuantum teorisi ne ise, bir ekonomist için oyun teorisi neyse, fen bilimleri okuyan birisi için evrim teorisi odur. Yani temeldir.

İşte o yüzden yazdıklarınızın doğru olmadığını söylüyoruz! Biyoloji ile uğraşan biliminsanları arasında evrim teorisini kabul etmeyecek kişi sayısı parmakla sayılacak kadar azdır. Ki bu kişiler bile reddettikleri teorinin nimetlerinden yararlanır, onu kullanırlar.

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MeTePe Mesajı Gör
    Çünkü ben Fen bilimleri okudum, o da fen bilimleri okuyor. Bir fizikçi için kuantum teorisi ne ise, bir ekonomist için oyun teorisi neyse, fen bilimleri okuyan birisi için evrim teorisi odur. Yani temeldir.

İşte o yüzden yazdıklarınızın doğru olmadığını söylüyoruz! Biyoloji ile uğraşan biliminsanları arasında evrim teorisini kabul etmeyecek kişi sayısı parmakla sayılacak kadar azdır. Ki bu kişiler bile reddettikleri teorinin nimetlerinden yararlanır, onu kullanırlar.
    Anadolu lisesi çıkışlıyım,
    bölüm fen-matematik..
    ktü bilg müh...( okul bitmedi-çünkü şizofreni oldum )
    aynı okulun bilg prog önlisans dip alıp okulu bıraktım.

bende fen bilimleri sayılırmıyım mete,

mete, lütfen artık benim dediğim doğru demeyi bırak.
    şimdi Google dan evrim karşıtı bilim adamlarını tek tek kopyalayıp yapıştırayımmı buraya
    Konu fringe tarafından değiştirilmiştir (14.07-2016 Saat 21:26 ).

Üye
    Smilemisty Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    4

Fıkra laz fıkrası galiba gülmedimde. MeTePe, bilimi meslek edinmişsizin. Çokta iyi yapmışsınız, insanın kendine ve insanlığa yararlı işler yapmaya çalışması güzel bişey. Iyiki bilim var ben bilime karşı değilim, bilim geliştiği için en Ölümcül hastalıklar bile tedavi ediliyo. Ama ben yaratcıyı inkar eden bilime karşıyım.. ya ben şunu anlayamıyorum. Özgür iradeleri olmayan yerinden hareket edemeyen canlılar (bitkiler) bu üreme şeklini tekniklerini nasıl öğrenmişler? Bu ilim gerektirir..

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    296
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    1

bölüm fen-matematik..
    Sen matematik okumuşsun. Bilgisayar mühendisliği, biyoloji, zooloji, tıp, eczacılık, vs. gibi bir alan değil. Mikrobiyoloji, embriyoloji, fizyoloji, histoloji, patoloji, farmakoloji vs. sadece adını uzantan duyduğun şeylerdir.

mete lütfen artık benim dediğim doğru söylemini bırak artık.
    Tekrar söylüyorum, adım mete değil....
    Ayrıca benim dediğim de doğru değil. Doğru, bilimin söylediği şeydir. Ben sadece aracılık ediyorum. Yarın biri çıkar evrim teorisinin yanlış olduğunu kanıtladık, doğrusu budur derse, bunu bilimsel süzgeçlerle ispat edebilirse, yani tez, deney, gözlem aşamalarını başarıyla geçerse onu da savunurum.

Şu anda evrim teorisine rakip olabilecek başka bir tez veya teori yok.

şimdi Google dan evrim karşıtı bilim adamlarını tek tek kopyalayıp yapıştırayımmı buraya
    Yapıştır yapıştırmasına da, büyük olasılıkla yapıştıracağın isimlerin %90'ı sosyoloji, teoloji, felsefe falan gibi sosyal bilimlerden olacaktır. Çünkü "yaşam" bilimiyle uğraşıp da evrim karşıtı olanların sayısı parmakla gösterilecek kadar az olup hemen hepsi bilinen kişilerdir. Ben sana bu duvar beyaz diyorum, sen "bu duvardaki siyah noktaları tek tek göstereyim mi" diyorsun.

Şimdi vereceğim linki iyi incele... Burada Gallup tarafından yapılan anketlerin sonuçları var. Bu sonuçlara göre vatandaşın evrim karşıtlığı bariz ve açık. Bilim adamlarına gelince evrim karşıtlığı sadece %5. Yani bariz ve açık şekilde insanlar bildikçe, öğrendikçe evrimi kabul ediyor, körü körüne inanırsa reddediyor.

Daha ilginç olanı, biliminsanlarının en az %45'i inançlı kişiler. Çünkü %40 gibi bir kesim akıllı tasarımı kabul ediyor. Yani evrimi kabul ediyor ama bunun mekanizmasının altında bir yaratıcı olduğunu düşünüyor. Sonuçta bilim insanlarının %95'lik kısımı evrime karşı değil.

Dikkatini çekerim, bunlar TÜM biliminsanları.. Biyoloji gibi konuyla doğrudan ilgili olanlar değil!

Beliefs of the U.S. public about evolution and creation

Üye
    [musti] Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

adnan oktar ve kedicikleri evrim teorisi ile baya ünlüdür

Adnan Hoca'dan Evrim Teorisini İspatlayana 10 milyon TL

https://www.youtube.com/watch?v=QH11ZF7yR_w

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    296
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Smilemisty Mesajı Gör
    Ama ben yaratcıyı inkar eden bilime karşıyım.. ya ben şunu anlayamıyorum. Özgür iradeleri olmayan yerinden hareket edemeyen canlılar (bitkiler) bu üreme şeklini tekniklerini nasıl öğrenmişler? Bu ilim gerektirir..
    Sayın arkadaşım,

Bilimin yaratıcıyı inkar etmekle, etmemekle bir ilgisi olmaz. Bahsettiğiniz teolojinin, felsefenin alanıdır. Bilim insanları ne bulursa onu ortaya koyar. Bu dine aykırıdır, şu dine uygundur diye hareket ederlerse bu zaten bilim olmaz.

Yaratıcıyı inkar edip etmemek kişinin kendi tasarrufundadır. Ama bilimsel olgular kimsenin tasarrufunda değildir, toplumun ortak kazancıdır. (Veya kaybıdır)

Diğer kısma gelecek olursak, bitkilerin hareket edemeyen canlılar olduğunu söylemeniz doğru değil. Bitkiler hareket ederler. Ayçiçekleri yüzünü sürekli güneşe döner. Ayrıca üreyerek, yayılarak çok uzun zamanda mesafeler kat ederler.

Üremelerine gelince; Her bitki aynı şekilde üremez. Her bitki ailesinin farklı üreme yöntemleri vardır ve ilkelden gelişmiş olana gittikçe üreme yöntemlerinin de geliştiğini görürüz. Örneğin kimi bitkiler yere düşen, değen yaprakları, dallarıyla ürer... Ama çiçekli bitkiler diğerlerine nazaran en fazla üreme becerisindedir. Bitki aleminin soy ağacına bakıldığında bu mekanizmanın milyonlarca yılda nasıl geliştiği çok açık görünür.

Şimdi gelelim klasik soruya... Hani bu ilkel bitkilerin fosilleri nerede? Bunların fosilleri var. Ancak her aşamanın, her bitkinin, her canlının fosili olacak diye bir kural yok. Çünkü bir şehir çocuğunun dahi bileceği bir gerçek, gömülen şeylerin %99,999'unun çürüyüp toprağa karıştığıdır. Fosil dediğimiz şey çok özel koşullarda ve nadiren oluşur. Bu oluşmuş fosilleri ise milyonlarca hektarlık dünyanın hangi karışında bulacağımız belli değildir. Buna rağmen, yaşam bilimleriyle uğraşan kişiler dünyanın geçmişteki şeklini, yaşam alanlarını vs. tahmin edip öngörerek sayısız fosili gün ışığına çıkartır.

Bir örnek olarak, eğrelti otları 300-400 milyon yıl öncesinden gelen ilkel bitkilerdir ve ne çiçekleri, ne de meyveleri vardır. Yapraklarının üstündeki sporları dökerek (mantar gibi) çoğalır. Keza çam ağaçlarının da çiçeği yoktur, doğrudan meyve verir. Çiçekli bitkiler ise avantajlıdır. Çünkü böcekler, arılar vs bunların çapraz tozlaşmasını sağlar ve daha çeşitli ürn/meyve vermesine yol açar. Evrim teorisine göre, meyveleri en fazla rağbet gören bitkiler hayatta kalır, diğerleri yok olur. Yani, kendiliğinden büyümüş 2 elma ağacı olsa, tadlarına baksanız siz bunlardan lezzetli olanı turar, diğerini kesersiniz. Kesmeseniz bile meyvesini bir yiyen pişman olacağı için çekirdekleri saçılmaz, üreyemez.

Diğer elma ise talep göreceği için çekirdekleri her yere saçılır, çoğalır. Zaman içinde lezzetsiz elmalar yok olur, lezzetliler kalır.

Elbette bu bahsettiğim şey bir teşbih, benzetme. Bugün yediğimiz meyve sebzelerin çoğu ehlileştirilmiş, doğal haliyle alakası olmayan bitkilerdir. Bu da bilinçli evrimdir.

Bilinçli evrimin en iyi örneklerinden biri de köpeklerdir. Doğada köpek diye bir hayvan yoktur, yaratılmamıştır. İnsanlar tarafından kurtlardan, çakallardan üretilmiştir. Bugün herhangi bir insan bir köpekle bir kurdu veya çakalı rahatça ayırtedebilir.

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Biyokimya profesörü Michael Behe, bilim dünyasının materyalist dünya görüşü nedeniyle evrime sahip çıktığını ve bilimin halka nasıl yansıtıldığını şöyle ifade eder: harunyahya.org

Sayfa 42 / 76 İlkİlk ... 3238394041424344454652 ... SonSon