Sayfa 41 / 76 İlkİlk ... 3137383940414243444551 ... SonSon
Toplam 1139 mesajın 601-615 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    296
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Zamanın Ötesinde Mesajı Gör
    şimdi sen benım o attığın resime inanmamı mı beklıyorsun ? valla bravo tek bir resimle benı evrime inandırdın tebrik ederım ara form bu resımde mı yanı ? kardeş bence sen bilimin ne oldugunu öğren gel yorma bizi
    Bak kardeşim... ben zamanı geriye çevirip bu resimde fosilleri olan canlıları canlandırıp geri getirsem, burnunun ucuna koysam sen yine görmezden gelip başını öte tarafa çevireceksin, yine kabul etmeyeceksin. Çünkü dünyaya at gözlüğüyle bakmayı tercih etmişsin. O yüzden ne sen beni uğraştır, ne ben seni uğraştırayım. Saçma sapan diyaloglara vakit harcayacak kadar zamanım yok.

Hangi okul mezunusun sen? Liseyi bitirdin mi, yoksa profesör falan mısın? Hani senden ders alacaksam sıfatını bileyim en azından...

Uğurlar ola...

Sen görsen de anlamazsın ama o resimdeki fosillerin gerçekleri Yeni Zellanda, Pakistan, Amerika gibi ülkelerin müzelerinde sergileniyor...

skeletons of whale ancestors imagelarge - Biz, neyiz? Tanrı ve engelliler..? [Tartışma]

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: fringe Mesajı Gör
    neden düşünüyoruz..yani birçok farklı canlı çeşiti var bildiğin gibi,
    börtü böcek,kanatlı kanatsız.

peki aklını bu düzeyde kullanan,teknoloji üreten,düşünen,makina kullanan neden sadece bizim türümüz.
    yani neden sadece biz bu yönde bu kadar evrildik.
    Güzel soru...

Ama sadece bizim düşünebildiğimiz doğru değil. Çoğu memeli canlı düşünebilir ama bizim kadar düşünemez. Bazı kuş türleri de düşünebilir, kuzgun gibi... Bugünün insanıyla alakası olmayan ama yine insan türü olan Neandarteller de insanlar kadar iyi düşünürdü.

Sen daha mantıklı ve bilimsel bir yanıt istiyorsan bunun açıklaması oldukça basit. İnsan, doğadaki tüm canlılar içinde en büyük beyin endeksine sahip canlıdır. Yani beyin yüzey alanı, beyin ağırlığı vücuduna oranla en fazla olan canlıdır. Nitekim bu orana bağlı olarak canlıların düşünme yetisi artar veya azalır.

Eğer daha detaylı bir yanıt istiyorsan İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir? ? Evrim Ağacı burada var.

Eğer felsefik bir yanıt istiyorsan o beni aşar. Biz diğer canlılardan daha zeki olduğumuz için düşünebiliyoruz ve bu soruları sorabiliyoruz. Eğer köpekler daha büyük beyin endeksine sahip olsalardı onlar bizi tasma takıp gezdiriyor olurdu. İşin o kısmı felsefik açıdan uzun uzun tartışılır ama asla bir sonuca ulaşmaz.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Smilemisty Mesajı Gör
    Elma ve gül aynı soydan gelir ve türlerini devam ettirmek için daha çok alana yayılmak için tohumlarını havaya yayarlar....
    Yazıklarınızı okuyunca aklıma bir fıkra geldi:
    Adamın biri kurban mevzuunu anlatıyormuş: "çocuğu olmayan hazreti davut, allah'a dua etmiş, 'ya rabbi bana bir kız çocuğu ver, onu sana kurban edeyim' demiş. dua tutmuş, davut, kızının adını ayşe koymuş, gel zaman git zaman, çocuğun kurban edileceği zaman gelmiş, hazreti davut kızı yatırmış, tam boğazını kesip kurban edecekken, azrail, gökten bir keçiyle çıkagelmiş, 'kızı bırak, al bu keçiyi kurban et' demiş"!
    dinleyenlerden biri dayanamamış:
    "yahu bunun neresini düzelteyim; hz. davut değil hz. ibrahim; kız değil erkek; ayşe değil ismail; azrail değil cebrail; keçi değil, koç"!

Bende sizin yazdıklarınızın neresini düzelteceğimi bilemedim. Darwin'in hayat denizlerde başlamış diye iddiası yok. Ağaçkakan değil, İspinoz kuşu. Sadece ispinoz kuşu da değil! Adam 2 yıl gemiyle dünyayı dolaşmış, binlerce örnek toplamış, binlerce çizim yapmış. Üstünde onyıllarca çalışmış. Bugün müzelerde evrim arasında kalmış yaratıklar da var, bugün yaşamayan ama milyonlarca yıl önce yaşayanlar da...

Bir elma ağacının canının istediğine meyva verip, istemediğine vermediğini iddia edebilirsen, programlanmış gibi davranmadığını söyleyebilirsin. Ama en beceriksiz çiftçi bile bir elma ağacının uygun iklim ve toprakta suyunu gübresini verirsen elma vereceğini bilir. Yani kurallara göre çalışan bir yapıdır.

Tamam her şeyi inkar ediyorsun anladıkta, portakalı dilimleyip koyan niye elmayı armutuda dilimlememiş bir onu söyleyiver. Bu arada portakal ehlileştirilmiş melez bir bitkidir. Çekirdeksiz üzüm gibi...

Not: Kuran'da insanın sudan yaratıldığı değil, çamur, balçık ve pıhtıdan yaratıldığı yazar.

Düzeltme: Elma ile gül aynı aileden geliyormuş. Bu hata için özür dilerim. Uyarıda bulunan merdoliye teşekkürler.

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    42

MeTePe

Dünya 'ya at gözlükleriyle bakıyorsun derken ? ya sen at gözlükleriyle bakıyorsan ?? sen gittiğin yolun doğru oldugundan nasıl bu kadar eminsin ?? elinde sacma sapan resımlerden başka bilimsel bir kanıtın bile yok.. bence sen at gözlükleriyle bakıyorsun Dünyaya.. neymiş balınaların neden memesi varmış.. neden olmasın ya ?? yaratan İlah yaratırken sana mı soracaktı ??

sen burada kendını tatmin etmekten başka birşey bilmeyen ''Kendini bilim Adamı zanneden'' zavallının birisin sadece.. gelmişsin Engellıler forumdan ahkam kesıyorsun.. madem bu kadar zekisin burada ne işin var ki senin ?? buralarda olmanın bir anlamı olmalı.. ya sen at gözlüklüsün ya da biz.. ama sen burada olduguna göre ve İnsanlara evrimi dayatmaya çalıştıgına göre at gözlüklü olan kişi sen oluyorsun dinsiz kardeşim.. başka sözüm yok.. sana burada binlerce bilimsel kanıt sunarım.. Protein'den tut Aminoasitine kadar.. dinozorlardan tut, mamutlara kadar... ama sen ne yazarsam yazayım İnan - ma - ya - cak- sın!

Bak Kur'an sizin için ne diyor: ''Onlar Sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler, doğru yola dönmezler.'' ( Bakara / 18 ).. bu ayet senın gibi zavallıları kat kat anlatmaya yetıyor hatta artıyor bile hadi eyw

Üye
    Huseyin6 Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha detaylı bilgi için sayfaya girip sorunun cevabını okuyunuz lütfen.

Allah sakat veya mutasyona uğramış canlıları niçin yaratıyor? | Sorularla İslamiyet

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    296
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Zamanın Ötesinde Mesajı Gör
    sen burada kendını tatmin etmekten başka birşey bilmeyen ''Kendini bilim Adamı zanneden'' zavallının birisin sadece..
    Ben bilim adamı falan değilim, öyle de zannetmiyorum. Sadece doğru dürüst eğitim almış birisiyim.

Kabahatin yüzüne vurulunca hızını alamamış hakaretlere başlamışsın.... Aynen devam et. Daha işe yarar, elle tutulur bir şey yazdığını göremedim. Eğitiminin ne olduğunu da öğrenemedim. Kenarından köşesinden biyoloji kitabına ellemişliğin var mı, yoksa havanda su mu dövüyorsun. Bilesin ki ben kuru gürültüye papuç bırakmam.

Sen bana ne proteinden, ne aminoasitten bahsedemezsin. Bahsetmek için BİLMEN GEREKİR! Balinaların neden memesi olmasın ki yanıtını verebilen birisinin bildiğine ben inanmam... Hatta Kadir bile inanmaz.

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    42

masallah bilim adamımız Forumlarda cirit atıyor bak ne edıyorum bu kadar zekiysen burada olmaman gerekır.. demekki hiçbişey bılmıyorsun sanal alemde ahkam kesip duruyorsun.. bana ara form göster dedim gitmişsin balinaların sacma sapan evrimleştiğini gösteren resım atmışsın.. senin evrimle ilgili bilgin bu kadar mı ?? bende çok şey bılıyorsun sanmıştım güya ara form istiyorum.. bana kanıt getir kanıt! net kanıt istiyorum böyle ahkam kesmeyle olmuyor.. ayrıca Protein ve amınoasıtlerden bir bahsedersem ağzın açık kalır yerin dibine girme diye bahsetmıyorum.. aslında bahsetmememin nedeni senin asla inanmayacağını bildiğim için bak ayette yazdım biröncekı yazımda..

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    296
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    1

Çok korktum, titredim.. O yüzden artık sana bir şey yazmayacağım. Zaten sorduğum tek bir soruya bile yanıt veremedin. Niye yazıp kendimi yorayım ki... Laf, anlayana...

Üye
    Eda Nur TKD Avatarı

Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zamanın ötesinde kardeşim,

Din, özellikle manevi algı yaşam ve sonrası bilgilndirme değilmidir.

Kurandada ilk kelime ile anla dediği gibi

Bkın kızmayın islam dışında bir ülkede doğmuş olsaydınız tam tersi bir durumu anlatıyor olurdunuz.

Evrim evrilme islama ters bir durum değildir adem hava ilk şuur verilmiş insandır ben neandertal demiyeceğim ama öncesi insani anlamda hayat vardır bugünkü metepe ile olan tartışmanız bir süre sora geçmişte kalacak bugün için bilyolojik fiziksel kimyasal veriler geçmişin alt yaplıarıdır ve bir zaman sonra basit bilgi olarak anılacktır.

Olayın kötüsü her soruya binlerce olumlu olumsuz cevap veilebilir.

Benim anlayamadığım o basit soru biz tanrımyız evet yaratıcı zeka ve güce sahibiz , varız evet evrenin bir parcasıyız.

Kimse inkar edemez evrendeki özdeş bileşimiz.

Kusura bakmayın komik bir soru geldi aklıma, hani varlığı tartışıyoruz ya buyrun nitelik nicelik açısından dini manen

hergün yüzlerce soru sadece bu sitede var cevap verin ben eminim zekanızla zaten yarışan olmaz.

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    9

Zamanın Ötesinde
    haddini bil
    sayın metepe bu sitenin en önemli şahsiyetlerinin başında gelir.
    site yönetimide dahil olmak üzere, sağlık problemi olan herkesin sorusuna cevap verir.
    herhangi bir özürü bulunmamasına rağmen bizim dertlerimizi derdi sayıp, yardımcı olmuş onurlu, bilgili, ahlaklı, saygın bir sahsiyettir.

Ben insanlarında evrim geçirdiğini düşünüyordum lakin senin yazılarını okuyunca yanıldığımı anladım.

sen ortaokul seviyesinde de olsa okula gitmedinmi ? taş devri, yontma taş devri, cilalı taş devri v.s okumadınmı ? bu insanların yaptığı aletler her tarafta mevcut. inkar edebilirmisin ?

yani öyle, adem dünya ya geldi de, oğullarının bir çiftci, diğeri çoban oldu. buna inanmak zor
    insanların alet kullanması binlerce yıl almıştır, hayvanları evcilleştirmesi onbinlerce yıl almıştır.
    ilk insan kalıntıları (kemik-iskelet gibi) 3 milyon yıl önceye gider.
    insan yapısı kalıntılar da 50 bin yıl öncesine dayanır.
    yerleşik hayata geçiş (tarım-evcil hayvan) ise 15 bin yıl öncesidir.
    birde kuranda ilk yapı diye geçen kabenin yapılış tarihine bakalım. hatta onu da sen bul ve yaz burada.
    kabenin temelleri atıldığı dönemde bazı ülkeler saraylarda oturuyordu

bir sürü bilim insanı biraraya gelip evrimi savunup araştırma, deneme yapıyor.
    bir sürü evrime inanmayan bilim insanı biraraya gelip bizide içinize alın diyormuş
    yahu niye alsınlarki. zaten kafadan karşı çıkıyorsunuz
    sizde kendi aranızda bir araştırme-deney yapıp anti tez diye karşı tez çıkartın öyle tartışalım.
    ama bunların araştırma, deney yapacak bir verileri yokki.
    ellerindeki tek veri ''OL DEDİ, OLDU''

Üye
    Eda Nur TKD Avatarı

Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yelpaze ne anlatınki sen : ahlak dersi veriken butarz bir hitap mı

haddini bil serseri.
    sayın metepe bu sitenin en önemli şahsiyetlerinin başında gelir.
    site yönetimide dahil olmak üzere, sağlık problemi olan herkesin sorusuna cevap verir.
    herhangi bir özürü bulunmamasına rağmen bizim dertlerimizi derdi sayıp, yardımcı olmuş onurlu, bilgili, ahlaklı, saygın bir sahsiyettir.

İnan savunma değil ölçüde tartının altında kalıyorsunuz

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    9

.Ata
    bu tarz aslında hafif bile kaldı.
    metepe için zavallı diyecek ne idüğü belirsiz adama dahada ağır konuşmam lazımdı

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@MeTePe
    bu konuda biraz yanıldığını düşünüyorum, zira bende doğru düzgün eğitim aldım fakat evrime teorisine inanmıyorum.
    kaldı ki çok ama çok doğru düzgün eğitimler almış hatta konusunda uzmanlaşmış prof olmuş ve evrime inanmayan birçok bilim adamı,düşünür,sosyolog,felsefeci v.s de var..bence burada eğitimin önemi şu noktada artıyor( birbirimize hitap şeklimiz. )
    herkes aynı düşünseydi dünya ne kadarda sıkıcı olurdu.
    düşünsenize her şey sadece kırmızı..

@yelpaze
    inanmaya bilirsin..bu senin en doğal hakkın. ama eleştireyim derken,başkalarının inançlarına da hakaret eder tarzda yazmayınız lütfen.

nasıl bir üslup bu "ol dedi oldu"..yaklaşımınız alaycı,lakin evet biz buna inanıyoruz kun fe yekün...

@MeTePe
    Beyin vücut kütle oranı ile karmaşıklık arasındaki ilişki zekâya tek başına etki etmez.

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    12.07-2017
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu tartışmanın tek sonucu,insanların birbirlerinin görüşlerine ne kadar saygısız ve tahammülsüz olduğu olmuş.yazık ki insanlar birbiriyle seviyeli bi tartışma yapamayacak kadar acınacak durumda.

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    42

Masallah siteyi ateistler basmış.. bu arkadaş engellı değilse bu sitede ne işi var ?? dur ben cevap vereyim milletin aklını çelebilmek için uğraşıyor gariban napsın.. kendisinden başka evrim saçmalığına inanan insan olmadığı için kendini yalnız hissediyor yavrucak yahu bir insan evrimi nasıl kabul edebilir ?? sen daha bilincin ne oldugunu bile açıklayamıyorsun! Ara form göster diyorum gösteremıyorsun gelmiş evrimi savunuyorsunuz kimsiniz abicim siz ?? ne işe yararsınız ?? kendınızı ne zannedıyorsunuz ?? madem bu kadar bilgili insanlarsınız burada ne işiniz var ?? yoksa başka sitelerde sizin bu evrim zırvalıklarınıza insanlar inanmıyor mu ? ee tabi sizde fırsat bu fırsat Kur'an bilmeyen fakat müslüman insanların aklını çelmeye çalışıyorsunuz bakın ben İlahiyat okuyan bir insanım benımle evrimi tartışamazsınız.. çünkü ben sizin Kur'an bilmeyen sandığınız insanlardan değilim şimdi arkadaş diyor ki insaların 50 bin yıllık geçmişi var.. eee ne olmuş peki ?? insanlar evrimleş mi ? ya da insanlar neden şuanda evrimleş miyor ? neden 5-6 bin yıl geriye baktığımızda insanların aynı oldugunu görüyoruz ?? siz ateistler mi taş kafalısınız ? yoksa 10 bin yıl önce bile hala aynı olan insanlar mı taş kafalı ? ya da şöyle söyleyım.. siz mi at gözlüklüsünüz ? yoksa evrim saçmalığını kanıtlayabilmek için Ölmüş maymunun çenesine ölmüş insan çenesi yapıştırıp, aaaaa bak biz maymundan gelmişiz diyen darwin mi at gözlüklüdür ? Bak Kur'an siz atayızlar hakkında ne diyor;

''16. O bizim âyetlerimize karşı inatla direnmektedir. 17. Ben de onu sarp bir yokuşa süreceğim! 18. Çünkü o, düşündü taşındı, ölçtü biçti. 19. Kahrolası, ne biçim ölçtü biçti! 20. Sonra yine kahrolası ne biçim ölçtü biçti! 21. Sonra baktı. 22. Sonra kaşlarını çattı, suratını astı. 23. En sonunda sırtını dönüp gitti, gururuna mağlup oldu. 24. "Bu, dedi, olsa olsa eskilerden nakledilmiş bir sihirdir. 25. Bu, bildiğiniz insan sözünden başka bir şey değildir." 26. Ben onu sekara (cehenneme) sokacağım. 27. Sen bilir misin sekar nedir? 28. Bitirir de bırakmaz; 29. İnsanları kavurur. 30. Orada on dokuz görevli vardır.'' ( Müddesir 11-26 ) ne güzel anlatmış ateistleri yüce Rabbim.. bu ayetleri görükçe İmanım dahada artıyor.. çünkü bu ayetlerde anlatılan sizlersiniz üzgünüm

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    12.07-2017
    Saat
    20:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

@Zamanın Ötesinde

Öncelikle belki de hiç okumadığınız forum kullanımı bölümünden bir alıntı bırakayım buraya:
    Soru: Bu siteye sadece sakat veya hastalar mı üye olabilir
    Cevap: Kesinlikle hayır. Bu platform herkese açıktır.

Güzel kardeşim, daha önce de defalarca söylendiği gibi bilimsel teori, önerme, kanun ve bilgilere inanılmaz. 2x2=4 olduğuna inanıyorum diyen birini gördün mü sen hiç? Bunun gibi bir şeyle karşılaştığında ben buna inanmıyorum diyemezsin. Ama sen de başka bir önerme ile gelerek "Hayır kardeşim şu şu şu sebeplerden ötürü 2x2=5'tir." diyebilirsin, daha sonra diğerleri sebeplerinde açık noktalar görmezse senin önermenin doğru olduğunu düşünürler.

Ben kim miyim? Tanışalım ben Mert. Doktor olmak için çabalayan engelli bir kardeşin. Ne işe yaradığıma gelince bir önceki sayfadaki mesajımı okumanı öneriyorum. Kendimi birşey zannetiğim falan da yok, iyi eğitim almaya çalışan, kendini geliştiren bir engelli insanım sadece. Bilgili insanlarsak burada ne işimiz mi var? Ne yapalım terkedip gidelim mi forumu? Hay hay emredersin. Hayır başka sitelerde böyle bir sohbet yürütmüyorum merak etme.

Son olarak, kimsenin aklını çelmeye çalıştığım falan yok, ben sadece insanları düşünmeye davet ediyor bunun için uğraşıyorum. Ayrıca evet sizinle Evrim Teorisi hakkında tartışamayacağımız doğru, ama bunun sebebi sizin Kur'an bilmeniz değil, bilimden anlamıyor olmanız. Şu bahsettiğiniz protein-aminoasit meselesini lütfen açıklarsanız çok memnun olacağım, gerçekten merak içindeyim. Yalvarırım bilginizle yerin dibine sokun beni.

Saygılarımla

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @merdoli

mete senin bu sitede kaç profilin var ?

Sayfa 41 / 76 İlkİlk ... 3137383940414243444551 ... SonSon