Sayfa 37 / 73 İlkİlk ... 2733343536373839404147 ... SonSon
Toplam 1093 mesajın 541-555 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Babamı hastalandı diye bakmamak için bırakıp gidip bide daha sağda solda reklam yapmaya iyi gozukmeye çalışan, bide utanmadan "iyi olursa gelirim" diyen ANNEm ve sevgili ailesi için , tam 2 buçuk seneye yakındır ilahi adaleti bekliyorm. Rabbim kusura bakmasın ama geleceğini de hiç ama hiç sanmıyorum . Bizim hesap obur dünyaya kaldı

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:08
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    7

insan biraj düşünmeye başladığı zaman uykudanda oluyor boşver he de geç yoksa bana görede bu bir sınav ise şartlar niye eşit değil ve 6 aylıkken ölenler 6 yaşında tecavüze uğrayanlar hadi bu öldürenin tecavüz edenin sınavı tamamda aklı bile gelmemiş çocukların nasıl bir sınavı olabilir.

Üye
    şeker çocuk 34 Avatarı

Gerçek Adı
    Ayrton Senna :)
    Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    155
    Verilen Beğeniler
    153

Herkesin sınavını ve o sınavı geçmesi durumunda alacağı sevabı Allah bilir. Herkes eşit şart ve seviyelerde olsa sınavın ne önemi olacak. Allah ın kulu denemesi nin ne önemi olacak !

Üye
    Smilemisty Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

Ateist arkadaşlar varsa, hakikati görmelerine yardımcı olabilirim. Öncelikle bi allah var mı? yada yok mu? bunu öğrenmek için kainat kitabını gezelim. Bakın bilimsel konuşucam. Allah yoksa şu dağları kim yarattı demicem dünyada ki en küçük yapı parçacığı atomlardır. Gözle gördüğünüz veya göremediğiniz herşey atomlardan oluşur. Ve Bilim, bu atomların canı yok fikri yok şuuru yok diyo. Peki şuuru olmayan, fikri olmayan ve hayat sahibi olmayan bi atom, nasıl insan gibi mükemmel bi varlığı oluşturabilir? Demek ki o atomlara emir veren onları sonsuz kudretiyle yönlendiren ve durmadan tüm kainatın ihtiyacını karşılayan bi zat var. Bi elmayı düşünelim, oluşması için yağmura, toprağa, ağaca, güneşin kendini sabit tutmasına ihtiyaç vardır. Görünüşte biz elmayı ağaçtan alırız. Ama ağaçta o elmayı yapabilecek hiç bi şuur kuvvet akıl yoktur. Ağaç, güneşe toprağa ve bulutlara emretmesi lazım ki o elmayı ağaç yaptı diyebilelim. O elma hem senin gözünü hitap ediyo hem kokusu burnuna hitap ediyo hem tadı ağzına hitap ediyo hemde içinde ki vitaminler vucuduna hitap ediyo. Kardeşim ağaç seni tanımaz etmez, o senin neye ihtiyacın olduğunu bilmez, şimdi bana elmayı ağaç yapar demen mantıklı mı sence? demek ki toprağada güneşede bulutlarada ağacada emir veren bi zat var.. işte biz ona allah diyoruz kardeşim. Sadece bi elmayı örnek gösterdim. Dünyada envai çeşit yiyecekleri karıştırmadım. Ve bazı kardeşler isyan etmeye yönelmiş, aman ha sakın kardeşim şeytana uyma. Bakın bende bi engelliyim. Hakikati bilmeden çok isyan ettiğim oldu. Ama hiç bişey çare olmuyo, isyan edince hastalığım geçmedi yani. Aklı karışık kardeşler varsa, mesaj atabilirsiniz elimden geldiğince allahın izniyle yardımcı olurum. Bizim davamız büyüklük taslamak bilmişlik yapmak değil. Aynı cenneti paylaşmak lütfen beni yanlış anlamayın. 60 yıllık dünya için sonsuzu kaybetmeyelim Vesselâm..

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:48
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    210
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Smilemisty arkadaşım,

Bir şeylere inanman da, bunları savunman da güzel... Ama anlattıklarında zerre kadar bilimsellik yok, belirtmek istedim.

"nedensellik" denilen bir şey var. Senin bahsettiğin "elma hikayesi" dinsel nedensellik denilen olgudur. Ama bu yaklaşım evrendeki her şeyi açıklamaz!

Öncelikle elmanın varoluş nedeni insana elma olarak hizmet etmek değildir. Elmanın var oluş nedeni elma ağacının soyunu devam ettirmesidir. Meyvesi olan bir ağacın meyvesini hayvanlar yer, çekirdeklerini çeşitli yerlere dağıtır, böylelikle çoğalma, üreme şansı olur. Diğer taraftan, bir ağacın elma yapması için şuurunun veya bir başka ilahi kudretin emrine gereksinimi de yoktur. Sadece çişitli yöntemlerle soyunu sürdürme becerisine sahip canlılar/bitkiler/ağaçlar hayatta kalır, geri kalanlar yok olur. Eğer elma ağacı, elma gibi bir meyveye sahip olmasaydı zaten elma ağacı neslini sürdüremezdi ve bugün elma diye bir meyve de olmazdı.

Ayrıca, bazı tarifleriniz de eksik. Dünyadaki en küçük yapı parçacığı atom değildir. Atomdan küçük elektron, nötron, proton, foton, nötrino gibi parçacıklar vardır. Hatta bu parçacıkları da oluşturan kuark adı verilen daha küçük parçacıklar vardır. Bu parçacıkların şuuru olup olmadığını kimse bilemez, bilim de öyle bir iddia da bulunmaz. Ama bu parçacıkların hangi koşullarda, ne şekilde davranacağı bellidir. Buna da bilimsel nedensellik denir.

İlahi bir kudret öyle emrettiği için atomlar, parçacıklar böyle davranıyor ve elmayı oluşturuyor demenin bilimsel bir tarafı yoktur. Bilim, hangi koşullarda neyin, nasıl, nelere yol açtığını söyler. Kaldı ki insan da hiç mükemmel bir yaratık değildir. Hırsızlık, yalancılık, ihtiras, canilik vs. gibi pek çok psikolojik kusurun yanı sıra bedensel olarak da pek çok eksiklik ve zaafa sahiptir. Bu yüzden hasta olur, sakat kalır veya ölürüz. Siz buna ister ilahi takdir deyin, ister başka bir isim verin ama mükemmel olsaydık bahsettiğim bu meselelerin hiç birini dile getirmeye gerek olmazdı.

Üye
    Smilemisty Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

Tabiattaki olayların varlığı; etrafımızda, kâinatta olayların olması kaçınılmazdır. Bu olayların ilki, eşyaların yaratılması olayıdır. Ağaçlar, taşlar, insanlar, yeryüzü, gökyüzü, denizler ve ırmaklar gibi, kâinattaki her şey yaratılmıştır.
    Bu ve bundan başka daha pek çok olaylar vardır, peki bu olayları yaratan ve onları idâre eden kimdir? diye sorulacak olursa buna şu şekillerde cevap verilebilir:
    Bu eşyalar, böyle tesâdüfen ve hiçbir sebep olmadan bulunmuştur.Buna göre kâinattaki bu şeylerin nasıl meydana geldiğini hiç kimse bilemez. Bu bir ihtimaldir.
    Başka bir ihtimal ise, bu eşyaların kendi kendilerini var etmiş (yaratmış) olması ve kendi işlerini kendilerinin idâre etmesidir.
    Üçüncü ihtimal ise, bütün bu eşyaların, yoktan var eden bir var edicisi ve yaratan bir yaratıcısının olmasıdır.Bu üç ihtimali düşündüğümüzde, birinci ve ikinci ihtimalin imkânsız olduğu ortaya çıkacaktır. Birinci ve ikinci ihtimal mümkün olmadığına göre, üçüncü ihtimalin apaçık doğru ve gerçek olduğu kaçınılmaz olur. Bu ise, bütün eşyaların bir yaratıcısının olduğu, O'nun da Allah Teâlâ olduğu apaçık ortaya çıkar. Gerçekten sadece bu dünya için yaratıldığını mı düşünüyosun? Inşallah geç olmadan hakikati görürsün kardeşim. Said Nursi okumanı tavsiye ederim, okuyupta iman etmeyen bi insan tanımadım. Ve bilimsel konuşuyosun sanırım bi merakın yada bilimle ilgileniyosun. Tarihte ki b bilim adamlarının %90'ı bi yaratıcının varlığına inanmıştır. Çünkü insan acİz ve çaresiz bi varlıktır. Hiç bi insanın yaratma gücü yoktur inşa gücü vardır. Koluna konunca o tiksindiğin sineği, üst düzey teknoloji yaratamamıştır, yaratamaz..

Üye
    Eda Nur TKD Avatarı

Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar konu derin olsada madem akademik bakış isteniyor C aner hocamı dinleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=URpcqdPxtOo

Ayrıca olmaz diye bişey yoktur maneviyat bu durumu engellemiştir ki şahsım adına cennet nirvana fakat düşününce neden cennettede hile oldu şeytan denen varlık Allahın yapma denilenin yapılması hatta kovulma nasıl nere ne güvenceye dayanarak gidilecek.

En akılcı tavır Allah vardır, sorun bizdedir. Sebeb sonuç denmiş illaki bizlerinde bir sebebi vardır. evren var evren varsa sıradan bir durum değil illaki evrenin oluşuna sebeb var, mantığımızın algılayamadıklarını yok sayamayız.

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Oncelikler kendi adıma konuşmak isterim ki ateist değilim. Siteye giriş yaparken özellikle bi görüşte olanlar uye olabilir onun dışındakiler olamaz tarzı bi ibarede görmedim. Benim düşüncem kaderin asla değişmeyecegi yani neye ne kadar uğraşırsan uğraş hiçbir şekilde değişmeyecegi kaanaitindeyim. Ha değişen de vardır , oda o kişinin kaderinde yazıyor. Aslında bu kuranda da var hepimiz kaderimiz yazılı gonderildik. Fakat bana yılalrca çalışarak uğraşarak afedersiiniz daha da yırtınarak birşeylerin değişecegini anlattılar. Ben hep oyle inandım. Kaderi değiştirmek şekillendirmek bizim elimizde yani ders çalış cok çalış cok iyi bir yer kazanırsın. Ama yolda bir kaza oluyor sınava gidemeden ölüyorsun. İsyan etmek de haddimize değil fakat bu benim yıllarca olan yanlış dusuncemle alakalı. Yani biz , bize verilen kaderi yaşamak için gelmişiz ve sureniz bitince gidicez. Oysaki her şey duayla duzelebilcek olsaydı kendini bildim bileli Allahtan sağlık diliyorum. Ama şuan onjnla sınanıyorum yani , açıkçası benim "biz herkesin kaderini kendi çabasına bağlı kıldık " yıllarca etkilndigim buda olabilr. Her neyse her koyun kendi bacağından asılcak . En güzeli kadere inanmak

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    25.03-2017
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

atomlar ve parçacıkların ,hangi koşullarda ve ne şekilde davranacağının belli olması,tanrı nın olmadığının kanıtı değildir bence.bilim harşeyi açıklayamıyor malesef.örneğin gelecekte neler olacağını,pek çok hastalığın tedavisini ve daha bi sürü şeyi bilim bilemiyor.bizler tanrı ne kadar bilmemize izin veriyorsa o kadarını biliyoruz.big bang denilen şey,adındanda anlışalacağı gibi.atomların birbiriyle çarpışması anlamına geliyor fakat bu atomların,güneş sistemini oluşturacak kadar manalı biçimde çarpışmasını,bilim açıklayamıyor.bi tesadüf deyip işin içinden çıkıyor.çok belli ki,herşeyin varlığı bizlerinken çok üstün bi aklın eseridir.o akılda tanrı dır.

Üye
    Smilemisty Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

Kadere iman etmek gerekir çok haklısın ama kader konusu çok karışık bi konu. Insanın özgür iradesi vardır istedişi gibi yaşar ve allah zaman ve mekân kavramına tabii olmadığı için bunu zaten bilir. Zamansızlık kavramını insan hayal etmekte bile zorlanır. Ama zamanı ve mekanı yaratmış bi Allah var. Geçmişide şimdi ki ve geleceğide o bilir. Sen istediğin gibi yaşarsın ama allah zaten nasıl yaşıcağını bildiği için kaderini yazmıştır. Bide ayeti şöyle hatırlatıyım. Allah bütün duaları işitir ve cevap verir. Bunu okuyunca her dua kabul olur gibi hissediyo insan ama hayır kelimesininde bi cevap olduğunu unutuyo. Sağlığı için hep dua eden kardeşim. Allah şifa versin. Ama sahabe döneminde, peygamberimize ağlayarak gelen Sahabeler varmış. Efendimiz, neden ağladıklarını sorduğunda, sahabeler dermiş ki, allah bizi sevmiyo mu bize hiç dert vermiyo derlermiş. Atalarımızın, hasta yada engelli insanlara sen allahın sevdiği Kuluymuşsun demelerinin sebebi şudur; hastalık, insanın günahlarına kefalettir. Ve Bediüzzaman Said Nursi hazretleri şöyle der; dünya zamanında 1 dakika hastalıkla geçiren 1 saat ibadet etmiş hükmündedir. Hatta bazı kamil kişiler 1 gün ibadet etmiş hükmündedir. Tabi isyan etmediği sürece. Ve alimlerin dediği gibi, 40 gün dert sahibi olmadıysan vay senin haline.. Ben başımda ki hastalığa Elhamdülillah diyorum. Rabbim gerçekten kendini hatırlatmak için böyle bi musibet saldı başıma. Eğer beni sevmeseydi kendini hatırlatmazdı, kendini tanıtmaya çalışmazdı.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    210
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ASUMAN0 Mesajı Gör
    atomlar ve parçacıkların ,hangi koşullarda ve ne şekilde davranacağının belli olması,tanrı nın olmadığının kanıtı değildir bence.bilim harşeyi açıklayamıyor malesef.örneğin gelecekte neler olacağını,pek çok hastalığın tedavisini ve daha bi sürü şeyi bilim bilemiyor.
    ....
    big bang denilen şey,adındanda anlışalacağı gibi.atomların birbiriyle çarpışması anlamına geliyor fakat bu atomların,güneş sistemini oluşturacak kadar manalı biçimde çarpışmasını,bilim açıklayamıyor.bi tesadüf deyip işin içinden çıkıyor.çok belli ki,herşeyin varlığı bizlerinken çok üstün bi aklın eseridir.o akılda tanrı dır.
    Kusura bakmayın ama yazdıklarınız tümüyle yanlış...

Öncelikle atomların parçacıkların ne şekilde davranacağının belli olması ne tanrının olmadığının, ne de olduğunun kanıtıdır. Bu durum sadece maddenin ve enerjinin neden ve nasıl davrandığını açıklayan bir durumdur. Göründüğü kadarıyla maddenin/enerjinin ne şekilde davranacağına müdahale eden bir irade yoktur. Belirlenen kural ve koşullarda görevlerini yapmaktadır.

Diğer taraftan; big bang/büyük patlama atomların birbiriyle çarpışması değil, atomların ve evrenin oluşmasını tarif eden bir modeldir. Bigbang sırasında ne atom, ne madde, ne de başka bir şey olmaz. Sadece sıfır kadar küçük bir noktada çok büyük bir enerji patlaması
    vardır. Bu enerji patlaması sönerken enerji yoğunlaşır ve atom altı parçacıklara dönüşür. Bu parçacıklar atomları oluşturur. Atomlar bir araya gelir evreni oluşturur.

Söylediğinizin aksine bunun nasıl gerçekleştiği/gerçekleşebileceği bilim dünyasında son derece açıklanabilir olgulardır. Her gün yapılan deneylerle, çalışmalarla daha da iyi anlaşılmaktadır. Ama bugün büyük patlamadan güneş sistemine giden yol tartışmaya yer bırakmayacak kadar açık ve nettir.

Bilim elbette herşeyi açıklayamaz. Ama bildiklerini açıklayabilir ve açıklayabildiklerinin yanlış olduğu söylenemez. Bilim de hata yapar ancak hataları çok az, doğruları ise çok fazladır. Aksi halde bilimsel gelişme bugün yaşadığımız refahı bize sunamaz, hala taş devrinde yaşıyor olurduk.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Smilemisty Mesajı Gör
    Bu eşyalar, böyle tesâdüfen ve hiçbir sebep olmadan bulunmuştur.Buna göre kâinattaki bu şeylerin nasıl meydana geldiğini hiç kimse bilemez. Bu bir ihtimaldir.
    Başka bir ihtimal ise, bu eşyaların kendi kendilerini var etmiş (yaratmış) olması ve kendi işlerini kendilerinin idâre etmesidir.
    Üçüncü ihtimal ise, bütün bu eşyaların, yoktan var eden bir var edicisi ve yaratan bir yaratıcısının olmasıdır.Bu üç ihtimali düşündüğümüzde, birinci ve ikinci ihtimalin imkânsız olduğu ortaya çıkacaktır.
    Bahsettiğiniz ihtimaller biraz eksik ve hatalı dile getirilmiş ama önemli değil. Yanıldığınız esas nokta ise bu ihtimallerin imkansız olduğu kısmı.

Felsefe dünyası aristodan, platondan bu yana bunları tartışıyor ve henüz herhangi bir ihtimalin yanlış olduğunu kanıtlayabilmiş değil. Ben size "herşey her zaman vardı ve hep var olacak, bir başlangıç veya son yok" olasılığını dile getirsem bunun imkansız olduğunu nasıl ispat edebilirsiniz?

Bir çemberi düşünün. Bu çember nerede başlar, nerede biter? Bir sonu veya başlangıçı var mıdır.

Yaratma gücü ile ilgili bir kaç şey de söylemek isterim. Bir sinek yaratmak, aslında yaratma değil, kopyalamadır. Aslında bilim dünyası bugün bunu yapabilmektedir. Ancak bir CD çalıcı yapmak bir yaratımdır. Doğada örneği, benzeri yoktur.

Şimdi diyeceksiniz ki, CD çalıcının aklı mı var? Eh bir sineğin de pek aklı olduğu söylenemez. Ama bilgisayarlardan örnek verirsek bir bilgisayar virüsü hiç bir canlının kopyası, benzeri, örneği değildir ve sınırlı da olsa bir aklı, davranış şekli vardır. Bir bilgisayar programı pek çok şeyi sizin yapacağınızdan binlerce kat hızlı, doğru ve iyi yapabilir.

Şimdi buraya kadar yazdıklarım bir tanrının varlığını kanıtlamak veya aksini iddia etmekle ilgisi yok. Ben sadece inanç için bilimsel gerçeklerin göz ardı edilmesine veya çarpıtılmasına itiraz ediyorum. İsteyen elbette istediğine inanır.

Üye
    Smilemisty Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

Inansanda inanmasanda Kabirde zaten lāilaheillallah dedirtirler de iş işten geçmiş olur. Enbiya suresi 30.ayet: inkar edenler görmediler mi ki göklerle, yer bitişikti biz onları ayırdık. Ve her canlıyı sudan yarattık. Big Bang dediğimiz olay yerin ve göğün birbirinden ayrılması. Bu 1400 yıl önce allahın kelamında indirilmiş zaten, bunu bilmek için bilim adamı olmaya gerek yok bilime karşı değilim hatta kurandan yararlanılsa bilim çok daha ileri seviyede olabilir. Şimdi bide kozmoz diyenler var, kozmoz düzen demek kardeş, bi düzen varsa bi düzenleyici olmak zorunda. Bi sanat varsa bi sanatkâr olmak zorundadır. Şu kainat ne güzel bi sanat ve onu yaratan ne güzel bi sanatkardır.. sineğe pek akıllı sayılmaz demişsin. Tabi ki pek akıllı bi varlık değil. Ama sineği bi incelersen hem hemşire, hem anestezi uzmanı olduğunu görürsün
    Peki bu kadar akılsız bi varlığa bunları yaptıran kim? Arılarda çok akıllı varlık değiller. Ben insan olarak altı geni mükemmel çizemezken, benden daha akılsız olan o arı altı geni her defasında milimetre şaşmadan kusursuz nasıl yapabiliyo? Yeni doğan bi kırlangıç yavrusu 250 bin km yol giderek, Türkiye yi 3 4 defa dolaşmak demek bu, navigasyon yok harita yok pusula yok, 250bin km yol gidip annesini yuvasını buluyo. Camii avlusuna koyulan o bebek neden evini bulamıyo kırgangıçtan daha zeki olmasına rağmen. Demek ki perdenin arkasında kendini tanıtmak isteyen bi zat var. Hala mı tanımadın kardeşim.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    210
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Değerli arkadaşım, inan ben bu dindarlık adına sapla samanın birbirine karıştırılmasına hiç anlam veremiyorum.

Yahu "yerlerin göklerin ayrılması" ile Big Bang teorisinin ne alakası var? Hele bir biri anlatsın şu bigbang de hangi yerle hangi gök birbirinden ayrılmış... Birileri çıkıp bilip bilmeden bazı şeyleri dine kuran'a yakıştırıyor, siz de sanki söyledikleri doğruymuş gibi sorgulamadan peşine düşüyorsunuz?

Big Bang sırasında ne yer var, ne gök var! Hiç bir şey yok! Madde bile yok!

Aklı olmayan arı mükemmel altıgen yapabilir... çünkü doğasında vardır. Aslında pek mükemmel de yapmaz. Bazı petekler yamuktur. Aklı olmayan bir kırlangıç da binlerce kilometre uçabilir. İnsan yaratımı bir navigasyon cihazı da ilahi bir güç olmadan sizi binlerce kilometre yol götürür, adres buldurur. Hiç aklı olmayan bir CNC tezgahı da mükemmel altıgenler, küpler, prizmalar yapabilir. Bunlar bir gösterge değildir. Yanlış örneklerdir.

Arının yaptığı peteğin de, kırlangıçın uçtuğu yolun da bilimsel açıklaması vardır.

İnancınız varsa ille de bir şeyleri yakıştırmak zorunda değilsiniz. Bin bang teorisinin dini açıklaması tam bir yakıştırmadır, hatta zırvadır. Yer ve gök sözcüklerinin anlamı bellidir. Zorlayarak bunu büyük patlama, atom, enerji vs. yakıştırmak bana göre kendini kandırmaktan başka bir şey olmaz.

Zorlarsam ben de yazdığınız herhangi mesajı bilimsel bir gerçekliğe yakıştırabilirim. Bu sizin yazdığınız cümlenin bilimsel bir değer taşıdığını göstermez.

Üye
    Smilemisty Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

Tamam arkadaşım sakin ol ya CNC tezgahıda mükemmel altıgen yapabilir... programlarsan yapabilir.. bi programlayıcı var.. doğasında var dediğin şey ne? Nasıl edinmiş onu. Altıgen petek yapmayı nerden öğrenmiş. Neden bal yapma görevini üstlenmiş ve kendi için değil diğer canlılar insanlar için. Herşeyi bi kenara bırak. Aklı olmayan hayat sahibi olmayan milyarlarca atomlar bi araya gelip canlı bi varlığı nasıl oluşturabilir. Içmezsen ölüceğin su. H2O, yanıcı ve yakıcı maddeler çarpışıp su oluşturmuş. Yangına benzin döksem su olurmu acaba

Üye
    berfin Avatarı

Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    03:41
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Uzun uzadıya yazmaktansa Cosmos Bir Uzay Serüveni belgeselini izleyin. Muhteşem bir belgeseldir. Bütün bölümlerini defalarca izledim.İnanın bilmediğimiz o kadar çok şey var ki. Merak ettiğiniz, kafanıza takılan her şeyin cevabını bulacaksınız, öğrenmek istiyorsanız eğer. Hadi sizi google'de aramakla uğraştırmayayım Vereceğim linkte belgeselin tüm bölümleri var buradan izleyebilirsiniz. COSMOS BİR UZAY SERÜVENİ TÜM BÖLÜMLER TÜRKÇE DUBLAJ İZLE | hdfilmcehennemi.com | Film izle | HD Film izle İyi seyirler.

Sayfa 37 / 73 İlkİlk ... 2733343536373839404147 ... SonSon