Sayfa 36 / 73 İlkİlk ... 2632333435363738394046 ... SonSon
Toplam 1093 mesajın 526-540 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ömererdem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    valla konuyu açan arkadaşa söylüyorum :

Güzel kardeşim Allah sevdiği kulları yanına alırmış sen onu anla gerisini boşver

Üye
    Bartony Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    30.07-2015
    Saat
    17:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sorunun Din ve inançla alakalı olduğunu pek sanmıyorum.Bence biyoloji,kimya ve termodinamik ile alakalı.

Üye
    Inan Avatarı

Gerçek Adı
    NİL
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuda hala daha tartışıyorsak, hala daha birşeylerden emin değilsek çok geç kalmışız demektır Elin amerikalısı ingilizi dinleri araştırıyor kitaplarını okuyor ve müslümanlğın akla yatkın oldugunu gerçekten en doğrusu oldugunu dusunup başlıyor gerekenlerı yapmaya ve içine oyle bır iman doluyor ki müslümanlıktan bahsederken gözyaşı döküyor. Biz müslüman ülkede doğuyoruz evlerimizde Kur'anlar var birkez açıp bakmıyoruz mealini incelemiyoruz müslüman ülkede müslümanlığı bulamıyoruz, yaşayamıyoruz...

Üye
    esin32 Avatarı

Gerçek Adı
    esin
    Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sana verilen bu vücut Allahın sana bir hediyesi sen hediye de kusur var diye hediyeyi verende kusur arayamazssın ayrıca sen bu vücut için akıl için ve bütün nimetlere bi bedelde ödemedin o zaman nasıl hak talep ediyosun eksik var kusur var diye isyan edebiliyorsun kısacası burada isyan etmememiz gerekiyor bir diğer nokta bizim gibi insanlar engelleri ile sınava tabi tutuluyoruz diğer insanların hiç mi dedi yok bana sorarsan herkesin sayısız derdi var önemli olan isyan etmeden sabır etmek kullugumuzu elimizden geldiğince yapmak gerisi rabbimizin merhametine kalmıs

Yasaklı Üye
    Sculptor Avatarı

Gerçek Adı
    Bir isim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bir yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

. . . . .

Üye
    alp_karak Avatarı

Gerçek Adı
    alpaslan karak
    Son Giriş
    24.11-2015
    Saat
    10:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Leküm dînüküm veliye dîn

Üye
    mavi yeşil Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    anadolunun içi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyiki inancımız imanımız var allaha şükür yoksa bazı şeylere katlanmak kabullenmek çok zor olurdu ama iman insana güç kuvvet veriyor sabır veriyor herşeye rağmen olsun cennet var deyip rahatlıyor insan. inançsızlık yada arada kalmışlık insanı karamsar kötümser hırçın huysuz geçimsiz en önemliside mutsuz yapıyor allah imanımızı artırsın her daim taze kılsın ben inanıyorum engelimiz bir kuş gibi bizi cennete uçuracak...........

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Bir çok yorumlarında bu soruyu kendime defalarca sordum ben sonradan engelli oldum doğuştan değil 40 yaşımda %40 engelli oldum biraz hikâyesi anlatıyım ilginizi çekermi,
    Engelli olmadan önce 40 yaşıma kadar ne yaptım
    a-) Sünnet oldum
    b-). Okula gittim liseyi bitirdim
    c-). İş hayatına atıldım bir kurumsal şirket kurdum
    d-) Sözlendim
    Engelli olduktan sonra 40 yaşından sonra
    1-) Evlendim
    2-). Sevgili oğlum AtaBerat doğdu
    3-). Ehliyetini (h) çevirdim tabi araba mıda kaptan juk
    4-). Fenerbahçe sevgisini ezeli aşkı yaşıyorum
    5-)). ,....,...,......halen sevgili isimde çalışıyorum saat akşam 9 geliyor
    6-). Evimde beni seven bir eşim ve çocuğum var

Aradaki farkı anlayın Kuranı, Kerimde bildirilmiştir bakara süresinde
    ben insanları tanıştırmak için sizi ben seçtim siz beni değil
    Ayrıca Maide süresinde Mallarınız ve çocuklarınız sizi Allaha inanmakta alı koymasına eğer siz düşünecek olduysanız

Üye
    MadMonday Avatarı

Son Giriş
    26.04-2015
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah herkesi bir şekilde sınar kardeşim.Seni sakatlığınla sınıyor fakat sakat veya hasta olmayan birinin senden*daha*zor bir şekilde sınanmayacağını nereden biliyorsun ?

Üye
    deletix Avatarı

Son Giriş
    07.10-2015
    Saat
    23:35
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dünya üzerinde ki kandırılmış toplumlar Dinlerin yahut daha genel ifadeyle inanç denen olgunun insanları koyun gibi gütmek,paralarını sövüşlemek ve onları belirli dar kalıplara sokarak sorgulamak,düşünmek ve hayal kurmak gibi insanı insan yapan özelliklerini sınırlamaktan öteye gitmeyen insan uyduruğu masallar olduğunu bilmeyebilir çünkü Dünya toplumların'ın %80'i cahil yığınlardan oluşuyor.

Fakat beni bundan daha çok üzen bu sağlıklı insanlar gibi engelli bireylerinde aynı hataya düşüp ibret vesikası olarak yaratıldığı zannederek kendisini avutmasıdır.

Her biriniz kainat'ta hiç bir düzen ve yaratıcı olmadığının canlı vesikasısınız dostlar, kendinizi komik bir şekilde sağlıklı insanların "Vah,vah şu hilkat garibesine baksana beterin beteri varmış hemen şükre duralım" demesi için yaratıldığınızı düşünüyorsanız eğer buna engellilerin şahı Dünyan'ın en büyük bilim adamı Stephen Hawking bile sesli gülerdi emin olun

Böyle bir şey yok siz Dünya'nın her yerinde varsınız %85'i Ateist olan İsviçre'de dolu engelli var onlar kime ibret oluyor orada yaşayan Ateistlere mi..?

Böyle bir şey olabilir mi İslama göre ibreti sadece ve sadece Müslüman alabilir gerisi kuru kafadır Kuran'ın tabiriyle "O kafirler pisliktir"

Hal böyleyken bu engelli insanların her inançlı ve inançsız toplumun içinde varolması hayatın bir anlamı olmayan tesadüfi bir yapıya sahip olduğunu belgelemeye yeter de artar bile.

Sadece engelliler olsa hadi bir nebze derdik,Afrika da açlıktan her gün ölen binlerce insan,çocukta ibret vesikası mı..? Dünyan'ın günümüzde ki mevcut kaynakları bütün herkezi doyurmaya yetecek düzeyde oysa açgözlü insanoğlu daha fazlasını elde etmek için oradaki insanları aç bırakmayı tercih ediyor buradan da görüyoruz ki onlar bir yaratıcı tarafından bize ibret vesikası olarak yaratılmadılar bilakis onları açlığa terk eden insanoğludur.

Bu da bize gösteriyor ki Dünya da hiç bir düzen ve yaratıcı emaresi yok her taraf kaos yuvası güçlü olanın borusu öterken zayıf olan yok olup eleniyor.

Bu sadece insanlar için değil diğer hayvanlar içinde aynı doğaya dönüp bir bakın herkez hayatta kalmak için birbirini öldürüp yiyiyor üreyip çoğalabilmek için buldukları dişiye 8-10 erkek birden saldırıp toplu tecavüz yapıyor (Mahallenizde Mart ayında dişi kediyi kovalayan 8-10 tane sapık erkeği düşünün )

Dünya da düzen olduğunu iddia etmek için gerçekten kör ve sağır olmak gerekir.

Aynı şekilde evrende mükemmel bir düzen olduğunu iddia edenler var bu Bilim yoksunu kitlelerin asparagas iddiaların dan öteye gitmiyor.

Evren tam bir kaos yuvasıdır hiç bir düzenli bölgesi yoktur kimi yıldızların gezegenleri saniye de 10 tur atacak şekilde fırıldak gibi döner,kimileri iki,üç gezegen birbirine girmiş şekilde güneşi dönerler,kimi gezegenlerin iki hatta daha fazla güneşi vardır düzen namına hiç bir şey yoktur.

Bizim güneş sistemimiz de milyarlarca yıl boyunca gök taşlarının gezegenleri dövdüğü,gezegenlerin güneş etrafında inanılmaz hızlarla döndüğü bir yapıdaydı bugünkü durağan ve düzenli gibi gözüken yapısı geçici olup bundan milyonlarca yıl sonra tekrar kaos ortamına doğru yol alacaktır.

Vel hasılı kelam hiç bir düzen koyucu,yaratıcı bir güç yoktur.Sizler eğer bir yaratıcıya inanmanın kendinizi rahatlattığını düşünüyorsanız tıpkı yoga yapmak gibi tabiki inanabilirsiniz bir güce inanmak psikolojik olarakta insanı rahatlatabilir ama bu hayali bir rahatlatma olur.

Aslında siteye prezervatifli sonda hakkında bilgi almak için üye olmuştum çünkü yakında ameliyat olucam 24 saat boyunca yataktan kalkamayacağım o yüzden bu alete ihtiyacım vardı zira diğer sondaların takılırken nasıl bir acı verdiğini canlı şahitlerinden okuyup öğrendiğim için onu taktırmaya g... yemiyor

İşte bunun için üye olmuşken bu başlığı görünce yakın zaman önce ateist olan birisi olarak fikirlerimi paylaşmak istedim hepinize saygılar.

Üye
    altan_ Avatarı

Son Giriş
    15.07-2015
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

9 Kendine biçim verenle çekişenin vay haline!
    Kil, topraktan yapılmış çömlek parçası,
    Kendisine biçim verene, “Ne yapıyorsun?
    Yarattığın nesnenin tutacağı yok” diyebilir mi?
    10 Babasına, “Dünyaya ne getirdin?”
    Ya da annesine, “Ne biçim şey doğurdun?”
    Diyenin vay haline!
    11 İsrail’in Kutsalı,
    Ona biçim veren RAB diyor ki,
    “Çocuklarımın geleceği hakkında beni sorgulayabilir,
    Ellerimin yapıtları hakkında bana buyruk verebilir misiniz?
    12 Dünyayı ben yaptım,
    Üzerindeki insanı ben yarattım.
    Benim ellerim gerdi gökleri,
    Bütün gök cisimleri benim buyruğumda.YEŞAYA:46

Üye
    hülya Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    31.01-2017
    Saat
    10:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    9

Konuyu açan arkadaşım bile unutmuştur muhtemelen Sadece engelliler mi? İnsanın yaradılışının amacı uzun bir tartışma ve herkes bunu özellikle karamsar olduğu dönemlerde sorgular .Kimi cevabı inançta,kimi bilimde,kimi boşlukta arar ... Bize verilmiş zamanı öfke,isyan,karamsarlıkla da geçirebiliriz ama sonsuz değil ki bedenle yolculuğumuz .Her beden güzelde olsa,zenginde olsa,sağlıklı da olsa zamanı gelince ayrılıyor bu hayattan.Var olan zamanımızı kendimiz ve çevremiz için anlamlı kılmak belki en doğrusu.Okuyarak,bencil olmayarak,üreterek hiç bir şey gelmiyorsa elimizden zorda olsa umudu kaybetmeden...

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Biliyorum komserim bútün sorularının cevabını ancak ve ancak bir engelli verebilir sen anlıyacak ve bilecek olduysan cünkü insan Allahtır Allah ise insanları secmiştir o ayettinde biz insanları bir araya getirmek ve tanıştırmak icin sizleri sectik buyurmuştur ben burda hic bir celişki bulamıyorum fakat tek sorun ôlümsüzlük yani herşey bir süreye zamana proğramlanmıştır
    Însanları sınayanlar yine engellibiridir selamınaleyküm (seninle alay eden kim) veya bunu daha farklıda anlaya bilirsin bir küfür gibi sen bilecek olduysan ,Müslümanlık tüm inananlar icin Allah secmiştir insanlara benin en sevdiğim dindir, hic cücelerin nasıl anlaştıklarını biliyormusun alay konusu bile olmaz onlarda bir engelli biz engelliler hicde azdeyiliz eğer sen bilecek olduysan.
    Evet sevmek yada sevmemek, istemek yada istememek kabüllenmek yada kabüllenmemek tek yapmamız gereken sabırlı olmak ve hayatta iyi bir rol yapa bilmek komserim. Dönüş Allah a olacaktır, canın sa olsun ben fenerbahceliyim belkide sen kim bilir Galatasaraylısın tek farkta bu oyun ben taraftarım fanatik taraftar fakat hakemlik seviyem herzaman bana yol gösterir barış saglar yiğidi öldür hakkını yeme umarım bu nebiçim celişki anne demezsin arkadaş yada ben tövbemi geri aldım sen bağışla Tanrım beni nasıl icmeyim.

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

dünya haksızlık ve eşitsizliklerle dolu,

bazen yürüyememek bir eşitsizizlik, bazen konuşamamak, bazen tüm davranışlar ilişkiler sanki bir enerji, ve o enerji sanki heryerde elinizde olmadan aynı kötü sonucu veriyor, işte o değiştiremediğiiz kötü enerji, yada belki bir manken kadar güzel doğmamak,sevgi görememek yada bir manken kadar güzel doğmasına karşın bunu koruyacak maddiyatı olmamak, ve sömürmek isteyenlerin oyuncağı olmak, yada zengin doğmak, yada hem zengin hem de tüm üniversitenin hayali kadar yakışıklı, güzel olmak... bazense kimsesiz olmak... hayatı sorunsuzlaştırabilecek kadar ideallikten, yaşamsal gereksinimleri idame ettirmekte güçlük çıkaracak kadar zorluklara...

eşitsizliklerin sonu yok, engel en temeli, fakat burada bile en ana konular, revaçta olan başlıklar yine ekonomik, öleyse zengin doğmak nasıl bir şans?... ama az yada çok, doğumsal ayrımlar her yerde

tanrı inancı bunu kendi içinde anlamlındırmaya çalışsa da bu daha yüksekten bakabilenlere çok da anlamlı gelemez her zaman

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar engellüyüz saat te bakıp yazıyım mı yazmıyım mı endişe icin deyim, sonradan yazmak eylemi daha fazla ağır olacakki yazdım birkere ne olursa olsun esrarkadeşler, bir yerimiz tutsak zaten esir düşmüşüz şu zalim dünyada.
    Ben sonradan engelli biriyim bu 7 senem olacak zor dostum zor gülerken ağlamak, bir tek beni yaşadığım iyi günler, anılar ayakta tutuyor sevmek ôyle zorki onu gram gram kullanıyorum bir gün bitecek diye korkuyorum, cok üzülüyorum ülkemin nufusunun yüzde 30 yúzde 40 sonradan engelli nedirbu tutsaklık nedir bu esaret günden güne cığ gibi büyüyor bize verilen bu yalan Dünyanın capı hani derlerya kendi capında takılıyor bende ôyle oldum,
    Hic birşey zoruma gitmiyor da, biz kötü olmasaydık siz iyi olamazdīnīz, diyorlarya bazı gereksiz kişiler yinede Allah sabır versin dertli kullarına kahrolsun şu icimdeki insan sevgisine, bunları şunun için yazıyorum bir engelli icin ôzellikle sonradan engelli olmuş yada ôzürdilerim engelli adayı her kimse Allah aşkına neydi oyunumuz diyeceğim senidemi indirdiler ey aklıselim. yüce insan.
    Ben insan haklarından cok yaşam icindeki kurallara daha cok değer veririm kimsenin hakkı kimseye yar olmaz der onu savunurum, sezarın hakkını sezara vermek gerekir mantığındayım kısacası ayın var aynı mal. Saliverdiyse consuya, hastala vista amigo, avatra servis môse döve.
    Malisef madolyonun bir yüzüdaha var oda yazı, Tura gitti kaybettim oyunda, bahtım acık olur inşallah, Konuyu cok saptırdım nasılsa annamaz, Tanrı ve insan biz neyiz himen, ottomos, transportur,mafya vikipedi yunanlıların Tanrısı büyük Ra Afheristo hemen ben kimim ottomos evet çok tanrılı dinlerde bu tanrılar anlatılı, bizdeki dede korkut masallarındakilere benzer bizdede Allahın doksan dokuz ismi bildirilir bir ismidaha var Allahım YARABBIM nasılsa annamaz dakikalar senin saniyeler bizim olsun.
    Evet onun icin asla insan haklarını istemem toplumsal kurallar hepimizin dergahıdır onlar a şık kımızdır, b şık kıda haklarımız kendisinde delili olmuyan Burhan hak sahipleri eninde sonunda hakkına kavuşur, ama şansla ama kurayla ama piyango ile ama kimse bana Devlet kanunuyla demesin insanları halkı 6 bôlen bir yaklaşım kaynakcı üc cocuğa eyvallah Emekliye, kaynak olacakki, sen yapmasını bilmiyorsan biz yinede satarız nasılsa alıcısı var Allahım

Sayfa 36 / 73 İlkİlk ... 2632333435363738394046 ... SonSon