Sayfa 35 / 73 İlkİlk ... 2531323334353637383945 ... SonSon
Toplam 1093 mesajın 511-525 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    böyle konuların ortaya alevli meze gibi konuşulması yazılmasınıda yadırgıyorum...bazı arkadaşların cehaleti dağdaki çobandan daha fazla sanki...dağdaki çoban en azından masum...böyle sallama cesareti yok...en azından bir eğitim kriteri kıstası düzeyi seviyesi olsa...ama bu cahallar (cahil demiyorum bakın cahal) bunlar cennetin en has köşelerinde parsellleri kapatacak...5 katlı binayı dikecek...ben ise öküzler cehenneminde yanacağım...hiç adil değil...herkesle herşeyi konuşmak rahatsız ediyor beni....

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

yelpaze evet islami açıdan somada ölen insanlar müslümansa şehittir tıpkı depremde ölenler yada doğumda can veren anne gibi lakin bu insanlar şehid-i uhrevi olarak geçerler bunlara her ne kadar sevap yazılsada günahlarının hesabı sorulur ishalden ölen veya vebadan ölen diye birşey yok aslında bu şifası olmayan hastalığı kapsar ama esas sorguya çekilmeyen ölümsüz olanlar şehid-i kamillerdir şehid kelimesi her ikisinide kapsar devletin tescillemesiylede şehitlik olmaz adamın müslüman olup olmadığını bilmeden islama ait bir mertebeyi devlet kafasına göre veremez tabi bunlar hocaların görüşleri şahsi fikrime gelince ben kuranda şehit olarak sadece hak yolunda ölenleri okudum bu iştehatlar neye göre çıkartıldı bilmiyorum benim okuduğum ve algıladığıma göre şehitlik gayet dar bir kesimi kapsar savaşta ölmeniz dahi şehit olmak için yeterli değildir savaşın cihad kapsamına girmesi lazım yani savaşın bir halkı zulümden kurtarmak yada vatanını korumak için oması gerekli

NETBUS;
    iyi güzel saydırmışsında ortada esas sorunun cevabı yok

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@demirci mşllh şeyhülislam gibi fetva vermeye başladın. kim şehit kim değil sana danışırlar artık.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

NETBUS;

ben birşeyi ne körü körüne ne savunurum nede eleştiririm kaynak olmadan kafama göre sallamam konu hakkında da bilgim yoksa köşeme otururum senin gibi sırf laf osun diye konuşmam biz neyiz sorusuna dönelim diyorsun ama ne olduğumuz hakkında tek kelime etmeden ne olmadığımız konusunda sallıyorsun sana bir rengi soruyorlar kırmızı, mavi mor değil diyorsun iyide bu tarifinden ortaya renk çıkmıyor

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    211
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Birey Mesajı Gör
    Yaw MeTePe düşmanlığı doğal karşıladın baktın haksız çıkıyorsun bu sefer o arkadaşlar düşmanlık yapmıyor diyorsun.
    Nerede haksız çıktım anlatırsan sevinirim doğrusu...

Ben düşmanlığın doğal olduğunu söyledim. Senin onlara gösterdiğin düşmanlık kadar onların da sana düşmanlık göstermesinin normal olduğunu söylüyorum. Bana göre her türlü düşmanlık yanlıştır. Ama bir insanı niye düşmanlık duyuyorsun diye yargılayacak da değilim. Eğer birini yargılayacaksam diğerini de yargılamam gerekir.

Nefret suçu diye bahsettiğin şey, senin bir müslüman olarak "dinsizlere, başka dinden olanlara, yahudilere, hristiyanlara, başka mezhepten olanlara, satanistlere, hiç duymadığın inanışlara" duyguğun düşmanlığın dışa vurumudur. Ben tümüne hoşgörü gösteririm. Bir insanın isterse satanist olma ve bunu savunma hakkı vardır. Sen böyle birisine din düşmanı dersen, senin ondan hiç bir farkın kalmaz. Çünkü sen de onun dininin düşmanısındır.

Ayrıca, bir insan kendi inandığından başka şeylere düşmanlık da duyabilir. Bunu ifade de edebilir. Gidip de karşısındakini kafir diye dövmüyor, öldürmüyor, anasına avradına küfretmiyorsa istediği kadar bu duygularla yaşayabilir. Bu onun kişisel sorunudur.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yelpaze Mesajı Gör
    umarım bu konuyada metepe bir açıklama getirir.
    İnan bu şehitlik konusunu pek bilmiyorum. Ancak bildiğim bir şey var. Şehitliğin müslümanlığa has bir durum olduğu söylenir. Bu konu üzerine geçen bir tartışma sonrasında bütün kültürlerde şehitlik veya buna eşdeğer mertebeler olduğunu öğrendim. O yüzden islam temelli bir yorum yapamam ama genel bir tarif yapmak gerekirse;

- Toplumun/başkalarının refahı ve huzuru için canını feda etmeyi bilerek ve isteyerek göze alan ve bu yolda hayatını kaybeden kişiler şehit olurlar.

Ha! Bu kavramı ulema, devlet yönetimi, hocalar vs. esnetir, genişletir, değiştirir... onu bilemem. Allah katında kimin şehitliği nasıl değerlendirilir onu da kimse bilemez. Ama insanları kurtarmaya çalışırken hayatını kaybeden bir itfaiye erinin din veya kanunlar ne derse dersin yaratıcı gözünde ayrı bir yeri olacağı da kesin gibi geliyor bana...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yasin258 Mesajı Gör
    ..şöyle devrim yaptık böyle kaldırdık.Biraz araştırınca ;Şapka kanunu yüzünden İstiklal Mahkemesinde asılan adamları görüyorsunuz.Sırf başkaları(Vakko) kazanacak diye şapka devrimi yapmışlar ülkede.Harf devrimi yapmışlar güya cahiliz ya biz.İsrail hala daha 600 yıllık İbrani Alfabesini ve Japonlar bilmem kaç yıllık alfabesini kullanırken biz bir gecede cahil kalmışız.Ayrıca Bunu Tek başına yapmış gibi bir şahsiyet koymuşuz başımıza.Tapıyoruz.Uluyoruz.
    Yahu arkadaşım... bir şeye karşı olmak bir şeydir... ama bari buna saçma gerekçeler uydurmayalım...

Şimdi bakalım... şapka kanunu 1925 yılında çıkmış... Vakko'nun ilk kurucusu 1934 yılında küçük bir şapkacı dükkanı açmış. Taa 1938 yılında EŞARP üretimine başlayınca Vakko adını almış. Arada var 13 yıl!
    Hangi salak "şu vakko 13 yıl sonra dükkan açıp şapka satar da köşeyi döner" diye bugünden yasa çıkartır?

Yazıktır yahu! Tarihi iyi öğrenin.

Şimdi ben desem ki, bu türbanı icad eden Vakko'dur. Onlar para kazansın diye kadınlar türban takmaya başladılar... komik di mi?

Bir gecede alimdik de harfler değişince mi cahil mi olduk? Cumhuriyet öncesinde okuma yazma oranı % 4-5 seviyesinde... harfleri değiştirsen ne yazar, değiştirmesen ne yazar? Zaten harf değişikliği Osmanlıda tartışılan bir konu... belki cumhuriyet gelmese yine değişecekti.

Keza şapka devrimini daha önce osmanlı yapmış ve FES giyilmesini mecbur tutmuş. Fes dediğin yunan şapkası!

Japonlar, ibraniler KENDİ alfabelerini kullanıyorlar. Bunun yanı sıra latin alfabesini de kullanıyorlar. Ne yazık ki Türklerin kendine ait kullanılabilir bir alfabesi yok. Arap alfabesi Türk alfabesi değildir. Bizim kendi alfabemizi kullanmamız için çivi yazısına dönmemiz lazım. Onu mu tercih ederdin?

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    02:09
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

MeTePe;

Tek şey saygı dostum.Sen beni yine aşağılıyorsun işte!İşte tek sorun bu?Tarih bunlardan mı ibaret?Niye eğitim sistemin temeli bir şeye dayalı?
    Ayrıca tarihi araştırı araştırdıklarımı söylerim!Yanlışımız varsa kardeşim şurda yanlış yazmışsın demek zor bir şey olmasa gerek?
    Bunun neresi saçma ayrıca?Sence saçma bence gayet normal!Etrafta puta tapanları görünce kendimi başka yerde hissediyorum.Hele ki bu puta tapan kesim gericileri siz asarsınız kesersiniz faşistsiniz diye yargılıyorsa evet ben gericiyim.Her zaman diyorum insan öldürmediğimizden böyle olmuş.Osmanlı insan öldürse en iyi devlet olurdu emin ol.Fransız Orta afrikaya girer soyar gider.İngiltere ki zaten en büyüğü bu işin.falan filan gider de gider.Avrupanın kanlı tarihini bizim Temiz tarihimizle kıyaslayanlara acıyorum doğrusu.

Hala sen başka yerlerden bakıyorsun hocam olaylara!Burda mesela alfabe değil ki.Sen devrim yapıyorsun.Peki sorarım sana cumhuriyet ve demokrasi tanımı söyler misin?Dur ben söyleyeyim;Halkın kendi kendine yönetmesi demek deme.Neden madem bu adamlar referandum gibi bir şey yapmamışlar güzel kardeşim?Biz şapka getirmek istiyoruz siz nasıl düşünüyorsunuz diye hiç bir allahın kulu sormamış.Hocam kusura bakmada bu Fes olayı daha bir komik kaynağın var mı?

Ayrıca evet hocam haklısın bizim tartışmamız bitmez sen haklısın deyip konuyu kapatalım.Sen ilericisin biz gericiyiz,sen çağdaş biz yine gerici.Sonuçta sen bir adım benden öndesin!Biz 100 yıl öncesinden geliyoruz !

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

fes konusunda hocam doğru söylüyor batılılaşma calışmalarıdan biride festir aslında şapka devriminin saçmalığını açıkca ortaya koymuştur keramet baştaki kılıfta olsa fese geçildikten sonra osmanlı yıkılmazdı her devrimin yararı zararı tartışılabilir lakin şapka devrimi zulümdür halkın ekmek bulamadığı bir dönemde kılık kıyafet ne alaka şapkayıda şimdiki gibi ucuz zannetmeyin o dönemde bir aylık memur maaşı şapka kadardı devlet memuruna iyilik olsun diye 12 taksitle şapka kredisi verdi gerisini siz düşünün

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Konuyu ne kadar dolandırırsak dolandıralım dinlerin varoluş nedeninin temelinde , ölüm olgusu yatmaktadır, din ile ölümün ilişkisi ateş ve barut gibidir, ateş olmadığı sürece barutun işlevi olmayacaktır.

Üye
    hasanulusoy Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    14.02-2017
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İstersen bir de peygamber efendimiz s.a.v. in torununa ulasma imkanin varsa afyon -buhara da sorularınin hepsine cevap bulursun ..

Üye
    incir Avatarı

Gerçek Adı
    onur
    Son Giriş
    28.08-2014
    Saat
    15:29
    Yaşadığı Yer
    mugla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim kendimce bildigim kadarıyla size şöyle açıklayayım.

İsyan etmeyin, ne olursanız ne durumda olursanız olun isyan etmeyin, her gün ne olmak istiyorsanız Yaratandan onu isteyin, bıkmadan usanmadan isyan etmeden hergün 1 kere isteyin ve birgün onun oldugunu göreceksiniz. İstemek çok basit yaratanda bunu söylüyor sürekli, ne isterseniz onu veririm diyor. İyilikmi isteyeceksiniz yoksa kötülükmü, para mı isteyeceksiniz yoksa ev araba mı ya da iş mi. Bu tamamen size kalmış bir durum.

Birçok ayet yazabilirdim Kuran okuyan biri olarak ama yazmak istemiyorum, açın anladıgınız dil de kuranı baştan sona okuyun.

Gelelim neden böyle engelliyiz konusuna, bence teknoloji kurbanı olabiliriz.

Neden diyeceksiniz. Bundan belki 100 sene önce verem hastalıgı kızamık su çiçegi vs.. hastalıklara kapılıp çare bulamayanlarda belki sizin gibi isyan ediyordu.Ama insanların teknolojiyi ve bilimi geliştirmesiyle bu hastalıklardan artık bugün ölen yok çünkü bir ilaçları var ameliyatlar yapılabiliyor.

Şimdi dogustan engelli olma olayına gelince ise de, belki anne baba akraba olabilir, belki akraba olmazda kan uyusmazlıgı olmuş olabilir, olur da olur yani.Bu şekilde dünyaya gelmek sizin suçunuz degil.Eger dogustan aklı evvel olarak dogduysanız çok emin degilim bilmiyorum doktor da degilim, lakin dünyanın şehvetinden bi şekilde uzak olunuyor sanırım yani aklı onlara yetmiyor.
    Yok sonradan engelli olduysanızda burada da oturup düşünmek lazım,hatam neredeydi ve artık ne yapmalıyım diye.

Özet geçiyorum: Gidin biraz bilim kitapları okuyun özellikle einstein,Stephen Hawking okuyun. Ha bunları okumadan önce açın önce bi kuran okuyun yada farketmez sırası ama kuranı mutlaka okuyun.
    Zaman kavramı sadece dünyada yaşayan varlıklar için var.Yani şöyle düşünün Allah katında peygamberlerin yaşadıgı dönem belki daha 2 saat önceydi.Bir çok ayet var zamanla ilgili kuranda.Gelecek nesillerimiz de ışık hızına yaklaşabilecek bir uzay aracı yapıp yeni galaksiler ve gezegenler keşfedebilecekler. Ve şöyle birşey konuşuluyor bu konu hakkında, onların uzay aracının içinde geçirecegi 1 gün dünyadaki 1 yıla eşit olacak.

Stephen hawking bugün dünyanın en önemli bilim adamı, ama gidin görün o adam 50 yıldır tekerlekli sandalyede ve 30 yıldır da konuşamıyor, yemek bile yiyemiyor, yürüyemiyor, ama o adam isyan etmek yerine okumuş öğrenmiş ve insanlara nasıl faydalı olabilirim diye çalışıyor hala.

Sizse burda oturmuş isyan etme derdindesiniz, dünya şehvetleri için uğraşıp duruyorsunuz, ayıptır.

Çok kısa bir ömrümüz var bunu bilmenizi isterim, dünya şehvetlerine kapılıpda isyan etmeyin,ona buna sataşmayın hakkına girmeyin.

En güzeli de yukarıda da dedigim gibi hiç usanmadan isyan etmeden sıkılmadan hergün ne istiyorsanız yaratan dan onu isteyin.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    211
    Verilen Beğeniler
    57
    Blog Mesajları
    1

Yasin kardeşim,

Yanlışımız varsa kardeşim şurda yanlış yazmışsın demek zor bir şey olmasa gerek?
    Bunun neresi saçma ayrıca?
    Haklısın.... Bazen söylediklerimiz amacını aşıyor olabilir. Üzdüysem özür dilerim.
    Ancak, bir insan yazdıklarından sorumludur diye düşünürüm. Bu sorumluluğun gereği olarak da iddiasını araştırmak zorundadır diye düşünürüm.

Örneğin, senin Vakko yorumun üstüne, bana mantıksız gelmesi nedeniyle hemen küçük bir araştırma yaptım ve yanlış olduğu ortaya çıktı. Vakko benim amcamın oğlu değil, savunmak durumunda değilim. Ama, 2 ilgisiz konuyu birbiriyle ilişkilendirip iddiayı haklı çıkartmak sıklıkla yapılan bir safsata türüdür ve senin yazdıkların bunun çok iyi birer örneği.

Her zaman diyorum insan öldürmediğimizden böyle olmuş.Osmanlı insan öldürse en iyi devlet olurdu emin ol.Fransız Orta afrikaya girer soyar gider.İngiltere ki zaten en büyüğü bu işin.falan filan gider de gider.Avrupanın kanlı tarihini bizim Temiz tarihimizle kıyaslayanlara acıyorum doğrusu.
    Bak yine yanlış!
    Osmanlı inan ki çok adam öldürmüş. Ayrıca kim avrupanın kanlı tarihini bizimkiyle kıyaslıyor ki? Bir Yahudi Soykırımı, bir Engizisyon geçmişi bile avrupaya yeterli utancı verir.

Ayrıca niye gerici oluyorsun ki... İlerici ol. Geride özenilecek bir şey yoktur. Sadece pişmanlıklar olur.

Hala sen başka yerlerden bakıyorsun hocam olaylara!Burda mesela alfabe değil ki.Sen devrim yapıyorsun.Peki sorarım sana cumhuriyet ve demokrasi tanımı söyler misin?Dur ben söyleyeyim;Halkın kendi kendine yönetmesi demek deme.Neden madem bu adamlar referandum gibi bir şey yapmamışlar güzel kardeşim?Biz şapka getirmek istiyoruz siz nasıl düşünüyorsunuz diye hiç bir allahın kulu sormamış.
    Ben başka yerden bakarım, sen başka yerden bakarsın. Bu gayet normal. Ama bakış açılarımızı HAKSIZ gerekçelere dayandırırsak bu doğru olmaz. Şapka devrimini istemeyebilirsin... Ama buna Vakko bahanesi ileri sürmezsin. Ne gerek vardı diyebilirsin, şapka sevmiyorum diyebilirsin... Bunlar farklı şeyler.

Şimdi demokrasi, cumhuriyet tanımına gelirsek... şu anda cumhuriyet yok mu? Her yasa için referandum mu yapıyoruz? Meclis çıkartıyor yasaları değil mi? E, o yasaları da meclis çıkardı! Arada ne fark var?
    Ayrıca, sen otokrasiden yeni demokrasiye geçmiş, daha dünyada oturmamışken cumhuriyet devrimini kabul etmiş bir devletten bahsediyorsun. Bu devletin bugünün Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi kriterlerine veya Kopenhage kriterlerine göre davranmasını bekleyebilir misin? Elbette bazı zorlamalar, hatalar, yanlışlar yapılmıştır. Ama o devleti yönetenler de bunu ülkenin menfaatlerine inanarak yaptılar, kötülük olsun diye değil!

Kaldı ki, bana göre o dönemde yapılanlar mucizevi başarılar denebilecek kadar önemli şeylerdir. O insanların elinde 10 saniyede SMS atabilecekleri cep telefonları yoktu... bir ile haber göndermek 1 hafta sürüyordu.

Hocam kusura bakmada bu Fes olayı daha bir komik kaynağın var mı?
    Fes, 2. Mahmut döneminde batılılaşma çalışmaları neticesinde Osmanlıya girmiştir. Yanlız bir hata yapmışım... Fes'in kökeni Fas'mış. Yunan ordusunda askerler fes giyiyormuş.
    "Yunan serpuşu olan fesi giymek câiz olur da şapkayı giymek neden olmaz ve yine onlara, bütün millete hatırlatmak isterim ki, Bizans papazlarının ve Yahudi hahamlarının kisve-i mahsûsası olan cübbeyi ne vakit, ne için ve nasıl giydiler?"

Fes'le ilgili şurada bilgi var: Fes (başlık) - Vikipedi
    Ancak şuradaki bilgi çok daha detaylı ama ne yazık ki ingilizce... bizim kaynaklar genellikle yetersiz ve uyduruk: Fez - Wikipedia, the free encyclopedia

Sen ilericisin biz gericiyiz,sen çağdaş biz yine gerici.
    Doğrudur ben ilericiliği savunurum ama kimseye gerici dediğimi de hatırlamıyorum. Sen kendini nereye koyarsan oradasındır.
    Benim mesajlarda en fazla itiraz ettiğim nokta, yalan yanlış bilgiler ve haksız gerekçelerle bir iddianın savunulmasıdır. Ne yazık ki böyle olmaz... Bu Erdoğan taktiğidir. Bir şeyi 40 kere söylersen insan bunu gerçek zannedermiş. Aynı camilerimizde bira içtiler, başörtülü bacılarımıza üstü çıplak adamlar saldırdılar yalanlarıyla insanların maneviyatını kullanarak bir şeyler elde etmeye çalışmak benim kabul edemeyeceğim bir şeydir. Her iddia iyi kötü gerçek ve doğru temellere dayanmak zorundadır.

Etrafta puta tapanları görünce kendimi başka yerde hissediyorum.Hele ki bu puta tapan kesim gericileri siz asarsınız kesersiniz faşistsiniz diye yargılıyorsa evet ben gericiyim.
    Son olarak; ben bu puta tapan kısmını da pek anlayamadım... Zannediyorum neredeyse 1000 yıldır dünyada puta tapan bir din akımı yok. Zaten putlara da tapılmaz. Put dediğin şey çok tanrılı dinlerde tanrılar ile özdeşleştirilen cisimlerdir. Yani o nesneye ibadet ederek taptığı tanrıya ulaştığını düşünür. Günümüzde inançsız, deist, agnostik, başka dinlerden insanlar var ama özellikle ülkemizde putperest kimse olduğunu da sanmıyorum.

Gericilerin astığı, kestiği de doğrudur... tarihte inanılmaz çok sayıda örneği vardır, ama genellikle bunlara faşist denemez. O başka bir şey. Faşizm, prensip olarak dinci rejimlere karşıdır. Faşizmin odan noktası milliyetçiliktir.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

puta tapınma konusuna çok güldüm ya. hala bu tarz düşüncede olanlar varmış, bu çağda puta tapınıldığını zanneden. bize ilkokulda anlatılırdı bunlar.

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    7

NETBUS;

niye gülüyorsunki. Budizm, bugün Dünya üzerinde yaklaşık 500 milyonu aşkın inananı bulunan bir dindir.

İslam dini, 1.3 - 1.5 milyar inananıyla Hıristiyanlık'tan sonra dünyanın en yaygın ikinci dinidir

Askıda Üyelik
    butterflyeffect Avatarı

Son Giriş
    01.08-2015
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    yurt disi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    31

Ewt bazen diyorum ki neden ben hasta oldum birşeyleri suçlamak istiyorum madolyonun yüzü bu deil işte . Allah var kesinlikle şüphesiz ve ben bizleri sevdiğini düşünüyorum. Kibirden riyadan uzaklaştırdıgını . Beni birisi küçümsediginde Rabb'imin sefkatı altında oldugumu hissettırdı . Hristıyanlıkla inancında hastalık cezadır bizim inancımızda ise mükafat

Üye
    Tekprens Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan Yarar
    Son Giriş
    27.08-2016
    Saat
    13:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    allah inancı olan biriyim ama bazen bende isyan edebiliyorum . neden diyeöyle şeyler yaşıyoruzki neden ben demek zorunda kalıyorum . tabiki bu olaylar bir tek benim başıma gelmiyor biliyorum ama işte isyan etmedende duramadıgım zamanlar oluyor hele son zamanlarda

Sayfa 35 / 73 İlkİlk ... 2531323334353637383945 ... SonSon