Sayfa 21 / 76 İlkİlk ... 111718192021222324253171 ... SonSon
Toplam 1139 mesajın 301-315 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    9

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bizler yaşayan ölüler.... Bööööö....

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2

Bizler öyle veya böyle ne şekilde olursa olsun engelli olduk ham dolsun nefes alıp veriyoruz buraya yazıyorsak iyi durumdayız demektir. bu Allah'ın gücü her şeye yeter kaldıramayacağı yükü de kullarına vermez bu ceza olarak değil de bir imtihan gibi görmek lazım isyan etmeden şükür ederek yaşamalıyız bence ve kaybettiğimiz her uzuv veya hastalık her neyse bizim diğer uzuvlarımızı güçlü kılar duygu ve düşüncelerimizi güçlendirir örnek vermek gerekirse Görme engelli birisi çok iyi duyar ve koku alır gibi he birde neye inanırsınız bilmem ama Kur'an-i Kerimde ahirette engellilere müjdeler var kaybettiğimiz uzuvlar ahirette bizlere geri verilecek bunu da unutmayın bu dünya fani isyan etmeden şükür ile yaşayalım arkadaşlar ve birbirimize yardımcı olalım Engeli koyan insanın yine kendisidir.

Üye
    AS21 Avatarı

Gerçek Adı
    Baris
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakir / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oncelikle Seni Yaratan Rabbinin Adini Ogren...ALLAH...

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    21:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ÇiLeKeŞş Mesajı Gör
    Sayın Arkadaşlar,İmamı Gazali Hazretlerinin bir sözü Meşhurdur 'Cahillerle tartışmayın ben hiç onları yenemedim..Merdoli nin en başta açtığı konuda zaten Allah deilde tanrı kelimesini kullanmasından ne amaçla bu konuyu açtığı aşikar o yüzden boşuna uğraşmayın derim.Birçok insan gördüm onun gibi sorgulayıp karşındakini de sonunda şüpheye sokan.
    Konuyu açalı bir yıldan fazla oldu. 15.000 e yakın insan tartışmayı okudu. 300 cevap geldi. Ateist ilan edildim, kafir ilan edildim, sapkın ilan edildim. Hiçbirine tek cevap vermedim. Ama hiç cahil ilan edilmemiştim. Üzgünüm ama buna kayıtsız kalamam. Sizi bir insanın inancından veya Allah yerine tanrı kelimesi kullanmasından yola çıkarak cahil ilan etmenizden dolayı esefle kınıyorum. Emin olun sizen daha fazla kutsal kitap okuyup, din felsefesi üzerine sizden daha fazla kafa yormuş biriyim. Burada 'akıl yürüterek' seviyeli bir tartışma yürütüyoruz. Kelimelerinizi seçerken daha dikkatli olun lütfen.Sevgiler, Mert
    Konu merdoli tarafından değiştirilmiştir (20.03-2014 Saat 09:21 ).

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    297
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    1

Sıkma canını merdoli...

Meyve veren ağacı taşlarlar...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    91

dunya yuzunde buyuk savaslar dın, ınsanların dını ınancına tahammulsuzlukten cıkmıstır
    sorgulamak aklıyla dusunup dogruları bulmak ıyı seydır ama bu herkeste baska sonuclar dogurur
    konuyu sız acıyorsunuz yazılanlarada tahammul etmek erdemlıktır

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

MeTePe;
    Abi haklısın da... Tahammül sınırım çok yüksek. Ama ne yapayım bazı şeylere tahammül edemiyorum. Biri inancıma istediği lafı edebilir. Ama yıllardır çevreden adım adım toplayıp kendi kafamda yeniden sentezlediğim bilgilerin hiçe sayılıp cahil olarak nitelendirilmek... Gerçekten üzüyor.

shukufe;
    Konuyu açarken zaten böyle şeylerin de olacağını biliyordum. Daha ilk mesajdan yazdım zaten. Ama mesele cehalet olunca dayanamadım. Her şeyin de bir sınırı olmalı ama değil mi?

Üye
    sensizlik61 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu yazdığın soruları kendinde nasıl cevaplandırıyorsun bir de ordan yola çıkmayı denesek

Üye
    ysndrmz94 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin Durmaz
    Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara / Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cehennem de cennet için yaşıyoruz.

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Sadece sorularla bile böyle yönlenen bir tartışma kendi cevaplarimi yazsaydım bana karşı bir linç girişimine dönüşebilirdi. Bu yüzden kendi cevaplarımı yazmadım. Sadece soruyu soran kişi oldum.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    297
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: merdoli Mesajı Gör
    MeTePe;
    Abi haklısın da... Tahammül sınırım çok yüksek. Ama ne yapayım bazı şeylere tahammül edemiyorum. Biri inancıma istediği lafı edebilir. Ama yıllardır çevreden adım adım toplayıp kendi kafamda yeniden sentezlediğim bilgilerin hiçe sayılıp cahil olarak nitelendirilmek... Gerçekten üzüyor.
    Bir insanı cahil diye nitelendirebilmek için o insanın sahip olduğunun kat kat üstünde bilgi sahibi olmak gerekir ki, bir değerlendirme yapmak mümkün olsun.

O yüzden, senin bildiğinin yarısı kadar bilgi sahibi olmayan kişilerin sana cahil demesini hiç ciddiye almamalısın. Bu onların kendi cehaletlerinden ibarettir.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    91

merdolı yasına gore boyle felsefık kolarda tartısma acabılıyor fıkırlerını cok guzel yazabılıyorsun. ne kadar dın uzerıne tartısmayı sevmesemde konuyu cok begendım
    ucbes kısının cahıl bılmemne demesı kendılerını baglar. sen devam et takmadan. ılerıde ıyı bır yerlere geleceksın bundan umıdım var.

Üye
    merdoli Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

MeTePe;

Bilmiyorum. Sanırım yapımda insanları cahil olarak nitelendirmek yok. Çünkü ne kadar bilgi sahibi olsam da yine de yeterli hissedemiyorum kendimi. Hep cahil hissediyorum. Benden daha fazla bilgi sahibi olan tonla adam var. Cahilliği yenmem için önce onları geçmem gerek.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    297
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    1

merdoli,

Bilmemekle, cehalet arasında önemli bir fark vardır.
    Hiç bir insan her şeyi bilemez. Öğrenmenin de sonu yoktur. Ancak gerçek cehalet bilmediğini bilmemektir!

Okuyan, öğrenen, fikirlere açık olan, sorgulayan insanlar cahil değil, olsa olsa bilgisiz veya yeterince bilmeyen şeklinde ifade edilebilir.

Cehalet dediğimiz şey, at gözlüğü takıp, tek bir noktayı gören, bunun dışındaki her türlü fikre kapalı olan kişilerdir.

Bilim ve felsefenin doğasında sorgulama yatar. Bunlar çok sık hata da yaparlar. Ama bu hataları bulup düzeltme erdemine sahiptir. Cahillerin böyle bir özelliği yoktur. Onlar için bildikleri sınırlı bilgi tek doğrudur.

O yüzden bu eleştirileri zerre kadar ciddiye alma... Seni eleştirecek kişinin, eleştirdiği konuda senden daha fazla bilgi sahibi olması lazım.

Üye
    nesli06 Avatarı

Gerçek Adı
    neslihan
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    01:52
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Başlık dikkatimi seçti ve konu içeriğinin hepsine okumadım ama şunu söyleyebilirim bu konuda, insanın başına gelen hastalık sakatlık vs. bazen tesadüfi ama büyük çoğunlukla izlenimlerimden bunu söylüyorum, insanların seçimlerinden kaynaklanıyor genelde... Kendimden örnek vereyim kronik bir rahatsızlığım var çektiğim ağrılardan dolayı yıllarca bir ilaç kullandım bağımlı bir şekilde yoksa günlük hayatıma devam edemiyordum aslında zarar vericeğini biliyordum uyaranlarda oldu ama kolay ve kaçış noktasıydı sonunda o ilaç yüzünden 2 ameliyat geçirdim ve eklem protezi takıldı ve bu benim bütün hayat akışımı değiştircek sakin ve narin bir hayat yaşamak zorundayım bunu engelleyebilirdim mesela şuanda o ilacı kullanmadan hayatıma devam ediyorum. Aynı şekilde alkollü araba kullanırsan hız yaparsan kaza yapıp sakat kalabilirsin biliyosun ve bu senin seçimin. Ya da engelli dünyaya gelen bir çocuk belki annesinin hatası seçimi yüzünden problem yaşayabiliyor.
    Öyle yada böyle sonuçta kabullendiğin an acı bitiyor ve hayat devam ediyor...

Sayfa 21 / 76 İlkİlk ... 111718192021222324253171 ... SonSon