Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 75 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Halil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar, birilerini şu partinin adamı bu partinin adamı gibi “yaftalama” alışkanlığından vazgeçelim. Tartışmanın sağlıklı olabilmesi için olaylara siyasi düşüncemizi bir kenara bırakarak bakmalıyız. Herkesin bir siyasi düşüncesi/görüşü vardır ama siz olayları değerlendirirken tamamen bu siyasi düşünceye hapsolmuş şekilde değerlendirme yaparsanız asla gerçeği göremezsiniz! Benim siyasi düşüncemdeki parti ne derse doğru der diğeri ne derse yanlış der.peki nerde kaldı kendi özgür düşüncemiz?
    Partiler üstü düşünme denilen bir şey var hepimiz partiler üstü düşünme seviyesine gelmediğimiz sürece daha çok kısır çekişmelerin içinde debelenir dururuz.ve en önemlisi partiler üstü düşünemeyen toplumlarda o partiler daha çok halkı sömürmeye devam eder.

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Aslında buna benzer epey başlık var bu sitede.. Demek ki bir kanayan yara bu olay..
    İncinmedim, etkilenmedim diyenlerin de kalkıp bize böyle yakıştırmalar yapıldı diye kalkıp göbek atacağı bir konu değil.. Sadece kimi eleştirsek mutlaka bir savunanı oluyor.. Olay partiler üstü düşünelemiyor.. Bu sitede C.H.P ye en ağır eleştirileri getirirken avuç oğuşturanlar, şimdi Başbakanı eleştirince siyaset yaptığımı sanıyorlar.. Yanlış olan bu..

-Aptal sarışın imajı…
    -Elinin hamuruyla erkek işine karışılamayacağı imajı..
    -Eksik etek imajı..
    -Gay imajı..
    -Irkçılık imajı..
    -Mesleklerle yapılan her imaj çağrışımı..
    -Hatta hayvan imajı..
    Bunlarla ilgili yapılan her benzetmeye anında cevap verebilen örgütlenmeler var.. Fakat engelliler kendi aralarında, engellilikte ilgili terminolojide anlaşamadılar..

Bu neden bu kadar önemli.. Çünkü mücadele toplumun kafasında oluşturulacak, oluşturulması gereken imajla başarılacaktır.. İnsanlar kelimelerle düşünür.. Düşünceyi kelimeler belirler..
    Bir iki örnek verirsek;
    Topal deyince; Topal gibi azimli olan..
    Sağır deyince; Sağır gibi sezgili..
    Kör deyince; Kör gibi duyarlı..
    Bu imajları yerleştirmek şimdilik ütopya gibi değil mi? Olsun biz bunun uğraşını vermeliyiz.
    Oturanboğa bi toparlasa şu olayı iyi olacak aslında.. Bu terminoloji yaratılmadan bi şey olmaz
    Yoksa Başbakanlar yolcu, biz hancıyız arkadaşlar..

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kuyucak Mesajı Gör
    Bu terminoloji yaratılmadan bi şey olmaz
    Reel hayat kendi terminoljisini kendi yaratır be Hasanım.. O kadar kasmaya gerek yok bence!

Çünkü terminoloji "soyut", hayat "somut"tur. Yukarıda bahsettim, sorumlular sorumluluğunu yerine getirip hayatı değiştirmedikçe sen terminolojini istediğin kadar değiştir.. Bir şey ifade etmez!

Sakatlar; hayatın içerisinde, kimseye ihtiyaç duymadan, komplekse girmeden, eziklik duymadan, kendi özgüvenleriyle, tabiri caizse "adam" gibi yaşayabildiklerinde o terminoloji kendiliğinden gelişir! Gerisi hikâye..

Üye
    yasak_kent Avatarı

Gerçek Adı
    Serdal
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

MÜCADELE'SİZ'SİNİZ

Sence, bence kalmadı artık arkadaşlar ! Toplumun sosyalleşme bilinci kendi içinde yaratmak istediği otoriteyi kaybetti..
    Burda siyaset yapılıyor diyen arkadaşlarımız ; tabiki bilgiden kültürden yoksun insanlar değil (ki) sosyal bir platformda yorum yapma, fikirlerini kelimelere döküp paylaşımlarını sergileme haklarına sahipler en güzel şekilde.
    Siyaset yapma, siyasileşme gibi kavramların bir öcü olmadığını siyasetin de sadece politikacılar tarafından yapılmadığını bilmemek ayıp olmasa gerek !

Kuyucak Arkadaşımızın sağolsun anlatmaya çalıştığı sadece 'zihniyet'di ama bazı arkadaşımız artık bu işi parti(ci)liğe kadar getirdi..
    Bu konu başlığı altında hiç bir (Cİ)'ye sığınmaksızın egosuna yenik düşmeden kendi özgüveni içinde düşüncelerini sarfeden arkadaşara yürekten teşekkür ediyorum..

Üye
    serifee Avatarı

Son Giriş
    21.09-2009
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu sözleri sarfeden şahıs hakkında pek olumlu düşüncelere sahip değilim fakat..kör sağır ve topal bu kelimeleri kullanarak..gözleri olupta görmemek,kulakları olupta duymamak,ayakları olupta yürümemek anlamında kullanılmış.dilbilgisinde biz buna mecaz anlam diyoruz

hakkaten alınganlığınız tutmuş bay kuyucak))

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok gereksiz bir konu açılmış.başbakanın insan sevgisini görmeyenler gerçekten kör.bende diyorum bunu.ne var yani.başbakanın hükümete geleliden beri ne kötülüğünü gördünüz engelli kardeşlerim.ayıp.

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Kuyucak ve onun gibi düşünen diğer kıymetli arkadaşlarıma..Bugün bir derneğe gittim, ismi lazım değil şu an için ve biraz oturup lafladık dereden tepeden..Dernek belediyelerden destek görmediğinden şikayetçi.. Oysa benim şahsi kanım ve duyduklarım son dönemlerin belediyelerin engellilere en sıcak yaklaştığı dönemler olduğu yönünde..Bu sadece AKP.li belediyeler için geçerli değil, Bakırköy gibi CHP.li belediyeler de aynı sıcaklığı gösterdi veya göstermek zorunda kaldı..Tabii belediyeler sakatlarla ilgili her şeyi hallettiler, hiçbir problem kalmadı demek istemiyorum zira eminim ki bu yazdığımdan o anlamı çıkartıp da eleştiri bombardımanı başlayacaktır, lakin geçmişle mukayese ettiğimizde olumlu yönde bazı gelişmeler görülmekte, bunu dile getirmek istedim sadece..Bugün gittiğim dernek ise belediyenin elle tutulur hiçbir faydasını görmediklerini söyleyince “kesinlikle göremezsiniz zira burası sakatlarla ilgili bir dernek değil, siyasi bir dernek adeta” dedim ve hanım güldü dediklerimi onaylarcasına.. Bakın aramızda değişik görüşte insanların olması son derece doğal sağcısı da olacak solcusu da, komünisti de, faşisti de, İsrail’i destekleyeni de, kınayanı da, şeriat isteyeni de..Velhasıl bunlar beraber yaşamamızın bir güzelliği..Olması da gerekir ki meselelere at gözlüğünden bakmayalım..Yine mutlaka hepimizin gönlünde sempatizanı olduğumuz,icraatlarını takdirle karşıladığımız vazgeçilmez demokrasi kurumlarından bir tanesi olan bir parti var..Lakin buraya yani sitemizde veya sakatlarla ilgili diğer emsal sitelerde yorumlar sadece ve sadece partiye bakılarak yapılıyor ise, bir başka ifade ile mantıklı ve tarafsız yorumlar yerine particilik kokan yorumlar ağırlık kazanırsa yazık, çok yazık..İşte o zaman bugünkü derneğin durumuna düşeriz..Dernek sadece sakatlarla ilgilenmek, onların sorunlarını çözmek adına faaliyette bulunmak yerine önceliği siyasete verirse ağlaşmak kaderinin vazgeçilmez bir parçası olur tabii ki..Peki siyaset yapmayacak mı sakatlar, ot gibi mi yaşayacaklar, ipimiz hep bir başkasının elinde mi olacak?..Tabii ki hayır, sakatların EN AZINDAN SIRF HAKLARINI ELDE ETMEK ÇİN DE OLSA, YANİ GEÇİCİ DE OLSA siyasallaşmasını şiddetle savunmaktayım..Bunun nasıl olabileceği de rahatlıkla tartışılabilir..Ancak bu siyasal organizasyondaki amaç dediğim gibi tamamen haklarımızı elde etmek olacaktır..Lakin burası yani bu site böyle bir siyasi organizasyon için kurulmuş bir yer değildir..O zaman başta Kuyucak arkadaşımız olmak üzere bir çok değerli arkadaşımın da dediği gibi bizler burada particilik yapmak yerine partiler üstü ve objektif bir gözle meselelere bakmamız gerek..Ben mesela bu forum konusuna düşüncelerimi yazarken tamamen öyle davrandığımı sanıyorum..Yani “başbakan söyledi diye her şeyi doğrudur” diyerek körü körüne başbakanı savunan bir yapı ile hareket etmiyorum, keza muhalefetin de her dediği yalandır yanlıştır demiyorum..Haa böyle yapan var ise, ki var olduğu son derece net bir şekilde gözüküyor, tabii ki son derece hatalıdır..Şunu da ayrıca belirteyim, dünya görüşümüz zıt olan bir arkadaşımla evet memleket meselelerinde ve onların çözümlerinde belki anlaşamam ama sakatların sorunları söz konusu olduğunda ne benim dünya görüşümün önemi kalır ne de karşımdakinin, tek bir görüş yani tek bir amaç vardır o da “kendi derdimiz, kendi sıkıntılarımız, kendi ızdraplarımız ve onların çözümü”..Bunları yazıyorum zira Kuyucak arkadaşımın gözünde meselelere siyasi bakıyoruz şeklinde yanlış bir intiba uyandırmış isek kıymetli arkadaşımın o intibasının hatalı olduğunu bilmesini isterim..Bu sözleri başbakan değil de muhalefetten birisi mesela Baykal veya Bahçeli söylemiş olsaydı ve burada aynı şekilde onları kritik etmek amacıyla bir forum açılmış olsaydı yine dediklerimde ısrar eder ve gereksiz bir hassasiyetten bahsederdim.
    Saygılarımla,

Üye
    TaKaDaS Avatarı

Son Giriş
    03.02-2016
    Saat
    16:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu uzun uzun açıklama bu konuya artık çözüm olur inşaallah...
    Buradaki durum daha nasıl dile getirilirki ?
    konu yön değiştirdikçe kısır bir döngü haline gelip artık amacından çıktı.
    Zaten herşey ortada, tarafsız olursak ve bakmasını bilirsek gerçekler daha iyi görünür...

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: seker kiz Mesajı Gör
    Türkçede mecazi anlam diye bişey olduğunu hatırlatarak böyle gereksiz şeylerle uğraşmanın ''yaranmı vardı gocunuyorsun'' dedirtmekten başka bir işe yaramayacağını da söyklemek istiyorum.
    Daha önemli işlerimiz var kafaya takacak bencede.
    Çok güzel yanıtlamışsın gerçekten.

Birde bu bi şey değil zamanında tansu çiller, sizi Allah a emanet ediyorum diyeceğine Allah ı size emanet ediyorum demişti

Siyaset işte neler söylendi neler söylenecek daha...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Ben bu söylemin kötü niyetle söylendiğini düşünmüyorum.

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

iyi niyetle söylense ne olur,
    geçelim bunları, engellilerle ilgili ürünlerden kdv yi kaldırdık dediler. ama hala engelli için alınan otomobillerde kdv var.
    engelliyi yurt dışından araba getiriyoruz diyen hurdacılara mecbur ediyorlar.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Arkadaşım tepkini neden bana gösteriyorsun ki;
    Bir tepki göstereceksen sözlerin sahibine tepki göstersen daha yerinde olur.
    Ben sadece fikrimi söyledim. katılırsın veya katılmazsın o da ayrı konudur.

Üye
    WaLe Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Türk Dil Kurumu

adszng6 - Başbakan Erdoğan: "İşte siz bu yüzden kör, topal ve sağırsınız" [Tartışma]

Görüldüğü üzere " kör topal" Türk dilinde yerleşik olan ve aşağılama ile ilgisi olmayan bir belirteçtir. Bunun üzerinden siyaset yapmak yahut yapmaya çalışmak hatta uzun uzun destanlar karalamak komik ve gereksizdir.

Üye
    ferhat0038 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    10:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya şimdi başbakanımız bunu derken engelli arkadaşlarımız alınsın diyemi dedi o zaman en ufacık şeylerde dahi bu tür kelimeler kullanıyoruz en basiti bi şey söylerken sağırmısın duymuyonmu deriz arkadaşlarımızı küçümsemek içinmi yada kör müsün görmüyormusun deriz bu başkalarını küçümsemek değildir bu tartışmayla öküzün altında buza aramaya benzer ve anlamsız bi tartışma şahsim adına konuşuyorum...

Üye
    ERK103 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    ORDU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: halil Mesajı Gör
    sevgili abicim, trt şeş (6) ten başlayıp kör, topal, sağırlar kelimelerine gecelim.
    neyin propagandasını yaptın pek anlamadım konuyla bunun ne alakası var bu ülkede hepimiz türkiye cumhuriyeti vatandaşıyız ne olursak olalım sorun etnik milliyetçilikse bu türklere has birşey deyil bu ülkenin sorunları var ama bu şeş peş deyil başbakanın aklındakini bilemem herhalde işigücü bırakıp bize hakaret edecek deyil hakareti ancak hakkımızı vermeyerek bize yapabilir onuda yapıp yapmadığını herkes kendine göre yorumlasın

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon