Sayfa 7 / 9 İlkİlk ... 3456789 SonSon
Toplam 124 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakan oktaşlı Avatarı

Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    02:56
    Yaşadığı Yer
    Lüleburgaz
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bizlerdeki bu sorunlarımıza sahip çıkamamazlik olduğu müddetçe çözümsüzlük içinde daha çok dolaşırız gibime geliyor...Sağlıcakla...

Sema bu güzel ve aydınlatıcı paylaşımın için çok teşekkürler...bunların devamını bekliyoruz...dostçakal...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    00:15
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    6
    Blog Mesajları
    80

Dernekler haklarımız ne kadar savunuyor.
    Dernek konusunda benim görüşüm iki şekildedir. Birincisi derneklerde bazı kişiler adeta kendi tekeline almış ve adeta kendi saltanatını sürdürmeye çalışan bir zihniyet var. İstisnaların kaideyi bozmayacağı bir gerçektir. Ben bir çok dernek çalışmalarında bulunan bir kişi olarak benim her şeyden evvel gözlemlerim bu yöndedir. Diğer bir konuya gelince de bir noktada her hangi bir Belediye Başkanının veya Milletvekilinin yanına gittiğinde bireysel olarak gitmektense dernek yöneticisi olarak gitmek her zaman daha avantajlıdır. Tabi bunu kendi lehine kullanabilen dernekteki üyelerinin hakkını savunabilen bir dernek yönetimi varsa.
    Burada dernekler hakkımızı ne kadar savunuyor değil de nasıl bir dernekçilik yapılabilir konusu tartışılsa bence daha verimli bir tartışma olurdu. Diye düşünüyorum.

Üye
    hakan oktaşlı Avatarı

Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    02:56
    Yaşadığı Yer
    Lüleburgaz
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sema derneklerle ilgili makalen çok aydınlatıcı ve yapıcı geldi bana bu yazıyı üyelerimizi bilinçlendirmek amacıyla kullanabilirmiyim..LÜLEBURGAZ ENGELLİLER DERNEĞİ adına Hakan OKTAŞLI...

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Makale sahibi bildiğim kadarıyla Altınokta Körler Derneğinde yönetici , izin almak şart değil ama kendisine mail atarsanız memnun olur sanırım. Dernek adresi vardır mutlaka , ordan ulaşabilirsiniz.

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar yazılarınızı okur ıken o kadar cok uzuluyorum kı. Bu sıtede bu yazılara cevap vermekten cok yoruldum. Ama sizler dernekler bır ıse yaramıyor demekten yorulmadınız. Ben artık kendımden de şuphe etmeye basladım. Hayatımı engellı kardeslerımıze adadım. Bende engellıyım ama daha hıcbır yolsuzluga hırsızlıga adım karısmadı bızım dernegımızdede boyle bırsey ne duydum ne gordum. Hatta bır suru engellı dernegınde uyeyım. Evet karalıyan arkadaslara bakıyorum şoyle yazıyorlar. “Falanca dernek varya 5 ay oldu basvurdum bana tekerleklı sandelıye vermedı.” Sızler bızım derneklerımızın para bastıgını mı sanıyorsunuz. Bazen bınalarımızın kırasını bıle coluk cocugumuzun rıskından kesıp kendımız verıyoruz. Cokmu kolay yardım toplamak cokmu kolay faalıyet yapmak. Sızler soylemı sanıyorsunuz falanca dernek yonetım kurulu uyesı veya baskanı beledıye baskanını aradımı hemen ooo buyurun gelın dıyorlar. 1 sene bızı sallıyan baskanlar oluyor. Dernekten aradıkmı tellerımıze cıkmıyorlar. Tıcaret odaları sanayı odaları buralardan para koparmak veya bırseyler ıstemek kolaymı sanıyorsunuz. Mesela down sendrumlulara hızmet veren okulumuz var Devlet yardım etmıyor sadece bagıslarla ayaktayız. 50-60 dovn sendrumlu arkadaslarımızı meslek sahıbı yapıyoruz. Bu ınsanlar bazen ayaklarından baglı gelıyor okulumuzda bır meslek sahıbı ınsan olarak okutup cıkartıyoruz. Kolaymı bunlar bır ogrencının aylık masrafını karsılamak. Evet yazın arkadaslar ama yazmadan once lutfen bana ozelden telınızı verınız okulumuza goturelım sızlerı. Bızler kurban ramazan bayramları anne babamızla degıl okullarımızda ogrencılerımızle gecırıyoruz. Buyurun ısteklı herkezı ozellıkle camur atan arkadaslarımızı beklıyoruz. Lütfen taş koymayın baş koyun…

Üye
    ismail13 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf İsmail Dalkılıç
    Son Giriş
    20.02-2012
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır . Sadece rantmeselesi var işin içinde

Üye
    ceyrantirikçi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben kendi bulunduğum ilçedeki özürlü derneğini hiç beğenmiyorum.
    hiç bir işe yaramıyorlar.belediyeya ait parkı işletiyorlar gelirlerinide ne yaptıkları meçhul
    zaten denek başkanı belediyede çalışıyor.herhengi bir mali sıksıntıı yok.kim öle kim kala.geçenlerde bir olaya tanık oldum.bizim dernek başkanıda o binada olmasına rağmen çok şaşırdım.kadının 2 tane özürlü çocuğu var. bakıcı maaşına başvurmuş ama ret edilmiş.oda biçare belediye başkanının yanına gelmiş bende tesadüfen oradaydım kadını içeriye almıyorlar kadın hüngür hüngür ağlıyor.bizim dernek başkanıda kendi ofiisinde keyf çatıyor.oraya gidip birgüzel fırçaladım.yüzüne tükürdüm.ve oradan ayrıldım

----------

dernek işi hikaye okadar mağdur insan var ama dernek hiçbirşey yapmıyor.
    derneklerde olanlar bana darılmasın.ama gerçek bu.

----------

adamlar dernek çatısı altında çay bahçesi düğün salonu işletiyorlar ama yardım
    desen nafile ben onlarınooyunlarına çomak sokmazmıyım.durun heeeelllllllleeeee

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi arkadaşlar lütfen olayları kişiselleştirmeyelim. Bırbırımıze hakaret olmasın. Bizim tartışmamız sadece engelli dernekleri faydalımıdır hakkımızı savunuyorlarmıdır. Ne yazıkkı bırcok arkadas bırcok seyden habersız oldukları ıcın bazı seylerı arama ve araştırma zahmetınde olmadıkları ıcın bu hakların nasıl kazanıldıgının farkında degıl. Şuan kazanmıs oldugunuz butun haklar engellıler ıcın yeterlı olmasa da engellı derneklerının burada calısan ınsanların baskısı ıle oluyor. En son otobus seyahat fırmalarının % 60 a cıkarttıgı engellı oranı tekrar % 40 a ındı bu nasıl oldu bızım derneklerımız cok yogun baskı yaptı ankaraya. Suistimal olmuyormu oluyor hemde bayagı oluyor. Ama bu suıstımal oluyor dıyede eve cekılmek hıc dogru bır davranıs degıl. 70 mılyonluk ulkede 1 kişiyi bıle kurtarabılsek o bıle o bıle buyuk bır nımettır.

Üye
    ceyrantirikçi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

vallaha arkadaşlar önünden bile geçmeyin
    adamlar bu işide rant kapısı yaptılar.hemide bizimgi özürlülerin sırtından
    bunlar garip ve ilginç şeyler arkadaşlar

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

derneklerin en büyük amacı okeye dördüncü bulmak

Üye
    ismail13 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf İsmail Dalkılıç
    Son Giriş
    20.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim . bakın sen eğer dernek baskanını özürlü birini secer koyarsan bu işin adı zaten özürlü olur .
    çözüm ne eli kolu sağlam yüzü gözü açık bir baskan olmalı ..al sana lokman ayva dünyadan haberi yok . bir girişimi varmı kendiside bir girişimini gerçekten de göremiyor gördüremiyor... yazık . derneklerde sakat insanlar başkan baskan yardımcısı olmamalı ..en azından birileri sağlam olmalı haksızmıyım .

Üye
    ismail13 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf İsmail Dalkılıç
    Son Giriş
    20.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim diyeceğim bunlar kim teesüf ederse etsin . özürlü yararına olacak ne yapıldı . şu türk ,türkiye cumhuriyetinde

Üye
    eren_27 Avatarı

Gerçek Adı
    Nihat AKARDENİZ
    Son Giriş
    26.06-2012
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Mersin/Silifke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben engelli velisiyim elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum inanmayacaksınız en büyük engeli dernek başkanından görüyorm adam 15 yıldır dernek başkanı kendine göre bir çere yapmış indiremiyoruz koltuktan ve açıkca ve gönül rahatlığı ile söyleye bilirim ki kendi çıkarından başka hiç bir işlede uğraşmıyor . . .

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ayrı ayrı 2 derneğe gittim ilk fiyaskoydu zaten nefret ettim . yaptıklarını anlattılar neymiş alemiyum kabartma ile resim yapıyolarmış üyeleri yapmış çok başarılıylarmış.ya biran aklımdan şüpem oldu benden istenen şeyi görünce. bi kaç yıl sonrada başka bi derneğe gittim o biracık daha gelişmişi diyelim geçmişte yaptıklarını anlattılar kahve ortamı ile türkiyeyi tartıştık. yani yanlız geceğe dair sözden öte gitmeyen şikayet üzerine şikayet dillendrilen mekanlardan farkı yoktu. tabi belki istisnalar vardır ama yaptığım yorumum gördüklerimle ilgili

Üye
    belarus prensi Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    07.08-2015
    Saat
    14:10
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ya bunca bölünmüşlükler varken misal sadece istanbulda bin tane dernek açıldı aynı görevde ayrı isim de ama vazife olarak aynı . kimsi engelli kimisi özürlü kimisi sakat ismini alrak ama bugün şu başlıkta çok kızdım MERTROBÜS DEĞİL METROÇÜŞ arkadaş bizim haklarımaza sahip olan dernek başkanlarımız elini vicdanına koysun ve söylesin metrobüs en az iki seneyi aşkındır yapılacaktı kim çıkıpda yaq kadir topbaş başkanım engellileri de düşünün dediler mi? maksat laf olsun neymiş bizi düşünmediler ne işe yarıyor peki dernekler dernekçilik oynmaya aşina bir kaç gıda yardımı yapmaya mı?

aslında biz bile aramızda ayrımcılık yapıyoruz bir gün iett kuyruğumda kart almak için tam 20 dakika sıra bekledim sıradakilerin hepsi benim gibi engelli idi. sözüm ona herifin biri elinde bir yazı ile gelip beni filanca gönderdi deyip aldı herkesin önüne girerek kartı gitti ne bu şimdi? yine rapor çıkarıyoruz son olarak dahiliyeye gireceğiz millet sırasını bekliyor herkes engelli adam kimseyi tınlamayıp en az 15 kişiyi hiçe sayıp içeri daldı buyurun. engel bizim türkiye vatandaşı olarak kafamızda yoksa fiziki engelde sorun yok

Sayfa 7 / 9 İlkİlk ... 3456789 SonSon