Sayfa 5 / 9 İlkİlk 123456789 SonSon
Toplam 124 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    atilla.ozdemir Avatarı

Gerçek Adı
    ATİLLA
    Son Giriş
    31.08-2013
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    nayır. onlar ancak aç karınlarını doyurmakla meşguller. dernek başkanlarının çoğu % 95 i böyledir. başkada bişey demicem.

buraları geçiş noktası olarak kullanmaktalar.
    merdiven basamakları olarakta diyebiliriz.

Üye
    mdz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    26.08-2016
    Saat
    17:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kuyucak teşekkürler.
    12 Eylül tüm halk kesimlerini DKÖ'lerini vb cenderesinden geçirdi.
    Tüm bu politikaları meyvesi verdi veriyor.
    söylemek istediğim engelli dernekler federasyon ve konfederasyon tepeden oluşturuldu Şirin gözükmek kendi yüzlerini gizleyebilmek için kullandıkları maskeye malze yapıldı.
    Engelli derneklerin Demokrasi mücadelesinin neresinde olup olmadığına bağlı olarak değişiyor.
    Dernekleri dernek yapan tabela derneklerinden uzaklaştıran onun anlayışı ürettiği politikalarla düzenin neresinde olup olmadığına bağlıdır.
    Ne beklediğine ve bu beklentisi karşısında Üyelerinden ne istiyor. Üyelerinden sorgulamayan üretmeyen herdediğine Evet denilmesini bunun karşılığında koltukta oturmayı hedef kılmışsa ki bir çoğu böyle sadece birparmak bal sürerek kimi zaman tekerlekli sandelye kimi zaman bir tatil vb sunarak düzenini devam ettirecektir.
    Oysa tek tek ağaçlar gibi durulaçağına ağaçları birleştirerek ORMAN oluşturulabilir.O zaman yağmur bile yağdırılır.O zaman şimşekler çakar.
    Gözler kamaşır.

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ewt bence de bir koltuk savaşı dernektekilerin amacı...
    Bu arada tabiki hepsini aynı kefeye koymamak gerekir.
    Ama genelde bizlerin ( özürlü ve engellilerin ) adı altında gelir sağlanıp o gelirin nerede...
    Hanği ( engelli ve özürlü ) için kullanıldıgının belirlenmesi gerekir, bir derneğin giderleri belediye ve devlet tarafından karşılanıyorsa toplanan adımız altında toplanan yardım ve gelir, nerede...

( bu arada ben acemiyim bunuda belirtim 8 aydır drnegin üyesiyim izlenimim bu )

Görüşümü yazmak istedim.

Üye
    huseyin kilinc Avatarı

Son Giriş
    13.06-2008
    Saat
    11:24
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

03.09.2007 tarihinde çalıştığım belediyede gece bekçiliğine verildim. engelim merkezli can güvenliği ve kanuni sebeplerle bu görevi yapmayı reddettim. iş akdimi feshettiler. hukuki mücadele başlattım. adım adım gidiyorum.

yaklaşık mücadeleyi başlatalı 8 ay oldu. Samsun'da kurulu bulunan yaklaşık 14 engellilerle ilgili stk'lardan bir teki bile destek olmadı. demeç vermedi. söz söylemedi. yanımda olmaya bile korktular.

korkmakta haklıydılar. çünkü beslenme kaynağı belediyeydi. belediyeden gelecek sadaka karşılığında onurlarının çiğnenmesine göz yumdular. nitekim bu sebeple Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi üyeliğinden istifa ettim.

Samsun kamuoyunda benim mücadelem takdirle karşılandı. Bir engelli olarak yıllardır toplumda yer bulma mücadelemi birey olarak ben kazandım. herkes bana saygı duyuyor. ama diğer engellilere halen "ZAVALLI" gözüyle bakıyorlar.

şayet engellilerle ilgili stk'lar benim mücadeleme destek vermiş olsalardı aynı saygınlığı kendileri üzerinden tüm engelliler kazanacaktı.

Samsun Yerel Gündem 21 Engelliler Konseyinin Nisan ayı toplantısında şu görüşü önerdim. "Arkadaşlar! Gelin ortak olarak şöyle bir açıklama yapalım. Engellilere hizmet veren Sivil Toplum Kuruluşları olarak bu sene 10-16 Mayıs Sakatlar Haftasında engellilerin içinde yaşadığı olumsuzlukları protesto amacıyla hiç bir etkinlik düzenlemeyeceğiz. Hiç bir siyasi ve bürokratı ziyaret etmeyecek ve ziyaretini kabul etmeyeceğiz. Buna varmısınız? Cevap maalesef hayır oldu.. Hem de oybirliği ile.

Şimdi Samsun'da dev bir sirk çadırı kurulacak. 10-16 Mayıs tarihleri arasında. Siyasiler ve bürokratlar tribünlere oturacaklar. ve derneklerin etkinlik adı altında sergileyecekleri cambazlıklarla gönül eğlendirecekler. Ne kadar onur kırıcı bir durum değil mi?

Derneklerle ilgili daha ne söylenebilir ki? İnanın yazmak istediğim daha çok şey var. Ama yazamıyorum. Çünkü bundan sonrası daha sert olacak. Bu sebeple bu kadar diyebiliyorum...

Hüseyin Kılınç
    Ekspres Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler aynen katılıyor, ama.

Benim SESİ'mi, tek başıma, kimse duymaz nice engelliler.
    Duyuramazken diye, susmam benim için daha iyi diyorum ...
    Arkadaşlar kısacık süre içinde tanık olduğum ve çok zoruma giden.
    Hepimiz adına üzüldüğüm bazı olaylara tanık oldum..!!!
    Adımız kullanılıyor.....!!!
    Ama bize faydası yokkkkkk!!!

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Başka ne bekleniliyorki şu derneklerden anlamıyorum insan neden derneğe ihtiyaç duysunki hakkını kendi savunsun kendisi bilsin bir dernek işini doğru dürüst yapıyorsa ne yazıkki 99 tanesi yapmıyor çok kötü bir durum.

Üye
    daylight Avatarı

Gerçek Adı
    Aysel
    Son Giriş
    28.07-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kimse derneklerden hayrına, hiç birşey beklemiyor tabiki..
    Ama bizlerin adı altında kendilerine çıkar sağlamalarına ne demeli.
    Bir ikisi aynı durumda olmayabilir, .
    kimseninde hakkını yememek lazım tabii

Üye
    alis Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

OKADAR ÇOK DERNEK VARKİ,BİR OKADARDA ÜYELERİ FAKAT BUNA DENK FAALİYETLERDE YOK.DEMEKKİ BİRŞEY YAPMAK GİBİ NİYETLERİ YOK. :x

Üye
    reiis Avatarı

Gerçek Adı
    huseyin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:29
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

derneklerin sadece adı var ya yaptırım güçleri yok yada kendi işlerini çekip çevirmek için kullandıkları bir koltuk

che
    Misafir Üye
    che Avatarı

Ben engelli derneklerine karşı değilim aksine bir hak mücadelesi yapacaksak, bu toplumda bir yer edineceksek, toplumumuza kendimizi kabul ettireceksek, bunu yapabileceğimiz tek yer engelli dernekleridir yani bunları sivil toplum hareketi içerisinde başarabiliriz . benim eleştirim veya ters düşdüğüm nokta, derneklerimizin bir kaç kuruş için belediyeye cicili bicili görünme istegidir. bir kaç kuruş için valiliğe, kaymakamlığa veya bir kaç zengin züppesine gıkını çıkarmamasıdır. bunlarıda ekonomik nedenlerle yaptığını biliyorum. bu zihniyetle ne kadar dernekçilik yapılabilir? bizim haklarımız ne kadar korunabilir? haklarımız ne kadar geliştirilebilir? hiç!..
    çünkü daha bölgemizdeki engelliler lehine kötü bir uygulamayı dahi dile getirmiyorlar ki, hatta getirmekten korkuyorlar; aceba güzüde memleket kurumlarımızı küstürürmüyüz sözlerimizle diye düşünmekten dernekçi olmaktan çıkmış adeta korkak iş birlikçilere dönüşmüşler. örnegin engelliler haftasında bile, dernek başkan ve yöneticilerinin bir tek olumsuz konuyu veya bir tek eleştiriyi, bu kurumlara doğrudan, gözlerinin içene baka baka yapabildiklerini ne gördüm nede duydum. bütün bürokratların ve seçilmişlerin adları atlanmadan teşekkür gününe ve törenine dönüştürüveriyorlar bu gibi günleri. neden? bunun altın yatan zihniyet nedir?
    bence ekonomiktir, üyesine sırtını dönmekten kaynaklanan bir sorundur. derneklerin parasal kaynakları biz engelliler olursak ancak derneklerimizin bize teşekkür edeceklerini düşünüyorum. ancak ekonomik özgürlük sağlanırsa derneklerimiz bizim derneklerimiz olabilir diye düşünüyorum.
    saygılar

Üye
    necati bacak Avatarı

Son Giriş
    15.10-2017
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dernekler hakkımızı savunuyormu derken dernekler belirli isimler altında kurulduğu tabiiki bizlerinde ismi altında dernekler kurulmuş bu dernekler toplumsal kitlelere bazen veya kısmen hizmet götürmezse gelir kaynağı halka vede belediye destekli olduğu için aksamalar olacağı heralde düşün ülmüş olacakki kimisi az kimi az kimi çok kimileri hiç fayda görmez benim kanaatim yeterli değil

Üye
    narziss Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    02:27
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaklaşık altı senedir bir derneğe üyeyim ve son senelerde dernekten şahsi hiç bir beklentim yok.Aksine derneği daha aktif hale getirecek fikirler bulmaya çalışıyorum.Ama kafam ne kadar az çalışıyor olmalı ki,ortaya tutarlı bir şey koyamıyorum.
    Düşünürken bulduklarım ise maddi sorunlar nedeniyle pek olası gelmiyor.
    Bir çok kimse burada dernekler kapansın demiş,bunu diyenler ne yaptıklarını bilmiyorlar derneğe sık sık gidip,ortamı gözlememişler.Yada dernek olmasa bir çok engelli arkadaşın eve kapanıp kalacağını düşünmemişler...
    Üyesi olduğum dernek,her yıl çeşitli kurslar düzenliyor.Ben dahil bir çok arkadaşımız bunlara katıldı.
    En azından bu kursların bize neler verdiğini size kısaca anlatayım:her şeyden önce beraber birşeyler yapabileceğimiz öğrendik,el becerilerimizi geliştirdik,okuma yazma bilmeyen arkadaşlarımız okuma öğrendi,bu nedenle çoğumuzun özgüveni arttı.
    Bütün bunlardan başka dernekte çok güzel sohbetlerimiz ve eğlencelerimiz oluyor.Ve şimdiye kadar derneğimiz senelik aidattan(cüzzi miktarda) başka üyerinden bir şey talep etmedi...
    Bütün bu anlattıklarımla derneklerin mükemmel olduğunu belirtmek değil amacım,daha aktif olabileceklerini düşünüyorum,çoğumuz bunu düşünüyor zaten ve ardından hemen şu soru geliyor akla nasıl?İşte işin asıl can alıcı noktası da bu nasılda yatıyor.Biz üyeler nasılları cevaplamakta yetersiz kalıyoruz.

Üye
    reis07 Avatarı

Son Giriş
    31.07-2009
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    TRİZİMİN BAŞKENTİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KOLTUK SEVDASI NA KAPILMIŞ BAŞKAN ÇOK

Üye
    efendi07 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2009
    Saat
    15:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle bu bölüme yazı yazmış ya da yazacak olan arkadaşların derneklerle ilgiili iyi ve kötü görüşlerini bildirirken somut örnekler vermesinin daha akılcı ve faydalı olacağı kanısındayım. Çünkü genellemeler yaparak ve kalıplaşmış cümleleri ifade ederek bir yere varabileceğimizi düşünmüyor. (Eğer bir yere varmak istiyorsak.)

Ben Altı Nokta Körler Derneği'ne üyeyim. Dernekle tanışma hikayemi kısaca anlatayım. Üniversiteyi kazanıp Ankara'ya gittiğimde boş vakitlerimde bir sivil toplum örgütüne yardım etmek için Altı Nokta'ya gittim. (Bu arada ben bir az görenim ve bunun engellik olarak değerlendirildiğini bilmiyordum.) Derneğe nasıl yardımım dokunabilir diye sorduğumda gönüllü kitap okuyucusu olabileceğimi, görme engelli arkadaşlara derslerinde yardımcı olabileceğimi ve de derneğin yararına satılan ürünlerin satışını yapabileceğimi söylediler. Ben de ürün satışı yapabileceğimi söyledim ve 2,5 senedir bu konuda derneğe katkım bulunmaktadır. Daha sonra (geçen sene) engelli olduğumu öğrennce derneğe kayıt oldum. Yani yaklaşık 1 yıldır üyeyim ve dernek benim cep numaramı derneğin toplu kısa mesaj (SMS) listesine ekledi. Dernekle ilgili gündemi ve etkinlikleri bu şekilde takip edebiliyorum. Ayrıca derneğe üye olurken doldurduğum formda ilgi alanlarımı işaretlemiştim. Bununla ilgili de bir kurs ya da bir çalışma olduğunda beni arayıp bu çalışmaya katılmak isteyip istemediğimi soruyor ve beni çalışmayla ilgili bilgilendiriyorlar.

Belki dernek hikayemi sıkıcı bulmuşsunuzdur. Ama isteyince ve destekleyince sivil toplum örgütlerinin güzel şeyler yapabileceğini somut bir örnekle dile getirmem gerekiyordu.
    Derneğin böyle etkin olduğunu gördükten sonra, elimden geldiğince derneğe daha fazla yardımcı olmaya heveslendim ve başladım.

Ayrıca ister engelli, ister özel bir meslek grubu, isterse ayn yöreden gelmiş insanlar olalım aynı özellik ve sıfata sahipsek ve hakkımızı daha rahat arayabilmek isityorsak bir dernek/vakıf/sendika... altında toplanmak zorundayız.

Hepimize iyi günler diliyorum.

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teknolojik gelişmelere paralel olarak dernekler varoluş amaçlarını iyice yitirdiler...

bir derneğin amacı sakat insanların toplumdaki haklarını aramak ve yaşam standartlarını yükseltmekse bizim sitemizin amacı da bu değil mi?

gereğinde burada herhangi bir eylem için birlikte organize olup hareket etmiyor muyuz?

kaldı ki ben derneklerin ya da (bir dizi derneğin oluşturduğu) konfederasyonların bu işleri gereği gibi yaptığına hep kuşku ile bakmışımdır..

amaç örgütlenip sesimizi duyurmaksa, 14000 üyemizle devasa bir örgütlenmeye sahibiz diye düşünüyorum..

buradan Lokman Ayva'ya binlerce mail gittiğini biliyorum..

herhangi bir dernek yetkilisi kaç kez görüşmüştür Lokman Ayva ile bunu da merak ediyorum..

benim gözümde dernekler işlevselliklerini yitirmiştir arkadaşlar..

internet gibi bir iletişim aracı dururken (şahsen ben) gidip bir derneğe üye olmayı aklıma bile getirmiyorum..

Sayfa 5 / 9 İlkİlk 123456789 SonSon