Sayfa 3 / 9 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 124 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Deniz Avatarı

Son Giriş
    11.12-2007
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    DERNEKLERDEN BU GÜNE KADAR HİÇ BİR KONUDA DESTEK OLMADI ARTI BİR ÇOK İŞİMEDE KÖSTEK OLDU 12 YILIMI VERDİM BEN SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNE.ÇOK YAZIK :?

Üye
    botanical Avatarı

Son Giriş
    09.08-2015
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdiye kadar bulunduğum farklı illerde bikaç engelli derneğine üye olmuşluğum vardır. Hatta bikaçkez çeşitli toplantılarına da katılmışımdır. merak işte ne yapılır ne edilir bu yerlerde diye. Sınırlı imkanlarıyla bişiyler yapmaya çalışan bikaç insan ve onların etfafında toplanan nerdeyse tümüne yakını bi iş bulma çabasında çare bekleyen üyeler. Ne derece başarılı olunabiliyor bilmiyorum. Tabii bu dıştan benim gördüğüm. Fazla detaylı bilgiye sahip değilim bu tür derneklerle iliğili.

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Ben şahsen üye değilim. Biz ne kadar sahip çıkarsak bu dernekler de o kadar güçlü olur. Ben hiçbirine de birşey demiyorum. Böyle derneklerin açılmış olması bile bir başarı. Açanları kutlamak lazım. Eleştirmem için önce benim katkımın bulunması lazım. Ellerinden gelen bu kadar işte!

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Benim herhangi bir engelli derneğine üyeliğim bulunmuyor.
    Mutlaka çok güzel işlere imza atan dernekleri de yakından gördüm..
    Oradaki arkadaşların canla başla çalıştıklarına da şahit oluyorum.
    Ama bunun yanında sadece adı engelliler derneği olarak, maddi çıkar beklentisi ve koltuk sevdası için kurulmuş kuruluşlar da var....

Üye
    Asmina81 Avatarı

Gerçek Adı
    Asmina
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir-Buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar bende bir kaç yerde belirttiğim üzere Talasemi (Akdeniz Anemisi) hastasıyım ve TR de yaklaşık her ilde derneğimiz vardır bazıları gerçekten güzel işlere imza atıyorlar birleşip bir fedarasyon bile kurdular bazen umutsuzluğa kapılsamda güzel işler başarıyorlar diye düşünüyorum... Son yıllarda Talasemi hastaları için gerçekten güzel işler yapıldığına inanıyorum...

Ben aslında ilk fedarasyon kurduklarında çok kızmıştım "dernekken ne olduda fedarasyon olunca napcaklar" diye baya bi çığırtkanlık yaptım ama zamanla her şey inş. güzel olacak... Sabırlıyız Bekliyoz Mezara kadar yolumuz var nasılsa :P

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiç bir derneğe üye değilim! olmamda...
    bu yaz duydum ki, bir dernek engellileri pikniğe götürecekmiş ve kişi başına 20 ytl. alıyormuş...
    nasıl bir dernekse artık?...adı üzerinde engelli bu insanlar..
    sizler dernek olarak ne yapıyorsunuz ki, birde madur insanlardan para alarak faaliyet gerçekleştiriyorsunuz..

Üye
    Apranax Avatarı

Gerçek Adı
    Apranax
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    7

Dernekler asli görevlerinin üyelerinin sorunlarına çözüm üretmek oldugunu söyleyip dururlar,ama nedense hiç bir zaman yapıcı olamamışlardır yada ben görmedim.Ülkemizde o kadar çok dernek var ki çogunun n iş yaptıgı ve amaçlarının n oldugunu kendileri de bilmiyolar.Sadece üyelerden para toplayıp başındaki adam ve yanındakiler paraları iç ediyorlar.Mesela Sendikalar vardır,işcilerden aylık birgünlük kazançlarını alıyolar işci en agır şartlarda çalısıyor onlar ise işciden topladıgı paralarla son model arabalara binip en kral mekanlarda yeyip içip gününü gün ediyolar.adamlara işci için n yaptıklarını soruldugunda başlıyolar anlatmayaaaaaaa.tüm dernek ve bunun gibi oluşumlarda durum maalesef aynı.Onların hakkınızı savunuyoruz dedigi işleri zaten devlet yada işveren vermek mecburiyetinde,yani yasal olanı savunduklarını savunup dururlar.Düşünsenize bu ülkede çiçek sevenlerin bile dernegi var (ÇİÇEKLERİN HAKLARINI SAVUNUYOLAR GALİBA )

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bizler zaten olması gerektiği şekilde, kendi şahsi kişilik haklarımızı kendimiz gözetiyoruz.. burada bir sorun yok!..

sorun engelliler adı altında üç-beş kişi biraraya gelip dernek kurup oturdukları yerden, haksız yere, kolay yoldan para kazanmaya çalışan ve hiç bir faaliyet göstermeyen dernekler!..

Üye
    EsRaNaS Avatarı

Son Giriş
    12.06-2010
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    bUrSa Ve HaTaY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Derneklerin çoğu çıkar peşinde ama eminim iyi çalışan derneklerimizde vardır. Diye düşünüyorum

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

amacına uygun faaliyet gösteren aktif dernek varsa, ki sanmıyorum,
    lütfen bana adresini yazın arkadaşlar!..
    teşekkürler...

Üye
    nopleman Avatarı

Son Giriş
    20.12-2012
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADAŞLAR BİKONU BENİ ÖYLE DÜŞÜNDÜRÜYORKİ VE CANIMI SIKIYORKİ ANLATILIR GİBİ DEĞİL.
    BU SİTENİN KAÇ ÜYESİ VAR BİLMİYORUM,TÜRKİYENİN KAÇ ADET ENGELLİSİ VAR BİLMİYORUM.

GEÇENLERDE T.S.D. BİR MESAJ ATTIM ,DÖNEN OLMADI.GÜZEL TÜRKİYE'MİZDE BU TÜR KURUM VE KURULUŞLAR NİÇİN VAR OLDUKLARINI BİLEN VARSA Bİ ANLATABİLİRLERMİ?
    SOSYAL GÜVENLİK YASA TASARISINA BAKIYORUZ ELLERİNDE Bİ MAKAS HEP BİZİM KAZANILMIŞ HAKLARIMIZDAN YONTUP BİÇİYORLAR?

ARKADAŞLAR BURDAN TÜM ÜYELERİMİZE SESLENİYORUM BİZ ENGELLİVE
    ENGELLİLERE DESTEK VEREN DİĞER ARKADAŞLAR NE ZAMAN Bİ GÜÇ OLACAĞIZ?

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Dernek ismi bahane , maksat muhabbet... üç-beş kişi bir araya geliyor ve adam gibi bir amaç ve gaye belirlemeden makam ve hava peşinde vakit geçiriyorlar.
    Mesela "Güvercin Severler Derneği" ismi bile komik değil mi, isminden alaşılan şeyle alakası yok halbu ki, maksat muhabbet ve vakit geçirmek, o kadar çok boş ve işlevi olmayan dernek var ki onların yüzünden dernek lafını duyunca "geeeç yada boşş" diyoruz.
    Biz engellilere gelince hala haklarımızı savunacak bir dernek yada kurum oluşturamadık kanımca...

Üye
    senol_buyukavcilar Avatarı

Gerçek Adı
    şenol büyükavcılar
    Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

derneklerin çoğu aynı özürlüler üstünden nasıl cebimi doldururum düşünce bu...
    boşuna dememişler bal tutan parmağını yalar

dernekten tek kazançım 5veya 6 tane özürlü arkadaş buldum.. büsürü arkadaşım olmasına rağmen derneğe girmeden önçe engelli hiç arkadaşım yoktu..

Üye
    Nuran Ayan Avatarı

Son Giriş
    27.12-2008
    Saat
    20:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ortopedik engelliler derneği yöneticisiyim ve bu söylediklerinizin hiç birinede katılmıyorum açıkçası hiçte üzerime alınmıyorum ama belki dediğiniz tarzda dernek yöneticileride vardır bir arkadaşımız piknik için para istendiğini yazmış derneğin geliri yoksa napabilirki yönetici o zaten temelleri zayıf kurmuş demekki. Peki sizlerin önerisi varmı bu konuda?
    Dernek yöneticisi olsaydınız siz neler yapardınız?

Üye
    mkaravural Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    25.08-2015
    Saat
    10:21
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hiç bir zaman yeterince savunulamayacak haklar, elde edildikce daha fazlası elde edilmek için mücadele devam edecektir. mücadeleyi yapanlar değil. sonradan gelenler kazanılmış hakları kullanabileceklerdir derim.

haklarımızı savunmanın yolu derneklerin daha iyi çalışmasından geçmektedir. dernekler haklarımız savunmakta ama fazlası için çabalamak gerekmektedir diye düşünüyorum.
    kötülerin azalması iyi örneklerin çoğalmasından geçer ozaman iyi samimi olanlar derneklerde aktiv olmalıdır...

Sayfa 3 / 9 İlkİlk 1234567 ... SonSon