Sayfa 2 / 9 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 124 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hep birileri birilerinin görevini yapmadıgını söyler o birileride eleştirileri yapanları
    eleştirir hayat böyle gelir böyle geçer tüzüklerde klişeler çok icraat icraat kazanmı
    yoruz derneklerimiz ayakta kalamıyor indirdiginiz paraları cebe deilde biraz reklam
    a yatırın medyayı kullanın engellilerde malzeme çok medyanın ilgisini çekecektir
    nede olsa mahkemelerde sürüm sürüm sürünüyoruz avukatlara haksızlıklara ugra
    dıgımızda burası türkiye derneklerden yardım yol bekledıgımızde burası türkiye den
    iyor türkiyenin suçu ne be ! beş parmagın beşide bir degilki yap yap yap türkiyeye
    suçu at orda durun bu ülke bu kadar büyük olmasaydı alamazdı içine bu kadar böcek kafalıyı neyse ben böyle düşünüyorum dernek işi yaş dernekçilerinde şimdi
    bana söylediklerini duyabiliyorum zaten benim gibi düşünenler yüzünden böyle oluyormuş bu işler ne yazıkki bende onlara haykırmak istiyorumki bal tutan parma
    gını yalamayacak arkadaş.
    Birde iş kurumlarını atlıyoruz arkadaşlar sayın oturan boga neden iş kurumlarını şikayet etmiyoruz yahu işyerlerinde 10 yıldır sakat işçi çalıştırmayan işyerleri var iş
    kurumları idare ediyor cezai yaptırımlar ı uygulamıyorlar eger cezalar zamanında ve prosedüre göre kesilse bir tane engelli kalmaz hepsi işe alınır asgari falanda olsa ücret sigorta yatar hiç olmazsa ben derimki iş kurumları arkadaşlar iş onlarda
    bitiyor kesilse 1000 küsür cezalar zamanında bakın o zaman engellimi kalıyor işsiz
    yoksa işverenler ben 10 yıldır engelli çalıştırmıyorum kimsede neden demiyor cüml
    lesini kuramaz kurmamalıda buna izin veren tek kurum iş kurumlarıdır artık nasıl 10 yıldır idare ediliyorsa edenler nasıl o maaşı alıpta işlerini yapmadıkları halde yiyebiliyorsa benim aklım almıyor bi nevi dernekçilik işyeri kanunları az maliyet çok
    para derneklerde böyle düşünüyordur bence tabiki?

Üye
    sonmez Avatarı

Son Giriş
    27.07-2008
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet dernekler suana kadar hiç bir faydası yok hakkımızı aramıyorlar oraya gelip sadece koltuga oturuyorlar ve hava atıyorlar bir yere gidince ben dernek başkanıyım diyorlar kendi işlerini hallediyorlar arkadaşlar

Üye
    uNiQuE_54 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    1

Merhabalar
    Bu dernek konusunda çoğu arkadaşımız olumsuz yönde düşünmüş düşüncelere saygılıyız elbette fakat sormak istiyorum
    Hangi biriniz bir derneğe gidipte dernek yönetiminde bulundunuz?
    Derneklerin öncelikle güçlü olması için bizlerin üye pozisyonunda olarak aktif rol oynamamız gerekir ve buna ihtiyaçları var,eğer derneklere gidip aktif olarak bulunmuyorsak haklarımızı kim savunabilir???
    Dernek başkanı tek başına kimsenin hakkını savunamaz arkasında güç olması gerekir bu güçte bizleriz bence.
    Bizler hakkımızı almak istiyorsak derneklerin arkasında güç olamız gerekir.
    Bir dernek yöneticileri 3-5 üye kişiyle hak savunamaz savunulmasınıda beklenemez!
    ben bir dernek yöneticisiyim ve kendi adıma konuşuyorum,
    Benim gördüğüm yerel düzeyde bir çok haklarımız var iken kimse ses çıkarmıyor diye herkes bildiğini okuyor
    oysa bizlerin haklarını savunacak olanlar derneklerimizdir fakat derneklerde yanlarında güç arar aktif üyeleri arar eğer aktif kimse yoksa hiçbirşey yapamaz..
    bir dernekte en az 100 aktif üye olursa ancak neresi olursa olsun haklarımızı savunur,yanlış varsa düzeltelebilir
    öncelikle bir kurum engellilerin engelliler konusunda haksızlık yapılıyor ise önce iyi olarak yaklaşarak durumu düzeltmeye çalışılır olmuyorsa düzelmiyorsa en az 100 aktif üye ile eylem yapılır ve bakın ozaman nasıl düzeliyor,bizler yanlış birşeyler istemiyoruzki sadece bizlere verilmiş olan haklarımızı savunmak için varız,verilen haklarımıza sahip çıkmak istiyoruz bunun için derneklere üye olarak aktif pozisyonda bulunmalıyızki haklarımıza sahip çıkalıyız.
    Saygılarımla.

Üye
    Bulent_7340 Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent YILDIZ
    Son Giriş
    31.12-2012
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    KIRIKKALE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili uNiQuE_54!
    Kısa bir süre öncesine kadar ben de Ankara'da faaliyet gösteren, ve bu alanda söz sahibi olduğunu canlı olarak gördüğüm bir dernekte Genel Sekreterlik gibi aktif bir görevde faaliyet gösterdim ve öyle senin tarif ettiğin gibi kolay olmadığı kanaatindeyim.

Şöyle ki; her şeyden önce bir birey gelip de "ben sizin derneğinize katkıda bulunacağım" gibi bir sorumluluğu taşımamaktadır. Ancak, her dernek, faaliyet gösterdiği alanla bire-bir ilintili olan kişileri kendi çatısı altında toplamaya, ve yaptığı faaliyetlere katkıda bulunması gerektiği konularında ikna etmek zorundadır.

Gel gör ki mevcut dernekler; bırakın bireyleri kendi çatısı altında toplamayı, çatısı altında kendiliğinden oluşan birlikteliği bile dağıtma gayretindeymiş gibi bir görüntü arzetmektedir. Ben, bireysel olarak "engellilerin topluma faydalı, üretken ve tuttuğunu koparacak kadar manevi bir güce sahip olduklarını; ancak mevcut yapının önümüzde bir engel teşkil ettiğini"savunurken; dernekler "milenyum dilenciliği" dalında ihtisas yapmış yöneticilerle bu düşüncelerimi(zi) eritmek için var gücüyle çalışmaktadır.

Ayrıca IRMAK ve diğer arkadaşlarımın da belirttikleri gibi; dernekler, koltuk sevdalıları tarafından işgal edilmiş durumdadır ve bu durum sadece bizim derneklerimizde değil, toplumsal alanda faaliyet gösteren her dernekte mevcuttur.

Biz engellilerin sorunları, bırakın dernekleri, partilerüstü bir boyut aldığı kanaatindeyim ve meselelerimizin bu denli büyümesinin başlıca müsebbiplerinden en önemlisinin de mevcut dernek yapılaşmalarının olduğuna inanıyorum.

Üye
    tolga CANER Avatarı

Son Giriş
    16.11-2006
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özürlü derneklerine üye olunmalımı ?
    İlgisiz kalınmalımı?

Üye
    ==ORHAN== Avatarı

Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    AKSARAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bencede sonderece gereksiz bişey. Çünkü şimdiye kadar yaptıkları tek şey yönetici seçmek oldu. Yaptıkları hiç bir icraat olmadı. İş ve İşçi bulma kurumuna kayıt olmak için kesinlikle sakatlar derneğine kayıt olmam gerekliymiş yoksa iş bulunsa bile bu derneğe kaydım yoksa işe giremezmişim. Ha birde bu derneğe üye olurken para ödedim. O para kime nereye neden gitti hiç bilmiyorum.

Üye
    Hasan DURMUŞ Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    01:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende böyle bir derneğin yöneticiliğini paylaştim gördüklerim çok iğrenç şeylerdi anlatmakla bitmez ben engelli üye arkadaşlarıma bir şeyler yapmaya çalışıyordum dernek başkanı kişisel iğrenç çıkarları için derneği kamu oyunda tüketiyordu vede şu anda bitmiş bir vaziyeti var. niyet kötüyse tabiki bu işler genel merkezlerdede aynı . Ama bu işleri gerçekten üyeleri için yapan derneklerde var. Dürüst insanlarla her şey paylaşılır.

HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN

Üye
    tolga CANER Avatarı

Son Giriş
    16.11-2006
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gel gör ki mevcut dernekler; bırakın bireyleri kendi çatısı altında toplamayı, çatısı altında kendiliğinden oluşan birlikteliği bile dağıtma gayretindeymiş gibi bir görüntü arzetmektedir. Ben, bireysel olarak "engellilerin topluma faydalı, üretken ve tuttuğunu koparacak kadar manevi bir güce sahip olduklarını; ancak mevcut yapının önümüzde bir engel teşkil ettiğini"savunurken; dernekler "milenyum dilenciliği" dalında ihtisas yapmış yöneticilerle bu düşüncelerimi(zi) eritmek için var gücüyle çalışmaktadır.
    senin yönetiminde bir dönem genel sekreterliği yaptığım dediğin oluşuma ve geçmişteki emeğine saygın. Anladığım kadarıyla yok, kendine saygısı olmayan bir kişininde topluma verebileceği birşeyleride zaten olamaz. bu bağlamda diyebileceğim en son sözü en önde dediğim için de sen biliyorum ki bana kin kusacaksın.ama yapmayın ya alın bu iyi gitmeyen engelli sivil toplum kuruluşlarını siz derleyin toplayın yürütün hizmet verin de millet olarak biz görelim bakalım neler yapacanız.öyle uzaktan ihtisas yok milenyum mevcut yapı falan böyle süslü kelimeleri icraatın ne onu de onu söyle dinleyelim.eleştirdiğin kadara icraatını görelim.
    anlatabildimmi kardeşim
    eller aya gider siz bir birinizi yersiniz

Üye
    tolga CANER Avatarı

Son Giriş
    16.11-2006
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

manyak üye-engel savar üye-asimavi üye-sonmez üye SÖZÜM SİZE İYİ DİNLEYİN......

[b]Engelli sivil toplummu tartışıyonuz yoksa dejarz mı oluyonuz;
    öyle işgembeden atmak yok:
    biriniz anlatıyor gezerseniz sayfaları sizde göreceksiniz, yazmış döşemiş, diyorki , yönetimde diyor bir dönem genel sekreterlik yaptığım, bilimsel milimsel çalmalarda bulunduğum sonra şunu yaptım bunu yaptım,ee- falan filan oldu ayrıldım. içlerinde neler dönüyor ben biliyorum,yaa öylemi al alala bak sen vay anasını be dök içini rahatla mı burası.eleştirmeninde bir usulü var yöneticiliğinde başkanlığında kurumunda derneğinde bir saygınlığı var.sen kimsin bir kurumu ayaklar altına alacak ithamlarda kanıtsız isnatlarda bulunuyorsun madem çok şey biliyorsun ne den savcılığa gidip bir vatandaşlık gereğini yerine getirip şikayetini göstermiyorsun. şimdi demezlermi adama sormazlarmı insana dediğin oluşuma ve geçmişteki emeğine saygınlığın yok senin, kendine saygın yoksa , topluma ne verebilirsin. biliyorum ki bu yazdıklarım sizi rahatsız edecek bana kin kusacaksınız .ama olsun doğru konuşanı dokuz köyden kovmuşlar ya alın bu iyi gitmeyen engelli sivil toplum kuruluşlarını hani öyle böyle diyoruz ya ... siz derleyin toplayın yürütün hizmet verin, birde acımazızca eleştirdiğiniz a deta belden aşağı vurduğunuz kişiler olarak onlar görsün bakalım neler yapacanızı .öyle uzaktan ihtisas yok milenyum mevcut yapı falan böyle süslü kelimeleri saf etmek kolay. icraatın ne onu de onu söyle dinleyelim.eleştirdiğin kadara icraatını görelim.
    anlatabildimmi kardeşlerim
    eller aya gider siz bir birinizi yersiniz
    ayanız susmuş cenenize vurmuş sizin
    tolga

Üye
    Hasantalay Avatarı

Son Giriş
    03.05-2011
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

derneklere üye olmalıyız ve hatta yapılan işleri takip etmeliyiz
    hayat içersinde her şeyi kendi haline bırakırsak
    bilinçsiz ve duyarsız yönetimlere yol verip çanak tutmuş oluruz
    hatta dernek yönetimiyle birlikte sosyal kollar kurup gruplar halinde çalışmalarda yapabiliriz

Üye
    tolga CANER Avatarı

Son Giriş
    16.11-2006
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayanız yürümüyo tutmuyo çenenize vurmuş sizin ( bende dahil )
    Bu nee nedemek şimdi. DERNEKLER HAKLARIMIZI SAVUNABİLİYORMU? başlığa bak sen , iyi cevabını hemen vereyim
    ALLAH aşkına önce bana söylesene sen, Devlet devletken engellinin hakkını ne kadar koruyor? ne kadar düşünüyor: üye üyeyken ne denli girişimci ? kendinden önce bir başka engelliyi düşünecek kadar, ne denli centilmen ? üye olarak sorumluluğunu ne kadar yerine getiriyor ? kendi meselesine ne kadar sahip çıkıyor ? ne kadara katılımcı ? üye aidatlarını nizami olarak kaç kez ödemiş ? tüzüğünü biliyormu ? istemekten ne zaman vaz geçmiş ?
    şimdi öbür kısma bakalım;
    üçbeş kişi bir araya geliyor dernek kurduk, iyi hayırlı olsun...eeee- üye ol , neden ? işte engellisin, sen beni temsil edeceksin öylemi ? eğitimin ne ? bilgin ne ? birikimin ne ? programın ne ? projelerin ne ? engelli sorununu çözülmesi hususunda ki eylemini anlat düşünceni anlat .ee işte ıh mıh kem küm sağol almayayım uğurlar olsun
    AL BİRİNİ VUR ÖBÜRÜNE

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yukarıda dernek ve vakıflarla ılgılı kurulus amacıyla ılgılı kanunda kısaca belırtmektedır kı ortak bır amac ıcın... Ama ne yazıkkı ben dernek ve vakıflar konusunda uzman bırıyım... Ama gecmıste bırkac dernek kurduk ve kurulmasınada yardımcı oldum.. ılk baslarda kurdugumuz derneklerın cogu iş yaptı ve bırcok ınsana faydası da oldu.. Ama ne zaman kı derneklerde rant olusmaya basladı ıste o zaman fitne ve fesat yuvaları bu derneklere sızdı... Evet arkadaslar turkıyede derneklerın hepsı demıyorum amma % 85 i bu durumda.. Birkac hayırsever halı vaktı yerınde ınsan bu dernek ve vakıfları kuruyorlar ama ondan sonra bunların basına gecenler hep kendılerını dusunuyor.. Dernek paralarıyla tatıllere cıkanlar dernek paralarıyla ev araba alanlar.. Bu konuyla ılgılı yazı yazan arkadaslar devletı sucluyor ama devletın fazla bır sucu yok ki insanların vıcdanlarınada hukum edemez kı.. Yoksa kanunlar cok ama cok yeterlı dernek ve vaklıflar zaten bırcok konuda vergı ve stopajdan muaf... Ama ne yazıkkı ıcınde ınsanın oldugu ve dul yetım engellının hakkını yemekten utanmayan bır suru koyun surusu dolusuyor..
    (lutfen sozlerım butun dernek ve vakıflar ıcın degıldır yanlıs anlasılmasın)

Herkeze selamlar

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ÖNCELİKLE,İLK BAŞLARDA BİR KAÇ DERNEĞE ÜYE OLMUŞTUM.DAHA SONRA BAKTIMKİ HİÇ BİR FAALİYETLERİ YOK!

YANİ RESMEN ENGELLİLER ADI ALTINDA DERNEK KURUP,BİZLERİ SÖMÜREREK DEVLETTEN MADDİ ÇIKAR SAĞLIYORLAR...
    BUNDAN SONRA HİÇBİR DERNEĞE ÜYE OLMAM.

MESELA 2002'DE BAHÇELİEVLERDE ''OPED'' ADINDA BİR DERNEĞE ÜYE OLMUŞTUM.DAHA SONRA DUYDUMKİ, DERNEK ADI ALTINDA DEVLETTEN PARA ALIYORLAR.BİZLEREDE BİŞEY SUNMUYORLAR !!!
    BENCE DERNEKLER KALDIRILSIN,İŞE YARAMIYOR...

Üye
    hakanarslan Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    Denizli/merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DENIZ SU emınım bır dernek tarafından aldatıldıgın ıcın boyle dusunuyorsun ama bır agacta cürük elma var dıye butun meyvelere çürük demek sence dogrumu ?... ozellıkle sana sıpastık ve otıstık cocuklar ıle ılgılı bır cok dernege gıdıp zıyaret etmenı tavsıye ederım.. Teyzem denızlının en sayılı iş kadınlarındandır hayatını sipastik ve otistik cocuklara adadıgını onlar ıcın gururunu feda edıp kapı kapı dolastıgını bıle gordum... ve denızlıde cok buyuk ısler basardıgını bılıyorum bu temennın ıcın uzuldum.... turkıyede ozellıkle deniz feneri dernegını ziyaret etmenı tavsıye ederım sana

Üye
    ddm_76 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2011
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    dernekler haklarımızı savunmuyo savunsalar sartlarımız boyle olmazdı..
    ordada koltuk sevdası var galıba...

Sayfa 2 / 9 İlkİlk 123456 ... SonSon