Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456
Toplam 89 mesajın 76-89 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    _bilge_ Avatarı

Gerçek Adı
    bilge
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ya nasıl bir toplum olduk biz hayvan hakları diye sokağa dökülen toplumda engellilerin neden yeri yok....

Üye
    sirinbaba Avatarı

Gerçek Adı
    şirin avcı
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

toplum,gün geçtikçe dahada bireyselleştiriliyor.
    komşuluk ilişkileri dahada kötüye gidiyor.
    birey olarak da olsa geç kalmadığımız yerden, hemen ilk karşımıza çıkan komşumuza merhaba diyerek, bireyselliğe dur diyelim. bir kişi ile çok şey olmaz ama yerimizi belirleyelim. ve devam edelim.
    sirinbaba-şirindede

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:47
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    79
    Blog Mesajları
    2

sirinbaba;

tebrik ederim çok güzel demişsiniz dinimizde bunu demiyormu zaten ,peygamberimiz selamı aranızda yayın buyurmuş , vede ,komşusu aç iken tok yatan bizden deyildir demiş ,yani müslüman deyildir ,dinimz bu konuya ve insan haklarına bu kadar riayet ederken bize noluyorda engelli komşu istemiyoruz ,allah kimseyi böyle bencillerden etmesin...

Üye
    sirinbaba Avatarı

Gerçek Adı
    şirin avcı
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İstanbul da bir mahallede ''eski komşu ilşkilerini tekrar canlandırmak'' amacıyla bir toplantı yapıldığını bir gazeteden öğrendim.
    bu konuda bizler de çevremiz de bir şeyler yapmak için, harekete geçebilmek imkanımız varsa kullanmalıyız. diyorum.
    sirinbaba-şirindede

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:47
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    79
    Blog Mesajları
    2

sirinbaba;

çok iyi olur tabi ne o herkez kendi dünyasına çekilmiş kimsenin kimseden haberi yok , peygamberimize bi ayet nazil olmuş ,demişki peygamberimiz , bu son inen ayette sandımki allah komşuyu lomşuya mirascı kılacak...

Üye
    abher Avatarı

Gerçek Adı
    abher
    Son Giriş
    14.12-2016
    Saat
    09:06
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eveeetttt "ben de sağlam komşu istemiyorum arkadaş"

Üye
    elif74elif Avatarı

Gerçek Adı
    elif
    Son Giriş
    23.02-2015
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili bilge, seni çok iyi anlıyorum.aynı şeyler değil belki ama ben de buna benzer şeyler yaşadım kendimce.mutlaka diğer arkadaşlar da bu insan görünümli yaratıklardan nasibini almıştır kendince.ama hak verilmez alınır...hayvan haklarını savunanlar hayvanlar kendi haklarını isteyemeyecekleri için savunuyorlar ama biz,biz öylemiyiz bizi haklarımızı istemekten alıkoyan ne?birleşemezsek sesimizi duyuramayız.eskiden dışarda ne kadar az engelli olduğunu düşünürdüm yani engelli değilken,o zaman kendimce cevaplarım vardı ama şimdi yaşayarak görüyorum.bizi sokaktan alıkoyan yine kendi insanımız,bizi iş yerinden kaçırtan yine kendi insanımız...farkına varmalarını sağlamalıyız.biz burdayız ve haklarımızı söke söke alırız.geçeceksin artık insanlarda merhamet yok vay bana iyi davranmadılar,asansöre binmeme izin vermediler vs vs.insanlığın can çekiştiğini zannediyordum ama ne yazıkki ölmüş.geçelim artık duygusallığı artık haklarımızı alalım.üç beş engelsiz, kimi vicdanını rahatlatmak, kimi gerçekten hissederek, kimi etrafa hava olsun diye varsın yürüsünler yanımızda.hiç bir şey yapmadan dert yanmak boşuna.o polis memurunu ve komşuyu rezil etmek var aslında millete duyurmak lazım.kızgınım belli oluyordur belki kızgınım çünkü yaşam mücadelesi veren insanlara bunların yapılmasından bıktım.sizin gibi o kadar çok örnek var ki anlatamam...bişey yapmak lazım birşey ama ne?

Üye
    KRAL Avatarı

Gerçek Adı
    KaDiR
    Son Giriş
    27.09-2016
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    İsTaNBuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ayrımcılık yapan herkes vicdansızdır bence.Aynı zamanda duygusuzdur...!

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    120

bencede böyle kişiler asıl onlardır engelli biz engelli deiliz asıl engelli engelli komşu istemeyenlerdir

Üye
    Gökmen Avatarı

Gerçek Adı
    Gökmen
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    Bursa Gemlik Erzurum Hınıs
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    90

Engellilerin normal bir yaşam sürdürmelerinin, toplumsal duyarlılığın oluşmasıyla mümkün olabilir

ama;
    O da nerdeeeeee

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

benim oğlum bedensel engelli ,,,,,,,,, ve komşum oğlumdan rahatsız oluyorsa bunu çözebilirim ama oğlumun engelli oluşundan rahatsız oluyorsa onuda engelli bir birey haline getiririm bu işin şakasını bile yapmam

Üye
    Gothica Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha C.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    Kırgız Yurdu Ulupamir
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

ENGELLİLERİ ÜZEN ARAŞTIRMA

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Engelli Öğrenci Temsilcisi Yunus Yılmaz, yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de ailelerin yüzde 76’sının çevresinde engelli birey görmek istemediğini, öğrencilerin yüzde 56’sının ise engelli öğrenci ile okumak, arkadaş olmak istemediğini söyledi.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Engelli Öğrenci Temsilciliği tarafından düzenlenen “Bir Demet Gönül Almaya Geldik” programına GOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Kara, Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Taşlıçiftlik Kampüsü’nde düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan GOÜ Engelli Öğrenci Temsilcisi Yunus Yılmaz, engelli bireylerin yaşadıkları zorlukları dile getirdi. Beyaz Baston Görme Engeliler Derneği, tekerlekli sandalye Engelliler Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği’nin aileler ve öğrenciler üzerinde beraber bir araştırma yaptığını beliren Yılmaz, bu araştırma sonuçlarına göre ailelerin yüzde 76’sının çevresinde engelli aile istemediğini ifade ederek,
    “Yine bu aileler sokakta engelli birey istemiyor. Öğrencilerinin yüzde 56’sı da engelli öğrenci ile okumak engelli arkadaş edinmek istemiyor. Biz bu duruma üniversitemizin öğrencileri olarak üzüldük ve bu duruma inat kendimizi göstermek için bu programı yapmaya karar verdik” dedi.

Öğrencilerin konuşmasının ardından kürsüye gelen Erbakan Üniversitesi memurlarından görme engelli İsmet Çavdar, tarih öğretmeni olduğunu ve özel eğitim bölümünde yüksek lisan yaptığını, engelliler içinde aktif olarak 22 yıldır mücadele etmekte olduğunu söyledi. Çavdar, engellilere geçmişte verilmeyen hakların günümüzde getirildiğini, artık engellilerin evlerine ekmek götürebildiğini ve sosyal alanların genişlemiş olmasının sevindirici olduğunu sözlerine ekledi. Özel Eğitim Bölümü Öğrencisi Mehmet Halit Aydınlı ise özel eğitim bölümünü kazanmadan önce engellilere bakış açısı ile bu bölümü kazandıktan sonraki duygularını dile getirdi. Yapılan konuşmaların ardından engelli öğrenciler tarafından müzik dinletisi yapıldı.

kaynak:

Üye
    Tayanç Avatarı

Gerçek Adı
    Ensar
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    18:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

Araştırmadan çıkan sonuç çok üzücü ve bir okadar da düşündürücü...

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence çok saçma ve aslı astarı olmayan bir araştırma ben 4 senedir engelliyim ve şimdiye kadar yarım kere dahi engelli olduğum için arkadaş olmak istemeyen ve beni çevresinde görmek istemeyene ne rastladım nede işittim

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456