Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 89 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    şeymah Avatarı

Gerçek Adı
    Şeyma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Leman'ın yaptığı artaştırmaya gülünür sadece. işte böyle

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

memlekette öküz bitmez mete abi. her sokağa çıktığımda bi ton dingille karşılaşıyorum

Üye
    KRAL Avatarı

Gerçek Adı
    KaDiR
    Son Giriş
    27.09-2016
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    İsTaNBuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Televizyonda seyrederken ; engelli bir erkeğe kızını vermeyen aileye kızan bireyler , kendi başlarına gelince onlarda engelli gelin-damat istemiyor.Ve biz böyle bir toplumda yaşıyoruz.Ve onlar bir gün kızdıkları,acıdıkları olayların başına geleceğinden korkuyor ve bu korkular onları yanlışlara itiyor.

Acıyorum,yardım edeyim sana diyen kaç kişi ile karşılaştım bu yaşıma kadar.Verdiğim cevap ise " Senin bana acımana gerek yok,kendine acı bence...!".....

Komşularım yada tahsilim boyunca bana engelimi hissettiren,dışlayan hiç kimse olmadı yanımda.Maç yapmak istediğimde sen engellisin,oynayamazsın,takıma giremezsin diyende olmadı.Sadece kendine dikkat et darbe alırsın,ayağını kırarsın diye uyaran oldu.

Ayrımcılık yapanlar bir gün gelir ayrımcılığa maruz kalabilir ama kimse bunu düşünmüyor.Bende bu anketin zengin,lüks semtlerde daha çok yapıldığını düşünüyorum.Bana kimse sormadı mesela

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: eminem. Mesajı Gör
    bencıl ınsanların oldugu dogru ama bencede oranlar bu kadar yuksek degıldır.yada ben baska bır dunyada yasıyorum...

Karşınıza çıkmamıştır böyle insanlar ama varlığı da küçümsenmeyecek kadar fazla...

Üye
    emine. Avatarı

Gerçek Adı
    emine
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    20:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o da oyle bencıl ınsanların kendı okuzlugu o zaman.ne dıyelım...
    her koyun kendı bacagından asılıyormusya her okuzde kendı bacagından asılacaktır elbet...

Üye
    KRAL Avatarı

Gerçek Adı
    KaDiR
    Son Giriş
    27.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İsTaNBuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Böylelerinin vicdanları körelmiş ve kalp gözleri kapanmış.Halbuki düşünse bir sivilcenin onları yatalak edebileceklerini... Allah ıslah etsin ve kalp güzelliği versin...

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Sol ayağımda çocuk felci var ve bu halimle elli küsur yıldan beri oturduğum apartmanlarda hiç böyle bir sorunla karşılaşmadığım gibi komşular arasında böyle bir düşüncenin var olduğu bir şekilde kulağıma dahi gelmedi. Biliyorsunuz fısıltılar anında yayılır ve kokusu hemen çıkar ama bizim oralarda bu türden koku moku yok. Bilakis komşular severler sayarlar ve düşüncelerime de değer verirler.
    Problem varsa muhtemelen bu, ya komşularınızın cehaletinden ya da sakat arkadaşımızın cehaletinden kaynaklanıyordur.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

İnsanlar çeşit çeşit... Başıma gelen son olayı paylaşayım;

Sabah 6:30 gibi metrobüse bindim işe gideceğim, elimde bastonum metrobüs ise her zamanki gibi tıkış tıkış. Durduğum yerde bir öğrenci ve yanında 45 yaşlarında bir adam oturuyor. Bastonlu olmama ragment kimse istifini bozmadı, ayakta olanlar homurdandı, en sonunda yolculardan birisi dayanamadı ve lise öğrencisini eliyle dürttü kalkıp bana yer versin diye. Öğrencinin babası olduğunu tahmin ettiğim yanında oturan adam hemen dellendi, "o kalkıp yer veremez, öğrenci o, yolu uzun!! " . Benim sakat olarak gideceğim yol 60 km İstanbul içi! Nitekim bu babaoğulun gittiği "uzun yol" benim yolunu sadece 4te biriymiş!
    Ha bu arada oğlu öğrenci diye yer vermesine izin vermeyen adam bana da kızdı, neden sonraki metrobüsü beklememişim diye!! Oysa ki o durakta o saatlerde gelen her metrobüs bir öncekinden daha dolu geliyor. Ben sakatım ya, benim aklım da ermiyor, bana akıl veriyor kendi sakat aklıyla.
    Yolculardan kızan oldu; "adama bak, sakata öğrenci o yer veremez diyor yaa "diye. Sen sus ne karşıyorsun diye onu da payladı.

Buna ne dersiniz; öğrenciler sakatlara yer vermemeliymişler!

Üye
    sirinbaba Avatarı

Gerçek Adı
    şirin avcı
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli olmak-engelli bakmak.
    KAPİTALİST sistem insanları bireyselleştirmek için gereğini yapılyor. Toplum da bireyselleştikçe, birbirimize karşı bakış açımızda değişiyor. Hoşgörü kalkıyor. yardımlaşma yok oluyor. Önce ben- öncelik benim olsun, mantığı beyinlerimize yerleştirildikçe ağır ağır insanlıktan çıkıyoruz. Birbirimize karşı sabrımız azalıyor. Bu genelleme olduğu gibi, biz engellileri de yok saymak isteyenlerin saysıda gün geçtikçe artıyor.
    Komşu, komşudan uzaklaşıyor.
    Bizlerin daha hoş görülü bakabilmemiz dahada önemli hale geliyor.
    Sakat bakanlara- engelli olmamıza rağmen sakat bakılmıyacağını gösterebilmek dileğiyle.
    Bana küfredenleri alkışladım. Şaşıdılar. zamanla utandılar. Selam verdim, başlarını öne eğdiler. ve cevap vermek zorunda kalanlar oldu.
    KÖTÜ SÖZ, SÖYLEYENE AİTTİR.

sirinbaba-şirindede

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

siyaset yapmayalım konu engelli komşu istemeyen öküzleri eleştiriyoruz.ben bunlara öküz derim

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    85
    Blog Mesajları
    2

bu vatandaşların ALLAH la anlaşmalarımı var ,yani yaşamı boyunca hiçmi engelli olamazlar ,yada hasta ,garatileri var herhalde ne diyim allah merhamet versin ,akıl versin herşeyden önce ,isan etten kemikten bi varlık kimse diyemez benim başıma gelmez diye,mevlana hazretlerinin dedigi gibi,DİREGİ YELDEN YAPI A GÜZEL DAYANSA DAYANSA NE KADAR DAYANIR,ne güzel demiş mübarek ,şu aldıgımız nefes olmasa nerde yaşamak hayatta kalmak bu kadar basit insan hayatı ,neye dayanarak istemiyorlar

tosun paşa;
    öküzlere hakaret olur bence...

Üye
    KRAL Avatarı

Gerçek Adı
    KaDiR
    Son Giriş
    27.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İsTaNBuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

* Allah korkusu
    * Vicdan
    * Kalp gözünün nasıl baktığı ?
    * Düşünce yapısı
    * Medenilik
    * Empati kurma becerisi

Eğer bir bireyde bunlar eksik ise siz ne söylerseniz söyleyin yüzü bile kızarmaz yaptıkları karşısında.Ben Metrobüslerde nice olayla karşılaştım.Yer vermediğim için ne laflara maruz kaldım.Bazılarını müzik dinleyerek bazılarını da duymamazlıktan gelerek geçiştirdim.Bir tanesi hariç hep sustum." Siz nasıl insansınız ? " sözü beni sinirlendirdi ve engelime ancak kartı çıkartınca inandı,akıl yoksunu insan..!

Engelli olduğum halde yaşlı,hamile yada çocuklu insanlara ben bile yer veriyorum.Yaşadığımız yer ne yazıkki çok kalabalık ve engelli bir birey için çok zor mimari koşullar var.Metrobüsler zaten engelli bireyler için kullanımı en zor toplu taşıma aracı.Köprüler,merdivenler elverişsiz.

Daha vahim bir olayı anlatmak istiyorum.Bir gün engelliler ile ilgili bir organizasyona katılmıştık tekerlekli sandalyede olan bir arkadaşımla.Cevahir alışveriş merkezinin ordaki asansöre binip metroya geçecektik.Asansörü çağırıyorduk ama bir türlü gelmiyordu,diafona basıp görevliye ulaşmaya çalıştım.Yaklaşık olarak yarım saat bir ilgili aradım ve en sonunda artist tavırlı,el kol işaretleri yapan bir görevli bozuntusu geldi.Ne basıp duruyorsun,duyuyoruz gibi yüksek sesle konuştu.Bende dedim ki " Sen o üniformayı giydim diye kendini adam zannediyorsun,yarım saattir yanımdaki arkadaşımla asansör bekliyoruz ki metroya inip evimize gideceğiz.Daha da sinirlendi bu.Sanki dövecekmiş gibi.Bende bir dk. bekle burda dedim ve Allahtan bir polis otosu geçiyordu.El sallayıp durdurdum ve maruzatımı anlattım.Yanımızda oturan ve bizim konuşmalarımızı dinleyen biri de polise görevlinin bağırıp,çağırdığını anlatınca polis memuru görevliye "Şimdi gidiyorsun,asansörü tamir ettiriyorsun ve ben bu asansör yapılana kadar burada bekliyorum" dedi ve görevli sesini çıkartamadan gitti ve 5 dk. içinde asansör yapıldı.Daha sonra ben bu görevliyi bağlı bulunduğu güvenlik şirketine yazılı dilekçemle şikayet ettim.Güvenlik şirketinin müdürünü çalıştığım şirketlerden birinden tanıyordum bu yüzden işim zor olmadı.Kimsenin ekmeği ile oynamak istemem ama insanlar ne olduğunu bilmeli.Benim amacım engelli yada engelsiz bir insana bir daha bu şekilde davranmamasını bir şekilde birinin ona göstermesiydi.Yani kimsenin yaptığı yanına kar kalmamalıydı...

Yaşadığınız yere,nüfusa göre hayat standardınız,başınıza gelebilecekler,insanlar,mimari konum sizi etkileyebiliyor.Gezdiğim yerler içinde engelliler için yaşanabilecek en güzel yerin Eskişehir olduğunu gördüm.Bu benim düşüncem.

Komşu,arkadaş,vatandaş,aile... Ne olursa olsun Rabbim hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın.Ve haksızlıklar karşısında susmayalım ki,haksız olan bedelini ödesin....

Üye
    sirinbaba Avatarı

Gerçek Adı
    şirin avcı
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar tosun paşa arkadaş,
    YAŞAM, ZATEN BİR SİYASETTİR.
    Yaşamımızı ve toplumu yönlendirenler siyasetçilerdir. Ama bir dur diyen ve diyenler olmaz ise bildiklerini yapmaya devam edeceklerdir. Biz engellileri ve toplum bildikleri gibi yönetmeye devam edeceklerdir.
    Bizleri yok sayan komşularımızı veya başkalarına VAR olduğumuzu gösterirmemiz gerekiri düşünmekteyim.
    sirinbaba-şirindede

Üye
    berfinn Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    25.12-2016
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu anket sonuçlarına sadece gülüyorum çünkü çok saçma buluyorum.Özürlüysek kimseden ekmek istemiyoruz kimsenin kapısında dilenmiyoruz neden rahatsız olsunlar.Sonuçta her sağlıklı birey bir engelli adayıdır. Bu anketin doğruluğundan şüphe ediyorum sabancı vakfı yapmış bu anketi.rahmetli sakıp sabancının her iki evladıda engelli kızı ve oğlu.acaba diyorum engellinin fakir yada zengin olmasıyla bir alakası varmı bu anketin. ve bu anketi yapanlarada bir okadar sinir olmuş durumdayım.başka anket yapsınlar bende engelliyim kimsenin kapısına gitmiyorum Allaha şükür mümkün mertebe inanın biyere oturmaya bile gitmiyorum çünki protez kullanıyorum diğer ayakta cihaz var ayakkabılarımı çıkartamıyorum bu yüzden kimse benden rahatsızlık duymasın diye ve kimseye zahmet vermek istemediğimden dolayı bana sitem eden çok komşum var neden gelmiyosun diye.bizler hassas insanlarız çalışkan azimli insanlarız bu anketi yapanlar örnek alsınlar bizlerden.

Üye
    _bilge_ Avatarı

Gerçek Adı
    bilge
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir engelli yakını olarak dün geceyi ilçe emniyet müdürlüğünde geçirdik
    Sebebi duyma konuşma engelli dayımın (güya) bir komşuyu sesiyle rahatsız etmesi hatta saldırması imiş
    Polislerin tavrı ise daha acı geldi bize "götürün kapatın evinize kimsede şikayetçi olmasın"
    Komşunun yaptığına mı üzülelim bir polisin bu şekilde toplumdan soyutlanmasına mı bilemedik. sabaha kadar ağlamaktan uyuyamadık
    50 yaşındaki dayımla 27 seneden beri beraberiz. tıpkı bir çocuk zekasında, bakıma muhtaç. ben onu evladımdan ayıramıyorum bebeğim gibi iken bir densiz yüzünden onunla sabah kadar ağladım onun inlemeleri kulağımdan gitmiyor.....

Birde polisin yüzünden o komşudan özür dilemek zorunda kalmamız beni çileneden çıkarıyor, kabullenemiyorum....

zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Engellinin kendisi diğer engellilere bile yan yan bakıyor... çalıştığım işyerinde bunu en keskin hatlarıyla özlemleyebiliyorum...

Sayfa 5 / 6 İlkİlk 123456 SonSon