Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 89 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    burhan gümrükçü Avatarı

Gerçek Adı
    Burhan GÜMRÜKÇÜ
    Son Giriş
    14.08-2012
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar belki konu üzerinden bir süre geçti sıcaklığını kaybetti ancak ben bu gün forumda bu yazıyı ve sizlerin yorumlarını okuyunca iki satır yazmadan geçemedim.Anket sonuçları bizlere abartılı ve ürkütücü gelebilir.Bana görede anket sonuçları biraz abartılı ancak şuda bir gerçekki bizim toplumumuz özürlüyü anlama, özürlüyle yaşama, sosyal toplumsal yaşamda özürlüleride benimseyip birlikte yaşayabilme konularında tam bir bilinç ve olgunluğa sahip değil.Buna birazda bizim tutum ve davranışlarımızda katkı yapmakta.Bu bilincin ve olgunluğun oluşabilmesi için uzun süreli geniş kapsamlı toplumun her kesimini kapsayacak eğitici devlet politikaları üretilip uygulanılmaya konulmalıdır.Tabii ki sadece bu kendi başına yeterli bir çözüm gibi görülsede bu anlamda biz özürlülerede büyük sorumluluklar düşmektedir dolayısıyla bizler temsil ettiğimiz özürlü camiasının, toplumun bize bakışını olumlu yönde değiştirme yolunda fert olarak hal ve davranışlarımıza dikkat etmeli toplumda biz özürlülere bakış açısının istediğimiz yönde oluşabilmesi için sürece katkıda bulunmalıyız.Saygılarımla

Üye
    By_RoniN Avatarı

Gerçek Adı
    Coşkun
    Son Giriş
    16.07-2015
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    Yozgat/Şefatli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arada belgesel izlerim geçenlerde afrika yaban köpeklerini izledim orda hasta ve avlanamayan yaşlılara bile yiyecek taşıdıklarını onları guruptan atmadıkları hatta gerekirse kendileri beslediklerini gözlemledim şimdi bu yazıyı okuyunca insanların bir köpek kadar bile olamadıklarını yaradılışın en ustunu olmasına raman engelli yada rahatsiz veya yaşlılara bakışlarını isememelerini görmezden gelmelerini anlayamadım ne yani biz onlardan gelin bize bakın yada bizimle ilgilenin demiyoruz ki! altı ustu her sene kaldırım yaparken bizi unutmayın zaten para harcayacaksınız ek bir yuk getirmiyoruzki 30 cm yukseklikte yapacağınıza 5cm yapın hem bu sayede kullandığınız kum çakıl v.s daha da az harcanmiş olacak ama yok illaki birinin oğlu %500 fazla kazansın die herşeyi bolca harcayacak sonra bizleri unuttuğu halde böburlenecek allah Bizleri unatanı bildiği gibi yapar İnş

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    23
    Blog Mesajları
    5

Bu yüzdeler çok yüksek şaşırdım doğrusu nerelerde yapıldı acaba..Beni istemeyeni bende istemem!! Ama ben değil onlar gitsin etrafımdan..

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

şurada yapılan yorumların hemen hemen hepsini okudum anlayamadığım engellilerden bahsedilirken sanki bir meslek gurubundan nebiliğim sanki farklı bir din mensubundan vs vs gibi neymiş engelli komşu istemiyormuş bilmem halkın % tırtı ya arkadaşlar inanmayın bu gibi şeylere ne bu sanki bir meslek gurubu engelli veya farklı bir din mensubu vatandaştan bajsediliyor engellide sonuçta sağlıklı insanlar gibi çevresindekilerle yaşayan toplumun bir parçası engelli kimdir ya kimimizin anası kimimizin bacısı kardeşi babası annanesi babannesi dededi amcası vs vs veyada kendisi yani toplumun bir parçası engellide allahın bir kulu bende bugibi bir takım şeyleri bazı engelli arkadaşlarımız kuruntu yapıp duruyor bir deli kuyuya bir taş atmış 40 tane akıllı çıkartamamaış misali lütfen arkadaşlar bırakalım önce bizler yani engelliler bırakalım kendimizden bir meslek gurubuymuşuz gibi veya farklı bir din mensubuyuş gibi kendimizden bahsetmeyi ve bahsettirmeyi veya çok önemli bir konuymuş gibi dillendirmeyi bırakalım kim neyi istemiyorsa kendi içerisinde kalsın ona dert olsun herkez gibi hayatı yaşamaya bakın bu gibi tırt şeyleri kendimize sıkıntı yapmanın bir anlamı da yok bence zaten bu gibi şeyleri çıkartan ortaya atan kişi benim gözümde bölücü terör örgütü gibi toplumu bölmeye çalışan zihniyetteki insancıklar gurubuna giriyor uzun lafın kısası butür şeylere alet olmayalım engelli uzaydan gelmiyor dediğim gibi engelli kimimizin anası bacısı babası nenesi dedisi vs vs veya kendisi yola burdan çıkarsak mantıklı düşünerek zaten gerçek aslı olan sonuca varacaksınızdır arkadaşlar yazımı okuyan arkadaşlara tşk ederrr sağlıcak ve sevgiyle kalmanız dileği ile bana vaktinizi ayırdığınız için tekrar çok tşk ederim

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

toplum bu kadar karşı olabilirmi izlenimim pek öyle değil

Üye
    zekeriyausta61 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ayşeceren; devleti oluşturan sen ben deyilmiyiz. Seçme ve seçilme hakkımız var. Iktidarı belirlecek sayımızda var. Tek sorun sağlıklı örgütlenemememizdir...

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bu anket sonucunu ekonomik olarak algılıyorum.Ne kadar çok engelli atkadaşımız çalışma hayatına girer ve ekonomik durumunu yükseltirse bu durumlar değişecektir.Engelliler yakın zamanlara kadar sağlamların bulunduğu ortamlara giremezdi.Gezemezdi.
    Çünkü parası yoktu arabası yoktu fiziksel gücünü artıracak alet edevatı alacak maddi güce sahip değildi.Sağlamlar dini açıdan zekatını ve sadakasını hep bir engelli kardeşimize vermeye çalışır ve maddi olarak zayıf oldğunu düşünürdü.
    Ama tatil yerlerinde alışveriş merkezlerinde lokantalarda eğlence merkezlerinde vs.vs bu tarz yerlerde engelli boy göstermeye başladıkça bu bakış açısı değişmeye başladı bence.
    Param varsa beni istemeyeni ben hiç istemem.O bina değilse bu bina o da değilse kendi binamı yaparım.
    Ama param yoksa çalışmıyorsam para kazanmıyorsam nerde doğmuşsam orada öleceğim başka çarem yok.İyi komşuyada kötü komşuyada katlanacağım boyun bükeceğim.
    Sadece bu anketteki anlayış için bile olsa her engelli çalışmak zorundadır.
    Bir sitede yaşamış olsam herkes aidat veriyorsa bende veriyorum.Herkesin ne hakkı varsa engelli birey olarak benimde aynı hakkım var fazla ekstra birhak istemiyorum.Sağlamlarla Aynı hak site içinde bana yeterde artar.
    Yani işin özü olay tamamen duygusal.

Üye
    akdeniz_erkegi Avatarı

Son Giriş
    24.11-2014
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alışacaklar alıştıracaz kafanı yorma

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sitemizde de yayınlanan bir anket varmış.Engelli Komşu istemiyorlarmış.
    Biz Sağlam komşu istiyormuyuz.Sadece Engellilerin yaşadığı bir site ütopya mıdır.?
    Herşeyi o sitede oturan engellilere göre dizayn edilmiş bir site yapılamaz mı?Bu sitede yaşam nasıl olur?
    Site Görevlilerinin görevleri sadece engelli daire sahiplerine yardımcı olmak olan aidat sistemi ile götürülebilecek bir site sizce nasıl olur.?Görüşleri merak ediyorum.

Üye
    gtrcgokhan Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan Öz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KaRe;
    sen de engelliliği bir meslek olarak algılamışsın profilinde öyle yazıyor tanıtım kısmında

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    120

ben olsam engelli komşu isterim kime zararı var engellilerin

sağlam komşum olacağına engelli komşum olsun daha iyi çünkü bende engelliyim derdimden ancak engelliler anlar ne demişler ev alma komşu al

ne yazsam ki gün gelecek sağlam kişiler engelli komşu isteyecek komşu komşunun külüne muhtac

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

doğru teşhis ve tesbitler...

Üye
    kzmrl Avatarı

Son Giriş
    22.02-2013
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben oranların bukadar yüksek olduğunu sanmıyorum. semte göre değişirmi bilmiyorum ama bayrampaşadan şişliye (ev-iş arası) eşimi her gören yardımcı olmaya çalışıyo. değneklerle yürüyebilmesine, kaldırımlardan, merdivenlerden tekbaşına çıkıp-inebiliyor olmasına rağmen birileri gelip koluna giriyo. halbuki işini zorlaştırıyorlar ama olsun eşim bozuntuya vermiyo. Hiç ters bir olayla karşılaşmadım. elbette vardır böyle densizler ama bukadar değil bence....

Üye
    emine. Avatarı

Gerçek Adı
    emine
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    20:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bencıl ınsanların oldugu dogru ama bencede oranlar bu kadar yuksek degıldır.yada ben baska bır dunyada yasıyorum...

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Emine inan çok öküz var memlekette...

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon