Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 89 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mezopotamyali kederi Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelli komşu neden istenmez? Güç bela kendimi komşularım adına empati yapmaya çalışacağım... Ama olmuyor! Geçerli bir sebep bulamıyorum. Mahallemizde gözleri görmeyen bir kardeşimiz var. Aynı sokaktayız. Çocuklarla iletişimi olağanüstü... Onun varlığı kimseyi rahatsız etmiyor... Zaman zaman mahallenin gençleriyle kol kola giriyor ve beraber takılıyorlar. Arkadaşlarına bir yükü yok...

Benim bu zamana kadar komşulardan birine gidip de herhangi bir konuda yardım istediğim görülmedi. Bir kaç yıl önce eve hırsız girdiğini düşünerek yan komşuyu aramak dışında...Ev ahalisi tatildeydi ve malikanede yalnızdım. Bizimkilerin gittiğini gören komşularım hemen iletişime geçti benimle. Üstelik ev sahiplerimle küs olmarına rağmen... "Saat kaç olursa olsun bizi ara kızım. Sakın korkma! Telefonumuz her zaman açık... Uykumuz da ağır değildir..." diyerek.

Zaman zaman markete gitmek sorun olduğu için bizim sokağın bebelerini markete gönderdiğim çok olmuştur. Ama her defasında onlara yardım ettikleri için hem teşekkür etmiş hem bahşiş vermiş, alttan alttan da yardımı karşılık beklemeden yapmaları gerektiğini düşündüğüm jestlerde bulunmuşumdur... Çoğu zaman beni balkonda görüp "hocam bakkala gidiyorum, bir şey ister misiniz?" diye seslenmeleri olmuştur...

İnsanın insana, komşunun komşuya her zaman ihtiyacı olabileceğini düşünen bir mahallede oturuyorum çok şükür... Halkın genelinde "engelli vatandaş, her an yardım isteyen, işten alıkoyan, zaman zaman vicdanını zor durumda bırakan" bir bakışa sahip... Hemen yan komşumuzda bir hasta var. Adamcağız kaç yaşında bilmiyorum ama öksürüşleri, inlemeleri bahçeye kadar geliyor. Rahatsız oluyorum evet. Ama bu rahatsızlık onun acı çekiyor olması, öksürük nöbetlerinde boğulacak gibi olmasından dolayı. Onun için endişeleniyorum hepsi bu... Onu istememek ne haddime? Hasta olduğu için insanları götürüp ıssız bir adaya mı bırakmalıyız? Bebek sürekli ağlıyor diye, ona da aynı muameleyi mi göstermeliyiz?

Patronlar da engelli çalışan istemiyor evet... Çünkü prezentıbıl bir elemana takmışlar kafayı... Vizyonu olacak, göz boyayacak! Hastalığını bahane ederek sık sık izin alacağına şartlanan elemanı ister mi hiç? Birçok iş veren engellinin verimli çalışacağına inanmıyor malesef...

Anketten çıkan sonuca şaşırmayın ama havlu da atmayın!

Üye
    bigados Avatarı

Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayatımıza nasıl devam ettirmemiz için su yiyecek v.s. ihtiyaçlarımız varken komşunun engelli olup olmaması değil insanlığı önemlidir tamam belki ağır engelli olması onu rahatsız edebilir eğer o duruma gelen engelli pekala işini çok rahat yapabilir sanki komşu oldun diye engeli komşun sana bütün işlerini mi yaptıracak şaçma anket olmuş

berkemeteatasoy;
    karikatüre bayıldım işte bütün sorunları özetle di yani bu ülkede azınlık oldun mu çoğunluğa uymak durumunda mı kalmalıyız

Üye
    kanber Avatarı

Gerçek Adı
    Kanber
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

böyle bir saçmalık olamaz. ankete inanmıyorum. nerden uyduruyorlar. komşunla iyi geçinmessen tabiki istemez. kişiden kaynaklanıyor. engelle ne alakası var.

sitede yorum yazarken birbirini yiyen insanlar dolu kaldıki komşusuyla anlaşsın.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kanber;

Peki gözlerin yakını göremiyorsa yakın gözlüğü verelim. Bide bu gözlükle dene..

Şehir plancısı, belediyesi, mütehati falanı filanı. İç içe yerleşim olurmu? Bırak engelliyi herkes birbirinden şikayetçi..

Zamanımızda komşuluk kalmadı zaten. Onlar eskidendi bahçeli müstakil tek katlı binalar. Komşunun evi desen onunda evi bahçeli olurdu. Böyle dipdibe içiçe olursa işin boku çıkar tabiii

Engelli neden istenmez? Görüntü kirliliği yaptığı içinmi acep? Sağlam bedenl ileri zekalılar, öyleyse önce kendi yaptığı işlere baksın aynada!

Ufacık zelzelede insanları ölen toplum er yada geç ya ölür, yada bizim gibi sakat kalır...

Üye
    zaferdağ Avatarı

Gerçek Adı
    zafer dağ
    Son Giriş
    12.11-2015
    Saat
    11:19
    Yaşadığı Yer
    manavgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu % küsür kürtaja karşıdır, içkiye karşıdır, sakatlara acır; ama, tecavüze eğilimlidir, arada içer pir içer bütün bilinç altı ortalığa dağılır ve sakatlarla birlikte yaşamak istemez. ne diyem: bu % küsürün azalacağı hatta yok olacağı umudu ile...

Üye
    bigados Avatarı

Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kapak Toplama Merkezi

Rize'nin Engindere Mahallesi'nde yaşayan 57 yaşındaki Hakkı Koç isimli vatandaş, mahalledeki bir engelli vatandaşın tekerlekli sandalye ihtiyacının karşılanması adına çöplerden, caddelerden, vatandaşlardan ve cami şadırvanlarından mavi kapak topluyor.

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Yahu arkadaşlar bu toplum takıntısı nedir?

Toplum işte şöyle böyle.Boşverin yahu bazı şeyleri.Böyle yaşanmaz arkadaşlar.Yutmaya çalış ne bileyim görmezden gel.Kafanı meşgul ettiğinize dahi değmez.5 senelik komşu var.Sabah hergün aynı saat de çıkarız binadan bir Allahın günü günaydın hayırlı işler kolay gelsin demedi.Çok mu önemli?Bence değil.Önünüze bakın arkadaşlar.Toplum bizi istemeyebilir.Ne yani toplum beni istemiyor diye ben toplumamı çıkamayacağım.Yok böyle bir şey.Oldu bölge versinler bize ihtiyaçlarımızı versinler getto gibi biz o bölgeden dışarı adım dahi atmayalım.

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    02:49
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    3

valla topluma bir ayna tutsan en çok kendisini istemez gibime geliyor bu ankete katılanların da mahallesinden engelli mi geçmiş ki bu kadar sinirliler cmylmz

Üye
    güneyli Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    hatay iskenderun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çok saçma bir anket arkadaş ben geçirmiş olduğum kaza sonucu yaklaşık olarak 23 yıldır özürlüyüm şuan yaşım 30 ben bugüne kadar sen sakatsın diye dışlanmışlık görmedim bilakis herzeman daha ılımlı yaklaşım gördüm ama bazıları sanki kendi kendilerini toplumdan dışlıyor ayrımcılık yapılıyor gibi göstermeye çalışıyor tamam zaman zaman zorluklarla karşılaşmış olabiliriz ama bu zorluklar sadece özürlüler karşılaşmıyor herkes karşılaşa bilir bu yapılana örnek olarak kürt kökenli insalar diyorlarya biz ayrımcılığa maruz kalıyoruz diye okapıya çıkıyor güzel ülkemde kimseye ayrımcılık yok bence kurallarvardır kurallara uymak ayrımcılıksa diyecek bişeyim yok sacede benim kişisel fikrim bu kendimizi toplumda küçük görmeyelim dışlamayalım saygılar.

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:01
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    89

arkadaşlar bence de büyük şehirlerde bu durum yaşanıyor bence. ama küçük kasabalarda köylerde daha anlayışlı bir durum söz konusu.

istanbula tedavi amaçlı gittim yolda yürümek ne mümkün yaa ezecekler,kayseride aynı bize ayrılan yerleri gasp ediyolar.
    bi gün asansörle yukarı kata çıkacam hastanede nasıl kalabalık. görevli gördü aradan sırada da öncelik verdi ama kimse dinlemiyo ki.
    gelen asnsörde hasta ve engelli asansörü normal asansör diğer tarafta. adama baktım sırtında su çıkarmaya çalışıyo heyyy ne yapıyon sen yaw dedim kime diyosunki adam bana bi kızda konuşma ulen der gibi kapı kapandı ama ağzıma gelen gitti.
    hasta ve engelli asansöründe adam su taşıyoo.

bizim olanları bize versinler yeter bize. engelli istemiyolarmış o zaman gitsinler ormanda yaşasınlarinsanız be insan.. sen sanki hiç sakat,hasta vs. olmayacan...garantin mi var?

Üye
    soner81 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Güneyli arkadaşım nasıl toplumumuzda ayrımcılık yok o yüzden mi millet bangır bangır bağırıyor hiç kimse de öyle can ciğer kuzu sarma diye yaklaşmıyor zaten o kadarına da gerek yok normal davransınlar yeter. Tabii ki ankete bakıp eve kapanmayacağız ama anket sonuçlarının böyle çıkması açıkçası beni üzdü demekki insanlar bu kadar iki yüzlü ve benciller. Hastanelerde engellilere öncelik var deniliyor kartımı gösterdiğim halde 45. sırayı verdiler oradakiler o kadar tepki gösterdiler ki sen engelliysen biz de hastayız böyle saçmalık olurmu diye sonra dayanamayıp başhekime gittim başhekim telefon etti önce alındım ama bölüm sekreteri ve doktor sinirden deliye dönmüştü homurdana homurdana muayene ettiler ama belki özür grupları bizden az olanlar sıkıntı yaşamıyorlardır.

Kaderimse çekerim kardeşim tüm söylediklerine harfiyen katılıyorum ayrıca bir cümlene bayıldım "bizim olanları bizlere versinler yeter" bunun üstüne söylenecek sözüm kalmadı.

Üye
    sirinbaba Avatarı

Gerçek Adı
    şirin avcı
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,
    Babalık, sonradan öğrenebilinen bir olgu olduğu söylenir. Doğrudur.
    Eğitim ve öğretimde de gereği kadar insanlara, doğaya yapılacak saygı ve sevgi gereği kadar çocukluk çağında ve sonrasında eğitim verilmediği için yapılan anketlerin bu şekilde çıkması doğaldır. diyorum.
    Aziz NESİN' in, SÜRNAMESİ' deki anlatılanıda kendimce bir örnek olduğunu yazmak istedim.
    arkadaşlara iyi, sağlıklı günler.
    sirinbaba

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Ben de dedikoducu röntgenci komşu istemiyorum, napıcaz???

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

''Toplumun yüzde 70.3’ü ortopedik engelli bir komşu istemiyormuş''.Bu nasıl saçma bir düşüncedir ya,sağlamsın ama tarfik kazası geçirdin ortopedik engelli duruma düştün,ne olacak yani,sen artık engellisin burda oturamaz mısın denilecek...yuhhhh yani yuh,insanlar iyice akıllarını kaçırmış,insanlıktan çıkmışlar.Unutmasınlar ki,hepimiz insanız, hiç kimsenin garantisi yok,hepimiz aynı yere gideceğiz.

Ya bu millet yakında; engelliler aynı yere gömülsün diyebilecekler haa

Üye
    dört mevsim Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    komşuluk diye bir kavram kalmadı ki bence..bu anketi komşularınızın dan memnun musunuz veya komşu istiyor musunuz diye sorsalardı 70 lik hayır cevabı çıkar kanısındayım... herkes ötekileştirilip yalnızlıktan bu kadar mustarip iken. sakat komşu, yalnız yaşayan komşu, ahlaksız komşu, biz hiç bir komşu istemiyoruz....

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon