Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Savcıların görevleri arasında el koyma, alıkoyma, delil toplama, keşif yapma vs. gibi maddler var. Şu linki okuyun, engelliler için "zorlu" olabilecek görevler dolu.
    Cumhuriyet Savcılarının Görev Ve Yetkileri - Hukuki İncelemeler Kütüphanesi
    Savcılık ve hakimlik, suç dünyası ile birebir muhattap olan ve alacağı kararlar doğrultusunda kendisi ve ailesi öldürülmek için hedef olan bir meslektir.
    Suç mahallinde yapılacak keşif, delil toplama işi kaç engelli gurubu için uygun olabilir?
    Suç işlenen yerde engellinin atlayıp zıplayacağı, tırmanacağı, akla gelmeyecek fiziksel hareketlerin gerekeceği durumlar olabilir.
    Kaçılması, kovalanması durumlar da...
    Recep'in de dediği gibi, görme engelli dr. olsun hadi?
    Ben polio sekeliyim, hadi polis olayım?
    Yapmayın arkadaşlar, ayrımcılık olmasın eyvallah ta, sınırlarımızı da bilelim.
    Yapabileceğimiz görevlerde mutlaka çalışalım. Ama yapamayacağımız işlere boş yere göz dikmeyelim.
    Şimdi bir yasa çıksa, engelliler de savcı olur dese ve olsa...
    Kaçımız arazide keşfe gidecek, eğil kalk delil toplayacak?

Yazdıkça aklıma ne geldi...
    Seneler önce bir inşaattan atlayıp intihar eden genç vardı. Bir sürü polis, savcı vs. gelmişti. Çıktıkları inşaatın merdivenleri sırf basamaktan oluşan merdivendi daha. Ne yanları vardı ne koruması. Googleden resim aradım, şu merdivenler gibiydi:
    cq8ds - Ayrımcılık: Hakim ve savcılık sınavında 2. oldu, engelli olduğu için elendi!

cq8jc - Ayrımcılık: Hakim ve savcılık sınavında 2. oldu, engelli olduğu için elendi!

Kaç engelli, tutma yeri olmayan bu merdivenleri taaa çatıya kadar çıkacak+inecek? Orada eğilip kalkacak, inceleyecek, atladığı yerde iyice kıyıya yaklaşacak bakacak vs vs vs...
    Daha da ne zor koşullar var kimbilir...

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Ne alakası var?
    Okusun, "yapabileceği" işlerde görev talep etsin/alsın.
    Milletvekili dahi olabiliyorken, ille de polis/savcı/hakim gibi fiziksel zorluğu olan meslekleri seçmek mi lazım?
    Yani sizce okumuş birisi, ya savcı olacak, olamıyorsa evde oturacak çürüyecek?
    Komik...
    Biz yeterince okuyamadık bile, o zaman ölelim bari.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ayrımcılıkla bu işin ilgisi ne bir kere şunu kabul edelim engelli bireyle sağlıklı birey hiçbir şekilde eşit muamele göremez illa yok adan zye eşit olsun diyorsanız vergi indirimini erken emekliliğide kaldırın demeniz lazım elektrik su benzin vs. de indirim isterken biz engelliyiz ayrı tutulmalıyız ama işe gelince eşitlik hakkımız bu çok saçma en basit örnek düz tabanlar askere alınmazlar kimsede çıkıp ya koşamıyorsada geri hizmette olsun askerlik yapsın onunda hakkı demez e nede olsa 15 ay bedava hizmetten yırtmak var demi eğer askerlik maddi açıdan çok kazançlı olsaydı aynı şeyleri düşünürmüydünüz hiç kusura bakmayın işinize geldimi engelli ayrımcılığı olsun gelmeyince eşitlik sizin muhabbet kadın erkek eşit diyen feministler gibi oldu askerlik yapmaya gelince kadın nadir kırılgandır nasıl dayansın fiziki özellikleri yetmez ama menfate geldimi eşitiz oh ne ala memleket

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    30

Bazılarımız polisiye filmlerin etkisinde fazla kalmış olacak sanıyormusunz ki asker olmak, polis olmak demek al eline tüfeği vur kendini dağlara, koş hırsızların peşimden demek Askerlik de, polisliklerde çeşitli sınıflar vardır. Örnek veriyorum öğretmen, tabip, müzisyen, ikmalci vs. bu sınıfta çalışan askerlerin ne elinde tüfek vardır, ne de acion dolu bir hayatı harp okullarında öğretim elemanı olarak çalışırlar, tabipler keza ayını diğer tabipler ne şekilde görev yapıyorsa sadece asker rütbesi ile aynı işi icra eder. İkmal sınıfı asker tüm askeri birliklerde mevcuttur ve alım işeri ile ilgilenirler. Müzisyenler bando sınıfı diye adlandırır hem müzik eğitimi verme hem askeri bando işlerini yapmaktadır. Pekalada bu kadrolarda o vasıflara sahip her engelli görev yapabilir. Bizler kendimizi yüksek mevkilere layık göremezken birilerinin bu imkanları altın tepsiyle sunacağını hiç sanmıyorum. Şundan 10 yıl öncesin kadar kambur, kör insan öğretmen olamazken, neden 21. yüzyıllara kadar bu meslekler bizlere layık görülmedi hiç düşündünüz mü?. Ne zaman bir kambur çıkıp durun ben öğretmenim ve bu görevi layığı ile yapabilirim diyene kadar. Yukarıda yazılanları okuduğumda Hitlere hak vermek geldi içimden sakatlardan olsa olsa sabun olur yakın şunları... Yok polis olamazsın, asker olamazsın, tabip olamazsın ??? Sen kendini böyle görmeye devam edersen asıl bi bok olamazsın. Alırsın devletin sana layık gördüğü müstahdem kadrolarında çalışırsın devlet memuru oldum diye iki de göbek atarsın. Uğradığın hakareti anlamazdan gelip durumdan şikayetçi olanları şükür etmemekle suçlar sağa sola saldırırısın.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

ya kusura bakta baya saçmalamışsın askerlik hakkında tek kelime bilmiyorsun bari o konuya girme en basit örnek ikmal astsb senin dediğin gibi sadece malzeme alımından sorumlu değildir her personelin savaş nöbet yerleri vardır ikmal personelinin gemilerde savaş yerleri cephane naklidir mesela burak sınıfı korvetlerde 9 topcu personel bulunur ana batarya topu için 5 kişi lazım 20mm oerlikon 3er kişi 12,7 ağır makinalı 2şer kişi toplam 19 kişi yapar ha bide anabatarya dayrektörü 20 kişi sence geriye kalan 11 kişi nerden geliyor daha güdümlü mermi loket lanceri torpidoları saymadım ha tabi gemini yüzmesi içinde personel lazım geminin yara alma/yangın ihtimaline karşı yara savunmada lazım senin dediğin gibi herkes sabit görevde olsa 100 kişilik gemiye 500 kişi almanız lazım TSK da hiçbir personel tek görevli değildir herşey savaşa göre dizayn edilir kusura bakta tskya engelli asker alırsan savunma güçün senin tabirinle bok olur bir şeyi söylerken biraz mantıklı düşünün polise gelince bazı olaylar karşısında çevre illerden destek kuvvet yetmedi askerden yardım istenirken sen tekerlekli sandelyedeki memurumu yollayacaksın yada kapkaççı cantayı aldı kaçıyor ya kusura bakmayın ben engelli kadrosundan girdim sadece evrak işi yaparımmı diyeceksin mesela benim iş kazası geçirdiğim yer 9mtre yüksekliğinde catı oraya cıkmanın tek yolu karşılıklı kaynatılmış 10ar santimlik demirler ben sağlamken zar zor çıkıyordum engelli savcı polis nasıl çıkıp olay yeri incelemesi yapacak onlar bu işleri yapmasın masa başından kalmasın dersenizde diğerleriyle aynı üçreti alırken sizin rahat işleri onların zor işleri yapması o çok savunduğunuz eşitliğe uygun olurmu allah aşkına dürüstçe cevap verin sizin iş yeriniz olsa tek kolu baçağı olmayan yada sağır kör birini güvenlik elemanı diye işe alırmıydınız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

cicikıs'a noktası noktasına katılıyorum. Kaymakam, hakim vb. görevler için atlet olmaya gerek yok! Bence gidin onlara sorun, en şikayetçi oldukları konu sabahtan akşama kadar oturmaktır. Asker-polis mevzuuna gelince, bedenen performans gerektiren kadroları da vardır, büroda çalşmayı gerektiren kadroları da. Yok öyle inşaat tepelerinde, suçlu peşinde koşturma fantazileri Yani, ne peşinen "sakatlar şu mesleği yapamaz" demek lazım, ne de "her işi yapar".

Ayrıca, sakat var sakat var. Ben tekerlekli sandalye kullanan ve mobilizasyonu da çok zor olan biriyim. Yani, benden koşturmacalı kadroda çalışmam beklenemez. Ama Cem, sen yapamaz mısın? Başvur bakalım ne diyecekler sana! Ben söylim: "sakatsın, hakim, savcı, asker, polis olamazsın". Sizce bunda bir terslik yok mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    30

yazılanı anlamaktan aciz ve at gözlülü insan sen gibiler için örneklemelerimi basite indirgemiştim istersen sana yönergeden bakıp görev tanımını bile yazarım ama yinde de asıl anlatmak istediğimi anlamayıp kendini yakmandan korkuyorum (ayrıca ikmal sınıfından bahsettim sb. yada astsb. karıştırmadım iyi oku mesele ayrıntıda değil mesele zihniyette. Aynı şekilde sağlıklı olarak orduya katılmış, 15-20 yıl hizmet etmiş bir tatbikat yada doğu görevinde sakat kalan kişilerde sanki başına gelen yetmezmiş gibi artık işimize yaramazsın diyip ihraç edilmesi (emeklilige sevk edilmesi anla diye ayrıntı veriorum ) de haksızlık değil mi? Kırmızı kartı bekleyen yaşlandığı ve artık performans alınamayan albaylara oturup gazete okusunlar diye gereksiz kadrolar yaratılması hiç bir iş yapmadıkları halde devletten kırmızı kart alana kadar (amiral/general maaşından emekli olmak için) maaş almalarını daha makul görüyorsundur ama görevi esnsında sakatlanana kadro yaratılması sana mantıksız geliyor. Askerlikte ilk öğretilen şeylerden biri de ahde vefa dır. (bkz ekşi sözlük ) Arada gönül gözüyle bakmak lazım olaylara at gözlüğü ile gezenler yüzünden ülkemizdeki tüm engelli, gazileri ve tüm dezavantajlı kesimin durumu ortada dır.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

ya allah aşkına sen tskyı ne sanıyorsun savaş rolesi diye birşey var onu yönergelerde ara bul aşcı uzm/erin yönergesine bak şimdi yazacaklarımı iyi oku israil lübnanı bombalarken orda kalan türkleri almaya giden tcg iskenderun gemisine eskortluk yapıyorduk aşcı er yara savunmada aşcı uzman mg3 cephane yardımcısı aç bak o yönergelerin hangisinde var gemilerde tuvalet ihtiyacını giderirken alabandadaki tutunma yerlerine yapışırsın bırak savaş gemisini ticari gemide dahil bedensel engelli birey çalışamaz bana yönerge saçmalıklarından bahsetme 3 er kez deniz kurdu efes onlarca kez kaseks, sörfeks, uluslar arası, nato tatbikatlarında bulunan 12 metrelik dalgalar gemiye savururken ayakta kalabilmek için kendimizi sabit nesnelere bağlayan mide zarını dahil istifar eden bizleri hiç gördünmü sen o gemilerde ne oluyor sanıyorsun filmlerdeki gibi beyazları giyip dansmı ediyoruz kusura bakma ama ben ordudan ayrıldığımda üsteğmen rütbesindeydim baya şey gördüm burda at gözlü takan sensin görmediğin yer için ahkam kesme burda tsk yı en çok eleştirenlerden biride benim yüzünde çiçekten iz kalanların yada dişleri bozuk görünenin subaylığa alınmaması kadar saçma sapan bişey yoktur yada müzik aleti çalan astsb da fiziksel güzelik ön şartı kadar ayrımcılık yapılmasına denilecek tek kelime yoktur ama iş tsknın duruş ve vuruş gücüne geldimi iş değişir

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya ne çok adaletsiz düzenin bir dişlisi olma heveslisi varmış.
    Savcı olupda ne yapacan? Hangi tc savcısı hakiki katili yargılamış?

Depremde 50000 kişi ölmedimi?
    Otur bakayim bi sandalyeye salllıyayım sana bişey oluyormu?
    Pes bunu Allah yaptı diyeceksin. İşine gelmedimi laiklik elden gidiyor diyeceksin.

S... mışım savcı kadrosuna. Bu ülkede görevini düzgün yapmayanların alayı katildir.

İstiycekseniz tazminat isteyin. Asgari ücret 700 ise d.memuru ile eşlenmesini isteyin. Özel ssektör 700 veriyorsa 1000 tl de devlet versin.

Böyle iki yüzlülük olmaz. Bu topraklar herkezin ahmete 300 ver. Mehmete bol keseden 3000 ver olmaz.

Devletin aleyhinde karar veremiyen savcı olurmu? Olursa adaleti olmaz.
    Adalet olmayan yerde kavga gürültü kargaşa hiç bitmez.

Tek sihirli cümle var. ADALET!

Oda türkiyede malesef 3 kat zürafa sokakta vesikası ile çalışıyormuş!.

Üye
    AYBAROGLU Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben engelilere ayrımcılığın sadece Türkiyede olduğunu biliyordum bugün gazete okuduğum habere göre down semdromlu amerikalı bir çocuk anne babasıyla uçakta first class bölümünde oturmak ister uçak yetkilileri buna izin vermez engelli her yerde engelli engellenin ülkesi yoktur...

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: AYBAROGLU Mesajı Gör
    ben engelilere ayrımcılığın sadece Türkiyede olduğunu biliyordum bugün gazete okuduğum habere göre down semdromlu amerikalı bir çocuk anne babasıyla uçakta first class bölümünde oturmak ister uçak yetkilileri buna izin vermez engelli her yerde engelli engellenin ülkesi yoktur...
    Ne alaka?
    BUSH kızına ceza yazılan bir ülkeyle böyle kıyas yaparsın yapmasınada. Civcivler yermi orasını bilmem.
    Dış ülkelerde ufacık hatalarda bakanlar başbakanlar istifa eder. Burda pişkin pişkin koltuk bırakmak yok yola devam. Babadan oğula saltanat kalkmış sözüm ona. Mecslisin alayı babadan oğula.

Gözleri var. Görmezler. Kulakları var işitmezler........

Uçak firmaları özel teşebbüslerdir.
    Git bi sosyetik mekana bakalım seni alıyorlarmı? Olay Down sendrom lu arkadaşım la alakalı değil yani.
    Demekki o esnada ensesi kalın biri vardı vermediler koltuğu.

Ben çok gördüm parası ile lüks yerlere alınmayan insan. Ferrari dayasan kapıya almazlarsa almazlar. O derece yanii..

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

madem engelli hakim savcı kaymakam olabilir o zaman askerlikte yapabilr demektir versinler hepimizi doğuya askerlik yapalım öyle saçmalık olur mu bir arkadaşım yürüme engelli kaymakam olamk istiyor ama kaymakamlık sınavının şartlarında araziyi gezecek uygun fiziki şartlara sahip olunmalı maddesi var bu kişi nasıl kaymakamlık yapacak veya görme engelli biri tıp okumak istiyor nasıl doktorluk yapacak biraz mantıklı düşünün ya
    Jem sana aynen katılıyorum adam savcı olacak olay yerine gitmesi gerekiyor gidemeyecek durumda adam kaymakam olacak çevreyi gezmesi gerekiyor gezemeyecek durumda bunları kimse göz önünde bulundurmuyor

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Bizler kendimizi yüksek mevkilere layık göremezken birilerinin bu imkanları altın tepsiyle sunacağını hiç sanmıyorum.

Asker yada savcı yüksek mevkide mertebe değildir!
    Milletvekili olabilirsin, belediye başkanı olabilirsin, bakan veya başbakan dahi olabilirsin. Asker, polis, savcı olamazsın, tut ki yaptılar seni asker, ama sen istesende ya-pa-maz-sın!

Sen kendini böyle görmeye devam edersen asıl bi bok olamazsın.
    Uslüba bakarmısınız, ne yani kardeşim, asker savcı olamayacağımı düşündüğümde, benden bir bok olmaz mı? neye göre karar verdin? Ne kadar tanıyorsun beni yada bu fikri savunanları? Savcı olacağına inanandan bok olur, bizden olmaz hı? Zaten karşı fikirde yazanlara saygısı olmayıp, bok atan kişi hiçbir şey olmasın?!

Zaten karakollarda bile memur kadrolu çalışanlar var. İşim gereği zırt pırt karakola gidiyorum, polis olmayan memur kadrolu kişiler yazışmaları, dağıtımları vs. yapıyor. Ha, karakol içinde üniformalı olupta, masada işler yapan var evet, onlarda bir telsiz anonsuyla araçlara fırlayıp olay yerine gidiyorlar. Sistem basit, olay ve bela yokken masabaşı işleri yapan polis te aynı, olay çıktığı anda masayı terkedip müdahaleye giden poliste aynı. Masabaşı için engelli polis alıp, akşama kadar yazı yazdıracağı adama başka maaş, olay çıktığında işe yarayacak olana başka maaş verip kadro şişireceğine, aynı kişiye devre mülk hesabı iş paylaştırıyor.
    A- Karakoldayken masabaşı işini yap
    B- Olay çıkınca silahlı kuvvet olarak göreve git

Karakoldaki sistem böyle, bir de masaya hiç oturmayıp, akşama kadar devriye gezen polisler var onların birimi ayrı. Asayiş şubeye bağlı olan ekipler sürekli geziyor ve engelli birinin bu şubede olmasını düşünmek, saçmanistan bulgurundan mangal yemek gibi anlamsız bir cümle olur.

Ha, emniyet müdürlüğü binalarında memur olarak çalıştırılabilir. Hani nasıl ki şimdi TSK bünyesinde engelli memur var, onun gibi. Belki de vardır engelli memur, EGM bünyesinde.

Bizler, masabaşında memur olarak emniyet içinde çalışabiliriz, şimdiki göbeklenen bazı yaşlı polislerin kullanıldığı gibi.
    Ama polis o-la-ma-yız!

POLİS KİMDİR?:
    Yurt içinde huzur ve nizamın temini, vatandaşların can, mal, ırz güvenliğinin sağlanması ve korunması, suç işlemeye yönelik davranışların önlenmesi, sanıkların yakalanarak adalete teslim edilmesi görevlerini yerine getiren görevli
    Polisin adli görevi suçun işlenmesiyle başlar. Adli görevler arasında: Hazırlık soruşturması, suçüstü işlemlerini yapmak; ihzar (hazırlama), tevkif (tutuklama), yakalama müzekkerelerini (tutanaklarını), hapsen tazyik (hapisle baskı) kararlarını infaz etmek (yerine getirmek); muvakkat zapt (geçici tutuklama) işlemlerini yapmak; arama yapmak, muvakkaten (geçici olarak) yakalamak, şüpheli ölüm ve hüviyeti meçhul ölüleri adli makamlara bildirmek, kanunların suç saydığı fiillerin işlenmesi halinde suç sanıklarını yakalayarak, suç delilleriyle birlikte adalete tevdi etmek (teslim etmek) görevleri öncelikle sayılabilir.

Hadi kaç engel gurubu yapabilir bu işleri? Yapmayın arkadaşlar, siz elma ile armutu değil, karpuz ile tornavidayı karıştırıyorsunuz bana göre...

Ama Cem, sen yapamaz mısın?
    Emniyet müdürlüğü binasında memurluk yapabilirim, akşama kadar masabaşında yaz çiz düzenle vs. evet... Ama polislik, hayır?

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Jem
    yorumlarına ve tespitlerine hastayım abi ben de bunu anlatmaya çalışıyorum ama adamlar anlamak istemiyor aslında onların amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek inşallah bu yazılanlardan sonra neyin ne olduğunu ne yapıp neyi yapamayacaklarını anlarlar

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12