Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selda_55 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2013
    Saat
    19:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Böbrek nakli olalı 4 yıl bitti Allah'a çok şükür.Ne malulen emekli olacak kadar çalışma yılım var (7 yıl oldu) nede malulen emeklilik hakkım(sgk öyle diyor). kalabalığamı girmeyeceğim hemşireyim,nezle,grip uzakmı duracağım hemşireyim,hastalığın ve hastaların tam ortasındayım,ilaçlarımı tam saatinde mi alacağımacil ne zaman hasta gelir belli olmaz.İnanın zatan hastane yönetimi ve arkadaşlar anlayışlı değil.Çalışmak zorundayım sosyal güvenceye ihtiyacım var okadar ilca ne kadar paran olsada dayanmaz.Bukadar ve bundan çokkk herşeye rağmen Allah'a binlerce şükür .Artık şöyle düşünüp kendimi teselli ediyorum birgün diyalize girmek zorunda kalırsam zaten malulen emeklilik hakkım var girmesemde inşallah öyle olur Allah sağlık verdiği sürece çalışırım.Allah herkese şifa versin.

Üye
    x54 Avatarı

Son Giriş
    18.02-2013
    Saat
    15:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 11 senelik böbrek nakilliyim %70 özürlü raporum var. kamuda çalışıyorum. 15 yıllık primi doldurusam şu saatten sonra malulen emekli olamayacakmıyım yani? olayı tam anlayamadım

Üye
    huseyin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin göktan
    Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende izmirden ret çevabını ankaraya göderdim tekrar ret çevabı geldi yüzde 76 raborum var gelen yazı yüzde 60 aldındadır mahkemeyi kendim açmayı düşünüyorum

Üye
    hatunkişi Avatarı

Gerçek Adı
    rondan
    Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sadece burda yazmak yerine bu duruma olan tepkiyi elbirligiyle gereklı yerlere gosterılmesı taraftarıyım..

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aga devlet emir vermese hiç keserlermi maşı falan...sgk yani yukardan talimat geliyo elinizden geldiği kadar kurtarın..gibi,,mesala ben 6 aydır uğraştım malul emek..için ,,aman bir gün sonra olsun'da...bakarsın ölürsün..devlet politikası bu..sanki hepsi yemin etmiş..iş yavaşlatmak için

nakillisiniz malul dereceniz yok, yaşlılıktan emek..olursunuz, yani özürlü statüsünden ancak istenilen prim ve yıl olarak tamamlandığın da
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: x54 Mesajı Gör
    bende 11 senelik böbrek nakilliyim p özürlü raporum var. kamuda çalışıyorum. 15 yıllık primi doldurusam şu saatten sonra malulen emekli olamayacakmıyım yani? olayı tam anlayamadım

Üye
    aayyhan Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    10.01-2016
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben yenı organ naklı oldum çok mutluyum şükürler olsun ALLAH'Ima ıyıyım. pekı şimdi tekrar rapor alıp sgk ya bılgı vermem gerekıyormu yoksa nakıl oldugum hastane sıstemdem otomatıkmen sgk sıstemıne gırıyormu ne yapmam lazım tesekkurler ayrıca herkese ALLAH yardımcı olsun şifa versın yenıden hayata merhaba demek guzel ....

Üye
    amillian Avatarı

Gerçek Adı
    memet
    Son Giriş
    04.03-2014
    Saat
    15:13
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir/Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben gecen sene böbrek nakli oldum ve kullandıgım birsürü ilac var bagısıklık baskılayıcı kortizon böbrek icin ayrı bir ilac grecektende insanın haytı biraz da olsa düzelioyor ama hastalıga cok açıksın örneğin nezle grip oldugunda insan 1 5 ay bunun sıkıntısını cekiyor temizlik sart bizim böyle olduğumuzu bilmiyormu bu SGK biliyor. Emekli olamıyorum 5 yıl var kendimi yeni yeni toparlıyorum daha aileme muhtacım mecburen peki bizler özürlü olarak kpss ye girebiliyormuyuz devlet memurluğuna bilmek istiyorum.Teşekürler şimdiden

Üye
    gülmez51 Avatarı

Son Giriş
    20.09-2011
    Saat
    10:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devleti engellilere karşı koruyacaklarına bülent bey, gidip dağda hainlik edenlerden korusunlar.bu benim şahsi kanaatim belkide onlarca vatan hainlerini bile,dağda çatışırken sakat kalanları bile,farkında olmadan emekli etmişlerdir.kurum bizim gibi mazlumlar ile oynayacağına gidip biraz onları araştırsın.olur ya dişe değer birşeyler bulurlar belkide.ben asker engellisiyim ( gata) dan %45 hani benim hakkım,niye vermez bu devlet ? beni askere alan devlet kendi güvenliğini sağlatan.aç bilaç günler geçirten devlet,asker acıkmaz,asker susamaz,asker yorulmaz,asker uyumaz dedirten devlet artık merhamet tarafınıda görmelidir.çünkü ahlar veya hayır dualar ile şekillenir bireylerin veya toplumların geleceği.bir hadis-i şerif var peygamber efendimiz sav ne buyuruyor bakın''küfrün devleti durur ama zulmün devleti durmaz'' bu hadis-i şerifi sayın başbakanımız recep tayyip erdoğan beyefendi çok iyi bidiğinden hiç şüphem yoktur.ama işte bu satırları kendisine taşıyacak bir adil insan lazım ki o bu işlerden haberdar olsun....
    -haaa,şimdiki rapor oranım yukarıda belirttiğim hastalık %45 hariç %80 .ne diyor sgk nın çok ulu ve yüce hakanları illa ya felç olacaksın ya kanser değilse ağrın sızın beni ilgilendirmez,tıkanıyormuşsun,yükün altında yürüyemiyormuşsun git sürün diyor...

Üye
    TAGI ÇEÇE Avatarı

Son Giriş
    06.11-2015
    Saat
    09:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah herkese şifa vede sabır versin zor bu
    ülkede sakat olmak sakat sayılmak

Üye
    tarık polat Avatarı

Gerçek Adı
    tarık
    Son Giriş
    31.01-2016
    Saat
    03:31
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki arkadaşlar 2011 yılı başından beridir rapor oranları nakiller için %70 olduğuna göre 2011 yılı içinde nakil olanlar malülük emekliliği devam eden veya bu konu ile sgk dan olumlu yazı cevap örneği veya mahkeme kararı bulunursa herkez için yardımcı olur niteliktedir bence.

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en iyisi mahkeme, varsa adalet sgk bürokratlarını sallandırmak gerek...

Üye
    istanbul2004 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bobrek nakli olmustum 7 sene nakilliydim gunde 10 tane ilac ve her ay kontrollere gidiyordum bir gunum saglikli ise bir gunum hastaliklan geciyordu. yedi yil sonra bobrek rejeksiyon oldu ve simdi tekrar dialize devam ediyorum. allah bana saglik versin ben calisayim ve ne devletime ne de milletime yuk olayim sanki cok merekliyiz biz oturup emekli maasi almayi ben kendi meslegimi cok seviyorum yapamadigim icinde cok uzuluyorum. buna gore sgk ya soruyorum benim saglam olarak kendi isimi yapmami yoksa hasta olup sgk dan emekli maasi almammi iyi?

Üye
    cssd Avatarı

Gerçek Adı
    Hayati
    Son Giriş
    25.03-2016
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sonuç olarak değişen bir şey yok, dava açıp emekli olanı gördünüzmü şahsen ben ne gördüm nede duydum. Eminim mahkeme sürecini beklerken zaten emeklilik yılınızda geliyordur.

Üye
    x54 Avatarı

Son Giriş
    18.02-2013
    Saat
    15:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

istanbul2004 büyük geçmiş olsun Allah acil şifalar versin. bende 11 senelik nakilliyim ilaçların çok yan etkisi var dediğin gibi çok sıkıntılı günler geçirdiğim oluyor ama Allah diyalizden korusun bunada razıyım. Seninkinin red sebei neydi böbreği kimden almıştın?

Üye
    Ayhan Serin Avatarı

Son Giriş
    08.12-2012
    Saat
    13:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öncelikle bu tartışma platformu açısından teşekkür ederim.
    Ben 25 yıldır özel sektörde çalışmaktaydım.1 Aralık 2011 tarihi itibariyle işten çıkarıldım.7 yıl önce böbrek nakli oldum.8700 gün de prim günüm var.Anladığım kadarıyla % 70 rapor alabiliyorum.Bu şartlar içerinde ben özürlü olarak emekli olamıcakmıyım?
    Biliyorsunuz,bizim gibi hastalar için sosyal güvenlik çok önemli.Ben yılbaşından sonra emeklilik işlemlerine başlamayı düşünüyordum.
    Şimdi emekli olamıcakmıyım?
    Bilen arkadaşlarımın yorumlarını rica ederim.
    Teşekkürler.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

LinkBacks (?)

1. 01.03-2012, 09:12