Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yalnizefe Avatarı

Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    K.Maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Manisa’nın Yunusemre İlçesi’ndeki 10 Ekim Okulu’nda zihinsel engelli öğrencilere de sınıf açılması üzerine, öğrenciler arasında sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Sarıkaya Mahallesi’nden, 10 Ekim Okulu’na taşımalı olarak eğitime gelen 22 öğrenci, aynı okuldaki zihinsel engelli öğrencilerden rahatsız olduklarını öne sürerek devamsızlık yapmaya başladı.
    Manisa- İzmir Karayolu Sabuncubeli Mevkii’ndeki yamaçta bulunan Sarıkaya Mahallesi’nin ilköğretim çağındaki öğrencileri taşımalı olarak Manisa’ya getiriliyor. 2013-2014 öğretim yılında Manisa TOKİ İlköğretim Okulu’na taşımalı olarak getirilen öğrenciler, 2014-2015 öğretim yılında 10 Ekim İlkokul ve Ortaokulu’nda eğitim görmeye başladı. 10 Ekim Okulu’nun yakınındaki Manisa Öğretmen Şükran Bilginer Eğitim Uygulama Merkezi’nde ise öğrenci fazlalığı görülünce bir süre önce zihinsel engelli öğrenciler için 2 sınıf açıldı. Bu durumun okul hayatına yeni başlayan ilkokul öğrencilerini olumsuz etkilediğini belirten öğrenci velilerinden Aslan Sarıkaya, bazı öğrencilerin 15 günden bu yana devamsızlık yaptığını söyledi. Durumu Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirdiklerini söyleyerek şöyle devam etti:

"Çocuklarımız her gün dayak yiyip, eve geliyor. Gürültüden ders yapamadıklarını söylüyorlar. Zihinsel engelli çocuklar da bizim. Fakat 6 yaşında eğitime başlayan normal çocuklarla aynı yerde öğrenim gören yaşı büyük zihinsel engelli çocuklar var. Çocuklarımız rahatsız oluyor. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün buna çözüm bulması lazım. Biz okuldan soğuyan çocuklarımızı okula gönderemiyoruz."
    Manisa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, konuyla ilgili Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü görevlendirdiğini belirterek "10 Ekim Okulu’nun yakınında bulunan Şükran Bilginer Eğitim Uygulama Merkezi’nde zihinsel engelli öğrencilerin sayısı arttı. İki yıldır 10 Ekim Okulu’na sınıf açarak, Şükran Bilginer Eğitim ve Uygulama Merkezi’nden öğrenci aldık. Bu eğitim yılında 10 Ekim’in öğrenci sayısı da arttı. Bu öğrenciler için başka uygun yer bakıyoruz" diye konuştu.
    http://engellilersitesi.com/haber/69365/#.VEplLMk09Ds
    Konu yalnizefe tarafından değiştirilmiştir (24.10-2014 Saat 17:41 ).

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

Ailelerde en büyük hata üzücü olay üzüldüm

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Bence bu insanların başka uğraşacak dertleri yok

Üye
    esin32 Avatarı

Gerçek Adı
    esin
    Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Milletin işi gücü engelli cocuklar olmus

Üye
    ronaldo7 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

5-10 yaşındaki öğrencilerden anlayış beklemek hata diye düşünüyorum aileler ne diyor benim için hiç önemli değil ama normal öğrenciler zaten yaşları küçük bazı şeyleri anlayamazlar..Özel öğrenciler için ayrı bir okul olsa yaşları ilerleyince de lise-üniversite yıllarında da normal öğrencilerle aynı anda okuyabilirler.istedikten sonra çözüm çok aslında.yurtdışında nasıl bir uygulama var acaba emsal örnek mutlaka vardır

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öğrenci merkezli eğitim yapacağım diye disiplinden anormal tavizler verirsen böyle şeyler olur. Her sene eğitim sistemini değiştirirsen, öğretmenlerin saygınlığını sıfırlarsan, ehil olmayan kişileri müdür, yönetici yaparsan sorunlar katlanarak artar... Rabbimizin Nisa 58. ayette bildirdiği gibi çözüm emanetin ehline verilmesidir...

Nisa srs 58. ayet: Allah size, emanetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor. Allah, bununla size ne güzel öğüt veriyor. Şüphesiz ki Allah her şeyi hakkıyla işiten, hakkıyla görendir.