Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kız çocuğunun okumasına engel olanlar ve psikolojisini zedeleyenler hakkında gereken her şey yapılmalıdır...
    Üzülmemek elde değil, Allah yardımcıları olsun...

Askıda Üyelik
    mkaya64 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    23:35
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu yazıyı okuyunca insan şaşırıyor bide müslümanız diye geçiniriz bir çocuk engelli diye illaki diğerlerinin istediginimi yapacak ben hiç okurken bu zorluklarla karşılaşmadım kimse beni okulumdan göndermek istemedi hatta daha çok sevildim 7 yaşındaki bi kız nasıl bütün sınıfa zarar verebilir demekki alay ediyorlar ve kızın üstüne gidiyorlar biriside demişki yine engelli olmayan suçlu çıktı diye yok bide engelli olan suçlu olacak hem hakkı elinden alınacak hemde suçlu olacak birde her önüne gelen ögretmen oluyo artık önüne geçmek lazım ögretmen dedigin örnek olmalı halden anlamalı velilere zaten çok kızıyorum çocugunu adam gibi eğitemiyor onun yüzünden bir çocuk hayata küsüyor ayıp be

Üye
    aLaimisema Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Plumeria;
    Ben de sizin gibi çok özür dileyerek başlayayım ki, sanırım sizin o yaşınıza kadar çok fazla engelli arkadaşınız olmaması dahası etrafınızda çok fazla engelli olmaması bu sonuca yol açmış olmalı.

İşte sırf çocuklar sizin gibi olmasın ve sizin gibi etrafında engelli görünce acıma/üzülme her ne ise o lanet olası ( çok özür dilerim ) duyguya kapılmadan arkadaşının olmayan koluna bakabilmesi,engelli çocuğun ise toplumda kabul görmesi için küçük yaştan okul park gibi kendi yaşıtlarının olduğu en olası yerlere gitmesi gerekiyor.

demirc;
    Değil mi ya, ne kadar da doğru söylediniz. Hay düşüncenize sağlık!..

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    3

deLy ;

Acıdım demedim ki bayıldım dedim ! Ben kan görmeye bile dayanamıyorum.
    Kolumda serum takılıysa yine o seruma bakamıyorum kesinlikle bir şalla vs. kapatıyorum.
    Hastalık üzüyor beni, ben hasta oluyorum.

Ben de engelliyim oturup önce kendi halime acımam gerekir.
    Allah kimseyi acınacak utanç verecek duruma düşürmesin..

Ameliyattan her çıktığımda görevliler bana; " Bir şeye karşı alerjin var mı? " der...

Ben ; " Hastalar... lütfen beni yoğunbakıma sokmayın " derim

Çünkü yoğunbakımda ben ameliyat ve sonrasından daha beter oluyorum..

Tabi mecbur yoğunbakım.. Sabah olduğunda tam iyileşmemiş bile olsam oradan çıkmak istiyorum

Acile annemi,ablamı götürdüğümde ben daha onlar iyileşmeden bir sedyede buluyorum kendimi serum takılmış.
    Acilde de full engelli yok ama hepsi hasta

Üye
    FATİH ÇAYLAK Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:24
    Yaşadığı Yer
    34
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    20

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Toplum engelliyi daha çocukken dışlıyor. Birde engellilerin toplumla bütünleşmediğinden bahsediyorlar, Daha baştan toplum sen engellisin sağlık sorunu olmayan normal insanla arkadaş olamazsın diye ilkokulda yaftalamışlar küçücük çoçuğu böyle cahil gelişmemiş toplumlardan ancak bu davranışlar beklenebilir. Birde gelişmekten bahsedip herşeyi avrupa birliğiyle mukayese ederler sen önce insana saygıyı öğren Türk toplumu!

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    184
    Verilen Beğeniler
    82

Veliler aslında en büyük kötülüğü kendi çocuklarına yapıyorlar. Nereye kadar kaçabilecekler, hadi sınıftan alındı o çocuk. Vicdani yönünü de bir kenara bırakıyorum, 'herkes engelli adayıdır' lafını da, ama bu çocukların hiçbiri bu yaşta kalmayacaklar. apartmanlarında evlerinden mi attıracaklar?! Engelli öğretmenleri olduğunda okuldan mı attıracaklar?! Çeşitli etkinliklerde görmek istemeyecekler mi?! İş hayatlarında işinden mi edecekler. Kimse engelli diye bir kişinin haklarını kısıtlayamaz, ellerinden alamazlar. Böyle eğitirler-öğretirler ise ileride dışlananlar kendi çocukları olacaktır.

Üye
    şeytantüyü Avatarı

Son Giriş
    27.07-2015
    Saat
    17:32
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale/Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam herkese bütün yorumları tek tek okudum rica ediyorum böyle engelliler ile ilgili her habere inanmayın hangi devirde yaşıyoruz yok artık böyle ayrımcılık o aile kızlarına ayrı özel bir eğitim ve ilgi istemişlerdir bu sorunlar çıkmıştır.

ayrıca hiç kimse engellileri dışlamıyor engelliler kendilerini dışlıyorlar sadece...

Üye
    Maki Avatarı

Gerçek Adı
    maki
    Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    23:11
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim kızım şuan 7. sınıfa gidiyor 1. sınıfı özel rehabilitasyon okulunda okudu 2.sınıfta kaynaştırma yazdılar iyi ki yazmışlar çocuk 1.sınıfta okulda tedirgindi 2.sınıfda kendisinden 2 yaş küçük kardeşiyle aynı sınıfta birleştirdik ilkokul bitti orta okul yarıladı çocuğum okula gittikçe hayata daha iyi tutunuyor biz bunu hissediyoruz kaldı ki benim çocuğum 14 yaşına geldi tam ortopedik engelli akülü sandalye ile okula gidip geliyoruz yine akülü sandalyeyle sınıfa girip ders görüyor hiç böyle bir dışlama bir durum olmadı aksine hep sahiplendiler yardımcı oldular belki benim kızım kapris yaptı veya ters bir şey söylese de onu kabul ettiler ama gücenme ce yok zihinsel engelli çocuklarımız kaynaştırmada uyum sağlayamıyorlar ortopedik engelli çocuklarımız çok rahat uyum sağlar benim şahsi kanaatim ben bu durumda kızımı o okulda tutmazdım yaşı çok küçük şatlarınızı bilmiyorum ama kalsa da düzen olmaz aynısını ben Yozgat ta çalışırken ana okuluna başlayacağımızda karşılaştık tamamen öğretmenden kaynaklanıyor kabul etmek istemedi diğer öğretmenle konuştuk o öğretmenim ruhu daha sakin olur tabi ki dedi 1. dönem onda okudu 2.diğerinde o da sorun olmayınca sıkıntıyı kesti belki mahkeme kararıyla bir şeyler kazanırız ama 7 yaşındaki kızımızı kaybederiz içten içe buradan adana imkb ilköğretim okulu sınıf öğretmeni Hasan Bursal hocama ve o dönem öğrenci ve velilerine okul idaresine şimdiki Belediye evleri orta okulu öğretmenlerine ve müdürümüze velilerimize ilkokuldan beridir devam eden sınıf arkadaşlarına teşekkürlerimizi sunarım bir Mersinli olarak Adana bana itici geliyordu güncel haberlerden dolayı hiç de öyle değil eğer Adana da yaşama şansınız varsa gelin ben yardımcı olacağım emin olun sizde seveceksiniz Adanalılar sizleri seviyorum herkese selamlar

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    535
    Verilen Beğeniler
    148
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben burada yaşananların basına yansıdığından farklı olduğunu düşünüyorum.

Ülkemizde neredeyse 20 yıldır kaynaştırma uygulanıyor. Elbette bu uygulama çok büyük zorlukları da beraberinde getiriyor. Ancak, fiziksel engelli çocukların kaynaştırması en az sorun yaşanan alanlardan biridir.
    Genellikle zihin engelli, psikolojik engelli ve otizm, dikkat eksikliği gibi sorunlarda kaynaştırma uygulaması zorluklar taşır.

Haberde veli çocuğunun yürüme engelli olduğunu belirtmiş. Ama diğer şikayetçi çocukların velisi "itme var, kakma var, çocuğumun gözüne kalem sokuyordu" gibi ifadeler kullanıyor. 25 ayrı velinin ve öğretmenin isyan etmesi ortada sadece yürüme engeli olmayabileceği yönünde ciddi bir işaret veriyor.

Bu durumda, söz konusu çocuğun başka (psikolojik veya zihinsel) sorunları olabileceği göz ardı edilmemelidir. Böyle çocuklar için özel eğitim merkezi, rehberlik araştırma merkezi, okuldaki rehber öğretmen ve sınıf öğretmeninin tam bir işbirliği içinde çalışması gerekir. Ne yazık ki bizim ülkemizde bu tür uygulamalar son derece yetersizdir.

Özel eğitim okulları çözüm değildir. Her çocuğun, engelli olsun veya olmasın akranlarıyla eşit şartlarda ve imkanlarda eğitim alma hakkı vardır. Bunun için gereken önlemleri devlet sağlamak zorundadır. Normal çocukların eğitimlerinin bile siyasi malzeme haline getirildiği ülkemizde bu tür beklentilerin karşılanabilmesi için bir 20 yıl daha geçmesi lazım.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12