Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 20 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    657 ve Engelliler...
    657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu, biz engelliler için artısı olmayan bir kanundur.
    Engelli devlet memuru 15 yıl dolduğunda emekli olma hakkına sahiptir. Ancak bu hak verilirken kaçırılan noktalar bulunmaktadır. Bunlardan bazısını zikredelim.
    1. %40 engelli ile %100 engele sahip iki engelli memur aynı görülmüş ve her ikisine de 15 yıl denilmiştir. Oysaki %100 engelli bir insanın çalışma şartları ile %40 engelli bir insanın şartları aynı değildir. Bu noktada dezavantajı yüksek olan gruptan diğer gruba doğru kademeli bir sistem düzenlemesine gidilebilir.
    1.Engel Grubu ( %80-100 ) : 11 yıl
    2.Engel Grubu (%60-80 ) : 13 yıl
    3.Engel Grubu (%40-60 ) : 15 yıl

2-Devlet memurlarında her yılda bir kademe, üç yılda bir derece uygulaması vardır. Her kademe, her derece hem maaşınızı hem kariyer basamaklarında avantajlar sağlar. Ancak emekliliği 15 yıl olarak belirlenen bir engelliye, farklı bir uygulama yapılmamakta. Oysaki doğuda görev yapan bir öğretmenin doğu şartlarının ağırlığı nedeniyle 2 yılda bir derece alması sağlanmıştır. Buradan yola çıkarak şu öneriyi dile getiriyoruz ;
    *Engelli devlet memurlarına ,her yıl 1 kademe, iki yılda 1 derece uygulamasına gidilmeli.

3-Devlet memurları ilk 10 yıl, 20 gün süre yıllık izne sahiptir. 10 yıl dan sonra 30 gün yıllık izne tabidir. Normal devlet memurunun emekliliğe oranla ilk 10 yılı ,toplam sürenin içerisinde yarı bile değildir. Engelli devlet memuru 15 yıl içinde 10 yıl, toplam sürenin 3/2 sini kapsamaktadır. Önerimiz şudur;
    *Engelli devlet memurunun yıllık izni 5 yıla kadar 20 gün, 5 yıl sonrası 30 gün olmalıdır.

4-Asgari Geçim İndirimi uygulaması başlamadan evvel engelli devlet memuru ile normal memur arasında maaş farkı söz konusuydu. AGİ Uygulaması sonrası engelli devlet memuru ile normal memur arasında bir fark kalmamıştır. Engelli memur ile normal memur arasında bu farkın tekrar iade edilmesi gerekmektedir. Önerimiz şudur :
    *Engelli devlet memuruna 100 TL ek ücret ödenmelidir.

Üye
    AzMiCaN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Güzel bir çalışma olmuş . Eline sağlık . Ama bunları gündeme getirmedikten sonra sadece yazıdan ibaret kalacak ne yazıkki .

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

evet guzel bır calışma ancak arkadasında dedıgı gıbı dıle getırılmedıkce sadece yazılardan ibaret kalır, ki hala yazılardan ibaret ne yazik ki.

Üye
    reys Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    11:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok güzel bir tespit destek veriyorum.

Üye
    nargül Avatarı

Son Giriş
    30.04-2014
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

evet yazıda kalmaması için ne yapmak gerekiyorsa yapalım

Üye
    lado Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam da bunu memur olarak değilde bütün engelliler desek daha uygun olur bence

Üye
    reşit kartal Avatarı

Gerçek Adı
    reşit kartal
    Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

keşke bunu gündeme getirebilseydik. meclisdeki engeli vekillerin mail hesaplarına mail olarak atabilirsiniz.

Üye
    kaçik Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın karakaya arkadaşı gerçekten güzel bir çalışma olmuş tebrik ederim. Yazıda kalmasın ne yapılması gerekiyorsa hepbirlikte elele verip konuyu meclise taşıyalım.
    Ayrıca ben devlet memuru değilim.

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Şafak PAVEY- CHP Milletvekili İletişim | Şafak Pavey , https://twitter.com/safakpavey Gürsoy EROL -AKP Milletvekili gursoy.erol@tbmm.gov.tr
    Faks : +90 (312) 420 69 41
    Fatma ŞAHİN-AKP Milletvekili- https://twitter.com/FatmaSahin_ASPB fatma.sahin@tbmm.gov.tr Ayşenur İSLAM- AKP Milletvekili aysenur.islam@tbmm.gov.tr

Üye
    cemil_58 Avatarı

Gerçek Adı
    Cemil
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

4857 sayılı kanuna tabi işçi personel de 15 -17-18 yıl da emekli olabiliyor.. memurlar 15 yılda emekli olurken işçiler kademeli olarak emekli olabiliyor.

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

CHP Milletvekili Şafak PAVEY'e önerimizi ilettim. Kanun Teklifi olarak sunacağını belirtti.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

selam musa kardeşim tavsiyem bu konularla yakinen ilgilenen ruhsar demirel var milliyetci hareket partisi genel başkan yardımcısı (aile ve sosyal politikalardan sorumlu) bu konuyu onada iletmeni tavsiye ederim sitemizi takip ediyor bunu biliyorum daha önce kendi özel telefonundan bi çok defa ben görüşmüştüm. Meclis telefonundan irtibata geç durumu danışmanlarına anlat mutlaka sana dönüş yapacaklardır. Birde gürsoy bey oda akp vekili....

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

MHP Milletvekili Ruhsar DEMİREL
    CHP Milletvekili Şafak PAVEY
    AKP Milletvekili Gürsoy EROL'a iletilmiştir.
    Lütfen sizlerde iletin.

https://edilekce.tbmm.gov.tr/Dilekce...eKomPrint.aspx T.B.M.M Dilekçe Komisyonuna da ilettim.

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

bu teklif eksik bir defa... Ben de kendi önerimi yazarak katkı sunmak istiyorum

1: Engelli memurların emeklilik şartları düzenlenirken iki hususa dikkat edilmelidir. Özelikle sonradan memur olan engellilerimize anayasamızdaki POZİTİF AYRIMCILIK ilkesi ne dayanılarak Özel sektörde geçirdikleri çalışma sürelerinin aynen devlet memurluğuna aktarılması ve boşlukta olan günleri borçlanma imkanı getirilerek bu konuda maddi imkanı olmayan engeliilere borçlanma yapabilmelerini sağlamak amacıyla faizsiz kredi sağlanması..
    2: Engelli statüde kamu ya girenler devlet memurlarının gelir vergisinden "ENGELLERi ORANINDA MUAF TUTULMASI" bu husus bu gün yürürlükte olan vergi indirimi uygulaması ile karıştırılmasın lütfen"
    3: Engelli memurların yıllık izinlerinin 5 yıl için 30 10 yıl için 40 iş günü olarak düzenlenmesi
    4: Engelli statüde devlet memuru olarak çalışanların günlük mesai sisteminin amirin insiyatifine bırakılmadan belirlenerek günlük 7 saat olarak düzenlenmesi "Bu husus özelikle büyük şehirlerdeki trafik sorunu dikkate alınarak konulmuştur"
    5: Engelli statüsünde çalışan memurların yükseköğretim mezunu olduklarını belgelemeleri halinde asalet şartı aradanarak mezun oldukları bölüm ler dikkate alınmak suretiyle düzenlenecek ve sadece "Kamu çalışanları arasında kurumlardan bağımsız oalrak düzenlenecek bir ünvan değişikliği sınavı" ile mezuniyetlerine uygun kadrolarda görev yapma imkanının tanınması
    6: Üniversite sınavını kazanan ve örgün öğretim okuyan engelli memurlara ilave "Mesleki Gelişim Ödeneği" yapılması bu hususun En yüksek devlet memuru nun maaş katsayısı oranında yasaya konulması...
    BENİM İLK AKLIMA GELENLER BUNLAR MADEM BİR MÜCADELE BAŞLATTIK DEVAMINI GETİRELİM...

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben %40 raporumla vergi indirimi alıyorum ama hesapladığım kadarıyla engelim olmadan alacağım maaşa göre sadece 40 TL kadar fazla alıyorum. Bilmeyen de müthiş indirimler alıyoruz sanacak...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon