Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon
Toplam 155 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu zatın ağzından çıkan malum sözlerden sonra “bizim sitede şimdi ne yorumlar yapılacak bak gör” diye hanımas eslenmiş idim. Yanılmamışım, kısa zamanda epey yorum yapılmış maşallah. Çorbada tuzumuz olsun misali birkaç kelimede ben karalayayım bari.

Partiler (hepsi ama sadece biri ikisi değil) mebus adaylarını belirlerken maalesef hödüklükleri ile ön plana çıkmış kişileri de çeşitli sebeplerden ötürü listelerine alıyorlar. Hatırlayın Türk Telekom Arena Stadının açılışında Erdoğan Bayraktar’ın büyük tepkiye ve protestolara neden olan konuşmasını. Öte yandan bu zatın da Tekirdağ’da bu lafı söylemesi işin tuzu biberi. Yani ortada bir üslup bozukluğu var. Bir şeyler izah etmeye çalışılırken ortaya maalesef pisleyip gidiliyor. Adamın dediği bence çok doğru amma velakin ifade şekli, yanlış, kaba ve zedeleyici olunca tabii olarak insanlar, yani sizler, bizler hepimiz üzülüyoruz ve “bu adam nasıl olmuş da vekil olabilmiş”diyoruz. Ümit ederim tüm partiler müteakip seçim dönemlerinde konuşmasını bilmeyenleri aday göstermek yerine ne demek istediğini yerinde kelimeler kullanarak ifade eden kişileri mebusluğa aday gösterirler.

Adamın dediklerine gelince: öncelikle ne demek istediğini uygun kelimeler kullanarak söylemesi şarttı. Mesela diyebilirdi ki:” bizim iktidarımız döneminde sakatların yaşam kalitesinin iyileştirilmesi için büyük adımlar atıldı”. Bu şekilde bir ifade kullansaydı sanırım tepkiler bu denli yoğun olmazdı. Genç nesil belki pek bilmeyebilir ancak geçmişi ve günümüzü mukayese yapabilme imkânına sahip olanlar eminim biliyorlar ve görüyorlardır ki bu parti iktidarı döneminde memlekette sakatların da yaşadığı gerçeği görüldü. Az veya çok bir şeyler yapılmaya çalışıldı.
    Ben bu partinin avukatı değilim, icraatlarının bir kısmını desteklerken bir kısmını da yerden yere vuruyorum. Ama benim doğru bulduğum husus yukarıdaki gibidir. Yani onların iktidarından itibaren varlığımız hatırlandı. Az veya çok maddi anlamda bazı destekler verilmeye başlandı. Sosyal alanlarda değişiklikler görüldü. Mesela rampalar, asansörler vs vs kurulmaya başlandı. Otoparklarda bizlere ait zorunlu olarak yer ayrılmaya başlandı. Haaaa bunların birçoğu göstermelik. Bunu ben de biliyorum. rampa rampa değil Bebek’teki eşek osurtan yokuşu gibi dimdik. Asansörler deseniz üç gün çalışır bir gün istirahat eder.İspark deseniz sakatlara ait otopark alanını her tarafı sapasağlam öküzlere kullandırır. Vs vs. Ama bu düzensizlikleri şikayet ede ede, protesto ede ede düzelttirmek de bizlerin vazifesi. Maddi desteğin azlığını da durmadan usanmadan dile getirmek yine bizlerin vazifesi.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen bu iktidarın bizler lehine bir gayret içerisinde olmadığını söylemek de vicdanlara sığmaz. Mebus efendi bir gerçeği dile getirmek istemiş aslında ama bunu söylemeye çalışırken de başta da dediğim gibi ortaya sıçıp pislemiş ne yazık ki. Yoksa doğru kelimeler kullanarak ne demek istediğini söyleyebilseydi adamın dediği baştan sona doğru. Haaa bizlere düşen nedir bu durumda? Yılda bir gün GS Lisesi önünden Taksim'e yürümekle, anıta bir çelen bırakıp diskur çekmekle bu işler çözülmez. Böyle bir komedinin içerisinde hiçbir zaman olmadım, olmam da. Önemli olan sıkıntılarımızı daha geniş ve sürekli eylemlerle dile getirip dikkati çekmek olmalı. Mesela bir hanım arkadaşımız halk otobüsüne insan yerine konmadığı için alınmadı bilmem hatırlar mısınız. Bu hadiseyi protesto için sürekli bir eylem yaptık mı? Yapılmadı. Ama Taksim’de iki ağaç bahane edilerek aylardır yer yerinden oynatılıyor. Ağaç mı kıymetli yoksa insan mı? Bizler ağaçtan daha kıymetli olduğumuzu aramıza kışkırtıcıları almaksızın ispatlayamazsak bu vekil de böyle konuşur işte.

Haaa bunu başarabilir miyiz,yani ağaçtan daha kıymetli olduğumuzu ispat edebilir miyiz? Bence başaramayız zira derdi, sıkıntısı, çilesi ortak olan bu camia maalesef ve çok acıdır ki birlik ve beraberliğin olmadığı bir camia. Yani o zaman biraz düşünmek lazım. Başbakan ne diyor? Diyor ki “bir olun, dik olun, birlik olun. Bizler sakatlar camiası olarak bir olmaz isek, dik olmaz isek, beraber olmaz isek adam yerine konmayız,vekiller böyle konuşabilirler, isteklerimizi elde edemeyiz, ancak ve ancak verilenlerle yetinmek zorunda kalırız, kalıyoruz da nitekim.

Biraz düşünün bakalım.

Üye
    FIRAT ÜNAL Avatarı

Gerçek Adı
    FIRAT
    Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu insanları tutan toz kondurmayan engelliler utansın

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

facedeki hesabına hepiniz ağzından ne geliyosa saydırın ben öyle yaptım

Yasaklı Üye
    bazarov Avatarı

Son Giriş
    07.12-2013
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nasibegül Mesajı Gör
    facedeki hesabına hepiniz ağzından ne geliyosa saydırın ben öyle yaptım
    heheheh

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    120

bizler bir kere kırıldık özür dilesin sayın vekil peki doğrusu ne

Üye
    CrystaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ferman
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    04:28
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

hakko.0101; mademki yanlış anlaşılmış diyor aradan bu kadar zaman geçti medyadan'da tepkiler geldi haberlerden vs neden çıkıp yanlışını düzeltmedi bu kadarda olmaz artık salak yok burada yanlışını sen mi söylüyorsun vekilimisin bakanını savunacağına yanlışına tepki ver dostum.

Üye
    gulay_06 Avatarı

Gerçek Adı
    gülay
    Son Giriş
    09.04-2016
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

bir lafa bakarım laf mı diye birde söyleyene bakarım adammı diye... ikiside bu kişide mevcut değil yazık çok yazık...."engellileri adam yerine koymak " ne demek bu nasıl laf ya şiddetle kınıyorum..bence onların beyinleri engelli fazla söze ne hacet

Üye
    bülent yalçın Avatarı

Gerçek Adı
    T.C bülent yalçın
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    3

AKP Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut’un “Biz engellileri adam yerine koyduk adam ettik” açıklamasına karşı yarın eylem var.
    CHP İstanbul İl Başkanlığı engellilerle birlikte yarın saat 11:00’de Galatasaray Lisesi önünde kitlesel basın açıklaması yapacak: http://www.engelliler.biz/forum/duyu...a-eylemde.html

Üye
    hatice75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    01:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar öyle kıt akıllı nedediyini bilmeden konuşan düşüncesiz ler çok var malesef

o millet vekilinin kendisi adammıymış acaba

Üye
    FIRAT ÜNAL Avatarı

Gerçek Adı
    FIRAT
    Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben sayfasına ulan Tevfik vekil olmuşsun ama inşan olamamışsın dedim anında yorumum silindi ve genele açık olan sayfası anında engellendi şaşırdığım şey şudur facede onlarca engelli sayfaları ve grupları var bu konu ile ilgili yorum yazan tepki veren engelli sayısı yok denecek kadar az bu nasıl bir korkudur bu nasıl bir vurdum duymazlıktır sözüm ona vekil bozuntusu biri çıkıyor engellileri insan yerine koyduk adam yerine koyduk diyor binlerce engellinin üye olduğu sayfaları bizzat merakederek baktım yorum yazan yok tepki veren yok eeeeee siz bu sözleri içinize sindirebiliyorsanız bize göre hava hoş bugün bu konuya tepki vermeyen engelli arkadaşlar yarın bir başka konuda yardım ve destek beklerseniz gidin o desteği sizi adam yerine koyan insandan sayan vekilden isteyin derim

Üye
    nurse1988 Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZEL
    Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki soruyorum..

Ben 18 yaşını geçtim engeeli biri olarak gelir tespiti yaptırıyoom ve gelirim 245.tl üstünde ise bana maaş vermiyor ve sağlık giderimi 40 tl ödüyerek gss sağlıyorum

yine arkadaşım engelli değil 18 yaşını geçti.gelir tespiti yaptırıyor.durum aynı gss 40 tl maaşta yok

peki soruyorum şimdi nerede anayasanın engelliler,yaşlılara,muhtaç güçsüzlere olan pozitif ayrımcılıgı...

Milyonlarca engelli, yaşlı ve çocuk, anayasa değişikliğini bekliyor - ZAMAN
    Korunmaya muhtaç çocuk, yaşlı ve engelliler için pozitif ayrımcılık toplumun ve kamunun gündemine gelecek.

Üye
    doğaadamı Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet haşim
    Son Giriş
    20.11-2013
    Saat
    01:38
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu chplilierde herşeye maydanoz oluyorlar ama bir turlu sonuca ulasamiyorlar

ben herşeyimi Allaha havale ediyorum,sizde öyle yapın bence çünkü kimin kim için nekadar nefret duygusu taşıdığını niyetinin ne olduğunu cenabı hak bilir.

Üye
    nurse1988 Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZEL
    Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önceliikle şunu söyleyeyim ben chp mhp yada bir partiye üye değilim.BEN ADALET NERDE HESAP SORUYOR ONUN YANINDAYI.

Hz. Ömer r.a dilencilik yapan kör bir Yahudi’ye maaş bağlanmasını emrederken: “ Bu adam gençken bize cizye verdi, şu ihtiyar halinde bizim ona bakmamız gerekir” buyurmuştur

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    306

yorumların bir çogunu okudum,bir çok yorumlarda kin nefret hakaret tarzı cümleler,işte facesine girin sizde agzınıza geleni saydırın tarzı düşünceler,yada işte şu parti şurda bu konuda eylem yapacak sizde buyrun tarzı yazılar,ve daha bir çok bana göre anlamsız sözler.milletvekili yada başka bir insan kendini bilmez şekilde böyle kırıcı cümleler söylediyse o kesinlikle onun insanlık kalitesinin çok zayıf oldugunu gösterir,ve bu tür kişilikte insanlar toplumun her kesiminde bolca mevcut malasef.o zaman biz toplum olarak birazda kendimizi sorgulamalıyız bence, o zaman gelecek nesiillerin daaha kaliteli ve kültürlü olmasını saglayabiliriz,

Hazreti ömeri örnek vererek onun adaletini istersen,birazda ona yakın yaşamak lazım degilmi ama.tabi size eleştiri tarzında söylemiyorum.toplumsal anlamda söylüyorum

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    VURUN ABALIYAA

bundan 10 yıl önce ülkemize gelen yabancılar bu ülkede hiç engelli yokmu diye sorarlardı. hepimiz evinin penceresinden seyrederdi sokakları. kimsede tekerlekli sandalye yokttuki sokağa çıksın, akülü derrseniz bir rüya gibiydi. zihin engelli kişiler evlerine zincirlerle bağlanırdı, ne 2O22 maaşı vardı, nede evde bakım maaşı vardı, günümüzde makarna, kömür dağıtıyorlar diye küçümsedikleri insanlar var onlardan ne farkımız var bizim. hepimizin engelli kartı var. niye var peki toplku taşımaya ucuza bin, otoparklardan ücretsiz faydalan, müzeleri bedava gez, su parasını indirimli kullan. makarnacı dediklerinizden ne farkınız var.

adammıyız ? elbette adamız, dünden bu güne dahada adamız.

Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon