Sayfa 4 / 11 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 155 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    buyucu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Baskı yapılsa adam gibi değil de bu laftan sonra adam diyesim gelmiyor gerçi Eşşek gibi diler özrü.Sosyal medya var kulanılabilecek.Aklıma gelen şimdilik bu. Ama dilenecek özür işitsel görsel medyada herkesin göreceği şekilde olmalı. 5. 8. sayfalarda değil.
    Bunları yazarken bir taraftanda acaba nasıl bir özür dileyebilir? Özrü kabahatından büyük mü olur? Nasıl bir kıvırma becerisi gösterir merak ediyorum...

Üye
    turan yılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    duran
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu baskıyı yapacak kişiler türkiye engelliler federasyonu engelliler derneği tüm dernek kuruluşlar biz insan değilmiyiz neyiz sayın söylesinde bilelim diye peşpeşe bi açıklamalarda bulunsun bakalım özür geliyomu gelmiyomu sayın bi arkadaş bana laf atmış parti hükümet olayı değil bir vekilin ağzından çıkan lafı bilmesi lazım hangi partiden olduğu farketmez

Üye
    eses-26 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:38
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Belli belli.tekerlekli sandalye 1000 tl den başlıyor sizin ödediğiniz para 250 tl.haram zıkkım olsun bir de konuşuyor.

Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Türkiye'de yaklaşık  engelli vatandaş bulunmaktadır. Şimdi soruyorum: Adam ya da insan yerine koydukları engelli vatandaşların oylarıyla bulundukları makamı koruduklarının farkındalar mı? Bu konuda hiç durumya da varsa eyer vicdan muhasebesi yaptılar mı? Milletvekilleri bulundukları mevkiyi borçlu oldukları kesimler hakkında açıklama yaparken daha dikkatli olmak durumundadırlar.
    Sonuç olarak, "AĞACIN YAKILMAK İÇİN KESİLMİŞ, PARÇALANMIŞ HALİ" vekil olmuşsun da neye yaramış, ama ADAM OLAMAMIŞSIN…

Sakatlık Çalışmaları
    bezmez Avatarı

Gerçek Adı
    Dikmen
    Son Giriş
    22.04-2016
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Baskının gelmesi için illa derneklerden birşey beklemek şart değil bence. Yani onlar sesini çıkarsa tabii çok iyi olur da....Şart değil...Evet mesela twitter üzerinden bir kampanya başlatılabilir belki.

Üye
    fiore Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bize verdikleri hakları lütuf gibi göstermesinler!! AB ye uyum çerçevesinde bunları yaptılar bizi sevdikleri ya da düşündükleri için değil ve ayrıca verdikleri paralar zaten bizim vergilerimiz değil mi ? kime neyi lütuf ettiler ?? sormak lazım asıl bizim oylarımız sizlere bir lütuftur.

Üye
    buyucu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    13

Turan, sakatlar derneği üstüne düşeni yapsaydı bu konuşma yapılmazdı...
    Yazımı yazarken gördüm. Demedim diyorsa bunu yayınlayanlar hesabı vermeli.Dediyse kendisi özür dilemeli...Her iki durumda da bize özür borçlular...
    Lütfen,konuşmamın tamamını okuyun veya dinleyin. Orada engellileri asla incitmek değil, onlara nasıl sahip çıktığımı göreceksiniz
    Aha bu adam bize sahip çıkmış biz sahipsiz mişizzz...Haberimiz yok bişeyden yahu
    Malmıyız ki ?

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

bizleri insan yerine koyun ama yaptıklarınızı önümüze koymayın..

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Sanki yapılması gerekeni yapmak iş sanıyorlar farklı ne yaptınız uygulamalarda eğer engelli hala sıkıntı yaşıyorsa demek ki bişey yapılmamış.
    Kendimden çok basit bir örnek vereceğim geçirmiş olduğum bir ameliyat sonrasında farklı engellerimin bulunduğu bir raporum mevcut araç alımı için maliyeye müracaat ettim aracımı da almıştım özel tertibatımı da yaptırdım maliyedeki memurlar raporumun geçersiz olduğunu söylediler yasa çok net ama maliyedeki memurlar kendilerini doktor yerine koyup değerlendirilen teşhis ve tanı bölümünü okuyorlar doktor heyet değerlendirmiş ve özel tertibat yazmış ki ben otomatik vitesli araç kullanır ibaresi istemişim dilekçemde heyet ısrarla özel tertibat yazmış
    neyse ben hem bimere şikayet ettim hemde bir dilekçe yazdım maliyeye yasaya uyduramadıkları için tıbbi terimler kullanıldığını öne sürdüler doktorlar hangi terimi kullanacaksa orasıda ayrı bir komedi heyete raporumu tekrar yolladılar heyete geldik özel tertibat yazan doktorlar heyette olmasına rağmen onlarda bu sefer cevap yazmakta zorlanıyorlar her nedense

işte burası benim güzel ülkem engelliler için çok çalışıyorlar. televizyonda reklam üstüne duygu sömürüsü üstüne duygu sömürüsü ağızlarını açtıklarında böyle yaptık şöyle yaptık diyorlar ama maalesef uygulatırken kurumlara bir genelge yolluyorlar memurlara baskı ve sonrasında olan bu . Güya ibareler değiştirildi sayın başbakanımız özürlü değil engelli diyor ya heyete sevk yazısında en az 50 kez özürlü kelimesi kullanılmış bunlar 2 üzeri maaş alan memurlar ağızlarında sakız yeni çıkan yasalardan bi haber genelgeye göre hareket eden ve koltuğundan korkan rapor için görüşüyorum ben kabul etsem ankara hemen savunma istiyor benden diyor kadın sırf korkudan dolayı yasayı görmüyor

trajikomik ama bazı engelli kardeşlerim ne yazsak çizsek sığ bir düşünce ile hala hak ettğimizi bile alamazken yok bundan önce buda yoktu gibi saçma sapan bir savunma içerisine giriyorlar. İşte tamda bu noktada söylenecek hiç bişey kalmıyor engellilere her durumda can acıtıcı sözleri durumları hak ediyoruz kimse kusura bakmasın ne zaman birlik sağlanır o zaman düzelir çok şey bakınız memurlar nette öğretmenlerin dayanaşmasına adamlar neler yaptırıyorlar neler artık uyanın sadece ben değil Ne zaman BİZ OLARAK tanımlar ve düşünürsek işte o zaman zaferlerin kralını kazanır engelli camiası aksi halde hakkını bilmeyen önüne konan ufacık bir fayda sağlayan işteden dolayı razı gelirse bunların devamı gelecektir.
    Evet yanlış ifade olabilir ama çıkıpta onu yaptık bunu yaptık demiceksin arkadaş oraya o koltuğa geldiysen eşşek gibi yapacaksın sosyal devletin anlamı budur. Ama göz boyama için yapmıcaksın oy avcılığı için yapmıcaksın bakın eğer bunlar seçimden önce alım yapmaz ise görün sırf oy avcılığı için alsında yeter ki işe girelim diyenler olabilir anlamak istediğim engellilerin nasıl kullanıldığı hususudur umarım bazı noktaları anlatabilmişimdir eksiklikler dile gelmez hatalar söylenmezse hiç bir zaman düzelmez SAYGI DUA VE MUHABBETLE KALIN....

Yasaklı Üye
    bazarov Avatarı

Son Giriş
    07.12-2013
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bio;

Çok doğru birliktelik içinde olan, örgütlü bir grubu hiçbir kuvvet yenemez.

Üye
    FIRAT ÜNAL Avatarı

Gerçek Adı
    FIRAT
    Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bunlar kendilerini Allah tarafından özel yaratılmış kurtarıcılar gibi görüyorlar bunlar olmasa tüm millet açlıktan kırılcak sanki

Üye
    ahmedd29 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    09.02-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Milletvekili patavatsız tamam ama bazı yorum yapanlarda bu patavatsızlığı hak etmiş gibisiniz.

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

Akp laf konuşmaktan aciz vekillerine Türk Dili ve Edebiyatı dersi vermeli..Yoksa daha çoook böle potlar kırarlar.. (not: bir akp'li )

ha bu arada bi üst mesajda söylenenlerde doğru..ahmedd29 bey de haklı..bizim millet nedense yanlışı gösteriyim derken kendisi de o yanlışı yapıyor..Sorsan "önce o başlattı" derler

Üye
    ahmedd29 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    09.02-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Millet çok düzgünmüş gibi vekillerinin sütten çıkmış ak kaşık olmalarını bekliyorlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bundan önce de başbakan, sağlık bakanı vb. kişiler bu şekilde aşağılama sözleri söylemişti. Aynı şekilde bu milletvekilinin de kendince övünürken (yani iktidarında yapılan iyi şeyleri söyleyip siyasi çıkar için mesai verirken!) bu ahmakça sözleri ağzından salması, bana ortada ciddi bir zihniyet sorunu olduğunu söylüyor. Yani bu derece sakatfobik, bu derece sağlamcı küstahlık öyle istisna bir dil sürçmesi değil bence.

Ortada hem sakat bedene bakış açısından psikanalistlere yoğun bir mesai yaptıracak ciddi bir sorun var, hem de kamu hizmetini bir hakkın sunumu değil de iane olarak gören küstah siyasi iktidarı siyaseten mahkum edecek bir tavra ihtiyaç var.

Özür meselesnine gelince... Özür dileyecektir zaten. "Ay kusura bakmayın" demenin onun açısından hiç bir maliyeti yok ki, neden özür dilemesin! Ama bence, dilese de dilemese de yukarıda söylediğim şekilde ortada daha temel bir sorun var ve biz bir tavır almazsak o sorun orada durmaya devam edecek. Hiç değilse kendi içimizde bu zihniyeti mahkum etmemiz lazım!

Sayfa 4 / 11 İlkİlk 12345678 ... SonSon