Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 93 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    labrador Avatarı

Son Giriş
    11.06-2017
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    ankara/gölbaşı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam.Yarın toplantıya katılırsanız şu soruyu sorarmısınız....neden sadece ortapedik engelliler ötv ve kdv indiriminden yararlanıyor...bu haktan tüm engelliler yararlanmalı...% 90 agır özürlü olcagına % 75 olsa olmazmı...derseniz sevinirim

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu tasarının içeriği neymiş bilen varmı?

Üye
    ağa Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşlar iş yine bize düştü gibi. Engelli yasa tasarısı hazırlanıyor değil, hazır. Mecliste bekliyor. Aile bakanı öne alınması konusunda muhalefeti ikna edemediği için ekim ayına kaldı. Yasa bazı yenilikler getiriyor. Örneğin ağır engelli ifadesi kalkıyor. Yeni yönetmeliklerin hazırlanması öngörülüyor. Bu arada erişilebilirlikle ilgili 3 yıl bekleme süresi rafa kalktı ve "Erişilebilirlik Yönetmeliği" yayımlandı. Komisyonlar ağustos ayı içinde tamamlanacak. Her komisyonda engelli federesyonu temsilcileri bulunacak. Belediyeler isterse uygulamasın. İsteyen arkadaşlar bu isimle yönetmeliğe ulaşabilirler. Selamlar.

Üye
    ersin_67 Avatarı

Gerçek Adı
    ersin
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

bence bu yazıda bize göre hiç bir anlatım yok ne rapor geçiyo içinde nede emeklilik hakkında tek bir cümle yok ben 32 yaşındayım çocuk felci geçrdim %64 raporum var 16 yıldır kendim yaptım herşeyi kaç kez devlet işine girmeye çalıştım sınava girdim kuraya girdim ama hiç sonuç alamadım

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ağa bakım parası alabilmek irapordaki ağır engelli olma şartı aranmayacağına dair habere nereden ulaştın? Ekim ayında kesin çıkacak mı? Buununla ilgili çok söylenti haberler duyduk ama bir türlü gerçekleşmedi. Bu bilgiye nereden ulaştığın ve doğruluğu hakkında bize bilgi veirirsen seviniriz.

Üye
    ağa Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tolga Han; daha önce de yazdım. Yasa tasarı metni elimde. Ayrıca, başbakanın imzasıyla meclis başkanlığına gönderildi. Meclis sitesinde kanun tasarı ve tekliflerine girerseniz orada da bulursunuz. Bana görüş için fax olarak göndermişlerdi. Bu tür ifadeler kanunda değil, yönetmeliklerde belirlenir. Tayinler için % 50 engelli raporu olanlar ibaresi var (bu madde torba yasada önceliğinden dolayı çıktı). Engellilik Durumu başlıklı 4. Madde (1) şöyle:... engelliliklen kaynaklanan derecelendirmeler, sınıflamalar ve tanılamalarda uluslarası temel yöntemler esas alınır. Engellilik tesbit ve uygulama esasları çalışma bak. maliye bak. milli eğt. bak. görüşleri alınarak, aile bakanlığı tarafından çıkarılaracak yönetmelikle belirlenir." İşte bu maddedeki uluslarası temel yöntemler denildiğinden, uluslarası yöntemlerde de "ağırözürlü" kavramının engelliler arasında ayrımcılık oluşturduğu kabul edildiğinden, aynı tasarının 6. mad. de de ayrımcılık yapılamayacağı ve engellilerin hak ve özgürlüklerden tam ve eşit olarak yararlanmasının engellenmesi veya zorlaştırılması ayrımcılık sayılır ifadesi yer aldığı için diyoruz ki bu kavram kalkacak. Umarım aydınlatabilmişimdir. Bu tasarı metnini keşke taratıp burada yayınlatabilsem. Dediğim gibi TBMM. gov.tr sitesinde de ben okumuştum. Selamlar

Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

ağa;

TBMM nin sitesinde tasarı ve teklifler kısmında arama yaptığımızda bulamıyoruz, tam olarak yasa teklifinin adı ne ve TBMM sitesinde nasıl erişebiliriz?

Üye
    ağa Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şu an müsait değilim. Akşam bakıp yardımcı olmaya çalışayım

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Ağa. İnşallah bir aksilik olmazda bakım maaşı için ağızr özürlü saçmalığı son bulur. Yinede yasa çıkmadan ve kanunlaşmadan inanasım gelmiyor. Hakkımızda hayırlısı.

Üye
    ağa Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tolgahan, tasarı metnini siteye yükleyemedim. özel mesajla güler akköse isimli üyeye e-mail olarak gönderdim. mail adresi gönderirseniz dosya olarak gönderirim. ancak henüz komisyonlarda üzerinde çalışılacağını duyduğum için beklemek en iyisi.

Askıda Üyelik
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

buyasada tayindeçıkar umarım

Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ağa bahattinarazsu@hotmail.com adresinede gönderebilirmisin

Üye
    vasfiyeteyze Avatarı

Gerçek Adı
    Melek.
    Son Giriş
    28.04-2014
    Saat
    17:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ağa arkadaşım bu tasarıda yetim aylığı alanların engelli aylığıda alabileceğine dair bir madde varmı ? 220 tl yetim maaşıyla hangi yetim geçinebilir bilmiyorum ama bir düzenleme getirirleceği söyleniyor

Üye
    ağa Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın vasfiyeteyze; zor bir soru: Bunun için tasarının tamamını incelemek bile yetmiyor. çünkü, tasarı genellikle mevcut kanunların değişmesi, ek yapılması vs. şeklinde düzenlendiğinden eski hallerini bilmiyorum. Ancak yetimleri grupladıkları anlaşılıyor,(harp malulü yetimleri gibi). Engelli maaşı için ise "her ne ad altında olursa olsun herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan maaş almıyor olmak" şartı getirildiğine göre demekki alamayacaklardır. Bahse konu maaşla hangi yetim geçinebilir görüşünüze de katılamıyorum. Zira yetimlik herkesin başına gelebilecek bir olgu olup, devlete düşen bunlara yüksek maaş vermek değil, bunlara daha iyi eğitim imkanları sağlamak olmalıdır. Bu parayla elbetteki geçinilmez. Ancak bunlardan eğitim görenlere ANY dedikleri (öğrenciler için ayni ve nakdi yardım) fonlar vardır. Oralardan destek sağlanmaktadır. ANY hizmetini sosyal pol. bakanlığı il müd. Toplum Hizmetleri Başkanılğı yürütür. Şartları tutan ve iht. olanlar oraya başvurmalıdır. Üstelik bu yardımlar, babası olmayan ve anne yanında kalanlara ve de, hiç geliri olmayan aile çocuklarına da sağlanıyor. Miktarını bilmemekle birlik okul düzeylerine göre değişiyor. (Bebekler için de veriliyor.)selam ve muhabbetle kalınız. Engelliler tasarısını arzu ederseniz özel mesajla bir mail adresi verirseniz gönderirim.

Üye
    unuckly Avatarı

Son Giriş
    05.10-2013
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaslar bu hafta demokratıklesme paketı acıklayacak basbakanımız.ınsallah ıcınde bızım ıcın hayırlı olan maddelerde vardır

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon