Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 93 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nzsu Avatarı

Gerçek Adı
    nazsu
    Son Giriş
    24.07-2015
    Saat
    19:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    nereye gönderecegiz?

Üye
    offfli Avatarı

Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    22:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu yeni hazırlanaçak olan düzenlemede kesinlikle iş veren özel söktör veya kamu kurumu olsun fark etmez bunlarda engellilerle ilgili yasayı adam gibi düzenlemeleri için baskı yapalım gerekirse imza toplayalım bu yasayı çıkarttıralım.direk konuya gireyim bu özellikle özel söktör bu engelli işe alımlarda yasalarda okadar boşluklar varki bunlarda onlardan fazydalanıyor bunu işsiz olanlar biraz araştırırsa göreceklerdir hatta iş bulma kurumlarından bazı aklı selim memur kardeşlerimizden öğrenebilirler tabi adam gibi adam olan memur kardeşimizden öğrenebilirler.bu engelli işe alımlrda bunların özürlü açıkları epeyce fazla hele hele büyük şirketler holdingler çok fazla engelli acığı var ama engelli almamak için yasadaki boşluklardan faydalanıyorlar nasıl diye sorarsanız bakın engelli acığı olan şirkete iş bulma kurumu eleman gönderimlerinde veya internetten kendisi başvurularda bize cv gönderin diyorlar ondan sonra biz sizleri olumlu bulursak döneriz diyor şerefsiz kitapsızlar.biarz ağır oldu beliki ama istisnalar hariç çoğu bunu sözü haketiyor inanın.ulan en az 15 yere cv gönderdim eski müfredata göre ortaokul mezunuyum 33 yaşındayım öle çok ağır bir engelim yok ortapedik engelliyim ama ayakta yarım saatten fazla duramıyorum haliyle ama yinde bana engelimden dolayı değilde mezuniyetimden dolayı hiç bir şirket dönmedi döneceğide yok.tabi ben işin farkına sonradan vardım meğerse bu çakallar yasadaki boşluktan faydalanıyorlar zaten adam gibi bir tenedim yok devlet tarafından haliyle bunlarda yasadaki boş olan kısımlardan faydalanıyorlar işe engelli almamak için.neymiş efendim eee en az lise veya 2 yıllık olman lazım yok mühendis olman lazım yok ananın amı olman lazım falan filen bu pezevenkler böyle kriterler arıyor sanki 657 memur alıyorlar şerefsizler.

Üye
    reşit kartal Avatarı

Gerçek Adı
    reşit kartal
    Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nereye mail atıyoruz

Üye
    KırımTilkisi Avatarı

Gerçek Adı
    Ergül Karakoç
    Son Giriş
    29.09-2015
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuyla ilgili gelişme var mı, yani yeni yasa tasarısı düzenlenecek mi? Ve nerelere mail atmamız gerekiyor?

Üye
    labrador Avatarı

Son Giriş
    11.06-2017
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    ankara/gölbaşı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

AİLE VE SOSYALN POLİTİKALAR BAKANLIĞI...na mail atabilirsiniz.............(aile.gov.tr veya ozida.gov tr)acele edin arkadaşlar

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Mesela isteğe bağlı sigorta ödeyen engelli bireylerin sosyal devlet ve pozitif ayrımcılık adına % 12 sağlık sigortası primi ödemesinden muaf olmalarını talep edebiliriz, sonuçta engelli bireylerin çoğunun isteğe bağlı sigortasını aileler ödüyor ve ailelere ekstra maddi yük biniyor, hadi malulluk yaşlılık primini ödeyelimde bari sağlık priminden muaf olalım, haksızmıyım?

Ayrıca iki gözü görmeyen engelli bireylere evde bakım aylığı verilmemesi, tek gözü tamamen görmeyen arkadaşlara maksimum % 32 rapor verip bunları ne engelli ne engelsiz sayıp arafta bırakmak gibi konulardada çözüm isteği talep edilebilir.

Sn.labrador bu taleplerimizi iletirseniz memnun olurum.

Üye
    KRAL Avatarı

Gerçek Adı
    KaDiR
    Son Giriş
    27.09-2016
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    İsTaNBuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Boşuna ümitlenmeyin.Bu hükümetten bize yarar birşey çıkmaz bence...

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

bencede bir şey çıkmaz kaşıkla verip kepçeyle hukuksuz bir şekilde geri alıyorlar allah bildiği gibi yapsın onları

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Riera bende görme engelliyim çok azda olsa görebiliyorum evde bakım parası için başvuruda bulundum bana hastaneden aynı cevabı verdiler isterse rapor oranın 100 de 100 olsun görme engellilere evde bakım maaşı verilmez denildi
    Bu cevapla yetinmedim bimere şikayet ettim görme engellilere bakım maaşı verilmiyormuş diye 1 ay sonra bir mektup geldi ne yazıyordu biliyormusun kanunda görme engellilere bakım maaşı verilmez diye bir ibare yoktur diye bir mektup geldi ama hastanaeye gittiğim zaman ise tam tersini söylüyorlar yatalak olmam gerekiyormuş şimdi sana soruyorum ikiside devletin kurumu birisi birşey diyor birisi başka birşey diyor kime inanacağız
    nereye yazarsak yazalım kime şikayet edersek edelim sonuç değişmez sana kanundaki maddeleri yazar gönderir elini kolunu bağlar malesef

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

TOLGA_HAN;

Maalesef dostum bakanlar, başbakan kendi yakınlarının başına bu durum gelmedikçe, durumun vahametini anlamayacaklar, nasrettin hocanın dediği gibi eşekten düşeni ancak eşekten düşen anlar.

Üye
    labrador Avatarı

Son Giriş
    11.06-2017
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    ankara/gölbaşı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ne kadar çok kişi mail atarsa o kadar fark ediliriz...belli sayıda kişinin ilgilenmesi ne kadar etkili olur ki..herkes mail atsın...

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alay-ı valayla açıklanan seyahat müjdesi ne oldu,kesinleştide benimmi haberim yok.. Bunlar yem boruları atafa bir çalar garip gurebayıheyacanlandırır.Böyle otuz kırkbin üyesi olan ve nerdeyse tamanmına yakını sakatolan bir site bile hala kendilerine hak verilmesini bekledikçekolay kolay kimse bizlere bir şey vermez.Üstelik çoğu haklarımız tek tek elimizden alınırken tabiri caizsegık bile çıkartmamışızdır.Ankaradaki,Antalyadaki v.s. ildeki sakatların hakları gasp edilirken destek bile olamamışızdır.

Üye
    atalayxx Avatarı

Gerçek Adı
    gülsüm
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hemen yazıyorum her ikisinede bende hergün tıwıtterden abdullah güle ve fatma şahine twet atıyorum 15 gündür hergün yazıyorum 2022 ile sizlerde boş durmazsanız belki sesimiz duyulur

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Bakan Fatma ŞAHİN in kurumsal twitter adresi https://twitter.com/FatmaSahin_ASPB ve eski özida yeni özürlü ve yaşlı hizmetleri genel müdürlüğündeki ilgili kısma ait link Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü | Görüş ve Önerileriniz

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ
    TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ
    http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/k...d=17&p_islem=1

TBMM komisyonunda bekleyen bu yasa tasarıları var bu konuyla benzerlik taşıyan.

.................................................. .................................................. ................

Son 24 saatte ziyaret edenlerin sayısı: 25197 [Kayıtlı: 776 | Misafir: 24421]

Bu siteyi son 24 saatte ziyaret eden kişi sayısı bu potansiyeli kullanmalıyız arkadaşlar..

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon