Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelli öğretmen alımı yapılması” talebiyle TBMM Dilekçe Komisyonu’na başvuran vatandaş İsmail Kılınçarslan’a, Milli Eğitim Bakanlığı, “Öğretmenlik engelli tarafından icra edilemez. Özürlü öğretmen yerine, özürlü personel istihdam ediyoruz” yanıtını verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), engelli öğretmen atanması isteğiyle TBMM Dilekçe Komisyonu’na başvuruda bulunan bir vatandaşın talebini “Geçmişteki uygulamalar öğretmenlik mesleğinin bedensel engeli bulunanlar tarafından icra edilebilecek mesleklerden olmadığını göstermiştir” gerekçesiyle reddetti.

KOMİSYON MEB’E SORDU
    Hürriyet Gazetesinde yer alan habere göre; Karaman’dan İsmail Kılınçarslan, “engelli öğretmen alımı yapılması” isteğiyle Komisyona bir dilekçe yazdı. Kılınçarslan’ın talebini işleme koyan Komisyon, MEB’den görüş istedi. MEB’den alınan cevabi yazıda “Devlet Memurları Kanununun 53’üncü maddesi hatırlatılarak şunlar kaydedildi:

“Kanunda ‘Kurum ve kuruluşlar, çalıştırdıkları personele ait kadrolarda yüzde 3 oranında özürlü çalıştırmak zorundadır. Yüzde 3’ün hesaplamasında, ilgili kurum veya kuruluşun (yurtdışı teşkilat hariç) toplam dolu kadro sayısı dikkate alınır’ hükümlerine yer verilmektedir. MEB’in taşra teşkilatı kadrolarına bugüne kadar özürlülerin devlet memurluğuna alınma şartlarına ilişkin yönetmelikler kapsamında; 17 Eylül 2012 tarihi itibarıyla bini öğretmen, 7 bin 442’si de Genel İdare Hizmetleri Sınıfında olmak üzere toplam 8 bin 442 özürlü personel istihdam edilmiştir.

ENGELİ OLAN İCRA EDEMEZ
    Ancak geçmişteki uygulamalar öğretmenlik mesleğinin bedensel engeli bulunanlar tarafından icra edilebilecek mesleklerden olmadığını gösterdiği, bu nedenle, özürlü öğretmen istihdam edilmesi yerine, özürlü personel istihdamına ilişkin kontenjanın eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki diğer hizmet sınıflarında istihdam edilecek özürlülere ayrılması düşünülmüştür.” Komisyon, MEB’den aldığı yanıt doğrultusunda dilekçe ile ilgili başka bir işlem yapılamayacağı kararını verdi.

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

haber ne kadar doğru bilmiyorum ama eğer öyle birşey varsa büyük yanlış yapmışlar benim arkadaşlarım var rehber öğretmen tarih öğretmeni üstelik görme engelli engelli adam öğretmenlik yapamaz diye birşey yok kardeşim

Üye
    reşit kartal Avatarı

Gerçek Adı
    reşit kartal
    Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engeliler birlik olmasa böyle olur yarın öbür gün engeliler bu ülkede yaşayamaz hepsini sürgüne gönderelim deseler hiç şaşırmayın bizler birlik olmazsak ezerler bizi

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Böyle olaylara daha çok şahit olacağız .Tıpkı ömss de müezin kadrosundan alıp diyanette düz memurluk yaptırılan arkadaşlarımız gibi ...

Reşit kardeşim baştan sona haklısın kokuşmuşluk kendi içimizde başlıyor, önce aynaya bakıp kendimizi düzeltmeliyiz kaçımız doğruyuz haksızlıklara karşı mücadele ediyoruz....

Üye
    Cerenb Avatarı

Gerçek Adı
    Ceren
    Son Giriş
    02.02-2013
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar Milliyet Gazetesi Engelleri Birlikte Aşıyoruz platformu sorumlusu olarak engelli öğretmenler ve öğretmen adayları ile bağlantıya geçmek istiyorum. Lütfen bu konuda sıkıntı yaşayanlarınız ya da tanıdıklarınız varsa engelsiz@milliyet.com.tr adresine mail atarak sorunlarını iletiniz.

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Milli Eğitim Bakanlığının engelli bir öğretmen adayı tarafından yapılan atama talebine Bakanlığın “Geçmişteki uygulamalar öğretmenlik mesleğinin bedensel engeli bulunanlar tarafından icra edilebilecek mesleklerden olmadığını göstermiştir” gerekçesiyle olumsuz cevap vermiştir.
    KamuGazetesi.Com | Kamu, Memurlar, Kamudan Haber, Ajans, Gazetesi, Sendika - RETMEN M ENGELL? MEB M ENGELL?

Anayasa’da engelli vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık getirilmiştir.2010 yılındaki referandumla yapılan değişiklikle,Anayasası’nın 10’uncu maddesine, “Çocuklar, yaşlılar, özürlüler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malul ve gaziler için alınacak tedbirler eşitlik ilkesine aykırı sayılamaz” fıkrası eklenmiştir.Madem öyle, inanmadığınız hususları, neden Anayasa’ya koyuyorsunuz?

ENGELLİ ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖNÜNE ENGELLER KOYAN MEB' İ KINIYORUZ - Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi

Eğitim camiasında onlarca sendika varken acaba Türk Eğitim Sen'den başka bu durumu kınayan var mı.? özellikle yetkili sendikanın sesi niye çıkmıyor?

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    289
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

şuan bende dahil engelli öğretmenlern hepsini görevden alsınlar ozaman.büyük bir tehlikeymişiz anlaşılan.görevini iyi yapmıyan bikaç engellininn sebebi engeliyse;görevini açık açık layıkıyla yapmayan engelsiz öğretmenler için gerekçe nedir?bunu engele bağlamak çok büyük talihsizlik olmuş.
    ama engelli öğretmenler bu konuda birlik olup tepki koymazlar.engelsizleri bile toplanıpta başkaldırmıyo,armut piş ağzıma düş diyor hepsi...

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    289
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

ve başbakandan son söz,engellidende bal gibi öğretmen olur,çok iyide öğretmen olur )))))

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

tabi ki ama halen daha hele görme engellilerden öğretmen olmayacağını düşünenler var
    La Tahzen
    senin de dediğin gibi engeli olmadığı halde mesleğini adam gibi icra etmeyen öğretmenlerin gerekçeleri ndir ve eğer bizi öğretmen yapmazlarsa onları da görevden atmaları lazım başbakanın bize destek olması da ayrıca güzel bir olay

Üye
    hatac Avatarı

Son Giriş
    25.07-2016
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sağlam türk;

Beynimizle ders göstereceğiz yani, ben bedensel engelliyim ömrüm mahalledekilerin çocuklarına ders göstermekle geçti her zaman kapımdalar çünkü ben mahallede en çok okuyan insanım, eğer tekerlekli sandalyede olmasaydım kitaplarla bu kadar ilgilenmezdim belki de 5 tane kitap yazdım ben, zaten onun için çocuklarını benim yanıma yolluyorlar, bir kere engelliler sağlamm adamdan daha iyi ders gösterir özellikle tekerlekli sandalyedeki insanlar bir kere bu işlerde sağlam adamdan daha iyidirler, emin olun ki onlar daha iyi ders gösterirler

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

175 bin sözleşmeliyi kadroya alan zihniyet yine engellilerin kadrolarını paramparça etmiş sıralamada sona atmıştır 2010 yılından bu yana gıdım gıdım birşeye çabalıyoruz gibi gösterip hala oylama taktikleri martta tercih yapılır sonuna doğru nisan ortasında açıklanır kurumların keyfi ile haziranı bulur atamalar engelli öğretmenler asıl atamanız ağustos ayında olacakmış hadi hayırlısı bakalım daha önce nitelikten şikayet eden bakanlar sağlık doktor meb öğretmen istiyor ve o kadar engelli öğretmen doktorumuz yok diyenler bari olanı alın yahu hala ağustosa sallıyolar kadrolar çok net belli dp de vekilin biri çıkmış özel sektöre nefes aldırmıyoruz ulan arkadaş sen önce kurumların tepesine çök sonra yüzde 3 değil 2008 de kendi çıkardığınız yüzde 4 uygulada ayakta alkışlayalım kusura bakmayında biz güttüğünüz koyunlardan değiliz....

Üye
    albatroshaski Avatarı

Gerçek Adı
    ömer edip öncel
    Son Giriş
    18.04-2015
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın eski milli eğitim bakanı Ömer Dİnçer acaba iktibas ettiği kitaplarda okuduğunu da mı anlamamış?

Üye
    ::(umut):: Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer göreve başladıysanız mutlaka sendikalardan birine üye olun, olmadan önce de durumunuzu bildirin. Her ilde ilçede etkili olan bir sendika varıdr, sıkıntı çıkaran Milli Eğitimdeki şahsiyetlerin başlarını ağrıtabilirler.

Üye
    rind Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    22:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2014 ekpss den sonra engelli öğretmen alımı olur mu?

Üye
    yigit105 Avatarı

Son Giriş
    19.02-2016
    Saat
    13:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bizim görme engelli öğretmenimiz vardı. Nasıl engelli öğretmen olamıyor anlayamadım? Bir sürü de engel şekli var. Engelli olmanın eğitim vermeye ne gibi bir engeli olabilir ki? Mantıksız.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon