Sayfa 8 / 15 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 212 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    meralmiz Avatarı

Gerçek Adı
    meral
    Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşım ben 2008 den beridir ms im ama kaç atak geldi kaç atak geçti eğer ki atağınuız çok etkili gelmemişse uyuşma o an için kortizonla geçer ama diğer türlü ise ki inşaallah değildir o uzvu etkisiz sekel hale getiriyor ama yeni başladığı için teşhisin büyük ihtimalle eski günlerine döneceksin ama sonrasında hiçbir şeyi kafaya takma

Üye
    sal23 Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    23.06-2014
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ms li arkadaşlarlan tanışmak fikir alışverişinde bulunmak istiyorum 0532 511 01 23

Üye
    kaderimsin83 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aranıza yeni katıldım,emesli arkadaşlar varmı aranızda,bir emesli olarak bilmek istedim...

Bende emesim ,geçmiş olsun hepinize...

Arkadaşlar ben kapari çayınıda turşusunuda kullandım,büyük bir umutla ama sonu hüsrandı,deişen hiç bir şey olmadı...

Üye
    ebus46 Avatarı

Gerçek Adı
    EBRU
    Son Giriş
    28.06-2014
    Saat
    03:04
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Faruk Bey iyi akşamlar. Öncelikle çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin. Ben de 3 yıldır ms hastasıyım ve rebif 44 kullanıyorum. Ben atak geçirmeden tesadüf eseri baş ağrısı için çektirdiğim mr'da plaklara rastlandı. Sizin doktorunuz kim acaba? Ben bir an önce bu iğneyi bırakmak istiyorum ama doktorum bir türlü buna yanaşmıyorum. İğne yapmak çok zor bilirsiniz. İlacı nasıl kullanmaya başladınız ve doktorunuz nasıl bırakma kararı verdi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

mlkxx
    Misafir Üye
    mlkxx Avatarı

Ben 11 yıllık MS hastasıyım, yürüme güçlüğü ve mesane problemlerim var. Koruyucu iğne olarak copaxone kullanıyorum. Çok şükür iyiyim, kamuda çalışıyorum. Benim gibi MS hastası olanlar şuanki durumlarını yazabilir mi acaba?

Üye
    Kevser123 Avatarı

Son Giriş
    13.10-2014
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üç ay önce dudağımda uyuşukluk vardı mr çekildi beynimde beyaz leke olduğu söylendi ama üniversite sınavımı bekledi doktorum sınavdan sonra tekrar mr çekildi beyaz lekelerde büyüme veya çoğalma yokmuş ms tanısı koydu ama hiç bi tedaviye başlamadı üç ayda bir mr a gireceğimi söyledi. 18 yaşımdayım ve internette ms le ilgili şeyleri okuyunca korktum açıkçası sürekli bi daha atak olcak mı olmayacak mı diye düşünecek miyim ben

Yasaklı Üye
    romeo10 Avatarı

Gerçek Adı
    Doğukan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmişşş olsunnn, rabbim yar ve yardımcınız olsun....

Üye
    adil12 Avatarı

Son Giriş
    03.08-2016
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

valla bende yazılanları okuyunca tıksındım gıtmekten vazgectım valla ama ınternete yazılanlarda ABARTI oldugunu dusunuyorum.sonucta cocucken ıgne olurduk gecerdı sonucta saglıgınız ıcın mutlaka gıdın derim.

Üye
    fotom Avatarı

Son Giriş
    11.09-2016
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DOSTUM GEÇMİŞ OLSUN .BEN 14 YILDIR MS LİYİM İNTERNETE BAKMA ABARTIYOLAR ..BU HASTALIK ÖLDÜRMEZ BİRAZ HAREKETLERİNİ KISITLAR.BU SİTEYE GİR BAK ...Yol Arkadaşımsın - MS Hastalığı, Tedavisi ve Tüm Bilgiler

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    2

Geçmiş olsun.Ms hastalıgının sehri bazen cok hafif belirtili bazende agır ataklar halinde seyrediyor.Ben nörolojide ms li hastaların yanında bir ay kaldım, teşhis 100 %100 doğru ise ,izlemeniz gerekn yolu doktorunuz sizinle paylaşacaktır.ms i agırlaştıran ataklardır,atak dediğimiz çift görme, konuşma bozukluğu, özellikle bu yaz sıcaklarında vucutta iğne batması hissi, ayağa vuran gecici felç hatta bu felç durumunda hastada karın refleksi olmaz yani karnın ustunde bişey sürttüğünde gıdıklanma hissi, bu atağa bağlı idrara tutamama, cinsel isteksizlik başlıcaları.Bu atakların tedavisi için kortizon kullanılır.Kortizonda iki ucu keskin bıcak.İlacında kullanım dozuna bağlı bir çok yan etkisi olabiliyor.

Üye
    aozankocak Avatarı

Gerçek Adı
    ozan koçak
    Son Giriş
    30.07-2014
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

hepinize merhabalar. ben ozan koçak. bornovada yaşıyorum. 12 yıldır ms hastasıyım. bu platformda güzel paylaşımlar gerçekleştireceğimize inanıyorum. sevgilerimle

Üye
    zeynoo Avatarı

Gerçek Adı
    zeynep
    Son Giriş
    05.08-2014
    Saat
    01:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben 20 yaşındayım ve 1.5 yıl önce bana ms teşhisi koyuldu. sol gözümde ileri seviyede görme kaybı ve bazen de sol bacağımda uyuşmalarım olurdu. 1 hafta hastanede yattım ve kortizon tedavisi gördüm. şuan rebif 44 kullanıyorum ve oldukça iyiyim uyuşmalarım azaldı ve görme kaybım da düzeldi. hatta hastalığa yakalandğım sene girdiğim üniversite sınavınıda kazandım. bunu yazmaktaki tek amacım yalnızca kötü örnekler olmadığını bilmenizi istemem. evet başta yıpratıcı bir süreçten geçiyorsunuz ancak moral en önemlisi. benim sizlere tavsiyem hastalığımız hakkında internete fazla bakmamanız. elbette araştırma yapılmalı ancak internette faydalı olduğua kadar zararlı örnekler de var ve oldukça da moral bozucular. her yazılana kulak asmamalı ve moralinizi yüksek tutmalısınız

Üye
    BurcuuA Avatarı

Son Giriş
    06.06-2015
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, öncelikle herkese geçmiş olsun Rabbim şifa, sağlık, iyilik versin. Ben buraya annem için üye oldum onun için araştırmalar yapıyorum. Yaklaşık 1 seneyi geçkin bir süre önce annemde ayaklarında uyuşma başladı doktora ta o zaman gittiğinde fizik tedaviye gönderdiler ve vitamin eksikliği var denildi. Sinir testi yapıldı normal çıktı. Ve yine 2 ay önce tek başına yürüyordu ama koluna birinin girmesi gerekti bacaklarda uyuşma sol koluna da vurdu. Araştırma hastanesine gittiğimizde beynin de bir şey var denildi MR sonucuna bakılıp. Ama ne olduğu söylenmedi, hastaneye yatacaksın kontrol altında araştırılcak dedi doktor olan aklımıza neler geldi, nasıl bi üzüntü oldu anlarsınız. Korkudan ağladık kötü bi şey olmasın diye dualar ettik. Ama gelin görün ki yatak olmadığı için yatıramadık. Başka bi hastaneye gönderdiler üniversite ve araştırma hastanesi olması gerekiyormuş bunlar peş peşe olmuyor tabi eve geldiğimiz her gece acile gidiyorduk galiba onlar ataktı bilemiyoruz MS ne onu bile tam anlamıyla bilmiyorduk. Titreme üşüme geliyordu anneme acile gidiyorduk herşey normal tansiyon, EKG, kan vs. Artık psikolojisi bozuldu yaklaşık 2 ay her gece bu şekilde acildeydik. Son olarak GATA'ya gittik herşey orda yeniden başladı beyninde lezyonlar görüldü. Ms şüphesi vardı ama kesinlik için belinden bel suyu(omurilik sıvısı) alındı ve artık kesin olarak MS teşhisi konuldu. Allah orda ki doktorlardan razı olsun böyle bi ilgi alaka görmedim. 7 gün hastanede kaldık 5 günlük serum tedavisi uygulandı, serum uygulanırken uyuşuk ayaklarında karıncalanma hissetti annem hemen hemşire sorduk doktorla konuştu bu iyi bi şey dediler. Bu süreçte psikolojisi bozuldu panik atak da oldu sanırım. Onun için heryerden araştırma yaptım doktorlarla konuştum bunu ona güzel güzel anlatıp moral vermeye çalıştım bunu yaparken zorlandım etrafınızda akraba gibi ve bir de cahil insanlar varken bu hastalığı bilmeden annemn yanında yorum yaptılar saçma sapan gerektiğinde hepsini susturdum ve böyle olacaksa hayatımızdan çıkaracak karara bile vardım. Çünkü sizlerin de söylediği gibi en önemlisi moral moral moral. Şükür şuan iyi annem tek başına yürüyebiliyor. Bu arada annem 42 yaşında bende 23. İyi ki anlayıp araştıran ve büyük birisi var yanında benim gibi yoksa her duyduğuna üzülüp moralini bozuyordu. Demem o ki umarım hepiniz daha iyi olur hayatın en güzel yanlarını buna kafa tutarak yaşarsınız. Hala araştırıyorum, iyi ki burayı buldum yazılanları okudum bana da iyi geldi

Üye
    sevginur Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

@BurcuuA

hoş geldin burcu iyi ki burdasın annenin en iyi yol arkadaşı olmuşsun tebrik ederim.

Üye
    lady1260 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    G.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    MS hastalığı ve fizik tedavi olan kim var?Bundan ne kadar fayda bekleyebilirim?Robotik yürüme tedavisi
    alan var mı?

Sayfa 8 / 15 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon