Sayfa 5 / 15 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 212 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    korkusuz Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    14:42
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ms hastası değilim fakat araştırdınızı bilmiyorum.
    Ldn die bir ilaç (düşük doz naltrexon) .Bu hastalıkda iyi geldiği söyleniyor. Bi araştırsın bilmeyenler . Normal hap mg ı 50 mg fakat 4,5 mg halinde alınması gerek Bidiğim kadarı ile
    belli eczacılar bölüyor.
    Araştıın isterseniz sadce duyum tam bilgim yok. Fakat LDN şu an tüm dünyada bir çok hastalıkda kullnaılıyor ve memnuyei çok .İlaç maddi olarak çok uygun olması diğer firmaların işine gelmiyo ve
    duyrulmamaya çalışılıyor.
    geçmiş olsun

http://ms-alternatif-terapi.blogspot...altrexone.html

Üye
    Arzel Avatarı

Gerçek Adı
    kadriye
    Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    16:00
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

stres üzüntü ince fikirli olmak bunlar ms olmaya çook yardımcıdır. hele ki sigara içmek yada sigara içilen ortamda kalmak üste bal kaymak..bunlar bana çok aşina geldi ne yazık ki:/

Üye
    msaktif Avatarı

Gerçek Adı
    Halit
    Son Giriş
    26.10-2012
    Saat
    05:57
    Yaşadığı Yer
    Amsterdam / Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tüm MS'li dostlara selamlar.Bende (RRMS) MS Hastasıyım.Klinik tanım 18 ay önce Prof.Dr Rana Karabudak tarafından konuldu 24 aylık bır sure içerisinde 2. atagımı gecen hafta yaşadım.İlk atagımda denge kaybı baş dönmesi ve göz haraketlerinde bozukluk vardı uygulanan kortikosteroid tedavisi sonrası toparladı ve herhangi bir sıkıntı kalmadı.İkinci atağımda sol gözüm %70 Oranında görme yetisini kaybetti.Optik norit ön tanısıyla tekrar pulse tedavisi aldım bugun 10. gundeyım görme problemım %90 oranında çözüldü umuyorum tamamiyle düzelecek.
    Herkese sağlık diliyorum dostlar...

Üye
    Arzel Avatarı

Gerçek Adı
    kadriye
    Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hani ben üzüntüyle alakası yok bence diyerek bi densizlik yapmıştım ya.. sözüm geri evet var hem de çok hızlı bi şekilde oluyor

sol kol ve bacağımda fena dayanılması çok güç ağrılar var. ne yapabilirim?

Üye
    mustafa21 Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende msim 10 yıldır hafis sağ ayak sekmesi var copaxone kullanıyorum

Üye
    Arzel Avatarı

Gerçek Adı
    kadriye
    Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün trt de ms konusuluyordu. izleme gafletinde bulundum.. düşündüm de izlememek görmemek daha iyi sanki

Üye
    Arzel Avatarı

Gerçek Adı
    kadriye
    Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mustafa21 Mesajı Gör
    bende msim 10 yıldır hafis sağ ayak sekmesi var copaxone kullanıyorum
    bu ilacın kulanım kılavuzundaki bilgilerde ilk yıllarda gecici semptomlar sonraki yıllarda kalıcı olur diyor? hayır deyin lütfen

Üye
    smile_22 Avatarı

Gerçek Adı
    yunus
    Son Giriş
    23.09-2012
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Pamukkale Üniversitesi(PAÜ) tarafından yapılan çalışmalarda, konsantre kapari çayı verilen MS hastası farelerin yüzde 80 oranında iyileştirildiği belirlendi. MS hastalığı, beyindeki ve omurilikteki sinirlerin yıpranması ve bozulmasıyla ortaya çıkan, görmede bulanıklık, geçici görme kaybı, kolda veya bacakta güçsüzlük, yürüyüşte dengesizlik, ellerde titreme, konuşmada bozukluk gibi belirtiler gösteren, bağışıklık sisteminden kaynaklanan ve doğrudan merkezi sinir sistemini etkileyen bir hastalık.

PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Genel Biyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alaattin Şen, MS hastalığının tedavisinde kapari bitkisinden yararlanabilme yönündeki çalışmayı 1,5 yıldır yürüttüklerini söyledi. Kapari ürünlerini kullanan hastalarla da temasa geçtiklerini anlatan Şen, çalışmanın ilerleyen bölümünde fareler üzerinde deney yaptıklarını söyledi.

'FARELER MS'DEN KURTULDU'
    Geliştiren ve üretilen ürünlerin deney sonuçlarını aylık takip eden Prof. Dr. Şen ve ekibi, MS'li farelerin hastalıktan kurtulduğu sonucuna vardı. Deneylerde elde edilen sonucun MS hastaları için çok olumlu olduğunu vurgulayan Şen, "MS hastalığında kullanılan ilaçlar var ama daha çok hastalığın ilerlemesini durdurmak ve hastaları bir nevi rahatlatmak için. Çünkü MS hastalığının dünyada bilinen bir tedavisi yok. MS tedavisi için çok büyük ümit vadeden bir çalışma yürüttüğümüze inanıyoruz.'' dedi.

'TEDAVİ BEKLEYEN 40 BİN HASTA VAR'
    MS hastalığının sebebi ve kesin tedavisi bilinmezken Türkiye'de yaklaşık 40 bin hasta olduğu tahmin ediliyor. Pizzaya tat vermesi amacıyla kullanılan kapari, yapılan araştırmalar sonucu tedavi bekleyen MS hastalarına umut oluyor. Kapari ürünleri üreten Burdurlu Murat Mıhladız, birçok MS hastasının bu bitki sayesinde sağlığına kavuştuğunu belirtti. MS hastalığıyla 15 yıl mücadele ettiğini belirten Aysun Tok, kapari kullanarak şifa bulduğunu belirtti. Hastalığın başlamasıyla ilaç tedavisine başladığını belirten Tok, "İlaç tedavisi fayda vermedi. Sonra kapariyi duyduk. Kapari salamurası, karpuzu ve çayını kullanmaya başladım. Hastalığın yavaş yavaş azaldığını fark ettim. Şuan hiçbir etki kalmadı. MS hastalarına tavsiye ediyorum." ifadelerini kullandı. CİHAN

Üye
    Arzel Avatarı

Gerçek Adı
    kadriye
    Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu kapariyi nasıl kullanıcaz ?

Üye
    sevginur Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

kapari nin reçeli ve turşusunu duymuştum. büyük marketlerde bulunuyor sanırım. ben kullanmadım.

Üye
    Arzel Avatarı

Gerçek Adı
    kadriye
    Son Giriş
    18.03-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok sağol sevginur. bi alım de deneyim

benim bi sorum daha var. kullandığım iğneler ödem yapmaya başladı. doktor kontrolünde derinlik ayarı yaptık ama hem morarıyor hem de şişiyor ve fena halde kaşınıyor. aynı sorunu yaşayıp da çözen varsa beri gelsin lütfen

Üye
    baranbey4 Avatarı

Gerçek Adı
    Baran DADALOĞLU
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ms hastası olan varsa bana yazsın

Üye
    cebrailov Avatarı

Son Giriş
    06.09-2012
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 4 yıldır çekiyorum yaşım 20
    kıcık bi hastalık

Üye
    şeymah Avatarı

Gerçek Adı
    Şeyma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Seneler geçiyor ama kesin bir tedavi hala yok. Dayıyorlar kortizonu. Ama Allah'tan o var. Herkese geçmiş olsun.

Benim de ilk başladığında bacaklara vurmuştu. Aradan sekiz sene geçti. Şimdi yüzümde, çenemde, yanağımda geziniyor. Kafamdan uçup gidecek inşallah. Ümitliyim. Egzersiz yapıyorum. Sıkılınca müziği açıp dans ediyorum deli deli. Hayatı, yaşamayı, insanları, kedileri çoook seviyorum. MS bana kendime sahip çıkmayı öğretti. Şimdi görevi tamamladın. Ben derslerimi aldım. Uçup gidebilirsin, diyorum ona. Vedalaşmak vaktidir.

O kadar yorulduğum anlar oldu ki, ne hastayım ne sağlıklıyım. Dışarıdan bakan kimse anlamıyor. Hem onları idare etmeye çalışıyorsun. Normal olmak zorundasın. Ama gücünün tükendiği anlarda hayatın çekilmezliği tokatlıyor her yanından. Tedavi alıyorsun. Herkes sana 1 haftada geçecek grip olmuşsun muamelesi yapıyor. Sonra da bana kararsız, dengesiz diyorlar. Oysa ki dengesiz olan bu hastalık. Bunu hiç anlamıyorlar. Benim umurumda mı? Hiç de değil. Bunu öğrenmek 9 senemi aldı. Her denilene itaat eden bir havadan kendi kararlarımı artık sadece kendim verir hale geldim. Annemin bana dayattığı doğal yöntemleri de kabul etmiyorum artık. Her kortizon aldığımda beni evlatlıktan çıkarır bir muamele yapması da umurumda değil artık. Hastalığı çeken bilir. Ne sağlıklı anneler, kocalar, evlatlar bu derdi bilemiyor. Artık anlamalarını da beklemiyorum zaten.

Hayata kapattım kendimi, arkadaşlarımla iletişimi kestim. Annemin doğal yöntemlerini denemek üzere bir odaya hapsoldum senelerce. Şimdi bu siteyi de buldum. Ohh ne ala

İyi ki varsınız arkadaşlar, iyi ki sesimize bir ses geliyor sizden...

Üye
    eliftrn Avatarı

Son Giriş
    27.08-2014
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm banada 1,5 yıl öne kondu teşhis =(

Sayfa 5 / 15 İlkİlk 123456789 ... SonSon