Sayfa 2 / 14 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 210 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DUYGUT Avatarı

Son Giriş
    17.05-2007
    Saat
    19:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Merhaba,
    Çok yakın bir arkadaşıma dün MS teşhisi kondu.
    Bacaklarında uyuşma şikayetiyle gitti.
    Neler yapmalıyız hiç bilemiyoruz.
    İnternetten araştırdığımız kadarıyla hastalığı tanıyoruz.
    Yardım ve bilgi rica ediyorum sizlerden..

Üye
    lady1260 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    G.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba duygut.Arkadaşınıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum öncelikle.İstanbul Cerrahpaşa da Prof.Dr.Aksel Siva veya İst. Üni.Nöroloji bölümünde Prof.Dr.Mefkure Eraksoy u Ankarada Hacettepe üni.nöroloji bölümünden Prof.Dr.Rana Karabudakla görüşmenizi öneririm.

Üye
    Kaladze Avatarı

Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2006 Eylul de Ms tanısı aldım. Su ana kadar 3 atak geçirdim. Şükür kalıcı bi hasar olmadı henüz. Bir arkadsımız arı tedavisinden bahsetmiş. Bende oldum bu tedaviyi bi baska msli akrabamın önerisi üzerine. kendisi bu tedawiyi olduktan sonra 15 yıldır atak gecrmıyor. bunun dısında baska diğer hastalıklarada faydası oldugunda bizzat kendim gördüm. örnek akdeniz ateşi olan bir hasta wardı.. heee peki bana iyi geldi mi hayır. bununda faydası kişden kişiye degisiyor heralde. ama özellikle japonya basta olmak üzere awrupadada war, sadece arı tedawisiyle tedawi eden merkezler... gereksiz fazla umuda kapılmamak gerekiyor

su an betaferon kullanıyorum. Kesin birseylerin cıkması we en karamsar anımızda kalbimize huzur serpilmesi dileğimle.

Üye
    Carpe Noctem Avatarı

Son Giriş
    14.04-2009
    Saat
    02:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de 6 ay önce tanı almış bir ms'liyim arkadaşlar.

MS bakışım ise,

Evlilik gibi bir hastalıktır. Daha doğrusu evlilikte eşiniz gibi. Ona teslim olursanız bittiniz. Onu hafife alırsanız bittiniz. Dengeyi korumak lazım. Onu sizi yönettiğini sanarken yönetebilmeli, yani idare edebilmelisiniz. Yeri geldiğinde "he gülüm canın sıkıldı gene beynimi yiyorsun" umursamazlığını sergileyebilmelisiniz. Yeri geldiğinde onun özel ihtiyaçlarını bilmeli ve karşılamak için çaba harcamalısınız. Onunla tartışmamalısınız, çünkü tartışmadan hep karşı tarafın haklı olarak çıkacağının bilincinde olmalısınız. Gerektiğinde onu sevmelisiniz ve gerektiğinde ona küsmelisiniz. Ms evlilik gibi. Zaman zaman sizi bunaltsa da bir parçanız olduğunun bilincinde ve sorumluluğunda haraket ettiğiniz zaman bir ömür mutlu yaşayabilirsiniz.

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    23.02-2017
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

merhaba
    Bende bu hastalıktan bihaber olanlardandım ama gecenlerde arkadasımın eşine bu teşhis koyulmuş. Kollarında uyuşma şikayetiyle gitmişti doktora.. Şu anda iğne tedavisi görüyor sanırım..
    Onlardan öğrendiğim ve sizlerle paylaşmak istediğim bir şey bu hastalığa yakalanan arkadaslar kapari karpuzu yemeleri tavsiye ediliyormuş.. Belki sizlerin bukonuda daha detaylı bilginiz vardır ama ben yinede paylaşmak istedim..

Hepimize geçmiş olsun arkadaşlar..

Üye
    sevket-sengul Avatarı

Son Giriş
    03.09-2009
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepinize geçmiş olsun MS li arkadaşlar.İçimden çok şanslı olduğunuzu söylemek geliyor çünkü bir zamanlar annemin ALS ile MS arasında kalan rahatsızlığı döneminde primer later skleroz teşhisi konmuştu,hastalığının MS olması için çok dua ettik ama malesef daha sonraları ALS teşhisi kondu ve şuanda çok zor durumda.

Ben bir als evladı olarak sizleri şanslı olarak adlediyorum ve hepinize tekrar tekrar geçmiş olsun diyorum.Yaşamın değerini herşeye rahmen bilmek gerekiyor.

Üye
    selcuksoray Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BEN 98 DEN BERİ MS HASTASIYIM....SON 6 SENEDİR BETAFERON KULLANIYORUM,ŞÜKÜR İYİ GİDİYOR AMA DİKAT ETMEM GEREKEN LERİ YAPMAK ŞARTIYLA.....
    İÇSEL DURUMUZ ÇOK ÖENMLİ İLK ETAPTA ,POZİTİF OLMALIYIZ ..KARŞILIĞINI MUTAKA ALIRSINIZ....

TABİKİ İLK SENELER KABULLENME ZAMANLARI ÇOK ZOR VE ÜZÜNTÜLÜYDÜ...

AMA HAYATA SARILMALI VE İALÇLARIN GÜCÜNE İNANMALIYIZ

SEVGİLERİMLE..

Üye
    ukba Avatarı

Son Giriş
    16.12-2007
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb bende msliyim 2002de teshis kondu yasayip gidiyoduk 2006 araliktan beri yuruyemiyom akulu arabam var rebiff44 um var 2 hafta oncede otlara basladim mutfaga gidip yapamiyomm klozete kendim gidemiyooom olsun bakalim veren belli

Üye
    aytanem Avatarı

Son Giriş
    11.12-2007
    Saat
    13:05
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben aranıza yeni katıldım arkadaşlar bende 2005 den beri Ms liyim (RR).5 atağım var son atağım sol gözümden geldi.O anda 10/2 di görmem aldığım (ağızdan ve damardan)kortizonlarla şuanda görmem 10/5 kadar çıktı bundan sonra düzelme olasılığıda yok bunada şükür. Denge kayıplarıma sokak ortasında yere yayılmalarım dışında alışıyorum şiddetli kasılmalarım var kasıldığım zaman bir kaç kişi çözemiyor beni
    İlk atağım sağ tarafıma tamamen geldiği için sağ elimi çok iyi kullanamıyorum ama sol elim var o sağa yardım ediyor. rebif44 kullanıyorum bende ve izmirde yaşıyorum. 33 yaşındayım ve beni hayata bağlayan iki tane Rabbimin bana en güzel lutfu çocuklarım var. kızım 13 oğlum 8 yaşında hatta oğlum bazen iğnemi bile yapıyor anneciğine.
    Şu anda gözle görünür sakatlığım yok (tabi beni ben biliyorum birazda bazı şeyler için kendimi ben zorluyorum iki evladım var çünkü) ama MS bu nezaman nerden vuracağı belli olmaz eğer bir gün ayaklarımı kullanamaya başlarsam eğer akülü arabadan başkasına binmem diyorum da annemle papaz oluyoruz.
    Hakkımızda hayırlısı hepinize geçmiş olsun diliyorum bizi bizden başkası anlamaz bunu da biliyorum.
    saygılarımla.

Üye
    ukba Avatarı

Son Giriş
    16.12-2007
    Saat
    20:34
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aytanem ne guzel yazmissin bende33um bnmde 2 oglum var 15 5 yaslrnd

Üye
    aybertal Avatarı

Son Giriş
    10.03-2008
    Saat
    13:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 1988 yılından bu zamana ms hastasıyım benim bildiğim şikayetlerim dışında çok şükür çok önemli bir engelim yok son 5 yıldır hiç atak geçirmedim ama en önemli şeyin ruh sağlığı olduğu kanısındayım ve onun tedavisi için yıllardır mücadele ediyorum o iyi olursa sanki bende çok iyiyim yalnız olmadığıma bu siteye girince sevindim istnbuldayım doktorum Mefkure hanım ve herkese tavsiye ederim sağlık sizinle olsun..

Üye
    GuRuR Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SLm.Sanırım bu rahatsızlık 2o mili yaşalarda en cok raslanılıyo ;
    Benim en yakın arkadaşım ms oldu,yaklaşık 10 yıl oldu,ilk önceki şikayetleri cift görme,dengesiz yurume vucunda iğne gibi batmalar oluyodu,kortizon kullanıyodu zaman zaman şikayetleri geciyodu,atakla seyreden bir hastalık , şu an hiç yuruyemiyo ellerde ve ayaklarda kuvvetsiz ve dengesizlik var,herkeze allah acil şifalar versin istanbulda olanlar için istanbul cerrapaşa hastanesii nöroloji kliniğinden bu hastalık için bilgi alabilirler,bu hastalık için özel birim kurulmuş AKSEL SİLVA doktor bey size yardımcı olacaktır.

Üye
    ovgucebir Avatarı

Son Giriş
    04.01-2011
    Saat
    01:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    Ben foruma yeni girdim 10 yıldır MS hastasıyım. İlk başlarda gelen atakları iyi savuşturdum ama 6 sene sonra MS belden aşağı! vurmaya başlayınca son iki yıldır tekerlekli sandalye kullanmaya başladım. Son bir yıldır kendimi iyi hissediyorum. En azından son iki yıldır ciddi bir ilerleme olmadı.

Üye
    elsa Avatarı

Son Giriş
    29.10-2008
    Saat
    23:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun. ben birşey danışmak istiyorum size bu belirtiler atak sırasında ortaya çıktığında ara ara kaybolup tekrar başarmı yoksa atak devam ettiği sürece hep devam edermi? birde arkadaşlar gözle ilgili sorunda gözde nası bir şikayet olur önvelikle hafif bir şeymi yoksa fazla bir görme kaybı çift görme gibimi ?

Üye
    ahmetyukselakin Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bana da yaklaşık 8 yıl önce ms teşhisi konmuştu rebif adlı ilacı kullandım 2 sene kullanmam söylendi ama ben 6 ayda bıraktım 8 senedir de atağım yok sizce yendim mi ms i benimki ağır depresyondan başlamıştı o günden sonra hiç bişeyi takmamayı öğrendim sanırım yendim kontrolde olmadım o günden beri

elsa bende gözleilgili problem şu şekilde oldu çift görme ve yüzüne baktığım birisinin yüzünün yarısını görme olarak oldu gazete bile okuyamamıştım

bu konuda konuşmak isteyenler msn adresimi alabilirler ahmetakin27@hotmail.com

lady1260 ben aynı zamanda polio sekeli hastasıyım ms le ilgili bir şikayetim kalmadı arabada kullanıyorum

Sayfa 2 / 14 İlkİlk 12345612 ... SonSon