TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 18 / 24 İlkİlk ... 8141516171819202122 ... SonSon
Toplam 352 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Samet.Demir Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Demir
    Son Giriş
    19.10-2019
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aynen öyle aynı hastanenin patoloji laboratuvarından sana söylenmiş olması gereken sonuç tarihinde sonucunu alabilirsin. 1 hafta gibi bir süreden önce çıktığını pek görmedim o yapılan boyaların özellikleriyle alakalı bir durum o yüzden sabırla sonucunu bekle ve çıkan sonuçtan bizi de haberar et.

Üye
    Umutlu01 Avatarı

Son Giriş
    26.01-2018
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Samet.Demir

Mutlaka haberdar edecegim sizi Samet kardesim.Bu arada burdan nasil özel mesaj gönderiliyor? Bilen biri lütfen tarif etsin,ben çözemedim.

Üye
    mromr Avatarı

Gerçek Adı
    omer
    Son Giriş
    03.03-2021
    Saat
    18:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    30

Allah şifa versin bende geçirdim ama açıkçası bu verileri incelemedim düşünmek kafa yormak ayrıca yoruyor. doktorunuzu iyi belirleyip güvenin ve düşünmeyin. gerekenleri yapın dua edin.

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    01.03-2021
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    77
    Verilen Beğeniler
    186

Sonucun kac gun sonra cıkacak?

Üye
    Umutlu01 Avatarı

Son Giriş
    26.01-2018
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@ugir kardesim cuma günü ameliyat oldum sanirim bu cuma sonuç çikar diye tahmin ediyorum yoksa da pazartesi artik.Bugün doktorumla randevum vardi ve biraz sohbet ettik.Lenfoma olabilir mi diye sordum,kendisi lenfoma gibi durmuyor dedi ama belli de olmaz kesin sonucu pataloji söyler dedi.Bu arada lenfomadan daha ciddi rahatsizliklar da var dedi.Onlar nelerdir dedimBir sey demedi sanirim endiselenmem için .

Eger bizlik bir durum olursa bize,hemetolojik bir durum olursa da yönlendirirler seni dedi.Lenfomadan daha ciddi ne rahatsizlik olabilir acaba? �� Bu arada lenfoma teshisi konuldugunda bir de hangi evrede oldugunu ögrenmek için kemik iligi biyopsisi yapilacak sanirim sonrasinda.

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    01.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    77
    Verilen Beğeniler
    186

evre için pet ct denen görüntümele istenir.nerelere yayıldığına bakılır.ona göre evreleme yapılır.sen sabr et biraz iyi düşün iyi olsun.bu panikle tüm kötü düşüncelerle motıvasyonunu kaybedıyorsun.halbukı moral motıvasyon cok gereklı.

Üye
    Şerif ali Avatarı

Son Giriş
    21.02-2019
    Saat
    07:12
    Yaşadığı Yer
    Erzincan
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Allah tüm hastalarımıza şifa versin.
    3'5 yaşında çocuğumuzda mediastende kitle tespit edildi.10cm 9cm non hodgin T hücreli lenfoblastik lenfoma 3 .evre tanısı kondu.iki aydır kemoterapi tedavisi görüyoruz kitle yarı yarıya küçüldü.
    Bu evrede hakkında bildisi olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.
    Allah selamete çıkarsın hepimizi.

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    01.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    77
    Verilen Beğeniler
    186

umutlu nasıl gidiyor tedavi?

Üye
    Şerif ali Avatarı

Son Giriş
    21.02-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzincan
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sayfanıza yazıyı yazalı 1 ay oldu birtane müslüman tenezzül edipte bir cevap yazmadı.
    Sağolun....

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    01.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    77
    Verilen Beğeniler
    186

@Şerif ali

kitle kayboldumu? kac kür verecekler kemoterapi

Üye
    Şerif ali Avatarı

Son Giriş
    21.02-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzincan
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sağol uğur kardeşim
    64 günlük bir kemoterepi protololü hazırlandı
    Bitmek üzere görüntü alacaklar sonra.
    Değerlendirip tedaviye devam edecekler.

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    01.03-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    77
    Verilen Beğeniler
    186

Hayırlı haberler beklıyoruz ınsallah.

Üye
    Şerif ali Avatarı

Son Giriş
    21.02-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzincan
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Allah razı olsun...
    Hepimize.

Üye
    Özlem Uysal Avatarı

Son Giriş
    19.06-2018
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba öncelikle Allah nerde ihtiyacı olan varsa şifasını versin, babam bu hastalığa yakalandı ve 74 yaşında, bildiğiniz yaşı olupta bu hastalığı yenen kişi veya yakını olan var mı

Üye
    AOS Avatarı

Son Giriş
    16.05-2019
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    KANSER (ÖZELLİKLE LENFOMA) HASTALARININ DİKKATİNE!

Bu yaşanmışlığı anlatmayı insanlık borcu olarak görüyorum.

Haziran 2017, eşimin yanağı şişti. 2 ay boyunca dişçilere gidip geldik. En sonunda diş doktorumuz diş ile ilgili bir sorun olmadığını ve KBB (Kulak,burun,boğaz) uzmanına gitmemizi tavsiye etti.

KBB doktorunun istediği radyolojik (MR) tetkikler 1 aydan fazla zaman aldı. Sonuç: ileri tetkikler için bir üniversite hastanesine başvurmamız önerisi.

Gazi Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Başkent Üniversitesi KBB uzmanları (Profesör ve doçentler) biyopsi önerdiler.

Yapılan ilk biyopsi materyal yetersizliğinden sadece şüphelenileni belirtti ve daha kapsamlı ikinci biyopsi yapıldı. Aynı materyalin iki ayrı üniversite patoloji bölümlerinde incelenmesi kasım 2107 de tanıyı kesinleştirdi. Agresif NON HODGKİN LENFOMA.

PET (bir tür bilgisayarlı görüntüleme) raporu yanakta 3 adet tümör olduğunu gösterdi ve teşhisi doğruladı.

Hemen tedavi arayışına başladık. Yukarıda bahsettiğim üniversitelere ilaveten LÖSEV ve Amerikan hastanesi'ne de başvurduk. Türkiye'nin bu konuda önde gelen doktorları Prof. dr. MÖ, Prof.dr. HO, Prof.dr. ABF ve diğerleri sözbirliği etmişçesine tek tedavi seçeneğinin 6 aylık kemoterapi (R-CHOP) olduğunu ve gecikmeden uygulamamız gerektiğini ısrarla önerdiler.

Eşim ise “doğal yaşamım ne kadarsa o kadarına razıyım” yaklaşımı ve yan etkilerinin fazlalığından dolayı kemoterapiyi şiddetle reddetti.

Elbette eşimin gözümün önünde ölüme teslim olmasını kabul edemezdim. Neler yapılabileceğini araştırmaya başladım.

Bir yakınımızın beslenme rejimi önerisi ilgimizi çekti. Literatürde kanser hücrelerinin asidik ortamı ve anaerobik (oksijensiz) çevrede yaşamayı sevdiğine ilişkin yazılar bu beslenme rejiminin faydalı olabileceğini belirtiyordu.

Tüm hayvansal ürünler, ekmek, şeker vb. vücudumuzdaki asiditeyi artırıyor, başta karaciğer tüm organlarımız kanımızı PH 7,4 civarında alkali (bazik) tutmak için fazla mesai harcıyor ve bu durum bağışıklık sistemimizi olumsuz yönde etkiliyordu.

Hemen çiğ ve vegan beslenme rejimine geçtik.Sadece çiğ sebze, meyve ve kuruyemiş ile besleniyorduk. Bu beslenme biçimi hücreler için alkali ortam yaratıyor ve organlarımız asiditeyle mücadele etmek zorunda kalmıyordu. Yaşımıza uygun spor da elbet gerekliydi. Standart aktivitemize ilave olarak her gün 5-6 km. Yürüyüş yapmaya başladık.

Hala rahat değildim. Eşimin iyileşmesi için yeterli görmüyordum. Araştırmalarım sonucu “Hipertermi” denilen ısı tedavisinin kanser tedavisinde tamamlayıcı veya destek olarak kullanıldığını öğrendim. Hemen bu tedaviyi uygulayan bir merkez bulduk. Ne yazık ki özel ve ücretli.

Söz konusu merkezi işleten doktor ısı tedavisine ilave olarak ozon terapisinin de iyi geleceğini söylemesi üzerine eş zamanlı ozon terapisine de başladık.

6 aylık çiğ vegan beslenme rejimi ve7 haftalık ısı ve ozon terapisi sonrası PET çekimine girdik.

Sonuç doktorumuzu da şok etti. Her 3 tümörde yok olmuştu. Doktorumuz teorik olarak bunun mümkün olmadığını ancak tıpta 2 kere 2 nin her zaman dört etmediğini söylemek zorunda kaldı.

UYGULADIĞIMIZ YÖNTEM:
    1- Çiğ vegan beslenme
    2- spor
    3- Isı tedavisi
    4- Ozon terapisi
    5- Yaşamımıza hastalık yokmuş gibi devam etmek.

NOT: Bu anlattıklarım sadece yaşanmış bir tecrübedir. Herkes için geçerli olduğu biçiminde algılanmasın lütfen.

İlgilenenlere Tüm tetkik sonuçlarını gönderebilirim. MR. PET. Kan, genetik, kemik iliği...Kemoterapisiz ve radyoterapisiz üstesinden geldik. Yukarıdaki yazıyı, yazıda adı geçen tüm profesörlere gönderdim. İlgilenmediler bile. Kemoterapi ve ışın almadan önce düşünebileceğiniz bir alternatif. Umarım faydası olur.

Sayfa 18 / 24 İlkİlk ... 8141516171819202122 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 22.09-2010, 20:03