Sayfa 11 / 16 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon
Toplam 235 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yilmaz1987 Avatarı

Son Giriş
    15.03-2016
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    hatay iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaslar nasilsiniz dun yani p.tesi 2.kür 4.seans kemoyu aldim çok şükür bir sikinti yok her kemodan bir hafta sonra 5 adet leucostum aşısı yapiliyorum doktor tavsiyesi üzerine her gittiğimde coksukur kan degerleri iyi seviyede cikiyo ve zaman kaybi olmadan tedaviyi alabiliyorum bu hastaligin en onemli ilaci moreldir hic caninizi*Sıkmayın Allah in izniyle atlatacagiz hep beraber herkes kendine cok iyi baksin hepiniz Allah a emanetsiniz tabiki bende )

Üye
    uckun68 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@yilmaz1987 Bey Tekrar Geçmiş olsun.

Hodgkin 4.evre için Bende 2.Kür 4.Seans Kemoterapiyi aldım. Kemik iliğinde de tutunum olduğu için Toplam 8 kür 16 seans kemoterapi alacak gibiyim.

3.Kür 5.seans Kemoterapiyi pazartesi günü alacağım inşallah.

Sonraki seansa 3 gün kala tam kan sayımı yaptırıyorum, tahlillerde bazen Nötrefil oranı düşük çıktığı için Leucostim iğne kullanıyorum 2 veya 3 iğne yetiyor.

Bunun dışında seans sonrası 5-6 gün hafif bulantı ve ağız tatsızlığı oluyor sonraki günler hayat normale dönüyor. Bulantı içinse hap kullanıyorum.

Her şeyin hayırlısı inşallah hepimizde iyi olacağız Allahın izniyle.
    Allaha emanet olun SELAMLAR
    Konu uckun68 tarafından değiştirilmiştir (24.02-2016 Saat 16:11 ).

Üye
    insanlarindunyasi Avatarı

Son Giriş
    12.08-2016
    Saat
    04:42
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhabalar, geçmiş olsun en kısa sürede Rabbim'in izniyle hepiniz bu hastalığı atlatın inşallah.
    Annem geçen cuma sol kulak memesi ve köprücük kemiği arasında bir sertlik ve şişme fark etmiş dün tanıdık bir genel cerraha muayene olduk ultrason ve tomografimiz var 2 nisan ve 4 martta lenfoma çıkmaması için dua bekliyorum hepinizden biraz korku biraz tıkanmışlık biraz ağlama hali var Sonuçlarımız olumlu çıkmazsa tavsiyelerinize ihtiyacımız olacak, hayırlısıyla iyi bir sonuç alırsak hepinize moral vermek için yine sohbet etmek isterim. Sevgiler

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

Bende pazartesi doktoruma gideceğim...
    Sedimantasyonum yüksek çıktı... Bakalım... Kan tahliline bakan doktor onkolojiye göster dedi normal seyirinde mi bi baksın dedi...
    Sinir oldum....Son tahlillerimde sedimantasyunum gayet iyidi resmen tavan yapmış

Üye

Son Giriş
    12.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Sirine Tüm yazılan mesajları okudum gayet bilinçli ve okuyarak, gereksiz bilgileri çöpe atıp bunları yazanlara kafa tutman çok hoş Eminim pazartesi onkolojideki doktor normal seyrinde diyecek

Üye
    Sirine Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    4

@insanlarindunyasi kafa mı tutmuşum hiç haberim yok ilahi güldüm valla geçmiş olsun sizede..

Üye

Son Giriş
    12.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Sirine @uckun68 @yilmaz1987 Bu forumdan başka fikir alışverişi yaptığınız oluşumlar var mı?

Üye
    Gokmaka Avatarı

Son Giriş
    30.04-2017
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar merhabalar şimdi tanıştım sitenizle anneme 3 gun once yaygin nin hodking lenfome on tanısı koydular.biyopsi ise 4 gun sonra cikacamis. Bu hastalik nedir tedavi olup sifa bulan var mi bu durumdayken henuz belli değil ama sanirsam 3 veya 4 evre
    Allah askina bana bir sey soyleyiniz bu hastaligin tedavi sansi nedir ne değildir

Üye
    uckun68 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gokmaka Geçmiş olsun.

Önce tanı tam olarak konması lazım. Günümüzde Tedavi oranı yüksek olan bir hastalık türü.
    Bende yaklaşık 2.5 ay önce öğrendim lenfoma Hodgkin hastası olduğumu.
    Şuan 14 günde bir Kemoterapi alıyorum. Toplam 16 kemoterapi alacağım.Selamlar

Üye
    Gokmaka Avatarı

Son Giriş
    30.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uckun cok tesekkur ediyorum .peki bu hastalik farz edelim ki 4 evre acaba tedavisi var mi ve ben istanbul'dayim burada bildiginiz bu isin erbabi ozel veya devlet hastanesi fark etmez BIR HOCA var mi ...

Arkadaşlar tanidiginiz ve bildiginiz non hodking lenfome olup sifa bulan var mi icim icme sigmiyor ve aglamakli oluyorum kendimi caresiz hissediyorum. ..bana bir yol haritasi söyleyin lutfen VAR MI CEVERNIZDE AYNI HASTALIĞA YAKALANIP TEDAVI OLAN

Uckuma Allah sana da sifa vrrsin kardesim insllaha herkes gibi sende sifa bulursun zannedersem seninki erken teshis. Burada ARKADASLAR BEN YURT DISINDA BU TARZ MAKALE VE BIKIMSEL YAZILARI DA TAKIP EDIP ARASTIRIYIRUM OGREBDIKLERIMI BUARADA PAYLASACAGIM

Üye

Son Giriş
    12.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Gokmaka Öncelikle geçmiş olsun henüz öntanı konmuş, belki biyopsi sonucu temiz çıkar. Siz nasıl fark ettiniz? Neler yapılarak öntanı kondu?
    Benim anneminde sol kulak memesi ve köprücük kemiği arasında sertlik ve şişlik belirtisi ile doktora gittik, elle boyun ve karın muayenesi sonrası batın tomografisi ve boyun ultrasonu verdi. Benim de içim hep huzursuz Anneme hasta gibi davranmaya başladım yoruldun mu iyi misin diye soruyorum haliyle psikolojisini etkiliyorum tomografi 2 nisan ultrason 4 nisan ultrason sonucu hemen çıkarmış fakat tomografi 10-15 günü bulurmuş tedavi için geç kalınmasından korkuyorum. Kan ve idrar tahlilleri cuma günü çıktı doktor telefonda kan tahlilleri temiz sadece idrar yolları enfeksiyonu var bol su içsin dedi yada beni rahatlatmak için şimdilik bu kadar açıklama yaptı. Tomografi ve ultrasonu mutlaka göreyim dedi. Tanı, tedavi ve süreç konusunda haberleşelim lütfen @Gokmaka Beklemek çok zormuş yüce Rab'bim iyi haber bekleyen herkese o haberi almayı nasip etsin. Sevgiler

@serkan1976 Hasta olan siz misiniz bilmiyorum ama profilinizde sigara içtiğiniz yazıyor annemde tiryakilik derecesinde sigara bağımlısı nasıl bıraktıracağım bilmiyorum

Üye
    serkan1976 Avatarı

Gerçek Adı
    Tak Tak Taka Tak
    Son Giriş
    08.07-2017
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    2

Evet bende hastayım ama benim hastalığım çok farklı. Lenfoma ve lösemi değil benimki. Paroksismal nokturnal hemoglobinuri. Ben allojenij kemik iliği nakli ile hastalığı yendim sayılır. Tabi ekstra farklı şeyler çıkıyor şimdi. Graft versus host olayı var. Hepatit b kronikleşti. Karaciğerimde bazı olaylar var. Tedavim devam ediyor hala. 2011 yılına kadar bir fiil sigara kullandım evet ama içmiyorum o lanet şeyi 5 yıldır. Geçmiş olsun. Fazla takmaya değmez arkadaşlar güçlü olun dik durun. Paylaşın...

Üye

Son Giriş
    12.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@serkan1976 Geçmiş olsun inanç ve güçlü olmak tüm hastalıkların şifası sizde başarmışsınız ne mutlu size ve sevdiklerinize. Allah tüm şifa bekleyen hastalara nasip etsin. Yeni profil yazısı süper olmuş Umarım annemde bırakır tez zamanda

Üye
    uckun68 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Gokmaka

Allah Razı Olsun Gokmaka Kardeşim.
    Benim hastalık 4.evrede yani son evre gecikmişim. Ama inşallah sizlerin ve ailemin duası ile Allahın izniyle iyileşeceğim.Non hodkin normal hodkinin bir tık üstü hastalık ama doktorların dediğine göre bu hastalığı tedaviside ileri seviyelerdeymiş. Umudumuzu kaybetmeyelim Yer ile Gökün Sahibi Olan Allahu Teala ( C.C ) ne verirse güzeldir . İnanır mısın bana bu hastalığı verdiği için Allahu TealaYA ( C.C )binlerce şükrediyorum.

ALLAH VAR SIKINTI YOK

Sağlıcakla Kalın.

Üye
    Gokmaka Avatarı

Son Giriş
    30.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Allah razi olsun arkadaşlar. Hepinizden annemi safra için götürdük ve kanında tahlillere bakarak var dediler.bu salı da biyopsi çıkacak dediler.

Sayfa 11 / 16 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 22.09-2010, 20:03