Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 49 mesajın 46-49 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    FourFourTwo Avatarı

Gerçek Adı
    senol
    Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    19:51
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nezir Mesajı Gör
    merhaba. Benim aort damarım. 5 cm amelyat olmam lazım mı. Bazı doktorlar amelyat olman lazım diyor. Bazıları gerek yok diyor. Bildiğiniz iyi bir cerrah varmı.
    genelde 5,5 a kaar kontrol altında tutuyolar dıye bılıyorum ama senınkıde baya yaklasmıs bro

Üye
    rebelistt Avatarı

Son Giriş
    27.01-2017
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sizdeki asendan aort mu nezir bey. Benim asendan aort 3.9cm. aort kökü 5.1cm.1.derece aort yetmezliği mevcut.nexivol 5mg. ın yarısını kullanıyorum.bu şartlarda bana ameliyat öneren ve hatta beni kovarcasına ameliyat önermeyen (aort kökü 5.5 cm. Ve 3.derece aort yetmezliği olursa ameliyat yaparım dedi) dr.da oldu. Son dr.um asendan aortun daha önemli olduğunu söyledi.Bir de zaman zaman motor teklemesi ve elektrik kısa devresi şeklinde rahatsızlık oluyor . Sizde de oluyor mu.yaşım 43. Tecrübelerimizi paylaşmanında önemli olduğunu düşünüyorum. Geçmiş olsun.

Geçmiş olsun. Anevrizmanız aort kökündemiydi.

Üye
    nezir Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet aotr kökünde genişleme var. Yeni amelyat oldum. Doktor daha geç amelyat olursanız kalp kapakcığınında değişmesi gerekevek dedi.bende amelyat oldum

Üye
    smyrna1922 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    12:31
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    44 yaşındayım aort çıkıştan başlayan 5,5 cm ye ulaşmış anevrizma için geçen haziranda ameliyat oldum , aort kapak eko da 3 yaprak ve sorunsuz görünüyordu doktor açınca kapakta 2 yaprak ve dejenerasyon gördüğünden metal kapak ile değişim yapmış . genişleyen kısım greft denilen suni bir damar ile aort kapağı metal kapak ile değişti.şu anda kendimi çok iyi hissediyorum değerlerim normal aktivitelerim normal yaşantı düzeyinde . elbette eskisi gibi olmayacak heyecan aksiyon yok . ömür boyu kan sulandırıcı kullanacağım ve en sinir bozucu tarafı kapak sesini sessiz ortamda duyuyorsun çıt çıt çıt eski kurmalı saat sesinin aynısı. yakınlarım sessizliklte dışarıdan da duyulduğunu söylüyorlar
    erken emeklilik şartlarım oluştu vergi indirimi ile emeklilik için gerekli işlemi yaptım bekliyorum .

geri dönüşü yok , bekleyip ilaç içerek tedavisi yok , bekledikçe ilerleyerek hasarı büyüten ve damar çatlama patmasında %100 ölüm riski olan bir hastalık. bekledikçe ilerler . global ameliyat sınırı 5,5 santim . uygulanabilir bölümdeki genişlemelerde kapalı yöntemle stand takılarak , stand uygulanamaz tiplerde cerrahi yöntem ile tedavi uygulanıyor. geçmiş olsun

@nezir
    5,5 global olarak ameliyat sınırı buraya kadar takip ederler 5,5 ameliyat .

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234