Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 49 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    unistar Avatarı

Gerçek Adı
    Engin Çelik
    Son Giriş
    27.11-2013
    Saat
    12:40
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerleri pek hatırlamıyorum ama 4 ün altında idi . 4.7 çok yüksek bir değer . Çok dikkat etmelisin . Vucudu aşırı derecede yoracak faliyetlerden kaçınmalısın....

Üye
    quaTTro016 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    10.10-2015
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar Aort yetmezliği bende de var 2-3 derece dendi 2mm kalp büyümesi var.6 ayda bir eko muayenesi oluyorum. Aslında tüm arkadaşlara bilgi vermek maksatlı söylemek lazım 25 yaşındayken farkettim. Yel yemişsin derler buralarda nefes almakta zorluk çekerek farkettim ben neredeyse hiç bir sebep bende yoktu diş muayenesi için aslında doğru söyleniyor ben dişten çok çektim halada çekiyorum ayrı konu

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.03-2015
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

quaTTro016;

dişler nasıl bir etki yapıyor?

Üye
    quaTTro016 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    10.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çocuğunuz aşırı şekilde diş hastalığı geçiriyorsa bence şüphelenin bişilerden vücut bi şekilde atıyor o iltihabı atamazsa kalbe falan vuruyor dedi doktorum ordan kaynaklanmış olabilir demişti.

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

böyle bir durumda nasıl kontrol yapılmalı? kalp hastalıklarına gidip ekomu çekilmek gerekiyor?

Üye
    quaTTro016 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    10.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tavsiyem senede 1 kere eko yapılmasıdır.Bir hastalık gözükmezse kapaklarda 2 ya da 3 senede bir kontrol amaçlı eko yapılmasını tavsiye ederim şahsi kanaatim.Erken teşhis çok önemli...

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalbin sürekli hızlı atması ve aşırı yorulma bu sebeplerden olabilirmii?eko bunun sebebini tespit edebilirmi?

Üye
    quaTTro016 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    10.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet semptomlardan bir kaçı zaten bunlar,nabız sayısını düşürmek maksatlı efor gerektirecek hareketlerden kaçınmalısın diyorlar. Ben kiloluyum ondan çabuk yoruluyorum diyordum ama öyle değilmiş

Üye
    gkmnblm Avatarı

Gerçek Adı
    Gökmen
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    13:24
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar diş tedavisi sağlık açısından çok önemli. Ben ameliyat oldum. Ameliyat öncesinde dişlerim ile ilgili sıkıntım yoktu, sadece kontrole gitmiştim ameliyattan önce ve çok iyi durumda dedi hekimim. Ameliyat sonrasında 20'lik dişim ile ilgili bir problem yaşadım ve çekilmesi gerekti. Ameliyat sonrasında kan sulandırıcı ilaç kullanıldığı için operasyon anında kan ile ilgili pıhtılaşma problemi yaşayabilirsiniz ayrıca ameliyat sonrasında hastalığa sebep olacak mikropların en çok bulunma bölgesi dişlerdir.Diş-diş eti rahatsızlıkları direkt olarak enfeksiyonun kalbe ve tüm vücuda yayılımını hızlandırır. O nedenlerle diş kontrollerinize her zaman dikkat etmeniz sağlığınız açısından büyük önem taşır.

Üye
    quaTTro016 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    10.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Katılıyorum.

Üye
    Guvenc Avatarı

Son Giriş
    02.04-2013
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben hastaligimi yaklasik 2 sene once ogrendim.(3yerine 2 yaprakli aortum) 19 yasindayim ve yaklasik bir yildir yarim paket civari sigara kullaniyorum. Kan kacirma seviyesi 3 e yakindi en son. Bu sigara kullanimi ilerlemesine cok katki saglar mi . Ayrica haftada bir de futbol oynuyorum bunun olumsuz etkisi olur mu tesekkur ederim

Üye
    gkmnblm Avatarı

Gerçek Adı
    Gökmen
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    13:24
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Guvenc;

Yanlış anlama ama bence uçaktan paraşütsüz atlayıp belki biri beni havada tutar desen umudun var derdim ama sen ne yaptığının farkında bile değilsin veya idrak edememişsin daha Hastalığın yavaş ilerler belki ama bu demek değil bunun zamanı ne zaman gelecek belli değil!! Üşütürsen hasta olursun gibi bir şey değil bu kalp bedenden ayrı bir organdır ve kalp onu kötü kullandığını anladığı zaman beynine sormadan hareket eder. Demedi deme ama sporu ve sigarayı acil bırak derim. Sporu kontrol ettiğini düşünürsün ama kalbinin atışını kontrol edebiliyor musun? Tabii ki hayır. Kalp güçlü damarların bir süre sonra genişlemeye başlar ve aniden patlar bunun adı anevrizma dır ve düşün ki tüm vücuttaki kanın kalbin kontrolünden çıktığını durum çok kötü olur abartmış olabilirim ama şah damarını bilerek kesmek gibi bir şey senin yaptığın. Doktoruna kontrolleri aksatma sporu daha yorucu olmayanlara yönelip çok hafif yap futbolda deli dana gibi koşturdum yıllarca ve anlık hırsa girmem diye düşünme ani depar bile senin için büyük risk. Ben de çok inat ettim senin gibi futbol tutkusu konusunda geçen sene ameliyat oldum değerlerim normale döndü ama spor artık daha bilinçli yapıyorum. Lütfen ciddi bir risk yaşamak istemiyorsan çok dikkatli ol ve sigarayı unut!!!

Sert bir konuşma olmuş olabilir bunun için özür dilerim ama ciddiye alman adına dikkat etmeni istedim.Desteğe veya yardıma ihtiyacın olan her konuda yardımcı olurum. Aynı durumdan yakın zamanda ameliyat olmuş biri olarak umarım tavsiyemi ciddiye alırsın. Yaşantım da sana yakındı

Üye
    Yenimahalle Avatarı

Son Giriş
    22.07-2014
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle Geçmiş olsun Ben 1990 yılında AVR Kapak Ameliyatı oldum AORT kapak Metal Takıldı. 2006 Yılında Ana damar Değişti Bay-Pas oldum 2007 den beri Hipertansiyon Hastasıyım.

Üye
    xozer Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER
    Son Giriş
    23.04-2015
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gkmnblm;

Eminmisiniz bunca şikayetler bi çırpıda düzelir mi??

capsi;

aynı durum bende de var ne yaptıysam bi çözüm bulamadım olayın kökenini de bulamadım.Benim şikayetlerim istirahat esnasında artıyor.Eko kalbin genel durumu hakkında çok önemli bilgiler verir fakat hastalığın sebepleri ekoyla belirlenmez diğer bulgularla birlikte değerlendirilir bu durum.
    Örneğin kapak yetmezliği varsa bunun sebepleri iltihaplı eklem romatizması ,boğaz enfeksiyonu ya da diş çürükleri olabilir tabi bunlarda tek başına etkili olmayabilir genetik yatkınlık çok önemli bir faktördür bu konuda aynı durumdaki her kişide kapak yetmezliği gelişmeyebilir.

Üye
    hakan_turk Avatarı

Son Giriş
    06.04-2014
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Türkiye Cumhuriyeti
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben varım Opere ASD+ aort kapak replasmanı+ paraşüt mitral+ ritim bozukluğuameliyatı oldum aort damarında genişleme vardı ve kapaklar deişti. 5 sene kadar oldu. fakat moralini bozmak gibi olmasında son kararınmı diyesim geliyor içimden. çünkü kalp kapağı sesine alışmak ayrı bir sorun, psikolojik tedaviler fizik tedaviler ardarda geldi beş sene içinde. beloc-comadin-corasprin kullanacaksın ömürboyu. derinde kanamalar olacak bazan çünkü kullanacağın comadin ilacı kanındaki pıhtılaşma zamanını baya geciktirecek. her ay kalpdamar veya kardiyoloji polikliniğine gidip kan testi yaptırıcaksın. sana en büyük uyarım sigaradan uzak durmak ve asla ama asla bedeninde derin kesikler olmasın, kendine çok dikkat etmen gerekecek kazalara karşı. çünkü kan durmuyor pıhtılaşma olmuyo kanında sürekli akıyo. cok cabuk yorulucaksın, bünyenin bu ağır ameliyatı kaldırması ve bu ilaçlara alışman çok zaman alıcak. her ay düzenli doktoruna git mutlaka. ila.ları aksatman demek kan pranındaki protromin zamanını deiştirir buyüzdende zamanında alıcaksın ilaçlarını, ilaç içmemek gibi bir lüksün yok yani. kardeşim şimdiden Alah yardımcın olsun, inşalah tez zamanda hayırlısıyla çıkarsın ameliyattan.. haaa birde ağır işlerden kaçınıcaksın,yormıcaksın kendini.Ben düzelemedim hala umarım senin farklı olurrr....

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon