Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 73 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ersanb Avatarı

Son Giriş
    12.01-2010
    Saat
    18:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar
    bende 2006 senesinde menenjiom deninen bir hastalık sebebiyle gamabıcagı gammanife tedavisi oldum bircok doktora gittim hepsi ameliyat önerdi fakat prof.dr.TURKER KILIC hocam gammanife yapabilecegini soledi. Marmara Üniversitesinde yapıldı işlem günü prof.dr.TURKER KILIC hocamız ordaydı.Orda bulunan personel cok güler yüzlü ve ilgili insanlar işlem 1 saat sürmedi hemen evime geldim şimdi hicbir şikayetim yok ALLAH TURKER KILIC hocamdan razı olsun onun sayesinde ameliyattan ve sikayetlerimden kurtuldum

Üye
    ebu_hizir Avatarı

Son Giriş
    16.01-2010
    Saat
    21:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar hepınıze gecmıs olsun dıleklerımı ıletıyorum..bundan yaklsaık 8ay once abımde bu hastalık tespıt edıldı...sıddetlı bas agrısı ılk belırtıydı..herhangı bır felc yada duyu kaybı yoktu...cukurova balcalı hastansınde anjıo oldu..ılk anjıoda kan pıhtılasması yasandı operasyon amacına ulasılamadı.bunun sonucu olarak konusma okuma yazma yetılerını kaybettı..ıkı aylık klınık tedavı sonucu konusması nısbeten duzeldı...tam duzelme ıcın 1 yıl sure vermıslerdı doktorlar...aralıgın yedısınde yenıden anjıoya gırdı...sızıntı olan damar kapandı ancak bu kez beyın kanaması nuksettı ..aynı anda yenıden anjıoya aldılar sızıntı olan damarı kapattılar ancak beyınde ödem olustu.13 gun yoguun bakım surecını sonunda 21 aralık gunu abımı kaybettım...
    bunu sızınle paylasmak ıstedım cunku bu hastalıgın kolay bır hastalık olmadıgını sonuclarının agır olabılecegını bılmenızı ıstıyorum...eger tedavı olmazsanız ya anı beyın kanamasıyla hayata veda edıyor yada felc kalabılyorsunuz..eger operasyona gıreceksenız kendınızı ALLAH a teslım etmekten baska carenız yok..eger ömrünüz varsa saglıklı bır sekılde cıkarsınız operasyondan yoksa zaten yapacagınız bırseyde yok...ben abımın operasyondan cıkamayacagı ıhtımalını onu orada bırakabılecegım ıhtımalını hıc dusunmuyordum hepinıze ALLAHTAN acıl sıfalar dılıyorum sızler ıcın en hayırlısı ne ıse ALLAH sızlere onu yasatsın..selam ve dua ile...

Üye
    mekanikkk Avatarı

Son Giriş
    04.07-2013
    Saat
    03:16
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun.benim adım uğur yaşım 31 ablamın 20 gün önce avm hastası olduğunu öğrendik yaşı 33 beynin sağ lobunda 7*7.5*5.5 cm sol lobundada daha küçük bir damar yumağı var denildi.cerrahpaşa tıp fakültesine yatış yaptıktan 5 gün sonra prof lar geldi ameliyat edeceklerini söylediler.2 gün sonra tekrar gelip ameliyatın çok riskli olduğunu avm nin çok derinde olduğunu %50-60 felç riski %20 ölüm riski olduğunu yaşınında genç olduğu için vazgeçtiler.biz bu ameliyata hazır değiliz dediler.acıbadem kozyatağı hastanesine götürdük orasıda aynı şeyi söyledi.embolizasyon yapılabirse yapacaklarını ve küçülme olursa gamma knife ışın tedavisi olabilir dediler.ancak avm nin çok büyük olduğu için ışın tedaviside olmuyor.derinde olduğu için de açık ameliyat olamıyor.şu anda tek seçenek embolizasyon tedavisi ve onu araştırıyoruz.2005 ve2007dede ablam baş ağrısı ve vücudunda kasılma olduğu için doktora gitmiştik o zamanlar kas sıkışması demişlerdi.ve yeni öğrendikki avm imiş.pazartesi embolizasyon tedavisi olabilirmi diye florence nightingale den randevu aldık.inşallah bu sefer olur diyecekler.arkadaşlar ugurorhan51@hotmail.com mail adresim 0539 588 82 51 telim .. deneyimlerinizi daha açık ve uzun paylaşmak ve yardımcı olmak isterseniz çok sevinirim...

Üye
    mekanikkk Avatarı

Son Giriş
    04.07-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kerem arkadaşım dün ankaraya gittim saruhan hocayla görüştüm bu embolizasyonu yaparım dedi.ama diğer hocalar civan ışılak,,naci koçer,,emin özyurt,,kuday hoca gibi kimse yanaşmadı...sadece saruhan hoca yaparım dedi ve hemen sekreteri aynı zamanda hemşire 18.000 tl ilk embolizasyon 13.000tl olusa ikinci embolizasyon dediler.. acaba para için mi ameliyat yapıyorlar psikolojisine büründüm..avm nin boyutunu 4-4.5 cm dedi ve 3-4 tane baloncuk var dedi...zor ama yaparım dedi..senin şikayetinde avm miydi ve büyüklüğü ve yeri neydi ...embolizasyon nasıl geçti...herhangi bir kaybın yada şikayetin varmı şimdi..... bana yazarsan veya ararsan çok sevinirim... sağolsun selda beni aradı bildiklerini aktardı....sizlerden de yardım bekliyorum..
    HEPİNİZE TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN

Üye
    edh32 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2010
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese gecmıs olsun.ben ankaradayım .29 yasındayım.beyıncıkte 6cm nur topu gıbı bır avm em var benımde.3 yıldır haberdarım benımle beraber oldugundan.kontrol anjıosu dısında henuz bısey yaptırmadım.yatıracakmıyım onuda bılmıyorum.sakal ve bıyık mısalı bunun kararbıraz.tevekkul etmek galıba en dogrusu.ben mr teknısyenıyım.cıhazın bı parcası arızalanmıstı. kobay olarak deneme cekımı yaparken tanıstım avm emle.kendısını agrılarla hatırlatıyor bana.yada ben ona yoruyorum.ya bısey soylıcem.nolur cok acıklı sonlar yazmayalım.tamam fıkır vermek acısından falan da.busbutun ayarım bozuluyooo

once ALLAHA SONRA saruhan hocaya guvenıyorum..yaptıracak olursam da ona yaptırırm embolızasyonumu.bısey daha var hangı arkadas yazdı bılmıyorum ama işlem anında olmayan kanamaların sonucunun yuzdesı cok dusuk olarak ıyı.kanamanın beklenmesı ve o zaman mudahale etmek ıcın ılk 10 dk.da hastanede olmak cok ıyı sans olurdu.

Üye
    selda001 Avatarı

Gerçek Adı
    SELDA
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    19:30
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaş öncelikle geçmiş olsun diyorum.allahın bildiğini kuldan saklamanın bir anlamı yok evet bizler avm hastasıyız ben kendi adıma konuşayım ben bütün yazmış olduğum olumsuzlukları birebir yaşadım.ben yaşadım kimseninde yaşamasını istemem allahım kimseye böyle bir acı yaşatmasın.ama rabbim hastalığıda sağlığıda biz insanlar için uygun görmüş ve vermiş.bende adanada ilk embolizasyonumu yaptırdım ve bir çok olumsuzlukla karşılaştım o anda işin içinde çaresizlikte vardı çok bir yer araştırmadan çukurova üniv bu endovasküler işlemini yaptırdım.ama sonrasında kendıme geldim ve daha çok bilinçlenip hertürlü araştırmayı kız kardeşimle birlikte yaptık istanbula gidip TÜRKER KILIÇ Hocamızla tanıştım bu hastalığımla ilgili ve bu tedavi yöntemiyle ilgili bilgiler alıp 26 Haziran 2009 dada MARMARA ÜNİV gidip gamma knife işlemini yaptırdım.şuanda gercekten hem psikoljikmen hemde fizikin allahıma bin şükürler olsunki çok daha iyiyim.tabi bu önce ALLAHIMIN sonra TÜRKER HOCAMIN sayesinde oldu şuanki tedavilerimde çok şükür iyiye gidiyor mr çektirip 3ayda bi istanbula kontrole gidiyorumşuan için kontrollerimde çok şükür iyi gidiyor herhangi bir beyin kanaması olmadığı söleniyor.15nisanda yine kontrolüm var gamma knifeye 2,5cm damar yumağıyla girdim ve gecen ekim ayında 1cm düşmüştü aralık ayında çektirdiğim sonuca göre milime düştü gecen hafta mr çektirdim perşembe günü alacam inş ondada daha olumlu haberler alacam ve 15nisanda istanbula kontrole gidecem haziran ayında bu gamma knıfe işlemim 1 yılını doldurduğu için sadece kontrol anjiosu yapılacağı sölendi.kısmet olursa istanbula gidip geldikten sonra inş burdan yine olumlu güzel ve sağlıklı haberlerimi verecem.bu iş sabır ve inanmakla oluyor.çok şükür bende güçlü bir insanım olumlu gelişmelerimle görenleride şaşırtıyorum.beni gören şaşırıyor artık normal bir insan oldum ben kendimi hasta olarakta görmüyorum.Bir atasözü var bilirmisiniz MAŞA VARKEN NEDEN ELİMİ ATEŞE SOKAYIM DİYE.benim kanaatimce en risksiz olanı gamma knıfe işlemiydi ve ben bunu gecte olsa tercih ettim.tekrar bana endovasküler dendiğinde aklıma ilk endovaskiler işleminde yaşadıklarım geldi ve budefa dahada riskli olabilirdi kalıcı felçlik geçirebilirdim.psikoljim bile bozulmuştu mr çektirirken bile sürekli elimi kolumu vucudumu hissetmeye calışıyordum acaba yinemi felçlik geçirecem korkusu yaşıyordum.allahım kimseye yaşatmasın ama gercekten zor bir durum inş sizde bu rahatsızlığınızın küçümsenecek önemsenmeyecek kadar basit olmadığını bir an önce farkedersiniz.gerekli önlemi ne ise bir an önce onu yaptırırsınız.rabbimden herkese hayırlı şifalar sağlıklı huzurlu mutlu günler vermesini diliyorum.

Üye
    edh32 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2010
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba arkadasım.daha ıyı olmana cok sevındım gercekten.Rabbım daha ıyı etsın ınşallah.yazdıklarından va yasadıklarından olumlu ve umıtlı sonuclar cıkardım kendı adıma.malesef kı yasadıgın olumsuzluklara ragmen maasallah ıyı olman benı umıt var ettı.yalnız ALLAH ın bıldıgını kuldansaklamamak cumlesı burayla alakalı degıl.ben mesajımda acıklı SONLAR yazmayalım dedım.cok sukur kı senınkı oyle degıl.senden bahsetmedım zaten.tabıkı burası yasananlarınpaylasılacagı bı yer.ben oyle dusundum ama herkese de saygım var.burada esekten dusenler var bende dahıl.ve bu yuzden burdayım bı anlamda kararıma yardımcı olabılmek ıçin.evet avm emle DALGA GECIYORUM.ama asla kucumsemıyorum.dusundugunuzun aksıne sızden ve belkı buradakı herkesten daha cok farkındayım.belkı bu kadar farkında oldugumdan oylece hıçbırsey yapmadan beklıyorum.belkı de cesur degılım bılmıyorum.hatta oylesı farkındayım kı avm ye baglı kanamalı gelen hastaların goruntulerını bızzat aldım.onların hastaneye nasıl geldıklerını gordum.bu hastaların bırkacının embolızasyonunda bulundum.hatta 17 yasında bı genc kızın embolızasyonunda saruhan bey işlem yaparken bulundum.o yuzden uyarın ıcın saol.sadece karar veremıyorum.ama enkısa zamanda kotu karar bıle kararsızlıktan ıyıdır dyıp(tabıı benım yumak parcası once davranmazsa)bı karar verıcem.cunku artık DALGA GECMEKTEN yoruldum.çunku 6 yasında dunya guzelı bı kızım var.çünkü... cunku..cunku...rabbım hepınızın sıfasını versın.hakkımızda en dogru yol ne ıse ona yonlendırsın inşallah.sevgıyle ve duayla kalın

Üye
    selda001 Avatarı

Gerçek Adı
    SELDA
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb arkadaşlar size burdan güzel bir haber daha vermek istıyorum.26hazıran2009da Marmara Üniv yaptırmış olduğum Gamma Knıfe sonucunda artık sağlığıma kavuştum2,5cm Damar Yumağımla Gamma Knıfeye girdim ve şuanda artık kalmamış sadece izi kalmış 11 ay içinde kesin sonucu aldım .25 mayıs 2010 tarıhınde yıne Marmara Ünıv kontrol amaçlı anjıo yapıldı ve sonuc olarak erken teşhis sonucunda Damar Yumağı görülmemiştir diye raporumu aldım.Şükürler olsun bugunlerime Allahım herkese bu güzel cümleyi duymayı nasip etsin.benım carşanba günkü mutluluğumu görmenızı çok isterdim herşey bitmiş ve artık 6ay sonra mr cektirip kontrole gelmem sölendi.benım için çok güzel bir gelişme.önce Allahıma sonra Türker Kılıç hocama ve doktor Murat Şakır Hocama Borcluyum.Allah bınkere razı olsun bu hocalarımdan.Gamma Knıfe 3 yıl içinde sonuc verıyor diye bılıyorduk ama ben 1yıl için sonucunu gördüm.hafife alınacak önemsenmeyecek bir rahatsızlık değil bu lütfen sizlerde bu rahatsızlığı yaşıyorsanız hemen önlemını alın MARMARA ÜNİVERSTESİNE ,TÜRKER KILIÇ HOCAMA VE EKİBİNE SONUNA KADAR GÜVENMENIZI İSTERİM.çok mutluyum söyleyecek söz bulamıyorum.9temmuz dada kısmet olursa evlenıyorum.Rabbım hepinize bu mutluluğu yaşatsın.Allahım hepinize acil şifalar versin asla umutsuzluğa kapılmayın.canlı örneği benım ben şuanda çok şükür iyiyim.dualarınızı esirgemeyın bol bol dua edin rabbim kabul edıyor.allahım kendine acılan elleri geri çevırmıyor.şuanda İstanbuldayım Adanadan yola çıkarken içimde bir korkuyla gelmiştim yol boyunca hep ağlamıştım acaba ne olacak ne ile karşılaşacam diye. şimdı çok güzel haberlerle ADANA YA evime dönüyorum.Rabbım hepinize yaşatsın bu mutluluğu içinizde herzaman bir ışık bulunsun.ALLAHA EMSNET OLUN

Üye
    enessude Avatarı

Son Giriş
    31.05-2010
    Saat
    14:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim oğlumda avm hastası geçen sene tanıştık bu hastalıkla selda ve diğer arkadaşlar hepinize geçmiş olsun diyorum sizden ricaam eğer telinizi yazıp bana gönderirseniz çok sevinirim sizlerden bu hastalık hakkındabilgi istiycem benim telim 05367154648 hepinizi çok seviyorum metin eskişehir

Üye
    selda001 Avatarı

Gerçek Adı
    SELDA
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba çok tşkler biliyorum herşeyin başı moral bende herzaman güçlü olmaya çalıştım.çok şükür şuanda bir çok şeyıde başardım.hatta cuma günü evlenıyorum.1ay önce sonuclarımda çok güzel cıktı allahıma çok şükürler olsun Dualarını benden esirgemeyen tüm herkestende allah razı olsun.Rabbim herkese hayırlı şifalar versin.sizede Sağlık Huzur Mutluluk diliyorum.Rabbım gönlünüze göre hayırlı olanı nasip etsin.Allaha Emanet olun

Üye
    selda001 Avatarı

Gerçek Adı
    SELDA
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar.en kötü anlarımıda burda sizlere anlattım en güzel mutluluk veren anlarımıda şimdi çok daha güzel bir haberim var.5ay oldu evlendım çok şükür iyiyim herşey yolunda gidiyor ve 7haftalık hamileyim anneliğe adım atıyorum.hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın sizlerede göreceksiniz herşey çok daha güzel olacaktır ben ne zorluklar atlattım ne kadar çok ağladım ama çok şükür bugünlere rabbim sonunda benımde yüzümü güldürdü anne oluyorum allahın izniyle.dilerim herkeste benım kadar mutlu olur.hepinize acil şifalar diliyorum.allaha emanet olun

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Gözünüz aydın Selda hanım, Allah c.c. sizi cocuğunuza bağışlasın.Bir ömür boyu mutluluklar dilerim.

Üye
    selda001 Avatarı

Gerçek Adı
    SELDA
    Son Giriş
    20.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok saolun allah razı olsun inş hayırlısıyla bebeğimi kucağıma almayı nasip eder rabbim.allahım isteyen bütün herkese bu güzel annnelık duygusunu nasip etsin

Üye
    elysian Avatarı

Son Giriş
    17.12-2010
    Saat
    12:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Selda,
    Mesajlarını okudum ve sonunda o kötü günleri atlattığına çok sevindim. Allah bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.
    Ben de Ağustos ayında bir beyin kanaması geçirdim ve AVM hastası olduğumu öğrendim. Kanama ilk olduğunda sağ tarafım felç oldu ama şu an hafif bir zayıflık dışında bir problem kalmadı şükür.
    Benim AVM 2cm'nin altında ve beynimin sol tarafında. 11 Kasım 2010'da Gazi Üniversitesinde Gamma Knife tedavisi gördüm. Sana sormak istediğim ışın aldıktan sonra herhangi bir problem yaşadın mı? (Kanama, ödem, uyuşma, baş dönmesi vs..)
    Bu konuda beni bilgilendirirsen çok sevinirim.
    Tekrar geçmiş olsun..

Üye
    mekanikkk Avatarı

Son Giriş
    04.07-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar tekrar geçmiş olsun 0539 588 82 51 bilgi paylaşımı

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

LinkBacks (?)

1. Emin
    Refback This thread
    06.06-2010, 10:24